Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

mracik
19. jan 2009

wandi, dyskalkúlia jak vyšitá 😉
ja som minule kupovala pizzu, stála 92 korún, platila som 80 korunovým lístkom a mladý predavač vytiahol kalkulačku a vypočítal koľko mám ešte doplatiť. No riadne mi trhalo kútikom a mladý si to všimol, tak som mu musela vysvetliť, že sa mu nevysmievam, len že som si hneď predstavila svojho syna - dyskalkulika na jeho mieste. 🙂
inak dnes mi špec. pedagogička v škole odporučila dať Kuba vyšetriť, či nie je autista 😖 aj keď viem, že je to haluz, tak ma to značne rozladilo. Chudák, akoby nemal už dosť diagnóz...

kili
19. jan 2009

wandy, tak to príchod eura je pre teba na mašlu 😀

kili
19. jan 2009

sakra, som si zmenila fotku a pozerám, že kto to tu napísal 😀

kili
19. jan 2009

mracik, no fakt chudák, som si na teba spomenula, že keď nedávno tu niekto písal, že ADHD je len vymyslená diagnóza, aby výrobcovia liekov zarobili. no priznajte sa, kto to bol? 😀 no tak som čakala, že si to dočítaš, a asi nie. No možno to polo písané na AM, fakt už neviem

mracik
19. jan 2009

kili, práve som sa chystala napísať, ako to zaujímavo vyzerá, že v profile dve deti, na fotke dvaja psi, no ale už je tam len jeden (pes)

Wandi, ak máš pocit, že sa v noci nevyspíš, tak si predstav, že ťa v noci budia tri deti. Máme teraz také nejaké šialené obdobie, že sa v noci budia všetci traja, každý z iného dôvodu, takže v noci robím prakticky koliečka z postele do postele... Keď sa včera v noci rozvrešťali naraz všetci traja, tak jediné riešenie, ktoré ma napadlo, bolo na všetkých sa vykašľať a spať ďalej 😒 Chudáci naši susedia 🙂

kili
19. jan 2009

mracik, a to predstavenie jej pomôže? 😕 😀

mracik
19. jan 2009

samozrejme, že pomôže, ja sa napríklad priznám, že občas pozerávam reflex a keď vidím, aké všetky choroby a problémy môžu deti mať, tak hneď mám pocit, že u nás je to celkom fajn. Dúfam, že ma za to alternatívne matky neodsúdia 🙂
Alebo si občas predstavím moju švagrinku, ktorá má štyri deti a hneď sa mi tie moje tri zdajú málo. A keď som už na tom fakt zle, tak si predstavím moju babku s jedenástimi...

Takže keď si Wandi predstaví, že by mohla byť hore celú noc, tak pol noci spánku je predsa len lepšia možnosť 😉 😀 inu, všetko na tomto svete je relatívne

weroni
19. jan 2009

babulky ja som vcera zazila krasny AP vecer 😀 ulozili sme sa s Esterkou do postele ze ideme spat (bolo uz pol dvanastej 🤐 ) no tak samozrejme - na prsnik, tam vydrzala asi 10 sekund - napapana bola. Potom sa zacala tocit, rrrrrrrkat si, vyskat, smiat sa, brazdit celu poste, potom sa do mna zaborila, chvilu lezala, potom sa zdvihla, usmiala sa na mna, zakusla sa mi do brady 😀 zradielko moje, potom si lahla na brucho, chvilu lezala, znova sa pretocila, zacala kopcovat nohami a rehotat sa, znova na druhu stranu postele, znova na mna, zase do brady, potom sa o mna len tak oprela a nakoniec ked uz asi po 20-tich minutach bola fakt unavena tak sa otocila na brusko, ja som ju suchala po chrbte (tesne predtym som vyskocila z postele a pustila uspavanky 😀 ) a tak zaspinkala 🙂 no ja som sa tak narehotala co som z nej nechapala 😀
Neviem ci je to z toho ze je uz besna z toho nikamnechodenia ale uz tretiu noc fungujeme tak ze okolo tej deviatej normalne zaspi ale iba na pol hodinu - potom sa zobudi akoby spala celu noc a hra sa, cula je, rehoce sa, rrrrrrka si, a skutocna unava pride az pred polnocou.

