Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

lenki33
12. dec 2008

mne sa ttiez nepacia tie napr tie kalendare, pretoze to maju vsetci, lenze ked vidim aku radost to dedkovcom urobi, tak preco nie?? 😉 spravi im to vacsiu radost ako akykolvek iny darcek,ked bude mat Danu 5 rokov tak uz to asi tak nebude, tak aspon najblizsie cca 2-3 roky nemusim rozmyslat co im dat na vianoce 😀

kili
12. dec 2008

my tento rok budeme robiť odtlačky rúk a nôh a dáme zarámovať. Už mám veci pokúpené 😎

bihan
12. dec 2008

joooj.. kalendáre.. tento rok som kúpila hotový a dodala len fotky, ale ten minuloročný mala rozvešaný celá rodina 😅 no tak im povedz, že tento rok nebude.. a navyše keď malú vidia raz za rok.

Kili, to už budete mať celkom veľké capky, my sme robili odtlačky, keď mala Sári mesiac.

kili
12. dec 2008

bihan, veľké? to si ich ešte nevidela 😀

bihan
12. dec 2008

Kili, u vás by to v mesiaci asi nešlo, to mi je jasné 😝 Koľko vlastne tvoji drobci teraz vážia a merajú?

kili
12. dec 2008

S. 77cm a 8300g a A. 74,5cm a 7400g, predvčerom sme boli na nedonoseneckej poradni, takže to mám presne

verulka
12. dec 2008

babulky, podla mna je to fajn- usetrim kopu penazi posielanim pohladnic a okrem toho, vela ludi- znamych- konecne vidi moje deti..kalendare mame my uz roky, ale take trochu ine 😉 moje deti zase nemaju mikulasky oblek 😉 a tak celkovo su doost odlisne 😝

bambusko
12. dec 2008

zienky, vas sa neda citat, lebo straaasne vela pisete. ale neda sa ani necitat, tak obcas tu skocim 🙂 o com tocite 😀 audrey, super teriu si hodila, dik, asi najprijatelnejsia forma aku som citala, bez extremov a direktiv

audreyd
12. dec 2008

bambu, dík 🙂 od teba poklona 😵

smary
12. dec 2008

takze nejaku vodu sa mi predsa len do jurka podarilo dostat,dala som mu pit priamo z hrnceka,pricom najskor v tej tekutine vyrabal bubliny a potom si aj glgol,sice toho nevypil nejako extremne vela,ale volala som s kamoskou (MUDr) tak vraj to staci 🙂

niektore digiscrapbooky su strasne gycove,aj ked videla som zopar peknych 😉

ja som tento rok podlahla kalendarom,ale nevyrabala som ich,dala som ich urobit 😅 a s vysledkom som spokojna 😎

audrey foto v pase ti vymazali,lebo si na nej nebola ty 😝

a dnes prisla jurkova gitara,taaaaaaka som vytesena 😵 ....tato http://www.hudobne-nastroje.sk/product.php?work...

londyncanka jasne,ze som byvala unavena a nevyspata,ale to je podla mna 90 percent mamiciek,tak neviem,ale to som mala nechat jurka plakat? 😕 kasa na noc nemala ziadny pozitivny ucinok,on sa nebudil kvoli hladu,to som si ista.... 😉

audreyd
12. dec 2008

inak vedeli ste, že niekedy v tridsiatych rokoch minulého storočia sa presadzoval názor, že deti sa vôbec nemajú objímať a stískať, lebo sú príliš krehké??? 😲 😢 😖

smary, ja viem 😅 ja len skúšam 😵

smary
12. dec 2008

aud jaaaaaaj ok 😅 🤐 prepac....

wanda007
12. dec 2008

ja sa teda priznam, poviem pekne pravdu, my mame v byte taky bordel, no hroza... videli ste ten film pan a pani Smithovci? tak ku koncu? tak presne taky...
na ospravedlnenku: som chora a MM... bez komentara. ale este mi tu bude teraz klopkat na celo, ci som nepocula dake kroky v noci okolo chalupy, tak som sa zlakla, ze co, aky zlodej, a on ze mi rozum odisiel. tak som mu, ze ten mi odisiel, ked som jeho zbalila pred 10timi rokmi... 😠

