Yorkshir nechce jesť z misky. Čo mám robiť?

penelope2066
4. apr 2009

Ahojte,najdu sa tu nejake psickarki?Potrebujem radu.Mam 2 a pol mesacneho yorkshira a v posednom case mi nechce jest z misky.Ale ked mu to vysypem na zem takto zozere.A kedze mi veterinarka povedala,ze denne by mal prijat urcite mnozstvo potravy tak ja zo stracu aby nebol hladny mu to sypem na zem.Poradite?

zajo79
4. apr 2009

v lekarni som ich kupovala aj ja, v pohode.

rano ked s nou chodim je dost zima, sa trasie, tak chodi vo svetri.

neprihlasila, som to prezrela, par fotiek, ale nejako sa mi nechce pridavat fotky...cely den v jednom kuse nieco musim, tak vecer som rada ze nemusim nic..sice zachvilu mi doperie pracka,to treba vyvesit 😀 ale dufam ze mi rozumies ako to myslim...

dve deti, yorkshirka, domacnost, dnes som sadila kvetinky, pomahala svokre sadit...kazdy den je nieco a ja som rada ze mam chvilky pre seba a mozem byt na konovi. 😝

psik si musi oznackovat rajon a on cika na viacej krat..fenka sa vycika na jeden sup.
zlata je, obycajne hned ako vyjdeme von.. len to kakanie...hovienko na dlazke obcas...vacsinou na tom istom mieste, tak som jej tam dala podlozku, hadam jej to zapne.

zajo79
4. apr 2009

a v zivote sme doma nemali tak cisto..kazdy den vysavam a umyvam dlazky... 😔

detta
4. apr 2009

ked sme prišli z pôrodnice, tak sme ju nechali nech si ju oňuchá. bola neskutočne zvedavá a keď ju prvý krát počula plakať tak začala vrčať. nevedela,že čoje to za zvuk 😕 teraz je už všetko v pohode. naša sučka už mala 2 - krát šteniatka. hoci je veľmi malá 1.2 kg. pôrod zvládla super aj materstvo. yorky je super rodinný pes, poslúcha viac ako deti. Stačí keď sa na nu 😀 pozriem a už vie čo má robiť

zajo79
4. apr 2009

nasa hviezda sa prave zobudila a zacala sa jasit 😀

penelope2066
autor
5. apr 2009

zajo-dakujem,pojdem dnes do lekarne kupit tie podlozky.lebo ja som kupovala take pre steniatka,7 ks po 8 euro.ked je doma cika na ne,obcas aj inde.

sabuse1
5. apr 2009

penelope: řešili jsme podobný "problém", zjistili jsme, že nejlepší je hlad, pak je hafanovi jedno jestli má granule v misce nebo na zemi. Teď to děláme tak, že dostane porci do misky a pár kuliček na pelíšek kde leží, tam si je sní a maže do misky pro zbytek. Ale to je spíš už teď takový zvyk, pokud má pejsek opravdu hlad tak to neřeší

vinifera
5. apr 2009

Ahoj penelope 2006.
Isto by som mu to nedávala na zem, lebo potom aj vonku začne vyžierať zo zeme. Má papať pekne len z misky. Ani nie zo zeme ani od stola. Neboj od hladu neumrie. Ja mám doma dvoch psov. Na tých to pekne vidím, francúzsky buldoček je hotová drtička - zožerie všetko od masa, granúl, hrozna ... proste všetko čo mu moja mamina nadelí, lebo kým som bývala sama tak mal len granule a občas psiu konzervu. Vela papá vela spí vela chrápe a vela prdí 😀 Môj druhý pes je polovičný mops. Nežere takmer nič a energiu má za troch psov. Pes si proste zoberie toľko koľko potrebuje - nejaká odporúčaná denná dávka je norma - ale všetci dobre vieme, že či už pes alebo človek každý sme iný.
Cvičiť som začala svojho polomopsa už ako malé šteniatko sadnúť, podať labku a to je jediné čo doteraz vie, lebo keď mal tri mesiace tak som si zadovážila ešte aj toho francúza a to už som potom ani jedného nič nenaučila. To som pracovala na tom aby chodili robiť mláčky von. Lebo mať dve štenatá v byte je fakt sranda 😀 Ale učila som ho hravou formou, vždy ked splnil rozkaz tak som mu dala jeho obľúbenú loptičku.
Poprípade skús zmeniť tú misku. Možno sa jej fakt bojí...

