Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

smary
24. dec 2008

takze
pes https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

a ak sa preklikate aj na foto 32,tam zacina gitarovy osial 😀

oli verim,ze bude dobre,ze sa ziadna nemocka konat nebude ☹ jurko mal minuly tyzden vysokanske horucky,neminuli nas ani zabaly,dokonca som sa tak vylakala,ze som mu uz dala aj diazepham,tak pevne dufam,ze u vas ta teplota uz stupat nebude 😔 drzte sa...

verul snad sa to kojenie este napravi 😒 uz si skusala vsetky tie zazracne masticky,co radia na bradavky? mne ked popraskala bradavka,tak mi velmi pomohla mast z DM-ky,ale asi to bude indi vindi...a tiez nech sa uz muzikovi hlavne polepsi 😒 ...ale som rada,ze aj tak prezivate krasne sviatky 😵 😵

olinka6226
24. dec 2008

verul samko uz 12ty den berie atb. po 9 dnoch po pociatocnom zlepseni zacal chrcat,po 10tom dni sa vratili sople a horucky, ktore ma stale na plucach od pondelka do utorka vyrazne zhorsenie preto sme boli vcera na rtg a na interne na kramaroch. keby sa pohorsilo, tak musime do nemocky. vyrok doktorky.

mrzi ma ze muzikovi je zle a to kojenie duplom.

u nas vianoce napriek vsetkemu obstojne. darceky krasne, len ten smutok sa akosi nedal zamaskovat. ale malickemu ziarili ocka. dostal tolko hraciek ze nevedel co skor chytit.

smary
24. dec 2008

oli a samko bol od zaciatku lieceny na zapal pluc? ci to len do neho preslo? ake ATB beriete? my este stale (teraz 8. den) berieme Penbene a uz vyzera uplne fit,ziadny kasel,ziadne sople (nasli mu streptokoka,tak preto tie ATB),tak az ma zamrazilo,ked si napisala,ze sa to po 10. dnoch zhorsilo ☹

olinka6226
24. dec 2008

no u nas to tiez vyzeralo 7-8den super bral 10 dni zinat a od vcera berie klacid + mucosolvan od zaciatku a posledne 3 dni ventolin na uvolnenie dychacich ciest, lebo sa mu zacali stahovat. od zaciatku bol lieceny na zapal priedusiek, po prvom dni horucky ustupili, po troch dnoch bolo po soplikoch a na ten 8-10 den sa to vsetko vratilo ako som vravela. len sa modlim aby to bolo cim skor prec.

smary
24. dec 2008

olinka pevne verim,ze sa to uz nezhorsi,ze to uz bude len a len lepsie ☹ viem,ako sa bojis 😔

verulka
24. dec 2008

oli, a ako mu to zistili? robili vyter? ake atb berie? lebo podla vsetkeho mu absolutne nezabrali...neberie tie sirokospektralne? my sme chodili kazdy 2.-3.den na plucne do podunajskych biskupic, ale hospitalizovali nas fakt len 1x, lebo hrozilo vnutrozilne uzivanie atb..nakoniec sa nekonalo, lebo zabrali posledne mozne aTB
smary, skvele fotky..myslim, ze o rok bude aj u nas gtara, je krasna 😵 a uslzeny jurko je rozkosny 😀
co s amojich bradaviek tyka- no mastim si to fakt super mastickou od bioclinu, vzdy mi doteraz zabrala..ale ron mi zacal odmietat prsko 😒 asi zo mna citi ten stres..i ked sa snazim...ale vsak nejako bude 😉
jo a ponozkovy pes je super 😉

kili
24. dec 2008

ináč, tý psi sú úžasný, mňa by to teda tak dlho robiť nebavilo, si svoj čas akosi moc vážim, lebo keby som si zobrala len nejakých 100,-/h, tak by vyššiel od 300-600,- (podľa toho, ako trval vám), moc moc 😀

wanda007
24. dec 2008

kamoska ma Karolinku!!! narodila sa o 19tej. A nova satka moze nastupit do sluzby...

kili, niektore veci su na nezaplatenie, to nie je tovar z Ciny...

