Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

wanda007
1. jan 2009

kili, fakt, klidek, my zas mame v obyvacke mikrovlnku, to je udel malych kuchyn...

bambusko
1. jan 2009

😀 my sme mali 2 roky mikrovlnku v detskej, ale tam deti len spali, inak sa hrali v obyvke. proste maly byt s este mensou kuchynou. a stala sa len jedna nehoda, ema tam uvarila babiku 😒

a s tym, ze ako na novy rok... dajte pokoj, drahy dnes pol dna spojazdnoval eurokasy 🙄 a marek sa raz vyklopil z nocnika, cela nadielka na podlahe. a druhykrat, skor nez som stihla serblik vyliat, si vybral hovienko a rozmazal ho po dlazbe 😝 😖 ibazeby to bolo stastie, uz si musim podat to lotto

vsetkym vam prajem krasny rok 2009 a nech si kazdy den naplno vychutnate v zdravi. mne ten predchadzajuci stasne rychlo zbehol, ved takto pred rokom som sa tulenila s brusiskom a teraz, aha 🙂

verulka
1. jan 2009

bambu, no marek sa postaral o kopu stastia v NR 😀 mne tiez vcelku rychlo ubehol.. iked bol doost narocny..ale tento novy nebude nic kludnejsi 😀

bambusko
1. jan 2009

no, uspesny den este neskoncil ☹ prave som zistila, ze mi zvysok rodiny zjedol strudlu - upiekla som 2, jednu s hrozienkami a druhu bez, lebo neznasam hrozienka. a oni my ju celu zjedli 😢 a babovku sa mi podarilo vyklopit tak, ze polka zostala vo forme 😠

kili
1. jan 2009

sa tu dobre bavim pri citani vasich novorocnych zazitkov 😀

u nas sa dnes A. len raz pokakal, aj to, lebo som bola moc grogy vstat a dufala, ze chvilku vydrzi, no nevydrzal. Takze len ranna total precurana plienka a toto kakanie, ale este trochu islo do nocnika 😵

bambusko
1. jan 2009

a uuuuplne ma odrovnal cerstvy pohlad na stav uctu 😨

kili
1. jan 2009

ja som este nekukala, ale sme hovorili, ze sa nam zmensil dlh 😀
ale ono to ukazovalo eura uz predtym, ale akosi som si to nevsimala

lenki33
1. jan 2009

ahojte, vsetko dobr€€€€€€ v roku 2009 vam zelam, hlavne zdravie a stastie 😉 a nech sa vam podari vsetko co ste si predsavzali

kili
1. jan 2009

a som si spomenula, že to čo som A. nedala kakať, tak to bolo aj preto, že MM tronil na wecku a ja A. dávam na nočník stojaci na wecku, lebo od tiaľ mi nezdrhá 😀
teraz som dala spať a žiadna ďalšia nehoda, takže fakt super 😵

venonna
1. jan 2009

😀 no kam sa na vas hrabem so svojim kludnym novorocnym dnom...
tak babenky, vsetko dobre v novom roku, nech sme lepsi a stastnejsi 😵
inak kili ten Tvoj napad - dat dieta na nocnik na vyvysene miesto pouzivam sem tam aj ja a je to super, lebo mala niekedy zdrha aj ked "musi" 😉

kili
1. jan 2009

ven, teraz som písala v bkm, že je to super, lebo od tiaľ proste nemôžu zrdhnúť 🙂

dobromila
2. jan 2009

ahojte,

mate prosim niekto skusenosti s tymto?

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3979026

Lebo sice mam doma manducu, ale nezda sa mi vhodne nosit v nej novorodenca od uplneho zaciatku a do satky sa mi investovat veru nechce. Tak toto mi pripada ako taky kompromis...

e.vacka
2. jan 2009

vypada to super aj mna by zaujimalo aký máte na to názor... 😉

venonna
2. jan 2009

dobromile uz odpisali kocky v teme Noseni deti 😉 ale osobne by som do toho nesla, satka je satka 😵

smary
2. jan 2009

caute
mam otazku,ako sa spravate,ked niekde pocujete/citate o rozmaznanych novorodencoch,co sa furt len chcu nosti a treba ich nechat vyplakat a bla bla... ☹ reagujete na to? mlcite? co hovorite,ak nieco hovorite?
dnes rano som si precitala v istej teme,kam nechodim,ale dnes rano som kvoli niecomu nakukla celkom desivy prispevok o rozmaznamom 5 dnovom (ano dobre vidite) miminku,ktore sa chce nanasat na rukach a tak ho treba nechat poplakat 😢 odvtedy mam depku,cely den mi tie slova chodia v mysli,tu babu co to pisala nepoznam,nechcem sa jej dotknut,mozno vychadza len z toho,co jej o vychove hovoria "skusenejsi"...ale mne to prislo tak luto...ved to dietatko je este take malinke,este ani nevie a nechape co sa s nim deje....

