Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

venonna
1. dec 2008

mracik, tramy v dome nemame ☹ takze visi len za kovovu slucku, ktora je zavrtana v strope. Je to veeeelmi prakticke - viete aka velka kopa darcekov sa zmesti pod taky stromcek? 😀

indy
1. dec 2008

no ja som tiez mala dnes poriadnu sichtu. Mojmir bol na mne zaveseny nonstop, ked mi zaspal v satke alebo na rukach a chcela som ho prelozit aby som sa aspon najedla tak do par minut bol hore. A teraz sme sa uspavali do pol 10 co tiez nezvyk, o pol 9 uz sladko spinkava. Zeby sa tlacili zuby? Aj kadenie bolo 3x, nervozita tiez poriadna no asi treba objednat ten Jakoubek olej 😀 A este sme k tomu boli sami cely den,uf. Tak zelam dobru noc

lenki33
2. dec 2008

tak vidim ze vianocna tema vas neopustila
no my stromcek nemavame uz roky, lebo ziveho mi je luto a umely je mi proti srsti
takze robim do velkej sklenenej vazy taku kvazi kyticu, tiez to robim z viacerych druhov drevin borovica, smrek, rozne druhy tuji, buxus, kedysi som davala aj tis, ale to radsej vynecham, brectan, hloh, sipky, drac a ozdobila anjelikmi a tak.
Ja mam celkovo na anjelov slabost na vianoce ich mame v byte asi 50 😀
Ale hlavne sa vam musim pochvalit ze som vcera prvykrat upiekla cisto kvaskovy chlieb a je strasne dobry 😵 uz sme ho skoro zjedli, aj ked ozaj dobry je az takna 3.den
Len teda si myslim ze to je stastie zaciatocnika a nie to ze som taka sikovna 😀

verulka
2. dec 2008

jaaaj, kocky, my mame klasika velky stromcek, zivy, a ovesany vswetkym moznym 😀 cisty gyc, ale deti to miluju...vsak kazdy podla svojho gusta 😉
vianocnu atmosku uz citim naplno, moje detuchy sa nevedia dockat, proste kazde rano mi oznamia, ze uz len tolko atolko dni a cka im ziaria 😵
audrey, aj u nas to vyzera na laryngosku u Riska ☹

valka
autor
2. dec 2008

tak ja som robila tento rok taky netradicny adventak - slamovy korpus som obalila takou divnou zelenou latkou ako zamat a potom som to este omotala cervenou stuhou...no a zelene sviecky takej farby ako zamat...doma vzdy mavame veniec z vetvi, ale tu v ba mi pride luto obtrhavat tie stromky...tak som si musela vystacit takto...

lenki, aky to je cisto kvaskovy chlieb? ja robievam doma tiez chlieb, ale vzdy to je original, podla toho, co mame v spajzi..😉

lenki33
2. dec 2008

baby tak ja som prave umyla okno, s dietatom v satke 😅
cisty kvaskovy chlieb je bez kvasnic len z razneho kvasku 😉

olinka6226
2. dec 2008

ja tiez robim chlieb... nasypem zmes (hotovu) do pekarne, zalejem 3,5 dcl teplej vody a pustim pekaren 😀 no sikula

co sa tyka vianocneho stromceka, ja som chcela umely (ale zas pekny nejaky nie take to ometlo za 500sk) ale moj muz ze vianocny stromcek ma byt zivy tak mame zivy vzdy az po strop, zaberie stvrt obyvacky. no tento rok to bude asi sranda. rozmyslam ako ho zabezpecim aby ho maly na seba nestrhol. ako sklenene gule nemame ziadne, ale nech si neublizi. inak teraz som pozerala reportaz o tom, ze mat zivy strom je ekologickejsie ako mat umely (kvoli jeho vyrobe) a ze tie vianocne su pestovane priamo na ten ucel, cize je to akoby sme kosili pestovanu psenicu... boooze to zas bolo prirovnanie.

lenki33
2. dec 2008

a este vam musim povedat ze uz mame tyzden maciatko a je to teda najlepsia hracka, aj napriek tomu ze sme ju kupovali kvoli nasej povodnej macke, najvacsi uzitok z nej ma Danu, cize ja 😀 dokaze sa s nou hrat hodiny, mala mu neuteka a prejavila velku psychicku aj fyzicku odolnost,takze ju nosi, taha za chlpy, snazi sa ju krmit napr drevom alebo umelou hmotou a mala drzi 😀

lenki33
2. dec 2008

no oli to bolo pekne blbe prirovnanie 😉
mne je zivych stromcekov vzdy luto aj ked boli na to pestovane, to ze su niekde tyzden vystavene a potom sa skratka vyhodia na smetisko mi je proste luto ☹

audreyd
2. dec 2008

tak hlásim chorobu aj u zvyšku rodiny, adelka zahnisané očká ☹ adam soplí o 100 200... 😖 😖 😖

lenki33
2. dec 2008

audrey fuuu, to nezavidim, drzte sa a poriadne si to tam niecim vycmudte 😉

olinka6226
2. dec 2008

lenki suhlasim, ze aj mne je ich luto, ved preto som chcela ten umely. len to doma nepreslo. inak teraz dam trosku odveci... samko mi najnovisie chodi pit do nelinej misky tak ze si tam ponori hlavu ako pes a chlipe 🙄 vyhadzujem ho odtial ale ucinok ziadny. vcera dokonca aj granule jedol 😠

baby detickam zelam vsetko naj aby sa co najskor uzdravily a samozrejme aj vy ak ste chore...

