Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

zuzana.k
4. jan 2009

eri, prvorodene dieta od prekopovej. audrey to fotila a posielala... zatial som presla len dakych 40 stran..

eriqe
4. jan 2009

Kili presne tak. Moja mama nie, ta je super, ale oco a cela jeho rodina 😒
Baby a moze to niektora poslat aj mne? Inak ako sme tu mali Macina, tak som uplne namotana na druhe dieta 😅

kepi
4. jan 2009

🙂ahojte baby a vsetko dobre v novom roku 🙂 ten cas neskutocne letii..nasej lare som dnes nahmatala 8.zubok..sa vytesujeme..zatial prechadzame zimou len s jednou nadchou (klopklopklop), ta drzim palceky vsetkym chorym detickam a mamickam🙂 ja davam teraz cca kazdy druhy den probiotikum..nuz..snazime sa ako vieme+ cerstvy vzduch..apropo, ako dlho nechavate dieta v tejto zime (-5) vonku?my ideme 2x denne von, lara zaspi do 10minut, potom ju nechame pred domom, alebo vnutri, bo sa nam zda, ze je zima, i ked je dobre zababusena..na tvaricku davame klasicku niveu..bo sa nam stalo, ze mala trosku omrznute licko zozaciatku, ked sme nevedeli ze treba chranit..nedomysleli sme..a nikto mi to nepovedal..😉su veci, ktore nemam ako vediet..aachjo..😉

bihan
5. jan 2009

Erika, ale ty si si išla do pôrodnice po chlapčeka, tak je normálne, že si to chvíľku nevedela rozdýchať 😀 Ja som to rozdýchavala na sone, lebo som tak isto bola presvedčená, že to bude pipík a nie cikula 😅 😀
Inak ja teraz dúfam, že aj druhé bude dievčatko, v pohode by som zvládla aj tri 😵
Ozaj, nemáte 6-tu chorobu? Sára mala v lete asi 3 dni vysoké horúčky, ale nič jej nebolo.. a potom vyliezli bodky.
No a ešte k tým zubákom - malá mala len vrchné jednotky, začali sa tlačiť dvojky a prvá stolička už bola vonku 😲 Takže dvojky ledva vylezené a jedna stolička už nakomplet... a teraz sa tlačia tie zvyšné 3 ale po trojkách ani náznak.

Kili, keď ti vadí ten aspokt "priviazaného psa" 😅 nechceš skúsiť rupsačiky? Asi sa ti do toho nechce investovať viac peňazí, ale o takom malom rupsačiku, na ktorý sa dá prípadne pripnúť popruh (na ruku) som už uvažovala. A MM má na to rovnaký názor ako ten tvoj 😅

kili
5. jan 2009

bihan, čo je to rupsačik? ako ruksačik? 😕
a aký má názor tvoj muž? lebo ja ani neviem, aký mám ja 😀 (chcem, nechcem, chcem, nechcem... 😀 )

zuzana.k
5. jan 2009

Erika, ja som tiez dlho "citila" ze to bude chlapec a cestou domov zo sona som bola taka mimo ze som presla na cervenu, do teraz ma zmrazuje ked si na to spomeniem 😒 Knihu ti mozem pozicat ked docitam..
Kepi ja chodim von poobede tak na hodinku, doobeda by sme sa nevymotali. Idme domov ked je nam zima. Ale ja som celkovo zimomrava, tak aj dieta babusim...

bihan
5. jan 2009

ruksak sa to píše? 😅 Ja som bola z toho výrazu vždy mimo 😅
No MM má taký istý názor ako TM, že deti sa na vodítku nenosia 😀 ani ruksak sa mu nepáči, takže zatiaľ nemáme nič a si ani mať nebudeme, ale Sára ja len jedna 🙂

wanda007
5. jan 2009

povedzte mi, preco tak velmi chceme chlapcov? ja som tiez mala stavy, ked mi na sone povedali, ze tam vidia dievca. bolo to v nejakom 18tom tyzdni, tak som sa doktora pytala, ci sa to moze este zmenit, tak mi povedal, ze heeeej, tot nedavno preoperoval taku 30rocnu...
ale ak budem mat druhe dieta, tak by som chcela znovu dievcatko, prave kvoli tomu prvemu - brat by ju len rozculoval... 😠

ideme von, je to tam dost cudne, snezi...