potom mi ale naladu zlepsilo moje dieta 😵 uz druhy krat zaspal vecer tak,ze sa na mna vyskriabal,lahol si na chrbat na moje brucho,prtisol licko o moje lice a tak zaspal 😵 uuuuuuuuzasny pocit...skoda,ze som ho musela hned potom presunut na postel,lebo aj ked je jurko z tych utlejsich,predsa len sem tam dychat musim 😝 😵

kili
2. jan 2009

smary, ja som ešte na nič také nenarazila 😕 , dokonca ani pri dvojičkach

kili
2. jan 2009

mňa ale zas vytočilo u nás v dvojičkach, keď jedna baba napísala jeden citát od nejakého psychológa o odplienkovávaní, že v 18tich mesiacoch sa spojí hlava z riťkou a akékoľvek učenie predtým je len drezúra dieťaťa. No a pritom o bkm vie a asi pred rokom som tam aj písala, ako si A. vynucoval nočník na kakanie 🤐 🙄 , alebo som ju videla aj osobne a dávala vonku malích čúrať.

smary
2. jan 2009

kili no ja som tiez dlho nevedela co si mam o bkm mysliet,ale potom som si povedala,ze predsa na tom nieco byt musi,ked su tie mamicky z toho take nadsene 😀,zacala som o tom viac citat a pochopila som...len skoda ze az v case,ked uz bkm na svojom prvorodenom velmi neuplatnim,kedze v jeho veku sa to uz vola obycajne ucenie na nocnik 😅 (no ale naucila som ho na plienky,musim ho od nich aj oducit,ze?...len keby to bolo jednoduchsie 🙄 ...momentalne reve uz len ked vidi,ze ho smerujem k nocniku a ked sa pokaka,tak si v tom hovienku v plienke blazene hovie a ja ho mozem nahanat po celom byte 😝 )

kili
2. jan 2009

smary, tak blažene hovia s v tých ho.nách aj mojí 😀 , teda skôr S., A. pekne spolupracuje a kaká väčšinou do nočníka, keď mu teda dám možnosť 😵 . On v tomto vždy viac spolupracoval

dorotka
2. jan 2009

smary ja by som sa s tym netrapilla este ma to cas a ked ma mat z nocnika traumu tak sa radsej docasne na to vykasli aby neziskal blok na to mne sa amelia zacal pytat v lete sama od seba ale len raz za tyzden a ked to svokra chcela po nej pravidelne zacala pri tom plakat a urcity cas nesadla na nocnik sama teraz som ju nehcavala behat s holym zadkom samu stale dlhsie a dlhsie a zrazu si nan sadla a vycikala sa dvakrat po sebe len to bolo akurat pred mojim odchodom do nemocnice ale teraz uz zas dva dni si nan sada a cika

smary
2. jan 2009

dorotka no prave,v momente,ako som z nocnikovania chcela urobit pravidelnu zalezitost,tak dost,ani sadnut,kym som ho na nocnik posadila raz za cas,tak ok,prip. si aj sam nocnik doniesol a sadol si,ale akoby potom pochopil,ze ide o nieco "seriozne",ze to nie je len taka hra,tak koniec 😒 ....ale nejako extremne sa pre to netrapim 😅 ja stale verim,ze je rozumny,a raz sa mi podari vysvetlit mu to 😅