audreyd
19. jan 2009

jeeeeeeeeeej, valka, ty si zlatá *cmuk* zájdem tam 😵

audreyd
19. jan 2009

kili, ja tiež kukám, že kto tam na tej foto... som bola zvyknutá na kili so šatkou 🙂

mracik
19. jan 2009

inak k tomu ADHD,
ja strašne neznášam, keď niekto povie o svojom zdravom, aktívnom, sebavedomom a možno trochu rozmaznanom dieťati, že je hyperaktívne. Aj to, že ten pojem neadekvátne používa strašne veľa ľudí, spôsobilo sprofanovanie diagnózy ADHD. Hyperaktvita je len jedným z príznakov ADHD, u Kubka dokonca už v súčasnosti ani nie je tá hyperaktivita tak výrazná, je skôr "zasnený", takže aj preto nám špec. pedagogička predhadzuje rôzne iné diagnózy, ja mám pocit, že už snáď na neho skúšali našiť všetky diagnózy z detskej psychiatrie 😔

No niekedy už mám toho fakt dosť, ale snažím sa to brať s humorom. Pred chvíľou sa ma Kubko pýtal, či aj v roku 2010 bude ešte druhák, tak som mu popravde povedala, že vyzerá to tak, že áno. A on si uľahčene vydýchol a povedal len "chvalabohu" 😅

weroni
19. jan 2009

mracik 😀 to je super s tym rokom 2010 🙂

kili 😀 😀 😀 baby dnes bodujete 😀
kili inac potesim ta - nie si sam kto ta nespoznal 😀

kili
19. jan 2009

mracik, tak to neznášam aj ja, keď niekto povie, že má dieťa hyperaktívne 😝 to vždy opravujem. Dokonca o A. mi niekoľko doktoriek povedalo, že je nervný a že je asi hyperaktívny, ale sa mi to teda nezdalo, neviem síce, čo presne to obnáša, ale v pohode obsedí a pekne pozerá, tak si to nemyslím a vyvrátila to aj teraz psychologička, ale tiež, že to ešte nie je isté, že sa prejaviť môže aj neskôr.

valka
autor
19. jan 2009

aud, to, co som ti napisala, mi hovorila ale ina doktorka...tak dufam, ze ta vidanova to tiez tak pojme (aj ked na druhej strane je to riadne cislo.... 😀 😀 😀 )
ty mas minusove alebo plusove cylindre? ze ked su minus a mal by aj maly, tak je to v pohode, horsie ze je plus...teda s tym sa musi co najskor nieco robit...najneskor do 10 rokov...
killi, super foto 😉

bambusko
19. jan 2009

mracik, aj na nasej eme badame nejake znaky autizmu - teda ako laici, podla toho, co sme sa docitali a tak. ona je tiez taka zasnena, podla mna dost rozptylena pozornost. ale nikam s nou nechodim. uz som aj uvazovala, ale vzdy to dajako prejde, tak to rozdycham. inak v skole ma dobre vysledky 🙂 tak sa jej vsetko prepecie 😝

kili, super fotka - taka ako z hipisackeho filmu 😅

kili
19. jan 2009

dík baby, ale totálne trpím stratou identiti, sa furt nespoznávam 😀

eriqe
19. jan 2009

Kili, super foto a stratu identiti poznam 😀 Wanda to s tym ratanim si na tom ako ja 😅 a to som ucitelka uff.
Ruty je podla nasej rodiny tiez hyperaktivna aj som sa snazila vysvetlovat, ale ... Nemalo to vyznam. A lezie mi to na nervy, lebo aj v skole za za tuto diagnozu schovavalo hrozne vela rodicov ale neopodstatnene 😖 ked niektori rodicia proste chcu mat zaujimave dieta a to po vsetkych strankach a potom su uz z toho ucitelia zblbnuti a hadzu vsetkych do jedneho vreca

janula203
19. jan 2009

Aaahojky dievcata....
Mracik, myslim, ze sme sa uz v jednej teme o ADHD stretli...ja som mala ziaka s adhd...a podla skusenosti s nim, su to deticky citlive a velmi take čučkave, maznave....bol velmi zlaty, a snazivy. Asi nikto sa tak velmi nesnazil ako on. A bolo to potom vidno aj na jeho vysledkoch. Bola som prisna ucitelka, Jurko mal vyhody, ktore ostatni chapali, a velmi ho povzbudzovali. A myslim, ze ho to pohanalo...
Drzte sa dievcata...
A to pocitanie....jooooj,treti rok na materskej robi zo mna divy....o slovnej zasobe radsej nehovorim, chi

valka
autor
19. jan 2009

kocky, k adhd - prekopova a neklidne dite 😉 tam pise, ze vela deti je oznacenych za hyperaktivne, pritom su len nepokojne, co je mnohokrat vysledok vychovy, okolnosti a pod...