eriqe
2. dec 2008

Audreyd nech ste rychlo vsetci zdravi 😉
Oli moja Rut vsetko opakuje po Ajke. Chodi jej do misky, granule uz ochutnala a snazi sa lizat ako to robi Aja. Minule prisiel Peto domov a olizala mu bradu 😀

kili
2. dec 2008

ahojte, A. chudák strašne kašle. Čo ma to zobudilo, neviem či teda nekašlal aj skôr, tak od takej 5.30, o 6tej som ho prebalila, to začal rumázgať S., lebo sme ho vyrušili, tak som zobrala jeho na ruky, strašne plakal, chudák mal pol noc 😅 , a keď sa A. trošku skludnil, tak som ho dala a spali v podstate do 10tej. Ale A. to hádam celé prekašlal. Ale je taký zlatý, vôbec neplače. Keď sa aj zobudí, tak sa len tak posťažuje a zas zaspí 😵 Oni sú v tomto úplne úžasní 😵 😵 😵 🤐 🤐 🤐

kili
2. dec 2008

a čo som chcela, neviete o nejakom dobrom sirupe na to hrdlo? Teraz dávam Ambrobene ráno a večer a A. na ten kašel večer Fenistil. Keď som ho dala 1x, tak v tu ranu prestal v noci kašlať ale táto noc to akoby celé vynahradila ☹ . Ani raňajky nedojedol, lebo strašne kašlal a som sa bála, že sa pozvracia.

kili
2. dec 2008

oli, a to ti upeče z toho chlieb? lebo u nás treba dať najprv vodu a až potom zmes

audreyd
2. dec 2008

kili, nám vždy zaberie solmucol 🙂 je to taká dosť veľká fľaša a zarába sa... ale každý ti odporučí asi niečo iné. mne adam napr. kvapky neprehltne ani keby boli neviem ako dobré 😖 vybrble ich do poháda s vodou 😠 a tento sirup celkom chutí, ešte aj pýtať si chodí 😉 mali sme aj čučoriedkový sirup od suseda, taký zarábaný, ale to ti asi nepomôže, keďže sa nedá kúpiť...

kili
2. dec 2008

lenki, pokiaľ viem, tak stromčeky sa potom zbieraju pri smätiskách a nosia do ZOO pre zvieratká, takže úžitok je 😵 , len u teba strávia medzistupeň a ty v podstate daruješ zvieratkám oschnutú haluz za tisícku, no ale čo už 😀

audreyd
2. dec 2008

my mávame doma stromček umelý 🙄 a u našich na chalupe vždy krásny voňavý ihličnan zo stropu zavesený 😵 už sa teším na kapustnicu, mňam 😵 zase sa bude variť v kotlíku na dvore 😉

kili
2. dec 2008

aud. juj, to by bolo super, presne potrebujem niečo dobré, aby sa nepozvracal. Po obede idem von, tak sa popýtam aj v lekárni. Už to trvá chudákom tak dlho, vyše týždňa ☹

audreyd
2. dec 2008

kili, píšu na ňom, že je aj na suchý aj na vlhký kašeľ 🙂 tak by si sa nemala pomýliť 😉

kili
2. dec 2008

tak to je super, lebo ja neviem aký je to suchý a aký vlhký kašel 😅

olinka6226
2. dec 2008

kili to tam nasypem do tej pekarne tu zmes, zalejem tou vodou a pustim to, ale je asi jedno v akom poradi to tam nahadzes. a chlebik je super. ale len v ten aktualny den. potom sa uz strasne droli. ale kedze ja som chlebova, tak ho zozeriem vzdy v ten den 😅

lenki33
2. dec 2008

kili ako sorry ale neverim ze tych par stromcekov co sa da do zoo su proste vsetky alebo aspon vacsina zivych stromcekov co sa predaju, a dalsie co sa nepredaju, ved to su tisice stromov 😒
ale ako ja nikoho neodsudzujem ked chce nech ma zivy stromcek, len mi je to skratka luto

kili
2. dec 2008

oli, tak to je zvláštne, že ti to ide 😕 všade sa totiž uvádza, že najprv sa má dávať tekuté. lebo keď dáš múku, tak zostane po tých krajoch.

olinka6226
2. dec 2008

nikdy mi to po krajoch neostalo... no asi to zacnem preventivne hadzat v poradi voda a potom zmes 😀

venonna
2. dec 2008

no to by fakt tie zoo asi priestorovo nezvladli vsetky vianocne stromceky v SR. My vzdy v lese v ramci vychadzky vyberieme z takej hustej omladiny, ktoru tak ci tak treba preriedit 😅 ved to nevadi, ze nie je uplne symetricky a ten kamos, co tam zostane na koreni aspon bude mat lepsie podmienky na rast...

kili
2. dec 2008

a ešte som sa chcela spýtať. Dr. keď sú malí soplaví, dá nám také lokálne ATB do nošteka, ale ja ich nikdy nedávam. Nemám rada furt dávať ATB, aj keď je to len lokálne, ale hlavne ide o to, že ja fakt nie som schopná im to dávať po jednej kvapke do každej dierky 3x denne obom a to celých 7 dní. A keby som to dávala len 1-2dni, tak mám výčitku, že sú to ATB a tie sa musia dobrať. Ale viem, že keby som im to dala ten 1 deň, tak by im bolo dobre. Myslíte, že aj pri lokálnych ATB to treba dobrať? a čo je horšie, nebrať vôbec alebo len ten 1-2 dni?

audreyd
2. dec 2008

kili, pamykon? ja som užívala lokálne bioparox 😝 myslím, že lokálne nie sú také invazívne ako také klasické v tabletkách... pôsobia iba na mieste podávania, nepreženú sa ti celým telom, tak myslím, že kľudne môžeš... s tým dávkovaním netuším 🤐

audreyd
2. dec 2008

ešte dávam do pozornosti naše spisovateľky 😵 😵 😵 weroni a valka v najnovšom "dieťati" o AP (y) 🙂 🙂 🙂