Yorkshir nechce jesť z misky. Čo mám robiť?

penelope2066
4. apr 2009

Ahojte,najdu sa tu nejake psickarki?Potrebujem radu.Mam 2 a pol mesacneho yorkshira a v posednom case mi nechce jest z misky.Ale ked mu to vysypem na zem takto zozere.A kedze mi veterinarka povedala,ze denne by mal prijat urcite mnozstvo potravy tak ja zo stracu aby nebol hladny mu to sypem na zem.Poradite?

nataly7
4. apr 2009

ahoj svokra ma psika dava jej do misky sem tam jedla ked sme jej to podavali do papulky ale to je len o cviku ked jej nebudes davat na zem on si zobere aj z misky neboj sa ked nebude jest nic sa mu nestane a sam sa nauci ze to ma v miske chce to len trpezlivost ,mna porazalo ked sme ju ucili chodit von na potrebu ale naucila sa a to je hlavne chce to len cas on si potrebuje zvyknut na misku davaj mu do jednej a urcite sa nauci 🙂

chichinka
4. apr 2009

ahojky, este som sa s takym problemom nestretla 🙂
ja si mylsim, ze by si mu nemala vyhoviet a sypat mu to na zem - moze byt, ze mu nie je jeho miska sympaticka alebo sa jej boji - je to sice vtipne, ale uz som sa s tym stretla - mozno ams tu lesklu a on vidi svoj odraz alebo co 😀 neviem, nenapada ma preco nechce jest z misky, okrem horeuvedeneho, ale podla mna keby si ho nechala trosku vyhladnut (skratka nevysypes mu to) ale nechas mu to v miske, nebude papat, misku odlozis. na dalsie krmenie mu ju opat das. lebo asi nema ziaden zdravotny problem, ked zo zeme spapa a z misky nechce. takze by som sa moc nebala. nie je ta miska moc velka? je sa mu z nej pohodlne?

chichinka
4. apr 2009

podla mna ta len skusa 😉

zajo79
4. apr 2009

ja si myslim ze zomriet od hladu sa nenecha

chichinka
4. apr 2009

ozaj ako zajo, vasa fenecka je uz doma?

chichinka
4. apr 2009

suhlasim, pes sa nenecha vyhladovat - nas hra doma vzdy formu na moju mami - ze suche granule zrat nebude - tak mu vari masko...no a vysledok? pes jeden prefikany je pekne pribraty 😀 ale vzala som to vlastnych ruk, zacina tvrdy rezm - vlastne uz zacal, boli sme rano behat, obom nam to po zime prospeje 😀

zajo79
4. apr 2009

jasnee, uz si to uzivame 😀

cikat chodime prevazne von, ked sa pozabudnem, tak najdem mlacku na podlozke na zemi...

dokonca som ju dnes pocula aj stekat 😎

Uz ju mame od stredy...kedy je najlepsie zacat uz psa nieco ucit? doteraz som ju nechala nech sa trosku aklimatizuje, ale budem musiet zacat ucit aspon nieco.

A stale reaguje na meno len obcas, vonku chodi za nami az mi je to divne, ale doma - se.ie na nas...robi si co chce.

mamutka
4. apr 2009

no, nasa psica byvala, chudatko moje, uz je hore, ta nikdy moc nechcela jest, tak ju otec naucil ze jej to podava do papulku, a este lepsie, na cerstvom vzduchu, ked vysli pred dom. Vydrzalo im to celych 10 rokov, takze pozor mile deti 😀 😀 😀

chichinka
4. apr 2009

ona sa este otukava 🙂

co sa tyka vychovy - ta zacina od prveho dna - cize reagovat na meno, prist na privolanie, co smie, co nesmie... tieto prve dni su klucove, co jej povolite (napr. spat v posteli) uz potom jej tazko vysvetlite, ze nie...ako da sa, jasne, ale naco si veci komplikovat a pri niketorych psikoch je to obzvlast tazke.

a co sa tyka vycviku, na to ma cas, aj ked nejaka presna hranica nie je...na cvicak a pdoobne sa chodi od 6 mesiacov. ale myslim, ze aj skor mozno steniatko naucit si sadnut, a tak..ale treba mysliet na to, ze je to mladatko, ze je to v podstate babo, tak ten pristup musi byt hravy a pohodovy a hlavne trpezlivy... 😉

tak si to i nadalej uzivajte, malo mlaciek prajeme ! 😀

zajo79
4. apr 2009

prvu noc teraz neknucala.
predtym knucala len trosku, naposledy o pol tretej, som sa isla pozriet ze co sa deje...a ona natesenaa,ze ideme sa hrat. Tak som sa otocila na pate, a isla spat.

a sa mi paci,ze sa rano tesi ked vstanem 😵 no sranda je doma.

tatinko bol povodne proti, potom nejako rezignoval a dokonca ju doniesol on domov. teraz ju nosi, uz som ho videla aj ako jej dal pusu, pozoruje ju...normalne nechapem 😀

chichinka
4. apr 2009

mamutka, wow 😲 😀 tak to asi mali casom aj taky svoj ritual, vsak?