wanda007
19. jan 2009

inac aj ja som to kdesi citala, ze vsetky tieto diagnozy pramenia z prostredia, v ktorom deticky stravia prve mesiace, roky... ze to nie je vrodene...

a take deti, co vsetko pokazia, rozbiju, zlomia... to su ake? lebo okrem tej diskalkulacie mam aj toto, akurat, ze uz nie som dieta. a veronika je zaujimava, ona sa mi moze hrat s penazenkou, dokladmi, papiermi, ona neroztrha ani jeden papier, iba hygienicke vreckovky na cimprcampr.

bambusko
19. jan 2009

wanda, hm, to nasa ema je taka. dnes na korculovani vrazila do ucitelky zozadu. nastastie bez zraneni sa to obislo, vraj ju- ucitleke uz davno tak nikto nepodrazil. keby to bolo fakt vychovou, tak to by sa dalo odstranit 😨 len ja mam pocit, ze nie. ona trafi kolik na 1 hektari volneho priestoru, za tie roky si uz zvykam. ale ked z nej vyrastie taky model ako ty wanda, budem len rada 😉

kili
19. jan 2009

joj, tak to ja som furt samá modrina, stále niekde zakopávam, búcham sa, keď som bola detsko, zakopávala som o vlastný palec na nohe 😀 (fakt sa to dá), alebo som ohýbala prsteň na klučke, proste všetko hr, zbrklo, že potom to tak dopadalo. Teraz si to chudáci odnášajú malí, ale už sú totál zvyknutí 😅 😀

mracik
19. jan 2009

wandi, to je dyspraxia 😉
ja si myslím, že to môže byť ovplyvnené čiastočne aj výchovou, ale určite sama výchova a prostredie poruchu učenia nespôsobia. U nášho Kuba tipujem skôr prenatálny stres, keď si predstavím, čo všetko musel chudák zažiť v mojom bruchu 😖
Keď sa narodil a položili ho na pôrodnej sále na bruško, tak sa hneď postavil na štyri. Vtedy som si myslela, aké super šikovné, pevné dieťatko mám. Až oveľa neskôr mi došlo, že to bol vlastne prvý príznak ADHD...

certica
19. jan 2009

kili, aj ja som modrinova a pravidelne sa rukavom tricka zahakavam o klucku, az ma to hodi spät 😀

wanda007
19. jan 2009

ooooch, bambu, to mi tak dobre urobilo na dusi... a aby si vedela, ak bude veronika podobna tebe, tiez budem spokojna! tak.

kili
19. jan 2009

certi, toto som ani nepísala, ja som tak roztrhala niekoľko tričiek

smary
19. jan 2009

😀 kili,certi to iste mam aj ja 😀
ked som isla na VS tak moja mama zalomila rukami,ked som je oznamila,ze kazdy semester stravim asi 5h v labaku,lebo ma uz videla obliatu vsetkym moznym aj nemoznym a o rozbitom skle nehovoriac,ale prekvapila som ju,za celych 5 rokov,len jedno obliatie hydroxidom amonnym,jedno obliatie kyselinou sirovou a rozbity teplomer 😎 (skumavky nepocitam,tie rozbijali aj normalni)....ale inak v beznom zivote neviem vyberat zakruty v byte,potkynam tak ako kili o palce na nohach a tak...ale este som sa nezabila

bambusko
19. jan 2009

mracik, tak som si kukla daco o dyspraxii, ale u nasej emy to nebude ono. pohybovo je ok, od malicka kresli a pekne, sklada puzzle, bicykluje lepsie ako ja, korculuje, lyzuje. je velmi vytrvala. akurat sa jej casto prihodi take, ze ma chce objat a pritom ma kopne a zhodi mi okuilare - nechtiac. alebo sa jej stalo, ze sa nahanalo asi 8 deti v zahradnej krcme, kde bola natiahnuta snura. a vsetky deti ju podliezli, len ona na nu nabehla rovno na usta a mala usmev ozaj az k uchu ☹ a poznam jednu dospelacku, ktora je tiez taka, ked mi jej mama rozpravala kolko urazov mala v detstve... aj v lete spadla pred obchodom a rozbila si obe kolena - 34-rocna zena 😕 moze mat niekto len taku miernu formu?

smary
19. jan 2009

este pre upresnenenie "5h tyzdenne v labaku",len aby ste mali predstavu aky vykon sikovnosti som podala 😀

certica
19. jan 2009

ja zas trpim na malicky 😀 , o tie som zakopla ani neratam (postel, zasuvka, noha stola a pod.)