Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

audreyd
1. dec 2008

zuzana.k, tak to sa skôr pripojím k tomu alternatívnemu staviteľstvu 🙂 ja mám doma takého fanatika, ktorý chce pre nás postaviť energeticky pasívny domček 😵

kili
1. dec 2008

mne sa strašne páčia také domi, čo sú zapracované do kopca, čiže strecha je a 3 strany sú z hliny a trávy a tá jedna strana je celá presklenná a otočená na juh. To by som strašne raz chcela 😵

verulka
1. dec 2008

aj my mame veniec, aj tie spagatove gula sme robili, super to je, len sme ich uz aj darovali, tak budeme robit dalsie 😉 pouzila som vodne sklo- 35sk pol litra 😉
k tejto teme sa zvladam pripojit, stavitelstvo tiez nie 😅 ale vklude debatujte, aspon sa co-to dozviem 😵

olinka6226
1. dec 2008

verul kde si kupila to vodne sklo, a masle? lebo ja som ho nikde nezohnala a do galanterky to mam daleko... nedoniesla by si zajtra? dakujem.

kili
1. dec 2008

verluka, a aké špagáty si použila? ja som kukala v galantérii a priadze na háčkovanie mi prišli také tenké, fakt neviem aké použiť, ja som v tomto fakt totál magor ☹

audreyd
1. dec 2008

ja robievam adventný veniec taký "čo dom dal" 😅 kupujem iba ten slamený korpus a lepím naň - najprv sviečky, ďalej šípky, orechy, škoricu celú, arašidy, badián, kolieska sušeného citrónu, sušené jabĺčka, mandle... je feši a ešte aj vonia 😵

kili
1. dec 2008

ja som pár rokov, teda pár sezón zdobila medovníky, vyzerali ako profi, moja mama ich aj rozdávala klientom 😀 . Ale sa mi to už akosi nechce, jeden mi trval 15-20min., tak ma to akosi prešlo 😅

fibi
1. dec 2008

ahojte, aj ja som občas zdobievala medovníky, ale teraz sa akosi nemôžem dokopať ani dokončiť kalendár, tak asi len fuknem do stredu polku orecha a bude... Možno ozdobím pár na stromček, lebo nemáme jedinú ozdobu a ešte spravím asi tie špagátové gule...

venonna
1. dec 2008

my mame ten korpus na veniec uz asi 5 rokov, doma robeny zo sena so 4 klincami, kde nastoknem sviecky. Vzdy don napicham vetvicky a nejake drobnosti na dozdobenie v style ako audrey a potom to navlhcim, nech ihlicie neopadava...

olinka6226
1. dec 2008

fibs mozme ich robit spolu. decka sa nam zahraju spolu a my zatial urobime tie gule, ci to nie je dobry napad? navrhovany termin tento piatok poobede 😀

fibi
1. dec 2008

jéj oli dobrý nápad 🙂 Máš mail

kili
1. dec 2008

jéj, že by sme zbehli? ale malí sú soplaví, do piatku ich to asi neprejde. A dobre by to vychádzalo, na 9tu totiž máme byť na kramároch, tam asi tak hodinku, takže by to bolo fakt super časovo a už tak na pol ceste k vám.

weroni
1. dec 2008

hehe baby tak my vo vztahovej vychove preberame chov zvierat 😀 to je dobreeeeeeeeeee 😀
tak sa pridam - aj my sme boli chovatelia, chovali sme capka a casom sme k nemu dokupili kozicku aby nebol sam, boli svetovi ale ked som otehotnela strasne mi zacal smrdiet tak sme ho dali vykastrovat ale chudacik dostal tetanus a zahynul nam ☹ ale ked uz budeme byvat vo svojom urcite budeme mat kralilky a sliepky 🙂

weroni
1. dec 2008

kili mne sa strasne paci kde ti tvoji synacikovia vsade dokazu zaspat 😀 nemaju problem nikde 😀 a pri hocijakej cinnosti 😀

verulka
1. dec 2008

oli, kupila som to vo V drogerii, mam ti kupit? no a spagaty som kupila take 2farebne v da vincitake prirodne a pekne to nasalo. Klbko stalo do 30Sk, je to vsak na max 2 gule..do auparku uz nepojdem, ale to sklo ti mozem doniest.
kalendare ja uz mam davno ready, veniec aj gule sme robili v piatok...no vyzdobu mame este chabu, my do okien lepime detmi vystrihnute sneh. vlocky 😉