vinifera
5. apr 2009

A ešte jedna dôležitá vec. Neuč ju spať v posteli. My teraz totižto spávame v posteli 5ti. Môj priateľ, náš syn, francúzsky buldoček, polomops a ja. Vcelku sranda na posteľ štandardných rozmerov. 🙂
Inak dávaj spokojne granule odporučené chovateľkou. Veterinári radi presadzujú granule ktoré majú od dealerov, pretože majú na tom zisk. Ale ved nič proti aj oni musia z niečoho žiť. Len tým chcem povedať, že chovateľka to už ma na danom plemene otestované a vie čo odporúča, veterinár odporúča to o čom vie, že je pre psa dobré ale aj to z čoho má zisk. Krásny den kočky!

penelope2066
autor
5. apr 2009

vinifera-dakujem ti.od dnes mu davam len z misky.aj ked mezerie tolko kolko by mal.
co sa tyka hygieny tak neviem ci je spravne,ze ked je doma vyzadujem od neho aby cikal na podlozku a ked to spravi inde karham ho.
ale najradsej by siom bola keby to robil len vonku(ma 2 a pol meiaca).mam obavy ze ked mu podlozku raz zoberiem tak zacne cikat kade tade.

saska.t
5. apr 2009

zajo ucit pomalycky na rovnake slova mozes od zaciatku fuj, hodna, ku mne aby si na ne zvykla ucit od 4 mes. 😀
co sa tyka granuliek na zemi, nechat ich v miske ziadny psik od hladu neumrel ktory ma granule k dispozicii 😀

zemiaky pre psa nie su skodlive ale nic mu to neda, cez traviaci trakt len prejdu netravia ich 😉

mima1
5. apr 2009

baby ja mam iny problem. mam psa a ked sme vonku tak ona zozere vsetko co najde. teda kym som pri nej ze vie ze som blizko tak len onucha a ked sa vzdiali tak ked nieco najde ona to zozerie. dokonca aj ked je to ho... 🙄 🙄 😨 🤐 ja som uz z toho na prasky. ked nanu skriknem fuj tak je to ok. prestane. inokedy robi to ze ked to strasne pachne ze je to nieco zdochnute alebo sr... 😕 🙄 tak sa potom povala. ja uz neviem co s nou. ma tri roky ale bitka ani kricanie nepomaha. ☹

saska.t
5. apr 2009

mima bohuzial ani nepomoze ☹ to ze zerie aj vykali je nedostatok nejakych vitaminov 😀

chichinka
5. apr 2009

ja by som jej dala nahubok - nebude moct nic zrat, po chvili pochopi, ze to nema vyznam 🙂
horsie je to s valanim sa v ...

mima1
5. apr 2009

no veťo mi poradil kupit royal. skusila som a ona to vobec nezrala. skoro som to vyhodila. tak som presla na granule ktore zozerie hned bez problemu ale toto ma uz vazne stve. no asi pomoze len nahubok naozaj, ja o nom premyslam dlho ale asi to neni dake riesenie. to by som jej ho musela davat stale. akoze nerobi to vzdy ked ideme von ale obcas hej. chodim stale tu istu trasu aby nic nenasla a stale ju sledujem. ale stale sa mi nechce...