wanda007
12. dec 2008

a teraz sa mi tu posmieva a hodil mi lopticku do hlavy!!! drzan jeden. 😠

verulka
12. dec 2008

wandi, aj mym mame vcelku fajny bordel...vecer som balila darky 😝 vsak upracem nabuduce 😀

verulka
12. dec 2008

smary, ta je fakt super 😀 bambu caaaau 😵

indy
12. dec 2008

ahojte tak citam, ze sa tu zdvihla vlna kritiky. No bola to asi len otazka casu, kedy AP bude niekomu trnom v oku. Najviac ma vsak prekvapuje na tych kritikach to, ze vlastne uplne cudzi ludia maju starost o to, aby sme sa dobre vyspali, aby sme si pri noseni neznicili chrbticu, mali dobry sexualny zivot atd. Vlastne, ked sa na to clovek pozrie z tejto strany tak je to az "dojimave", tolka starostlivost 😀.
Alebo vsetkymi tymi proti argumentmi smerovane nam, presviedcaju samych seba o spravnosti svojho konania. Ved ked som presvedcena o spravnosti toho co robim, nepotrebujem niekoho o tom presviedcat. A to je prave vyhoda MK, ze je tu vela diskusii a kazdy ma moznost si vybrat tu, ktora mu je nazorovo blizka a vyhovujuca a tym padom nemusim chodit do takej diskusie, ktorej nazory su nezlucitelne s mojimi. Aspon mne by sa nechcelo plytvat niekde energiou, kde o to nikto nestoji. To sa radsej venujem synovi 😉

weroni
13. dec 2008

baby tak uz aj my mame foto vianocnu 😀 fotili sme asi pred mesiacom no najprv sme boli my chori a potom ta kamoska co nas fotila takze az teraz sa mi dostali...

londyncanka mam taky pocit ze si si neprecitala poriadne moj prispevok 😉 ved prave o tom som pisala - ze kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy si vybuduje vztah na niecom inom - u niekoho je to nosenie a spolocne spanie, u ineho zase nieco ine.
Pouzijem trocha od veci priklad ale zrejme sa inac nepochopime 😉 niekto si predstavuje dovolenku snov na plazi s bielym pieskom a tyrkysovym morom, pre niekoho je to zase pobyt na horskej chate 🙂 A ked raz milujem more tak nepridem za clovekom ktory ho nemusi a zboznuje hory a nebudem sa ho vypytovat "ach ako prosim ta mozes tak milovat tie hory? sak tam mozes chytit nejakeho kliesta" a on mu na to "ako ty mozes tak milovat to more? sak tam je nechutne horko, spalis sa, nahodou sa nahlces slanej vody, bleeee" 😀 😉
Aky zmysel ma taka "konverzacia"? 😀
Len z tych tvojich dalsich prispevkov trocha nechapem 😅 to co si pisala o tom neuspokojeni z partnerovej strany a prespati celej noci a tak 😅 😕 to si kde nabrala ze "6m dieta ma prespat aspon 5 hodin"? 😕 😀 😀

Inac baby, manzelovi doslo tak zle pred chvilou ze tu bola sanitka a ja som skoro zaspala od unavy kym tu boli no presvihla sa u mna hranica unavy a teraz som chytila druhy dych 🙄
asi tu uz nikto nie ste vsak 😝 😀

fibi
13. dec 2008

weroni to prirovnanie je výborné!!! klobúk dolu 😵

valka
autor
13. dec 2008

taaaaak, konecne som vas docitala...
londyncanka, preco niekto ma pocit, ze sa musi ku vsetkemu vyjadrovat ? 😠

weroni, neter sa do nedavna nenosila vobec, mali sme ju raz - vtedy ju mirko tiez niesol a zapacilo sa jej to, tak ju mama obcas zoberie do satky..

smary, skus rajec flasu (ma taky divny sosacik s membranou - ked netahas, neleje sa z nej)...nasa nechcela z nicoho pit, ale z tejto taha...asi jej to pripomina prsnik a zaroven sa citi ako dospela...😀

mracik, preco by ste mali s detmi koncit? pozri na verulku...cim viac ma deti, tym lepsie vyzera 😉 😎

