Vzťahy okolo mňa sa rozpadajú

bambusko
23. júl 2008

neviem, ci ja zijem mimo reality alebo som cudna, ale vsetky vztahy a manzelstva okolo mna sa rozpadavaju. take, co maju viac deti a su spolu 10-15 rokov. dnes som sa zase dozvedela o jednom, mam z toho pri tomto pocasi depku. vzdy su to take pary, ze som v soku 😕 uz si pripadam, ze som nenormalna, ked nam to funguje. alebo si to len ja myslim? pripadne aj na nas dojde? pritom nejde o nejake nahle rozhodnutia, ale vyplavaju na povrch dlhorocne problemy a asi, ked to robia vsetci naokolo, je jednoduchsie s tym seknut. aj ked tych, co ja poznam, uplne chapem preco to robia. len za par rokov bude asi vecsina deti z neuplnych rodin. niezeby to bola nejaka vada, mam kamosov z takych rodin, ale aj tak. to je uz cela spolocnost mimo? alebo je tolko egoistov, nasilnikov a netolerantnych ludi? kazdymysli viac na seba nez na druhych vratane vlastnych deti? 😔

napiste niekto, ze aj u vas je vsetko ok a ste spolu dlhsie. jasneze vzdy sa vyskytnu nejake konflikty a ine nazory a ticha domacnost, ale viete ako to myslim 😉

ukana
23. júl 2008

bambusko, v mojom okoli a zmojich kamartok sa este nikto nerozviedol a ani sa snad nejde 😉 Ani my sa nerozvadzame, i ked manzel prestava uz mesiac fajcit a je poriadne nervozny 😎 ale snazim sa to chapat 😀

bambusko
autor
23. júl 2008

ukana a kolko ste spolu? nam uz taha na 19. rok, ak ratam aj nie kratke chodenie 😀 ale manzel je zlaty, ked sa snazi seknut s fajcenim 🙂

titkovamiriam
23. júl 2008

bud rada ze to funkguje ,mne sa manzelstvo rozpadlo po 7r a teraz zijem 4r. s priatelom.okolo mna je kopec takychto pripadov a asi len moji rodicia su spolu nenormalne dlho 38r. a stale si maju co povedat,spolu sa tesia z malickosti a ziju bezny zivot.Moj manzel bol velky sebec a casom sme sa tak odcudzili ze sme sa rozviedli,prestali ho zaujimat aj synovia,takze od rozvodu o nom nic ani nevieme ani nas to netrapi.
moj priatel je tiez rozvedeny a spolu nam to funguje super 😀 a dufam dlho bude

bambusko
autor
23. júl 2008

no vidis miriam, presne o tom hovorim. zeby sa to nedalo vydrzat s jednym? alebo zeby zly vyber?

ma_se
23. júl 2008

a este si zabudla napisat URAZAJU......... 🙂

titkovamiriam
23. júl 2008

bambusko ja by som aj vydrzala ,no jeho tahal volny zivot a uzivat si a deti-pritom po nich tuzil akosi casom tiez nemal rad 😠 .mozno zly vyber ale zivot ide dalej 😀

gedren
23. júl 2008

Ono na vztahu je treba pracovat, porad do nej neco vnaset, pri tech letech, co jsou lidi spolu, jak se sami postupne vyvijeji, meni se jim priority a zajmy, prichazeji ruzne problemy a narocne situace, vztah nebude drzet jen sam od sebe, pokud o nej lidi "nepecuji" (napriklad pokud v tech narocnych situacich "utecou" k praci, nebo resi problemy spis s nekym mimo nez primo s patnerem...). Proste kdyz se vezmeme a oba studujeme pracujeme, vypada ten vztah a komunikace jinak, nez kdyz pak jsou male deti, pak zase rostou, no a oba to musi vnimat a postupne se tomu prizpusobovat a ne si myslet, ze to bude porad stejne.