vinifera
5. apr 2009

mima1. Môj francúz tiež zožerie všetko čo mu neutečie🙂) vrátane výkalov. Už som sa narozčuľovala jak blázen, vycapala ho a nepomáha. Myslím, že náhubok je fakt dobré riešenie. Tiež som počula, že vtedy niečo psovi chýba v žraní, ešte keby som tak vedela čo...
S tým valaním sa vo všetko smradľavom to poznám tiež. Proste chytá pachy. Nerobia to všetky psi. Napr môj polomops si dáva bacha, ani labku si vonku nechce namočiť no a ten francúz to je strašnééé. Váľa sa vo všetkom smradľavom. Aj dnes... Vo vani som ho drhla, šamponovala, umývala a aj tak ešte stále smrdííí. Jednoducho chytá pachy. Prenho to je ako pre nás Chanel. A keď je podľa nás voňavý tak on sám sebe smrdí. Tak sa s tým snaží niečo spraviť🙂)
Pokiaľ nemá s granulami čo má rada problém ako napr. alergie a pod tak jej kľudne dávaj to čo jej chutí. Nemusí bezpodmienečne žrať to čo je drahééé. Tiež nemáme všetci radi kaviár🙂

mima1
5. apr 2009

vinifera aspon niekto ma ten isty problem. ja ju mam aspon vonku takze dnu nejde tak mi je jedno ze smrdi. kupat ju kupem ale nie vzdy. proste ked sa vyvala v niecom kaslem ju proste zavrem ju a hotovo. do rana to uschne a potom to neni citit. ale toto mi urobi mozno tak dva krat za mesiac ked nedam pozor. inak dobry chanel. 😀 😀 😀 😀

vinifera
5. apr 2009

Inak kočky ktoré učíte havina nemláčkovať a nekôpkovať doma. Prajem pevné nervy.
Môjmu polomopsovi to trvalo mesiac ale ten franúz mal asi dlhé vedenie, tam to trvalo stráááááááááášne dlho. Vraj je dobré aj mláčku poumývať handrou a tú handru potom nechať niekde vonkua vodiť ju k tej handre ked je vonku. A on tam bude cítiť svoj "smrádeček" a budem tam chcieť prispievať. Tak bude doma držať len aby mohol potom tú handru vonku ocikať zas. S tou podložkou to je ako s novinami. Postupne ju posúvaj k vchodovým dverám. Potom ju posuň za dvere. A nakoniec mu ju vynes vonku. Vždy keď sa vyciká niekde inde tak nacapať po zadku. Keď sa vyciká vonku a na podložku tak dať odmenu. U nás fantasticky zaberajú piškótky.

denduska
5. apr 2009

caute baby, ak mate fakt s havinom problem, skuste napisat tomuto chlapikovi http://www.psycholog-psu.com/
ja som teda este nepisala, neviem ako rychlo odpoveda, ale prave citam jeho knizku, ma psov v malicku 😉 je taky trochu svojsky, za pomoc nechce vobec nic.

penelope2066
autor
5. apr 2009

no dnes rano zjedol,asi za hrst granul,pobede zopar a teraz vecer nic.zozral jednu granulu a dost.nechala som mu o 15 minut a nic.len behal a hral sa,tak som mu misku zobrala.dalsia davka je az zajtra rano.

penelope2066
autor
5. apr 2009

ja ho ucim na tu podlozku,ale dnes sa mi vykakal na koberec-este ze me pevne h... vyhresila som ho poriadne.ale ja byvam v byte a ked som v praci a nemal by podlozku tak by ocikal celu dlazku.ale chcem docielit aby cikal len vonku,no ale zjavne nechape co od neho chcem.rozmyslala,som ze by som podlozku zobrala a mozno sa nevycika.asi som vedla,lebo dnes sme boli na navsteve a behal po zemi a zrazu sa vykakal,skoro ma porazilo.proste nemal podlozku tak to spravil hoicikde.

vinifera
5. apr 2009

Ako som písala. Posúvať podložku postupne k dverám. V pohode aj týžden aj dva. Hlavne nech sa na nu pekne naučí. A potom bude chcieť čikať len na nu a ked už bude za dverami tak počká až mu otvoríš. A to ho odrazu zoberieš vonku. Tam spraví potrebu. Daj mu odmenu a on bude vedieť, že takto je to dobré a takto sa to má🙂))
A z tej návštevy si nič nerob. Je to ešte šteniatko. Postupne sa naučí. A potom už bude len a len robiť radosť.

