Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

smary
23. nov 2008

lenki lebo homeo nie je len o bylinkach,ma to duchovnu povahu a toho sa ja nebudem zucastnovat 😉 🤐

audreyd
23. nov 2008

no pokiaľ viem, tak na homeo je najsilnejšia viera v ne... brala som ich pred pôrodom a teda neviem, čím to je, ale druhý pôrod bol neporovnateľne lepší ako prvý 🙂 teda ale neviem posúdiť, nakoľko to bolo homeo, tým že bola adeli menšia oproti adamovi alebo tým, že to bol proste druhý pôrod 😅

bubaaca
23. nov 2008
lenki33
23. nov 2008

smary aj o tom som uz dost pocula,konkretne jedna moja znama lekarnicka,s tym mala vemi zle "duchovne"skusenosti, a prave preto ze neviem co si mam o fungovani homeo mysliet mi to moc nesedi 🤐

zuzana.k
23. nov 2008

homeopatika-tomu som doposial neporozumela. Pride mi to tak, ze vsetci sa hrame ze nam tato tabletka teraz pomoze. Mam pocit ze je to cisty biznis a na rozdiel od toho farmeceutickeho, este vacsi podvod. Ale to je moj vnutorny blok, mozno tomu fakt nerozumiem 😖
RaBR je skriptum- necita sa na jeden sup, ale prave v tom je jeho krasa, ze je to hutna kniha, ktora sa da vzdy otvorit a vzdy cloveka oslovi
Teda ja kozmetiku velmi nepouzivam, mam doma nejake kremy, gely apod. spred desiatich rokov, ale dlhodobo je mojou vybavou nechtikove mydlo za 12 Sk. V drogerii som nebola ani nepamatam. Cele mi to pripada nafuknuta bublina a zbytocna chemia. Kupujem si jedine sampon a aj ten chcem zohnat nejaky prirodny, lebo mi rozoziera ruky.
A itak nechapem co robite s tymi olejcekmi, potierat? alebo to kvapkate do tej nadobky pod ktorou je sviecka. Mam pocit ze na to nemam cas 😕

bubaaca
23. nov 2008

homeo funguje a nema v sebe žiadne duchariny - je to vymyvanie mozgov - napriklad ako som to citala v katolickych novinach a inych clankoch podobneho charakteru.
je pravda, ze anglicka skola homeopatie sa orientuje skor na dusu pacienta, ale nie je to o ducharine a inej viere a pod.
ja som veriaca a problem s homeo nemam
ked ma niekto haluze, tak to nesuvisi s homeopatikami, ale s psychickym ochorenim 😉

smary
23. nov 2008

lenki mozno podla mna homeo moze liecit telo,ale s dusou to uz bude horsie 😖 vedela by som o tom pisat dlho,ale nechcem vas nudit,tak to vam musi stacit 😉 je to aj tak kazdeho slobodne rozhodnutie,ja sa snazim co sa da liecit bez liekov,co nejde bez liekov,tak liekmi,nemam stres z toho,ze musim ist s niecim k lekarovi,ak to treba...jedine comu sa fakt snazim vyhnut ako sa len da,su antibiotika,inak si myslim,ze ak verim svojmu lekarovi,teda ak mam lekara,ktoremu mozem verit,tak sa nemusim bat,ze by mi nejakou liecbou ublizil 🙂

smary
23. nov 2008

bubaaca nejde o haluze 😉 z mojho pohladu je vymyvanie mozgov to,ze homeo su cisto len bylinky 😉 ale kazdy sa predsa moze rozhodnut slobodne co si vyberie a preco si to vyberie 🙂

valka
autor
23. nov 2008

teda ste toho popiisali, clovek nevie, na co skor odpisat 🙂
homeo je aj podla mna cisty biznis, keby to bolo take uzasne, nebali by sa urobit serioznu studiu podlozenu statistikou, nie? a vsetky lieky by uz boli iba homeo...
inak jeden lekar- primar sa vyjadril, ze zeny sa strasne boja origos liekov v tehotenstve,hoci su neviemkolkokrat testovane...a homeo si daju ako kavu, aj parkrat denne, a pritom sa nevie nic o vedlajsich ucinkoch...alebo ich nemaju, lebo je to len voda a efekt iba placebo 😠 😠 😠

kili, KK ti mozem pozicat...

jo, k uspavaniu...lucka chodi okolo 7 a uspavam ju iba ja...a tak sme si povedali,ze zacne aj manzel..tak sme ritualne osprchovali, nakojila som a isla na omsu, ze ju mirko uspi...a ked omsa skoncila a prisla som domov, manzel bezradne s malou sa hral v spalni, ze ona nechce spat...dala som prsnik, napila sa, ulozila som do postielky a do 5 minut bola tvrda 😀 mama je mama 😉 😅

kili
23. nov 2008

valka, to by bolo super 😵

indy
23. nov 2008

ahojky
aj ja velmi rada masirujem Mojmira s marhulovym a mandlovym olejom, hlavne po marhulovom vonia na "zjedenie" 😀 Vlastne ziadnu kozmetiku mu nedavam iba tieto oleje pouzivam striedavo kazdy den na masaz a potom po kupeli ma pokozku uzasne vlacnu a premastenu 🙂.
Lenki kukla som do tvojho blogu a je velmi prijemny. Som rada ze som sa docitala o EO pre babatka uz som ich chcela pouzivat aj pre Mojmira len som nevedela kde zacat. Zatial mam len levandulovy neviem akej znacky. Kde ty kupujes z Nobilisu u nas v Povazskej som ich este nevidela.
Inac bola to velmi prijemny relax pri tvojom blogu. Uzasna je basen Macky, plne vystihuje to co pre mna znamenaju. A k tomu hudba od Cohena no dokonala nedelna chvilka poezie, ktora zahriala na dusi v tento chladny zimny vecer 😵

