Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

wanda007
19. jan 2009

mracik, niektore veci neovplyvnime, akoby nas osud skusal a to vacsinou nie je vsetko... urcite nam este kadeco pripravi, ale aj to dobre nas caka.

prenatalny vek a prve mesiace, skoro nikto tomu nepriklada vyznam, ved si dietatko nebude pamatat, boze, aka utopia. pritom najdolezitejsie obdobie, dusa si vsetko pamata, dokonca aj predprenatalny. tusila/vedela som to aj bez vsetkych tych kniziek, co sa mi dostali pod ruku len tot nedavno.

mracik
19. jan 2009

kočky, ja mám dokonca pocit, že dyspraxia a sklon k alternatívnosti spolu úzko súvisia
ja som tiež dyspraktik, síce mi veci z rúk až tak nepadajú, ale stále niečo niekde zabúdam, a keď idem po dlhej chodbe tak mám problém nenaraziť do steny... No a ešte neviem urobiť kotúľ vzad, gymnastika bola v škole pre mňa postrach 😖 🙂

wanda007
19. jan 2009

mracik ja nidky vymyk. vymik? vymyk. velku rit mam dojakziva.

kili
19. jan 2009

ale má to asi aj výhody, viem padať, mám dobrý postreh, už mi to zachránilo aj život, keď ja sprostá som v zime chcela prebehnúť pred električkou a ten debilný prechod, teda tá biela farba sa šmýka, tak ja som sa šmykla 🤐 , no nebolo mi vtedy všetko jedno, ale zvládla som to, keby nie, tak je po mne 😝
alebo na základnej sme sa chodievali na jeden kopec šmýkať a ja som mala také hladké čižmy, že som sa na nich mohla lyžovať (svah bol v podstate už vyšmýkaný na ľad), no a tam bol nejaký chalan, čo mi robil zle a chodil mi do cesty, on bol malý a teda ešte aj sedel, no a ja som ho vždy preskočila a lyžovala sa ďalej 😀
alebo hocijaké pokusy ma potknúť boli neúspešné a to sa fakt snažili, ale ja jak prikovaná o zem.

bambusko
19. jan 2009

odjakziva do dojakziva? 😕

smary
19. jan 2009

kili mna to teda padat nenaucilo,mna hned svacne o zem a ziadny distinguovany pad to teda nie je,ja som ako vrece zemiakov 😅 drahy len otoci oci dohora,ze sa cuduje,ze som sa pri tych mojich padoch este nezabila 😅

kili
19. jan 2009

certi, si mi s tými malíčkami pripomenula moju kamošku, ona ich má také divné, idú jej do oblúčika, je dosť vysoká, takže prsty má dlhé, tak to ide, že má také riadne krivé maličky, no a raz sme boli vonku a na tom jednom jej pristal motýľ ako na bidielku 😀

kili
19. jan 2009

smry, to fakt? tak že by to nebolo tým, ale proste mojou genialitou 😕 😀

valka
autor
19. jan 2009

tak a teraz neviem, kam mam pisat...
ja len, ze som si dnes kupila novy casak - http://www.mfs.sk/scripts/detail.php?id=396402n a som z neho uplne paf..teda v negativnom zmysle slova...myslela som, ze nieco obsaznejsie to bude...manzel to prirovnal k urovni Maminy na trhu casakov o detoch (teda uplny odpad, co sa neoplati kupovat... ) a taku dobru reklamu mali ☹ 😠 🙄

olinka6226
20. jan 2009

joooj ja a padanie to je tema.. tak kazdy treti rok si v lete rozbijem koleno a roztrhnem nove nohavice. podotykam v teniskach. v stekloch a starych nohaviciach sa mi to nestane. pravidelne vyberam zakruty pripadne zarubne v dome ze si tam rachnem rameno lebo sa nezmestim... uz som si zlomila malicek na nohe na zarubni do zachoda. zabudat som zacala az ked som otehotnela, takze neviem ci sa to rata.

wanda007
20. jan 2009

oli, vsetko sa rata.

valka, a co ta tam tak dojalo? preco si ho nemame kupit? celkom zaujimavy nadpis, ale ten popis ze zo vsetkeho troska o autach dokonca, tak to mi pride take Miau...

bambu: odjakziva, samozrejme. a ten vymyk je vymik?

kili: genialitou

valka
autor
20. jan 2009

wanda, prave to...ja som cakala, ze to bude aj mierne odborne, a k praxi a zatial mi to pride taky minibulvar, akurat sa nehovori, kto co ma doma, ale co ho zaujima a ake hodnoty vyznava...no a to mna dost nezaujima 😝

wanda007
20. jan 2009

hej vali, a tu fotku v pase si dobre orezala, ovela lepsie, presne som si vsimla, ze vela volneho miesta zbytocne, si sikovnica