lucusik
5. apr 2009

ahojte...
tak my mame krizenu fenku,kt.mala nedavno 2 roky...no,poviem vam...zaciatky su tazke... ☹ aj nasa bola zo zaciatku taka,ze jej "hovienka" chutili... 😀 nastastie uz to je za nami a ani sa v nich nevala... 😀 ked to papa,chybaju psikovi vitaminy ako to tu bolo uz pisane....
a k tej miske...psik od hladu isto nezomrie...vie,kedy je hladny a kedy ma dost...nasa by zrala vsetko a kedykolvek... 😀ale ma dni,kedy nepapa vela... ale vodu musi mat stale....spravne sa aj odporuca,ze psik by raz do tyzdna mal by byt o vode... 🙂
najhorsie je psikovi za mala dovolit iste veci...my sme tiez urobili chybu...ked bola mala...tak nam strasne skuvinala...tak som ju dala na postel a odvtedy mame smolu...neoducite to uz....mozno sa da...ale je to velmi tazke....vela zalezi od rasy...niektore psiky sa rychlo ucia,niektore sa vam za cely zivot dokopy nic nenaucia... 😀

penelope2066
autor
5. apr 2009

ja mam zatial podlozku na jednom mieste a neposuvam ju,ale nerobi potrebu len na nu obcas aj na dlazku alebo koberec.a ked ju ma precikanu tak bymenim.mam ju uz zacat posuvat alebo zatial dohliadat aby to robil len na nu a ked to spravi inde tak vytrestat?a potom ked bude chodit len na nu tak ju zacat posuvat?

vinifera
5. apr 2009

Najskôr dohliadať aby to robil len na ňu. Až potom posúvať.
A skús aj tú starú handru do ktorej utrieš mláčku. Vynes ju von a ked sa budete venčiť tak ju k nej zober nech si ju oňuchá. Potom ju bude chcieť ocikať. Ja som takto zobrala hovienko. A ukázala som, že je vonku a mne sa potom ten francúz chodiť vyprázdniť na to miesto kde som mu to hovienko dala. Bolo to vonku pri strome. V každom prípade odmeniť ked sa vyšpiní vonku. Odmenu a chváliť a chváliť. A chodiť vonku veľmi často.

bodka13
5. apr 2009

ahojte 🙂 ...máme bišónika a chcem sa vyjadriť k zemiakom...sú pre psa jed,ja som nášho nevedomky priotrávila,skončili sme u zverolekára...robila som zemiakový šalát a on si pár kúskov vyprosil,neskôr dostal triašku=zimnicu,zrýchlene dýchal,bol horúci na dotyk a mal suchý ňufák ☹ ...čokoládu mu nedávame,ani keď deťom popadajú kúsky čok.keksíkov alebo čokolády tak ich nezožerie(nemusíme ho upozorniť) 😉

simonqa
28. aug 2010

ahoj mam psika ktory nieje zaockovany velmi ma ma rad a vzdy ked sa k nemu naklonim mi strci jazyk do pusy mne to je nechutne a bojim sa ci nemozem od neho chytit nejaku chorobu prosim odpiste mi je to dolezite

lowike
30. aug 2010

@simonqa nemas sa coho bat (myslim tym choroby, proti ktorym sa ockuje). nebezpecne su len crevne parazity a to je jednoducho riesitelne - odcervovacie tablety ti predaju aj v ludskej lekarni (mimochodom su tam vacsinou lacnejsie ako u veterinara) a ak chces byt kludna, kup nieco na odcervenie aj sebe - obidvaja sa zbavite parazitov a bude - potom staci psika odcervovat kazde 3 mesiace (ty sa uz nemusis) - a neboj sa, nie je to nic hrozne - vyrastala som na dvore plnom zvierat, tak nas mama odcervovala pravidelne, kedze nas ako decka tazko ukontrolovala, ci sme si vzdy umyly ruky 😀

maminuska
30. aug 2010

@vinifera máš francúzskeho buldočka ?

vinifera
30. aug 2010

@maminuska áno mám. Dnes skoro zožral kohúta na dvore ☹((

maminuska
30. aug 2010

@vinifera aj ja mám 15 mesačnu fenku s papiermi , takého komendianta. Máme ju veľmi radi ale tiež nám urobila značnú neplechu - 2 krát padli okuliare manželove, zhodený stromček, zožrané chlebíky 😀