my sme robili kalendar pred dvoma rokmi...minuly rok sme si urobili fotoalbum..tak sme sa nan vrhli aj tento rok ..a dali sme si vyvolat fotky do everest foto...juj, taki sme boli sklamani...fotky neskutocne neostre a divne farebne...tak tam manzel isiel vratit...dali mu peniazky spat, ale akoze ostrost fotky je prudko individualnym vnimanim...no chapete? tak ideme dat vyvolat inde...a asi tiez urobime kalendar...pre tych starych rodicov...teda vlastne luckynich prastarych ...dobry napad ...dakujem... 😉

audreyd, lenki - pekne foto 😅 😎

smary
13. dec 2008

valka rajec flasa je aj u nas "in" 😉 ale jeho vcera nebralo fakt takmer nic,ale dnes uz je lepsie 😎 sice noc otrasna,do polnoci bol kazdych 20min hore s placom,ale potom spal v kuse do 6.00,cize dalo sa...a dnes si vypytal a zjedol banan 😲 dobre nie? 😀 a ja tu pisem,ze ho nema rad 😀 no clovek aby sa v tom dietati vyznal 😅 tak dnes este dietujeme,ale aspon ho s tym jedlom uz nemusim nahanat,ale sam pride a chce jest 😵 ...ale stolica je redsia stale ☹

k bordelu som sa uz raz vyjadrovala....keby som vam popisala ako momentalne vyzera nas byt 😀 ...no hlavne,ze drahy predchvilou povysaval 😎

audreyd
13. dec 2008

tak naša adeli ešte nepije nič okrem cici 😅 má pohárik, potiahne a všetko jej vytečie kútikmi von ☹ ale ciká jedna radosť a ja chodím vyžmýkaná ako špongia 😖 žeby sme vyskúšali tiež tú rajec? inak, vali, aj malá fľaša lucky má taký uzáver 🙂 by sa vám hodila k menu 😵 kúp jej dnes na meniny 😅 btw, všetko naj 😵

smary, u nás na hnačku vedie jednoznačne horká čokoláda 😵

smary
13. dec 2008

aud no ja neviem,jurko cokoladu este nikdy nejedol,ja viem,ze by jej zrejme nezjedol vela,tak by sa to dalo ponat ako liek,nie ako maskrtu,vlastne uz mi tiez napadla,ale ani si neviem predstavit ako by ju jedol...natruhat? lizal by ju? ale dakujem,ze si mi ju pripomenula 😉

a jasne,vsetko naj Luckam 😉

smary
13. dec 2008

jaj a ked som sa uz pochvalila gitarou moja mama kupila jurkovi na vianoce toto http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=... a vyzera to uplne ako skutocny vysavac,ma to aj taky slaby tah a huci to,jurkovi sme to uz dali 😅 a je z toho uplne nadseny,v podstate od stvrtku sa ani s nicim inym nehra 😅 iba chodi po byte a vysava 😀

audreyd
13. dec 2008

smary, normálka 🙂 deti "podľa múdrych knižiek" môžu kakao od roka! kakao je zdravé!!! čokoláda už menej 😅 ale napr. figaro vyrába aj horkú čokoládu so 70% podielom kakaa!!! a dobrá je 🙂 ja mám osobne radšej horkú ako mliečnu. adamovi nerobila nikdy problém. zlopol horkú jak malinu 😎 normálne pohryzkal kocku, pocuckal a bolo v brušku 🙂

certica
13. dec 2008

smary, ten vysavac vyzera uplne vymakane 😎 , to bola tiez kedysi vikiho no.1 hracka. inak ma to odspodu aj stetinky, resp. taku tu kefu na tej nasadke? asi nie, co? pytam sa, lebo viki ked mal ten klasika pvc, tak mi s tym skrabal parkety

certica
13. dec 2008

a luckam krasny meninovy dnik 🙂

certica
13. dec 2008

aj ja som sa mala povodne volat lucia 😀
idem robit hlivovy gulas, chlapi nakupuju a krpec zaspal..samozrejme susedia nad nami zacali vrtat s priklepom 😖 , tak som zvedava, co to s nim spravi

smary
13. dec 2008

certica nie su tam stetinky a na skatuli je dokonca upozornenie,ze moze poskrabat parkety 😀 ale mame vacsinou koberce,len v kuchyni je drevena podlaha a tam som zatial skrabance nevidela,takze nejako mi to nevadi,ale mozno by sa dala ta hlavica zospodu podlepit,aby to neskriabalo 😕

kili
13. dec 2008

S. už nejaký čas dávame do mlieka jednu naberačku nejakého čokodrinku, ináč ho nevypije