smary
24. jan 2009

tak som AP vytiahla az z niekadial zo stvrtej strany 😕

ako mam reagovat,ked ine deti,priblizne v jurkovom veku,su zvyknute vydobijat si hracku,vec,pozornost,hocico bitim,resp. udretim po hlave,lici,kadetade ine deti...aby som bola kokretnejsia,jurko je strasny pacifista (po mne) 😀 a stane sa, ze si chce pozicat niekoho hracku,alebo naopak nechce pustit svoju hracku z ruky...a dostane ranu od ineho dietata,ak je tam rodic toho dietata a vidi to,tak zareaguje (su to deti mojich kamosiek,zareaguju ako zareaguju,niekedy prikladne,niekedy mi je z toho do placu,ale o to teraz nejde),no ale co robit,ked tam ten rodic toho druheho dietata nie je,stane sa,ze jurko si ten buchnat,facku (hovorime o jemnych buchnatoch a fackach,ktorych schopne max.2r deti) ani nevsimne,vtedy nereagujem ani ja,ale ked sa rozplace tak mam nieco povedat,aj tomu druhemu dietatu? a co mam povedat? a co mam povedat jurkovi? zatial mu hovorim,aby tym detom len povedal "no-no",lebo ucit ho,ze ten uder ma vratit,ho nemienim,to je myslim jasne....jurko este nikdy nikoho neudrel bude tym,ze este od nas ziadny uder nedostal? alebo to ma proste v povahe? celkom sa na druhej strane bojim,ze to bude "v kute sed" a bojko,co si necha skakat po hlave,tak preto riesim,ako to mam riesit.....

audreyd
24. jan 2009

smary, adamko bol tiež takýto "ťuťko" (sorry za výraz...), no naučil sa časom. neboj, oni tie deti sa vedia presadiť v kolektíve. jemu veľmi pomohlo mc. najprv si tiež všetko nechal zobrať, bál sa a kričal hneď "maminkáááááááá", vykrivil pusinku a bolo 😖 ale časom z toho vyrástol, už si to nenechá 🙂 teda nie je žiadny bitkár alebo tak, je akýsi asertívnejší 🙂

valka
autor
24. jan 2009

myslim, ze si zvolila dobry pristup s tym no-no...ja by som to riesila asi rovnako...a tiez vysvetlit/ povedat detom, ze to toho druheho boli...ale inak s tym nic nenarobis... 😒

dorotka
24. jan 2009

aj amelia sa takto nechava mlatit ale zaujimave je ze ked ide o hracky tak si ich brani skor nevie reagovat ked ju deti biju bez priciny

audreyd
24. jan 2009

no neviem, či no-no-no zaberie, u nás nezaberalo... také divé deti nevedia, čo to znamená... jurko časom pochopí význam slova "moje"!

bambusko
24. jan 2009

napadol ma jeden vyrok z reality - nasa opalena spoluobcianka: nechaj ho, lebo ti vrati 😕

smary
24. jan 2009

aud medzi detmi sme casto,niekolko krat do tyzdna...a on si nie len ze necha vec zobrat z ruky,on ju vdacna poda 😀 ...minule do neho len tak pre nic sotilo dievcatko,jurka z toho az posadilo,chvilu bol vyplaseny,ale potom sam od seba isiel a pohladkal ju po vlasoch 😅 ...mne to uz prislo ako by spravil tak ironicke gesto,ze "udri si moja"....

kili
24. jan 2009

čo sme boli na tej prednáške v máji minulého roka, tak tam ten amík hovoril, že v tých kmeňoch vychovávajú všetci všetky deti, čiže by sa dalo z toho vyvodiť, že môžeš aj ty povedať tomu dieťaťu, že to sa nerobí, alebo nepovedať nič, nech si to tie deti vydiskutujú.
ale ako som už predtým písala, tak u nás je to asi iné, že deti nie sú od malička spolu v jednom kolektíve, až teraz keď existujú MC, tak sa deti viac stretávajú, ale je to max. na pár hodín týždenne a myslím, že je to chyba, nezískajú tie správne sociálne náviky 😒

dorotka
24. jan 2009

dakujem za literaturu a len doplnim k valkinej otazke chcela som skor nieco vseobecne aby som pochopila zakladne principy a aby som si mohla z toho vytiahnut to co mi vyhovuje

kili
24. jan 2009

dorotka, zo všetkého si môžeš vytiahnuť to, čo ti vyhovuje 😉
ja som teda nečítala ešte ani jednu knižku, až na úrivok z KK, ale rozhodne sa k tomu raz dostanem 🙂

smary
24. jan 2009

no napriklad viem,ze keby jurko bol ten,co niekoho ineho bije,tak moja reakcia by mala byt taka,ze najskor pozornost venujem tomu druhemu,t.j. bitemu dietatu a az potom sa obratim na to svoje co bilo,no ale co s tym,ked moje dieta je to bite,nikde pisane nie je 😅

kili ano nasa spolocnost sa uz socialne velmi porovnavat s kmenmi neda,preto sa zdraham,ci mozem povedat nieco cudziemu dietatu 😒

kili
24. jan 2009

myslím že z jeho pohľadu ešte môžeš, to až neskôr začne rozoznávať, že cudzí sa do neho starať nemajú, že cudzí nemajú vždy pravdu...

smary
24. jan 2009

kili aj ja som zatial citala len uryvok z KK a RaBR bude moja knizna AP prvotina 😀 no ale cesku AP diskusiu citam uz pravidelne a celkom dlho,je to lepsie ako knizka a hlavne z praxe 😎 😀 😵

kili
24. jan 2009

horšie je, ako by to zobrala matka, keby sa to potom dozvedela, niektorým už fakt...

kili
24. jan 2009

smary, ty sa dostaneš k čítaniu českej ap? lebo ja som to proste vzdala 😀

smary
24. jan 2009

kili no na 99 percent sa stretavame s detmi,ktorych matkami su moje kamosky,ktore by to prezili 🙂 ...ale teda ked citam ako su niektore mamicky urazlive,tak len tak pri hocikom z ulice by som to fakt nemohla....

smary
24. jan 2009

kili ja chodim spat okolo 1.00 boj s nespavostou som vzdala,tak co ine mi zostava 😀