kili
1. dec 2008

weroni 😀 , to máš pravdu, som si ani enuvedomila, koľko takých zaspávacích fotiek máme 😀
minule som išla od doktorky a to už bol A. čas na spanie a to ho vtedy neprebere nič, som ho nútila chodiť za kočíkom, chudák už až poplačkával, držala ho na rukách, furt do neho šťuchala, ale on bol schopný zaspať aj dole hlavou 😀 . Ale fakt som mu nemohla dovoliť zaspať, lebo jemu 5min. stačí a potom by už nezaspal a večer by bol zas unavený a by zaspal skôr, potom by som ho ešte nakŕmila a potom by zas nezaspal.
včera ako takto zaspal v tej skrini, to bolo večer a tak to aj dopadlo ako som tu písala, večer potom hulákal z postielky a dlhomu trvalo, než zaspal. A skôr bol unavený preto, lebo hneď po raňajkách sme ich dali spať, lebo boli unavení a preto nešli spať ako tradične po desiate.

valka
autor
1. dec 2008

ja som tiez v davinci kupila ten spagat..teda 2...tak sa chystam urobit nejaku gulku..oli, mozem sa pridat?

kili
1. dec 2008

kde je davinci?

olinka6226
1. dec 2008

jasne valka mozes sa pridat... ja mam spagaty aj take lykove, aj take pirodne tak uvidime este planujem kupit nejaky sprej zlaty a strieborny.

kili da vinci je v auparku a v avione a mozno este niekde, ale neviem kde

prave som zistila ze sme zabudli ist na hudobnu 🙄

verul jasne sklo ta poprosim dakujem

fibi
1. dec 2008

fíha to koľko mám kúpiť toho špagátu, keď to chcem na celý strom?

olinka6226
1. dec 2008

no ja mam asi 4 - 5 kotucov takych velkych aj mensich

lenki33
1. dec 2008

baby ja vas nestiham ani citat, a nie este robit gule 😀 ale adventny veniec mam urobeny 😉
inak kazdym dnom tuzobne ocakavam kratke indio, ale nechodi??? ☹

kili
1. dec 2008

ja také niečo ako veniec nerobím, by ma malo zač čo s.ať, čo by zavadzalo 😅 . Fakt sa mi tu vôbec nechce robiť nejakú vianočnú atmosféru, aj si myslím, že v tom napraskanom byte by si to nikdo ani nevšimol 🙄 . Budeme mať strom, aj to na umývačke, a to bude musieť pre tento rok stačiť.

olinka6226
1. dec 2008

my uz niekolky rok nemame veniec... teda niezeby sme nevianocovali, ale vzdy zabudnem kupit a na trhoch stoji nenormalne prachy. a ak ho aj naaaahodou mame, tak ho zabudame zapalovat 😀 kili bolo by fajn, keby ste prisli aj vy... by sme sa stretli ako na stretku pred casom

kili
1. dec 2008

oli, však uvidíme 🙂

indy
1. dec 2008

ja akosi vianocnu atmosku este necitim, hlavne ked dnes tu bolo 10 stupnov a viac a nadherne svietilo slniecko, pofukoval vetrik. No jar ako vysita 😎 Dlho som sa vsak nevytesovala poobede prisiel lejak, tma o 4 a bolo po jarnej naladicke 😀

kili
1. dec 2008

ja som už vyše týždňa zavretá doma, takže keď mi dnes mama povedala, že vonku je pekne ako na jar, ani veriť som nechcela. ja si pamätám hnusnú vlhkú zimu 😖 . A k tomu sme všetci chorí, takže sa mi fakt von ani nechce

mracik
1. dec 2008

adventný veniec je moja srdcovka, aj keby napečené nebolo, tak veniec musí byť 😅
robím ho z asi desiatich druhov drevín, vždy padne za obeť časť záhrady mojich rodičov
dnes by som sa do neho chcela pustiť, len šimi nie a nie spať 😒

venonna
1. dec 2008

indy, u nas detto, a tom som sa doobeda na prechadzke vytesovala, ako malu unavim a kym pospi, ja umyjem aspon zo 2 okna 😖
kili, my mame sice miesta dost, ale stromcek mavame zaveseny zo stropu, taky maly, aspon nehrozi, ze by ho mala zvalila a je to ako zo starych cias 😉

mracik
1. dec 2008

venona, stromček zo stropu je super, ešte povedz, že je zavesený na drevenom tráme a budem závidieť

my máme umelinu, kúpila nám ho moja mama, neznášam ho, ale čo už narobím, aspoň chalani sa z neho vytešujú, ale do domu nepôjde ani začo, chystám sa ho zabudnúť v panelákovej pivnici 😉