kili
5. jan 2009

ja som chcela babu a ešte by som chcela. A. bol na 80% chlapec, tak som dúfala do poslednej sekundy, že z toho bude baba 😅

certica
5. jan 2009

caaaute 😀
k voditku - pri vikim som nieco take nepoznala, ale ani by som ho nevyuzila. ziadne ucenie resp. vodenie za rucicky nebolo, on sa jedneho dna rozbehol, spravil 3-4 kroky a odvtedy chodil. teda nie ze by nepadal, ale nejak v tom nevidim vyznam. drzat za ruku sa sice zo zaciatku vobec nechcel, ale to obdobie zas nebolo take dlhe a do davu by som s nim nesla tak, aby kracal sam popri mne (bud kocik, na pleciach a pod.) neskor nebol problem, aby mi nedal ruku, ked bolo treba. napriklad pred autami, resp. prechodom cez cestu ma dodnes respekt (asi vrodeny 😀 ) a trebars aj ked ideme autom a nahodou sa niekedy stalo, ze sme ho zabudli priputat, vzdy zakrical uz pri startovani, ze nie je zapaaaasanyyy!! 😉 😀
teraz nejake voditko mam, som ho dostala, ale teda, ci ho vobec rozbalim, netusim. urcite nezatracujem, cas ukaze, ci sa v nejakej situacii zide, ale ako sa poznam, tak skor nie a ak aj ano, nebudem ho mat zrovna pri sebe 😀
no ale mat doma dvojky, zrejme by som si aj dala povedat. neviem...

a co sa tyka toho pohlavia, ja som podvedome nejak vzdy inklinovala k tomu muzskemu, neviem to vysvetlit, ale bola som strasne happy, ze som mala chlapca - vikiho som uplne citila ako chalana a bola by som veeelmi prekvapena, keby tomu bolo inak. no a pri martinovi som vobec netusila, chvilami sa mi skor zdalo, ze bude dievca a ked som na uzv videla pipika, skoro som odpadla od radosti. samu ma to prekvapilo, ako som sa z toho tesila, cakala som babu a vsetci moji znami aj rodina (okrem muza, tomu to bolo fuk), celi sklamani, ze nebude parik. a dost nam to aj davali najavo, ze ved nevadi, aspon sa lepsie zahraju.... ale...

certica
5. jan 2009

a z tej knizky som ja zatial precitala len par stranok, tak neposudim, ale trochu sa tam autorka opakuje mam pocit. ved uvidime dalej

amatula
5. jan 2009

ahoj ja som pri prvom dufala ze to bude chlapec...aj bol 🙂 .pri druhom som dufala ze to bude dievca 😀 .a nebolo....... 😀

venonna
5. jan 2009

cafte baby, ja som sa ku knihe este nedostala, caka na mna v mc (aud, dik 😉 ) ale teraz by sa zisla - sedim totiz doma, MM s malou sa sankuju. Dnes mi zostili pasovy opar a strasili ma, ze mam prestat kojit, konzultovala som s laktacnou poradkynou a risknem to. Sak dam len rano a vecer a Helca je uz dost velka...
Ale cela lava strana hrudnika kvalitne boli, vraj to trva aj pol roka 😲 😝
Tak ja len tolko, aby chorim nebolo luto, ze ich le malo 😒 😀

zuzana.k
5. jan 2009

venon a ako sa ti to prejavilo? A kojit by si mala prestat preto aby mala nedostala virus, alebo preco? A uz mala Helenka ockovanie v 15m?
Baby tak nech ste rychlo zdrave vsetky.

K pohlaviam-teraz mam "pocit" ze budem mat same baby 😉

zuzana.k
5. jan 2009

venon a ako sa ti to prejavilo? A kojit by si mala prestat preto aby mala nedostala virus, alebo preco? A uz mala Helenka ockovanie v 15m?
Baby tak nech ste rychlo zdrave vsetky.