To jen, ze si myslim, ze tohle bude jeden z tech hlavnich duvodu, proc se ty vztahy casem rozpadaji. Dalsi teda bude, kdyz si vezmu vola, se kterym si nerozumim ale "kdyz ja ho tak miluju" ;), no proste zcela nevhodna volba partnera od zacatku, tam je jen otazka casu, kdy se to rozpadne...ale vetsinou asi clovek pred svatbou/zplozenim ditete mysli aspon trochu hlavou 🙂

Jinak vetsina rodicu mych kamaradu jsou rozvedeni, beru to tak, ze to proste patri k zivotu a ten je prilis dlouhej na to, abych ho celej stravila s nekym, s kym uz si nemam co rict. Moji kamaradi se zatim nerozvadeji 🙂, my jsme spolu 8 let (manzele teda teprv dva, ale zijeme spolu vetsinu z tech 8 let) a zatim si mame jeste hodne co rict, tak doufam, ze nam to vydrzi dlouho 🙂 Ale pokud ne, tak nikdo prece nerika, ze musime stravit zivot s jednim partnerem, proste kdyz budeme citit, ze nam bude lip bez sebe, tak se rozejdeme...

ma_se
23. júl 2008

bambuso,aj ja by som bola vydrzala keby ma nezacal podvadzat atd.preto som si ho brala,aby som s nim aj zostarla,ale na to musia byt dvaja............inak do narodeni syna sme mali krasny vztah,len tam sa do nas miesala aj manzelova mama....a ta dost ho podporovala v nevere... ☹ manzela som milovala,a tazko som sa zmierovala z rozvodom i ked som ho podala ja,lebo ina moznost nebola....jeden den povedal,ze ostane pri nas a druhy den sa zasa valal v posteli s tou k....

oazapokoja
23. júl 2008

miriam ja som prežila tiež rozvod,po 3 rokoch sa to proste rozpadlo na kúsky,on chcel volnosť a ja dieťa,teraz som 10 rokov vydatá a za nič by som nemenila 😉 bohužial taký je život ☹ známa sa rozviedla po 20 rokoch a nikto nič v ich manž. nevidel zlé,len proste prišla,že sa rozvádza,a to si každý myslel aké majú super manželstvo

ma_se
23. júl 2008

a mala som o to tazsie,ze som bola v CZ,on bol totiz cech,tak si ku mne viac dovolili...

titkovamiriam
23. júl 2008

presne ked to nejde tak to nejde ☹

ma_se
23. júl 2008

len najhorsie na tom je,ze stale to odskace zena....a hlavne deti trpia....

bambusko
autor
23. júl 2008

a este je na tom naprd, ze sa teraz nemame s kym stretavat. viete, bud sa urazi ten druhy, alebo stale hovoria len o tom, pripadne sa stretnut s nim a jeho novou milenkou, ked nechal zenu s 3 detmi, no na to ja nemam zaludok. gedren, dobre pises, ako vzdy 😉 to asi ja stara pasta som v takom veku, ked sa to vsetko zacina rucat. jasneze som rada, ze u nas zatial ok, len ma to fakt obcas deprimuje, hlavne ked sa zase dozviem o novom pripade. zase si viac vieme vazit, co mame a povieme si na nase - toto ze su problemy?

susik77
23. júl 2008

ja si zase hovorim, ze nasi sa mohli radsej rozviest uz daaavno, my sme skor cele detstvo trpeli, ze boli spolu...este stale som sa z toho nedostala 😒

etuska
23. júl 2008

my sme s manzelom spolu cca 13 rokov, z toho vydata som 4,5 roka a nasi priatelia sa prave teraz hrnu do svadieb a zakladania si rodin.
Vsetko je to aj o vzajomnej tolerancii,my sme si zaroven aj najlepsimi priatelmi a dufam,ze to tak aj nadalej ostane.Jasne,ze pridu aj mraky a burky,ale slnecne pocasie zatial prevlada 🙂

Ukana-aj moj drahy prestava s fajcenim,teraz je to tusim 3-ti tyzden a zatial sa drzi 🙂

ukana
23. júl 2008

my sme spolu 10 rokov, sedem ako manz.

etuska, zalozime im temu, nech sa podporuju navzajom?? 😀

etuska
23. júl 2008

😀 😀 😀 dobry napad,padam,lebo musim dovarit obed.este ti poslem IP 🙂

ella1
23. júl 2008

no,nie si čudná.aj v našom okolí je to takmer každý 😒
teraz som sa dozvedela o páre,čo spolu dlho chodili a ked sa im narodilo bábo,tak po dvoch mesiacoch spolu nebývajú.
mne sa zdá,že ľudom sa nechcú riešiť problémy a zdá sa im jednoduchšie rozviesť sa pri každej blbosti.
keby som to robila ako oni tak som už aspoň 5x rozvedená 😅
my sme sa vzali po krátkej známosti a sme spolu ako manželia už 9 rokov.
ale tiež to nebolo vždy ružové,zdá sa mi,že rokmi je to lepšie a lepšie........ 😀