smary
24. dec 2008

kili a audrey vasim adamkom vsetko najlepsie k meninam 😵
je este niekto adam,alebo eva? 😕

kili
24. dec 2008

wanda, no ale ponožky možno aj sú a keď si kúpiš iné, to rovno môžeš aj hračky kúpiť z inej krajiny

my sme dnes na A. narodeniny úplne zabudli, som si to prečítala až tu keď som na pár sekúnd sadla za PC niekedy o 17tej 😅 . Ale ja narodeniny neuznávam, takže keď to ešte nevnímajú, tak na čo to sláviť. A bohvie, či ich niekedy vnímať budú, keďže jeden cez vianoce a druhý cez prázdniny.

wanda007
24. dec 2008

kili, ved som si aj myslela, ze ponozky su pravdepodobne z ciny. ale to je jedno, ja som sa tiez srala s platenym vrecuskom na orechy, tiez som si myslela, ze mi dobre prasi, kedze casu ozaj nemam nazvys. a v podstate nik z nas tu ho nema nazvys. ale takemu havinkovi precusdesnemy usitemu s laskou sa len tak hocico nevyrovna.

tak stedry den za nami, vecerali sme u svokrovcov a aj u nasich sme potom aj predtym boli. aj dary boli. oco dostal ten sudok Heinekenu od jeziska, bol podareny, zevraj on nema vysoku skolu, ako to ide spojazdnit, ale potom zalozil okuliare, chvilu nevnimal okolie a zachvilu uz aj plnil pohare, no, taky capak na stedry den, to sa len tak nevidi.

a bambu, tak to moje pecenie, to si asi videla velmi matne, pretoze akurat som sa u nasich motala okolo pecucej sestry a prilozila som ruku k dielu. vykrojila som z medovnikoveho cesta jedno prasa.

e.vacka
25. dec 2008

oli drzim palce. My lezime na Kramaroch s dva a pol mesačnou Barborkou. Odkedy sme tu mám už aj otrasne sny, nie len otrasne zažitky Držim vam palce, aby ste to nemuseli zaziť. 🙂 🙂 😀 😀

e.vacka
25. dec 2008

kocky este mam jednu otázku ku vzťahovej výchove. Barborka ma dva a pol mesiaca a chcela by som až teraz kupiť manducu. Myslíte si, že si na to zvykne. Nebude to odmietať? Ked sme boli doma celý den sme sa skoro prenosili na rukách alebo sme klokankovali a teraz jak ležíme v nemocnici a nemôžem si ju poriadne ani vziať na ruky a pomojkať si juuani len priložiť, lebo odmieta papať. Chcela by som to dobehnut nosením v manduce!!! Myslíte, že sa to podarí?

kili
25. dec 2008

evacka, môžeši si manducu požičať a keď si ju kúpiš, tak ti tú sumu za požičovné odrátajú. pozri na stránke www.nosime.sk
vy ste tam preto, že odmieta papať?

e.vacka
25. dec 2008

KILI my sme tu kvôli dehydratácii tretieho stupna. Začalo to zelenými stolicami, neskôr vracaním a max. netolerovaním čohokoľvek čo sa dá papať v dva a pol mesiacoch. Týžden sme ležali na infekčnom a odtial ju previezli na JIS v bezvedomí. Na infekčnom to totálne podcenili a teraz nie a nie sa do poriadku. Malej tečú infúzky a má sondu do žalúdka, takže necíti hlad a nepýta si papat. Ale snažím sa si ju prikladať, čo najčastejšie, aby nezabudla na MM 🙂 , ale vacsinou ju pri prisatí napne a vygrcka vsetko čo ma v brusku... je to hrôza. už ma problem aj prehltnuť čajík cez striekačku. Ale prisaje sa niekedy velmi pekne a niekedy sa len tak hra. Doteraz papala krásne. Priberala ukážkovo. Pekne si odgrgla a grckala málo. Dala som jej, ked si pýtala aj každú hodinu. A teraz absolutne nic.

e.vacka
25. dec 2008

skusim to teda najprv s požičaním manduci. Neviem sa dočkať, kedy ju tam budeme nosiť.

kili
25. dec 2008

my sme totiž tiež s Adamkom skončili na kramároch kôli nejedeniu keď mal rok, ale problémy s jedením sme mali od začiatku. písala som o tom tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
no a napokon v tom roku skončil na sonde a sondovala som ho z hruba 3m

e.vacka
25. dec 2008

čoooooo???? prečo nechcel papať? čo vam zistili?

e.vacka
25. dec 2008

kuklal som si ten link, ale nerozumiem tomu, jednoducho nechcel papať?