Ja mam teraz "pocit" ze budem mat same baby 😉 a na druhe som namotana riadne 😀

zuzana.k
5. jan 2009

tak myska je sikovnejsia ako ja 😀 😀 😀

verulka
5. jan 2009

cafte,
no k tomu pohlaviu, my sme 1. nechceli vediet a som straaasne rada, ze mam dievca, ona je nas pokusny kralik 😅 chalni su ako babatka a deti ine...ale kedze mi uz ajka ide pomaly do puberty, som neskonale rada, ze mam len 1...o nu sa strasne bojim, myslim ,ze o chalanov to je menej..no ja som pri Ronovi chcela babu, ale z racio dovodov- mali sme meno, aj do izby by sla k Ajke a co je hlavne, ajka je zdrava a chalosi mali kadejake problemiky..takze je jasne, ze to musel byt chalan 😀 my a lahsia cesta? nikdy 😎 😀 😝
ale ja som rada, ze mam obe pohlavia 😉
no a k tym pocitom, ja som mala vazny komplex stredneho, ale mne to velmi pomohlo- naucila som sa spoliehat na seba,samostatna, priebojna a pod 😉

valka
autor
5. jan 2009

ahojte, tak vsetkym krasny novy rok...
my sme chori tiez...najprv mala lucka teploty - po 2 dnoch to samo preslo....potom ja nadchu a dnes som prevracala cely den...no a manzel je tiez nejak mimo 😝
ad pohlavia - my sme tiez hovorili do 30.tt lucke matej...no a potom sme uz hovorili iba lucka 😀 ale v kutiku duse som si myslela, ze to bude dievca...o tie sa vraj na zaciatku stara jednoduchsie...ale tajne stale dufam, ze teraz, ked uz co to viem o starostlivosti o dieta, tak zvysne by mohli byt chlapci...pridu mi ferovejsi a lepsie sa s nimi da vychadzat...tak uvidime...no a na druhe som namotana od porodu, tak som zvedava, ci sa nam co skoro podari...(len ako pisala eriqe kedysi, nesmiem kojit ako dojna kravicka 😀 )

valka
autor
5. jan 2009

a este som zabudla: verulka a bambusko maju clanky v dietati 😉

duskaf
5. jan 2009

Ahojte kočky, Zuzi- tak úplne sa stotožňujem s Tvojimi slovami, ktoré z Tvojho príspevku kopírujem --------strane jej zavidim tu rebeliu a nezavislost. Ja som poslusna dcera. -----Tak so mnou a mojou sestrou je to presne tak. Ja som tá staršia.

verulka
5. jan 2009

jaaaj, no ja mam starsieho aj mladsieho brata a mladsiu segru...nasi nikdy neboli taky klasika rodicia..trosku uleteni, skoda, ze uz tak znormlaneli 😅 ale jediny rebel som vzdy bola ja 😉 ale zase myslim, z enasi boli aj su na mna pysni..i ked kazde ditko im dalo riadne zabrat..to uz dnes uplne chape 😀
vali, ja som im uz davno pisala reakciu na jedno vyjadrenie k vztahovej vychove.- strasne ma ta mamicka napalila, netusim, co tam uverejnili, ale pisala som to dost ostro 😅 musim pocitat

venonna
5. jan 2009

zuzi, prejavilo sa to bolestivymi pluzgierovitymi flacikmi na tej lavej casti hrude, potom aj teplota, horsie dychanie a bolest vnutri hrude. Mala uz ockovana bola. Kojit by som podla lekarky nemala kvoli tym liekom, ale laktacna hovorila, ze vedlajsie ucinky uvedene su v materskom mlieku v promilovej intenzite. Navyse ine by to bolo, kebyze kojim castejsie a mensie babo.
Inak, mala citi, ze nie som fit - uz treti vecer aj v noci sa ku mne tak zlato prituli 😵
Ozaj, ja uz od vianoc intenzivnejsie uvazujem o druhom dietati, mala nutne potrebuje surodenca, je brutalne akcna... No a co sa tyka mna - ja som "poskrabok", mladsia od sehry a brata o 12 a 14 rokov. Nasi si ma sice vychutnavali, ale som nepriebojna, chyba mi sebaistota 😝

eriqe
5. jan 2009

Venonn, joooj drzkaj sa. Viem si predstavit co prezivas. Moja mamka mala pasovy opar. Mesiac bola doma a lezala uplne nevladna na posteli. Sme s nou aj cvicili, lebo len lezala. Jej pomahal teatree oil ci ako sa to pise.
Ja som si myslela, ze cakam chlapca, lebo mi to vsetci hovorili. A este aj na sone hned nejako zo zaciatku si pupocnik pomylili s niecim inym, tak preto som bola taka mimo.
Ja tiez stale myslim na druhe, hlavne kvoli Ruty. Ale sa bojim ci by som zvladla dvoch

duskaf
5. jan 2009

venona-naozaj tea - tree oil je najlepší. ja som ho používala pri oboch chlapcoch pri kiahňach aj pri herpesoch a ten pásový opar je tiež herpetická infekcia, pomôže. veľa sily, aby si bola čoskoro fit.