venonna
23. júl 2008

bamusko, dobra tema 🙂 mna tiaz vzdy zmoze smutok, ked sa rozpada nejaka rodina v mojom okoli. Gedren to sice vystihla, ale mam pocit, ze ludia su z dnesneho uponahlaneho zivota taki unaveni, ze im ani netrkne, ze by mali aktivne udrziavat svoj manzelsky vztah... 😒 My sme spolu 6 rokov a dufam, ze toto cislo nam bude len rast 😉

etuska
23. júl 2008

Gedren,Ella-svata pravda 😉
Mnoho parov povinnosti ktore vzniknu prichodom dietata do rodiny rozdelia,nie spoja ☹
My sme si museli s manzelom stale vzajomne pomahat a podporovat sa,kedze sa nam babo podarilo este na VS 🙂
A myslim,ze nas nasa dcerka zocelila nielen ako rodinu,ale aj ako priatelov a partnerov.

Baby,idem do mesta povybavovat veci,kedze som to manzelikovi slubila 😀 😀 😀 Obed navarený,takze ma za to vsetko bude hadam este viac milovat 😀 😀 😀

eraserhead
23. júl 2008

No, ale někdy prostě ten vztah udržet nejde, že jo, a nebo jo, ale za velkou cenu a oběť jednoho z partnerů, a to si myslím, že je mnohdy radši lepší ten rozchod/rozvod. Pokud to prokazatelně nefunguje, tak proč spolu zůstávat? Myslím, že ma-se tady psala, že to vždycky odskáče žena, což si nemyslím, třeba v případě, že rodinu nebo vztah opouští žena, tak to asi ona neodskáče, že jo. A ani děti tím netrpí vždycky, už jsem tady psal v rozvodech rodičů, že rozvod našich rodičů tu atmosféru spíše uklidnil, ani jsme se nijak nedivili, že se naši rozvádějí a naopak, já měl po rozvodu našich rodičů mnohem lepší vztah k oběma. Ale samozřejmě to tak není vždycky...

ukana
23. júl 2008

tiez si myslim, ze nie vzdy si to "odnesie" zena a deti... je to individualne..poznam aj pripad, ked dieta bolo pridelene otcovi a matka odisla s milencom, alebo si rodicia deti rozdelili ( to sa mi zda najhorsie), zalezi aj od veku deti, na ktoreho s rodicov su viazani a tak. A vela otcov, ked sa rozvedu s matkou, nemaju moznost stretavat sa detmi, i ked by chceli, matky im v tom brania 😒

nezastavam sa chlapov, len si myslim, ze sa na to neptreba pozerat len z jednej stranky, ale to je asi tym, ze sme tu same zeny 😉

johanda
23. júl 2008

V mém okolí se nerozvádí nikdo. Já to taky nemám v plánu, ale pokud nastane situace, kdy bude zřejmé, že rozvod je nejlepší řešení, tak se holt rozvedem. Není to zase taková tragédie, pokud si manželé odpustí podrazy a urážky, štvaní dětí proti druhému rodiči, může to být i přínosem pro další život rodiny.
S manželem jsem 8 let a je to čím dál tím lepší, ačkoli mě občas nebetyčně na.írá a já ho taky🙂 ...rozhodně více, než v provopočáteční zamilovanosti...ale i tak je to lepší

etuska
23. júl 2008

napr. tu v UK su take super centra,kde sa dieta moze stretavat s oboma rodicmi,ak su rozvedeni/neziju spolu.Napr. matka prinesie dieta do toho centra,ak nechce s ex-partnerom sa vobec nestretne,ma moznost sa napr. pohrat s otcom v neutralnom prostredi,porozpravat sa s nim a je tam vyskolený personal,kt. je tam v podstate ako sprostredkovatel a ludia tam musia dodrziavat urcite pravidla,ako nehadat sa pred detmi a pod....Myslim ze je to super vec 😉

A fakt suhlasim s tym,ze niekedy je pre ludi lepsie ze sa rozvedu a kazdy si ide spokojne svojou cestou.

ssissi
23. júl 2008

Bambusko, nie je na tom nič horšie oproti minulosti. Ľudia sa skrátka schádzajú a rozchádzajú.
Násilníkov, egoistov, opilocov... bolo veľa aj v minulosti, aj dnes. Len pohľad na samotný rozvod sa u veľa ľudí (našťastie) zmenil. Nie je taký trend udržať hoci patologické manželstvo za každú cenu.

Lepšie hoci 1000 detí z neúplnej rodiny, kde je láska a bezpečie, ako v úplnej rodine, kde vládne tyran, opilec, chlap, čo mláti ženu, a tým chtiac/nechtiac týra aj vlastné deti. Prípadne taká matka.