valka
autor
23. nov 2008

kili, tak sa mozeme niekde niekedy dohodnut 🙂 kde v petrzke byvate? chodite aj do mesta? co tak sem http://presporkovo.sk/

lenki33
23. nov 2008

tak ja neviem ja homeo moc nerozumiem, skratka mi to nesedi a nespajam to len s "ducharinou"

inak bubba myslim ze si bola v telke super, len teda tie komentare moderatoriek na zaver boli trapne,normalne ma to nastvalo,naco pustaju pripspevok o ktorom nemaju paru?? 😲 🙄
a nemam to vo zvyku pisat ale Gregor je strasne zlate dieta 😵 je bohovsky ake ma okale

indy nobilis kupujem v eugenike u nas v TN, tiez nema vacsinu EO ale vzdy mi objedna z CZ
dakujem za pochvalu blogu, on to nie je moc klasicky blog, ale sustredujem tam veci ktore si odo mna pyta viacej ludi,pripadne blbosti ktore chcem ukazat viacerym ludom 😀

zuzana Eo vyuzivam na masaz, do aromalampy,na naparovanie, do kupela je tam vela sposobov,ja ked mam problem tak si ten cas fakt najdem,lebo mi to vzdy pomoze, dokonca viac ako lieky,napr liek na uzliny neexistuje ale EO ano 😉

mracik
23. nov 2008

indy, nobilis tillia sa dá kúpiť asi len cez net, ja už inú kozmetiku ani nepoužívam - len pár druhov olejov, jeden šampón a mydlo od NT 😉

smary
23. nov 2008

no ja kozmetiky pouzivam teda dost 😅 som v niektorych veciach strasny konzument 😅

a este k teme vigantol,cize nie som blba,ked si myslim,ze moje dieta bude aj bez neho zdrave a fontanela sa mu aj bez neho uzavrie,hej?

zuzana.k
23. nov 2008

Tak ja zacnem levandulou, vanilku nemusim ako vonu, evokuje mi to nieco lepkave 😝 a tie ostatne nepoznam. EO vnimam ako doplnkovu liecbu, ja sa zase na vsetko pozeram cez stravu a potom mi bylinky a olejceky pridu ako druhotne.

kili
23. nov 2008

valka, tak tam by sme sa mohli stretnúť 🙂

mracik
23. nov 2008

ja som tiež v niektorých veciach konzumnt, napríklad v knihách, tých skonzumujem neskutočné množstvo 😀
a ešte v pracovných listoch a didaktických pomôckach pre Kubka

smary, pokiaľ chodíš s malým dosť von, tak by to až tak vadiť nemalo, ja osobne som v zime vigantol dávala tak raz za týždeň

kili
23. nov 2008

valka, no len naši sú teraz soplaví, takže medzi deti radčej chodiť nebudem

indy
23. nov 2008

mracik kuknem teda NT oleje niekde na nete, chcela by som pre maleho kvalitne EO. U nas v bioobchode maju oleje od salusu, odbornicky co poviete na ne?

lenki33
23. nov 2008

zuzana ale ved EO su v podstate extremne zosilnene bylinky 😉
ale mna si nevsimajte,mne aromaterapia tak pomohla ze som totalny fanatik 😀

eriqe
23. nov 2008

vdaka za rady, skusime. Ja mam tiez problem s homeo. EO som zacala pouzivat az teraz ako mi s nimi radila Lenki. A vigantol ani kanavit nedavam od mesiaca, spociatku som davala, potom som sa na to vykaslala. Aj ked mi lepilo, ked Ruty nie a nie vyjst zuby, lebo ma strasili, ze to kvoli vigantolu

lenki33
23. nov 2008

indy toto je ten obchod odkial beriem ja
www.naturalia.sk ale ked si pozries www.nobilis.cz tak vsetko odtial ti objednaju aj v tej naturalii, len im zavolaj 😉

indy
23. nov 2008

lenki som zistila, ze eugenika je aj u nas v P.B a dokonca v mojom oblubenom obchode 😀. On sa vola Sezam, ale nevedela som, ze prevzali tovar eugeniky.

zuzana.k
23. nov 2008

na bioshope maju NT, ja tam budem kupovat aj nejaky sampon, len si neviem vybrat.

lenki33
23. nov 2008

tak v TN je uz obchodne zastupenie pre slovensko
http://www.nobilis.cz/index.php?doc=242
kludne jej zavolaj objedna ti co budes chciet z ceskeho nobilisu

lenki33
23. nov 2008

ja sa vam priznam ze som mala sampony z nobilisu 2 a ani jeden mi nebol dobry, sampony beriem z lush

indy
23. nov 2008

diky lenki kuknem to. No ja tiez som vigantol a kanavit davala tak prve mesiace a vacsinou som zabudala a bolo mi to akosi proti srsti.Tak uz tiez nedavam. Nedavno som sla po kanavit, ze mu dam 1 kvapku a ten bezpecnostny uzaver sa nedal otvorit a ked to manzel nasilym otvoril tak sa nam to rozlialo.Tak asi to bolo znamenie 😉

valka
autor
23. nov 2008

kili, ved to pocka 😉

zuzana.k
23. nov 2008

Lenki-no ved prave preto sa pytam, ze viem ze ta mojim skepticizmom neodradim. Ja by som sa teda rada namotala, tak daj konkrenty pripad v com ti EO pomohlo a co ta presvedcilo. Som teraz nemastna neslana. Pre mna je teraz najkrajsou hudbou ticho a vone tiez nemusim. Pozeram sa na to skor prakticky.