kili
25. dec 2008

nikto nevie prečo, asi získal averziu, z mlieka mu bolo zle, lebo mal neznášanlivosť laktózy a nezistili mu to a keďže mu robilo zle, tak nechcel jesť. k tomu bol ešte aj precitlivelý a nedali sa mu dávať príkrmy, lebo ho z nich napínalo, tak sa ho nedalo kŕmiť lyžičkou.

kili
25. dec 2008

a skúšala si už flašku?
mne tak príde, že či keď ti zvracia pri prisatí, či ju nenapína tiež tak, že jej to mlieko strekne do hrdla, lebo to isté mal aj A. a preto sa nedal kojiť. Flašku musem mať takú z dierkou z vrchu, lebo tiež z klasických zvracal.

e.vacka
25. dec 2008

flase sme vyskusali vseliijake. ona ma problem aj s cumlom. hrooozne by som ju chcela este kojit.

venonna
25. dec 2008

e.vacka, boze, az ma mrazi, ked to citam - vianoce s babom v nemocke ☹
dufam, ze odtial co najskor oditete a budete fit, teda hlavne mala. A k tomu nosenou - Barborka je este malicka, vela spinka a vsetky Ti tu potvrdia, ze najma pre taketo male deti je najlepsia satka, v nej sa dieta najlepsie ulozi do spravnej polohy, nosice su vhodnejsie neskor, ked je dieta vacsie a dlhsie bdele. Viazania sa bat nemusis, su tu aj zeny, ktorych manzelia to zvladli, takze to nie je nic hrozne. A ked kupis satku dobru, neskor ju mozes predat a tak to nevyjde tak draho... 😉 Tak este raz, drzte sa 🙂

kili
25. dec 2008

evacka, tak to mi úplne pripomýna Adamka, tiež mal problémy s cumlom, nevedel ho dobre držať, vždy mu ten gulatý lietal v puse zo strany na stranu. Ale keď som vyskúšala ten s dierkou z hora a placatý, tak ten sa mu držal perfektne, skúšali ste aj také?

olinka6226
25. dec 2008

verul robili mu vyter a teraz na kramaroch aj rozbor krvi. nechcem to zakriknut ale mam pocit ze sa mu to lepsi. zatial nema teplotu od rana, tak dufam ze sa podrzi a teploty sa nevratia. uvolnili sa mu sople tak odsavam odusu - samozrejme s citom a nie kazdych 20min. a kasel sa tiez zmenil na vykasliavaci.

verulka
25. dec 2008

oli, drzim vswtky palcwe co mame..bude dobre..ja idem s muzom zajtra na antolsku a uvidime..tiez sa mu kusok polepsilo ,ale teplotuje stale ..uz 8my den...no a dnes mi Ron odmietol prsko( to zdravsie) uplne..zacal ma kopat..takze vselo mame 😝

bambusko
25. dec 2008

oli, ked malemu ustupili teploty, malo by sa to lepsit 🙂 ema mala niekolkokrat zapal pluc, pred 2 rokmi sme skoncili na jiske 😔 ked jej nezabrali atb. mala vtedy 4 dni 40 teploty, potom sme sli do nemocnice, ale mala uz aj vysledky krvi zle. zabrali jej az dvoje atb intravenozne a az potom jej zacala klesat teplota, aj na rtg bolo vidiet potom zlepsenie. drzte sa 🙂

olinka6226
26. dec 2008

takze hlasim ze teplota sa v noci nekonala. co ma velmi tesi, ale straaaaaaaaaaaaasne kasle az ho napina. ale to pripisujem vykasliavaniu.

e.vacka
26. dec 2008

tak teda asi sa rozhodneme pre šatku,len sa bojim toho viazania, vypadá to strasne zložito... Manduca sa mi páči viac, lebo je to na dlhšie obdobie a zdá sa mi to miminko v šatke také poskladanééé 😀

Oli: aj Barborku napína z kašlania... Boooože prečo musia byt detičky chore...

Kili: malá zase chce len gulatý cumlik aj z toho ju niekedy napne a dokonca sa aj pogrcka... tak potom mam nervy, že jej ho dávam, ale niekedy ju pekne upokojí... A ako papa Adamko teraz? Kedy sa to dostalo do normálu?

kili
26. dec 2008

evacka, šatka je pre malé bábätko lepšia, viazania sa nemusíš báť, aj tak budeš používať len jeden úväz 😉
skús si pozrieť a kúpiť cez bazár, aspoň bude zanosená a po pár mesiacoch ju môžeš predať a kúpiť už manducu.