Rozchody nie sú jednoduché. Možno to tak vyzerá, keď si povieš, že ďalší dvaja to vlastne pre nič vzdali.. Ale nevidíme im "do spálne", nevieme, aký veľký problém tam bol.. A keď to inak nešlo... vždy lepšie, ako hádky, nepochopenie, netolerancia, nenávisť... prípadne aj horšie na dennom poriadku.

bubba
23. júl 2008

v mojom okkoli sa nenachadza nikto rozvedeny.iba jedna moja kamaratka je rozvedena ale ostatni v pohodicke a cela rodina u nas o rozvodoch ani nechyrovat 😀 zatial 😀 samozrejme musim prisvedcit ze v dnesnej dobe je to tak,kazdy si naslubuje hory doly a po par rokoch miesto riesenia problemov radsej od nich unikaju....tak potom ti ludia ale asi nechapu o com to manzelstvo je 😅 😅 a okrem toho clovek nie je tvor monogamny od prirody to sme si len my tak ako ludstvo vsugerovali a vymoralizovali takze co sa cudujeme ze sa podvadza a klame???

tanja61
23. júl 2008

baby ale urcite je lepsie sa rozviest ako zotrvavat vo zvazku kde nieje harmonia myslim si ze na deti to horsie vplyva ako rozvod....v mojom okoli sa tiez ludia dost rozvadzaju alebo im to nefunguje....asi je taky svet vsetko je uponahlane a uz davno neplati to ze ked sme sa vzali tak muz alebo zena musia byt spolu aj ked sa bude diat cokolvek ako pisem doba je ina a je viac zien ktore uz so sebou nenechaju manipulovat ako volakedy ...samozrejme su aj niektori chlapi chudaci 😒

bambusko
autor
23. júl 2008

ved hej, ja netvrdim, ze zotrvat za kazdu cenu v manzelstve/partnerstve. len tomu sa cudujem, ze to tak vela ludom nefunguje ☹ vies, ked sa kamaratis s nejakou rodinou, zrazu ti pani x jedneho dna zavola a nadava ako zmyslov zbavena na pana x, nechapes, potom zistis, ze sa rozvadzaju... potom stretnes po 2 mesiacoch susedku a ta ti povie, ze dava navrh na rozvod, lebo poslednych 6 rokov nestoji za nic a dalsia ti povie - odisla som od neho. ako na beziacom pase. pritom navonok fungovali normalne, ziadne extra stavy. akoby ludia dlho trpeli a neriesili, tvarili sa, ze to prejde a potom asi zistia, ze stacilo

claire
23. júl 2008

Moc rozvedených lidí neznám, i moji rodiče jsou stále spolu. Někdy se to nahromadí, že se lidi rozcházejí a můžeš z toho mít pocit, že jsou to "všichni"... ale spíš nejsou. Určitě je kolem i spousta šťastných párů.

V životě se naskytnou nejrůznější situace, které jsou na řešení v páru/rodině těžké, některé neunesitelné. Může jít o finanční otázky, pracovní, bydlení, děti, smrt... nebo celková nekompatibilita těch lidí.

Velmi souhlasím také s tím, že lidi mohou od sebe za čas "odrůst" - každý se přirozeně vyvíjí jinam, mění se mu priority a názory...a jednoho dne skutečně pak mohou dva partneři zjistit, že už se k sobě nehodí... Najednou jsou manželé dva lidi s různými názory a cíli a to se "spravuje" už dost těžko.

sirinka
23. júl 2008

ja som tiez smutna, ked sa rozvadzaju ludia, ktori uz su zaroven aj rodicmi...podla mna je problem casto uz pri vybere...aj v mojom blizskom okoli poznam ludi, ktori robia svadbu len preto, aby neostali na ocot ☹ alebo sa boja byt sami, tak radsej ziju s niekym, koho vlastne ani nemiluju...potom je jasne, ze take vztahy nevydrzia. a druhy problem je, ze dnesna spolocnost je naucena dostavat, ale uz menej schopna sa aj obetovat kvoli niecomu-niekomu a tak rychlo stracaju zaujem o udrzanie fungujuceho vztahu, maju pocit, ze to pojde aj bez ich snazenia...lebo zacat nieco robit, ked uz mame problem, je veeeelmi neskoro. ved ked si to tak vezmem, kazdy chlap aj zena su vo svojej podstate rovnaky s malymi obmenami a kazdy z nas si aj tak vacsinou podvedome hlada vzdy rovnaky typ partnera...