dorotka
2. jan 2009

smary pockaj ma to cas ja som na amelii videla ze ovlada cikanie uz urcitu dobu lebo vacsinou zacala cikat hned ako dostala plienku aj ked nechcela chodit na nocnik ale kakanie doteraz neovladala vzdy mi len prisla ukazat kde sa pokala a vcra zrazu ze chce ist cikat a vykakala sa do nocnika skoro mi oci vypadli a dnes sa tam proste posadila a vykala ale ked sme jej dali plienku pytala sa az ked bola vycikana aj ked ma gatky tak nam povie az ked sa vycika tak ju doma nechavam behat s holym zadkom
a myslim ze aj vekovo ma na to cas ono je to ine ked deticky tak ako hovori kili funguju od malicka a ine u tychto nasich plienkacov az ked sa mu nebude darit po tretom roku treba to riesit dovtedy aj ked ta ludia budu stresovat to nie je problem aj ked su vynimky tiez poznam kocku ktorej mala sa pytala kakat v jedenastich mesiacoch na nocnik lebo sa jej zle kakalo do plienky a plakala pri tom

kili
2. jan 2009

dorotka, neber to tak, že kritizujem plienkarov 😉 , ja len, že ten doktor napísal, že ovládať zvierače začnú až v 18m a skôr je to drezúra 🙄 , čo teda evidentne všetci bkm vedia, že je to blbosť, ale niektorí, keď nevidia, tak neuveria 🤐 , resp. pre niektorích ani to nestačí 😀

kili
2. jan 2009

jéj, kedy sa narodilo nové adminiatko? 🙂
ináč, jak keby zuz z oka vypadol a to vidím len jednu fotku a aj na tej vreští 😀

dorotka
2. jan 2009

kili neberem ale ja si myslim ze ten doktor mal scasti pravdu teda ked sa to oducia deti robit potom to uz nevedia ja som s ameliou tu bezplienkovu skusala ale uz bolo neskoro neslo to
aspon ja mam ten pocit ze to deti nazaciatku vedia ovladat ale ked to nepodchytis musis proste pockat kym sa im to opat vyvinie a to je skor okolo toho druheho roka ani nie v tom roku a pol
Dobromila myslim ze je to nieco ako babyvak no nevyhoda toho je ze to je len na jedno plece kym satka ti drzi na obidvoch a mas k dispozicii len jednu ruku volnu kym pri satke vies vsetko robit

dorotka
2. jan 2009

dnes rano 8.26 ak si dobre pamatam

dorotka
2. jan 2009

teda ak myslis zuz alebo aj bob s majkou uz maju?

lenki33
3. jan 2009

no tak ja s mojim bezplienkujeme asi od 1,5mesiaca a dllllho sa nam darilo uzasne 1-2 plienky denne, a odkedy mu zacali ist zuby niekedy v 9-10m tak mame uspesnost asi 2% 😝 tiez sa jeduje na nocniku a najnovsie sa jeduje aj ked ho chcem len umyt!!! no uplny humusak to moje dietko 😀
chcem len povedat ze kazde dieta je v tomto ine, nesuvisi to tak uplne s tym kedy sa zacne davat na nocnik 😉 ale treba mu stale davat co najviac moznosti vylucovat mimo plienku

bihan
3. jan 2009

Smary, mne je z takých príspevkov vždy hrozne smutno a občas na kuknem do tej úžasnej témy o tom, ako sa každé dieťa vie naučiť spať.. to je ešte len psycho, keď čítam, že dieťa plakalo už "len" pol hodiny a podobne.. chúďatko maličké ☹
Sára je už vo veku, keď poriadne vychcaná, možno slovo rozmaznaná by sa na ňu už hodilo, ale na také malinké miminečko určite nie.
Inak každý sa ma pýta, ako to robím, že mám také spokojné dieťa, ktoré sa vkuse usmieva 😀 a ja vždy odpoviem, že za to môže nosenie 😵 lebo dieťa, ktoré je s maminkou, je šťastné dieťa. Teda to moje už začína byť pomaly šťastnejšie bez maminky, minule mi ušla za deckami na ihrisku a tak sa rozbehla, že som čakala, kedy sa rozpleskne na chodníku, ale zvládla to 😉

A BKM nemôžem hodnotiť, neskúšala som, ale Sára mi zase minule rozopla plienku a vyčúrala sa do postele (už asi 4x 😠 ) a rovno sa rozplakala, ale ostala sedieť v tom mokrom, takže sa jej to asi nepáčilo :p

verulka
3. jan 2009

cafte, babulky, j amam teraz doma peklo 😔 vcera mi tahali krv a hnis z lakta a tak nemozem si vziat rona na ruky..uz 2.den len place- nestaci mu ked velda neho sedim, ked ho tulkam..on sa chce nosit..tato ho nosi, co sa da, ale on chce mamu a to ja teraz nemozem...je to des...place aj hodinu vkuse 😔