zuzana.k
5. jan 2009

Venon -poskrabok?? to pocujem prvy krat a neznie mi to prijemne.. 😅 Ja mam mladsieho brata o 12 a sestru o 14 😉 A este jednu sestru o 6.
Aj nasa mala potrebuje nutne surodenca, ale to by som ju musela odstavit a stale si to neviem predstavit, ako? Dufala som ze ked znizim pocet kojeni v noci... ale mrcha nikde... tak som znova k dispozicii nonstop.

V tej knihe som prisla k peknemu bodu, tak to sem hodim.(teda bala som sa ze znova prekopova neponukne ziadne riesenie, ako u tyrana), porovnava preco je v civilizacii ziarlivost medzi surodencami a v kmenoch nie. Tam nosia dieta do troch rokov, kto moze.. teda ked matka porodi druhe dieta a je stale na nej, tak to prve nosi niekto iny z komunity a ono si tak prejde aj obdobie vzdoru na chrbte, niekoho blizkeho. Tak nieje tak strasne naviazene na matku a neciti sa odhodene a ukratene.

wanda007
5. jan 2009

ved to, aj verko potrebuje sestricku... ale ako vravi eriqe, ja fyzicky som uz teraz na dne. a to myslim vazne, uplne svorc. dieta mi neda v noci vobec spat, skusame to i ono, aj balkon mame, aj na tom istom mieste aj pekne spolu zaspavame... predpokladam, ze z vycerpania mam posledny polrok zdravotne problemy - vazne si neviem predstavit, ze by som mala aj druhe dieta.

a takto sa spytam: kto je tu este zdravy?

lenki33
5. jan 2009

venonna skus kombinovat tea tree s bergamotom, 50:50 su ucinnejsie v kombinacii ako kazdy zvlast

duskaf
5. jan 2009

lenki, čo je bergamot

dorotka
5. jan 2009

kili ja som tie traky skusala uz ani neviem preco ale amelia ked zistila ze ma taku oporu tak sa hnala este rychlejsie a strasne sa predklanala a som sa bala aby si nenavykla na blby postoj a ked zacala utekat tak jej nestacilo byt pat metrov odo mna ale isla kade lahsie takze by jej urcite vadilo aj vodinko
inac tie ruksaciky s vodidkom som videla aj ja na nete a pride mi to ako celkom dobra alternativa len ci si ich deti nevedia zvliest?
inac ja som typicky starsi surodenec doteraz mojho brata musim obcas v niektorych veciach posunut

indy
5. jan 2009

dobry vecer zelam
tak ja som mladsia sestra mojho jedineho brata a som porovnajuc nase zivotne drahy viac priebojna a iduca si za svojim cielom. Asi to je aj tym, ze mal dost burlivu pubertu az do rannej mladosti a vsetka pozornost rodicov bola putana jeho vylomeninami, takze na mna nebolo moc casu tak som si tie cesticky vyslapavala sama. Mama vzdy povie ze uz od detstva mala istotu vo mne, mohla sa na mna spolahnut a brat zase vzdy niekde balancoval a potreboval jej oporu.
Co sa tyka mojho dietka tak prvy kto prorokoval, ze to bude chlapec bol moj manzel Nie pre to ako to je este stale zauzivane, ze muz si zela syna (on by si skor zelal,keby mohol dceru), ale mal proste taky pocit. A dost som mu verila lebo vsetky predpovede u nasich znamych mu vzdy vysli 🙂 Mne to bolo jedno kto k nam zavita, ale asi viac sa moja intuicia priklanala k chlapcovi. Uz pri prvom ultrazvuku sme tam pipika zahliadli, ale doktorka to nepotvrdila s istotou. A potvrdilo to 3D sono v 24 mesiaci, tam sa to uz prehliadnut nedalo 😎