Vzťahy okolo mňa sa rozpadajú

bambusko
23. júl 2008

neviem, ci ja zijem mimo reality alebo som cudna, ale vsetky vztahy a manzelstva okolo mna sa rozpadavaju. take, co maju viac deti a su spolu 10-15 rokov. dnes som sa zase dozvedela o jednom, mam z toho pri tomto pocasi depku. vzdy su to take pary, ze som v soku 😕 uz si pripadam, ze som nenormalna, ked nam to funguje. alebo si to len ja myslim? pripadne aj na nas dojde? pritom nejde o nejake nahle rozhodnutia, ale vyplavaju na povrch dlhorocne problemy a asi, ked to robia vsetci naokolo, je jednoduchsie s tym seknut. aj ked tych, co ja poznam, uplne chapem preco to robia. len za par rokov bude asi vecsina deti z neuplnych rodin. niezeby to bola nejaka vada, mam kamosov z takych rodin, ale aj tak. to je uz cela spolocnost mimo? alebo je tolko egoistov, nasilnikov a netolerantnych ludi? kazdymysli viac na seba nez na druhych vratane vlastnych deti? 😔

napiste niekto, ze aj u vas je vsetko ok a ste spolu dlhsie. jasneze vzdy sa vyskytnu nejake konflikty a ine nazory a ticha domacnost, ale viete ako to myslim 😉

zabza9
25. júl 2008

Tak já se teda nerozváděla kvůli baráku 😀

edko22
6. apr 2011

@sirinka
Nepis pls sirinka veci typu "rozvod nemame ani v pate". Poznas snad nejaky pripad, zeby par aktualne rozvedeny, niekedy v minulosti v casoch stastia vravel nieco v style "planujeme sa rozviest"? Dovody na rozvod udru ako blesk z jasneho neba a kym si tym neprejdes tak sa mozes iba samoutesovat ze teba sa to nikdy nebude tykat a vzbudzovat skodoradostny uskrn u tych co tak robili tiez. Uprimne zelam vela stastia a radsej o tom nepisat ale konat tak.

sirinka
6. apr 2011

@edko22 jeeej, super, ze reagujes na dva a pol roka stary prispevok 🙂 ako vidis, medzitym sa nam narodili dalsie dve deti...tak si myslim, ze s odstupom casu moj prispevok je na mieste a este ked sa to tykalo priamej suvislosti medzi stresom zo stavania domu a nasledneho rozpadu manzelstva, kedze nas domcek stoji cca 5 rokov a rozvod este stale nastastie neriesime, dokonca sme v stasti prezili aj pristavbu garaze 😝
ja netvrdim, ze sa mi to stat nemoze, ale v tej debatke slo skutocne o konkretnu situaciu... 😉

edko22
19. nov 2014

@sirinka ak su obaja normalni, tak ich spolocne prezivanie starosti okolo stavby posilni. Ak to partneri nemaju v hlave zrovnane tak nepomoze ani dom, ani deti ci ine..
Je fajn ze sa nad tym zamyslas. Predpokladam ze tych 40% rozvedenych parov tu nebude vypisovat svoje skusenosti.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edko22
23. nov 2014

@ice8 kolko mas rokov?

horana
23. nov 2014

Podla mna sa rozvadzaju/rozchadzaju skor preto ze je to mozne, cele prostredie je liberalnejsie a zaroven technologicky rozvinutejsie.
Volakedy by to spolocnost neakceptovala a socialne takych vylucila, a aj keby zena od muza nakrasne odisla, tak by casto v tvrsich prirodnych podmienkach bez muzskej sily nemala sancu prezit.
Boli na seba viac odkazani. Tych problemov IMHO nebolo viac ci menej, ale skratka sa tutlali a pretrpeli.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edko22
1. dec 2014

@ice8 priemerny vek muzov pri rozvode v roku 2012 bol 41,8 a zien 39 rokov. Ver mi, ze za tych 15 rokov ziskas na vela veci iny pohlad, tvoji rovestnici zacnu riesit ine problemy pripadne tie potlacene vyplavaju. Nik nejde do svadby s tym ze sa rozvedie, ale ...

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edko22
3. dec 2014

@ice8 hadaj kolko mladych parov to vidi pred svadbou presne ako ty? Je to dovolim si tvrdit takmer 100%. Nemas mat preco iny nazor. Faktom je z 40% sa ich skor ci neskor rozvedie. Poznam veriaci par s detmi co ma krizu a na 90% to skonci rozvodom. Pred par rokmi by stavili zivot rodicov, ze ich to nemoze postretnut.