mamutka
4. apr 2009

chichinka, veru, na stare kolena to bolo jasne, islo sa von papat a na cigaretlu, obaja potom smrdeli ako bzdochy, total partaci, len ten jej krasny kozuch nasmradeny tabakom 😝

penelope2066
autor
4. apr 2009

ahojte,miska je z umelej hmoty a ma bielu farbu.ale ked on mi v poslednom case ani nechce jest take mnozstvo ako by mal cez den zjest.a teraz este aj ta miska.sa bojim ze ked sa nenaje tak aby sa mu daco nestalo.

zajo79
4. apr 2009

penelopka, aj Tebe tak malo papa? ja viem ze je malinka, ale aj nasa zje len par granul...normalne nechapem, ale kaka, beha ako strela, tak asi jej to staci 😉

skus to brat viacej sportovo. Sa mi paci Desenskeho vyrok: cim viacej leziete psovi do p.dele, tym skor Vas tam posle 😀 😀

vinka
4. apr 2009

Penelope neboj psovi sa nestane nič.Náš už nejedol aj celý den.A je tu živí. 😀 A tiež sa stáva,že niekedy nnezožerie ani svoju dávku na den. 😉 Dôležitá je voda. 😉 On zožerie ked hlad pritlačí.A ja by som na zem nedávala.Ked bude hladný zožerie aj z misky uvidíš. 😉 A ešte ako bude jest. 😀

penelope2066
autor
4. apr 2009

vodu ma k dispozicii cely den.tiez mi kaka a je aktivny ako duracelko,tak neviem ci mu to naozaj staci,ze nezozerie ani polovicu dennej davky.davam mu jest rano a vecer.no asi to vyskusam,ze mu dam misku a chvilu ju necham a ked nezozere tak ju odlozim.myslela som ze je to preto,ze mu nechutia granule.zacinali sme tymi co mi dala chovatelka tie mu celkom chutili,na tie mi veterinarka povedala,ze mi odporuca lepsie alei tie velmi nechutili tak som mu kupila RC mini pre steniatka ale tie mi nezral skoro vobec.tak som mu vcera kupila take iste ako mi dala chovatelka a na veceru zozral tolko kolko ma odporucane.a dnes rano malicko,no a vecer som mu to sypala ako sibnuta na zem len aby nieco zjedol.

mirka1308
4. apr 2009

Ahojky, som tu nová, tak snáď bude zrozumiteľné čo napíšem. My máme tiež psíka-yorkiho.Už ho budeme mať 2mesiace. spočiatku sa bál papať z misky ale mali sme také nerezové a zrejme sa mu niečo odrážalo v nich.Tak sme mu začas dávali do umelých a po nejakej dobe keď sa oťukal, sme mu ich zamenili a bolo po probléme.
No s jeho výchvou sme pochybili. bolo nám ho ľúto keď kňučal sám v pelechu, a že je ešte maličké šteniatko, tak začal spávať s nami v posteli.Má svoju deku a už sa nevie odnaučiť. A s tým cikaním je to asi tak, že keď sa ráno nejdeme prejsť, tak je mláčka. No neboj, on časom bude mať viac rozumu, aj u nás to bolo všelijaké. Akurát s papaním nemá žiadny problém 😀 , zje aj kúsok jablka, zemiaku(surový) proste všetko čo prejde kuchyňou. Treba len dať pozor na čokoládu a hlavne na mastné jedlá, yorkim zle trávia tuky, mohol by mať hnačky alebo vracať. ☹
A s tým cvičením sa netreba ponáhľať!On je také bábätko a to tiež nemá hneď rozum 🙂 Náš kamarát, ktorý cvičí psíkov povedal, že do 4mesiaca je to viac menej zbytočné. 😒
Tak ti prajem hlavne aby si mala zdravého havka a radosť z neho!! 😵 😵

zajo79
4. apr 2009

mirka..surovy zemiak?? zemiaky havovia nemozu, nieto este surove.. 😕

penelopka, skus davat tri krat za den papat, dva krat je dost malo. Aspon tak mi bolo povedane a aj sa pise vsade ze tri krat by mal papat taky maly hafan

chichinka
4. apr 2009

aj my sme krmili nasho (ale nemeckeho vociaka) 3x sprvu. je to lepsie, nech si ujedava kolko chce.
a ked vcera zjedol toho tak vela, tak rano isto nebol uz taky hladny, ked sa konecne napapal.

ja by som krmila ho granulami co dala chovatelka - urcite su dobre, neverim, ze yb chovatelka mu davala nejake smejdy. inak my nasho 8 rocneho psa krmime stale granulami od chovatelky - aj sme obmienali, ale mal hnacky, ekzemy, tak uz obmiename len v ramci tej znacky.

penelope2066
autor
4. apr 2009

zajo-ano aj veterinarka mi povedala,ze taketo male psiky by mali papat 3x za den.ale ked mi zje rano a na obed tak mi nezje vecer.takze tak ci tak by to bolo 2x.ale rano mu mam davat menej a vecer viac.tak si to vazim na takej malickej vahe aby som aspon zhruba vedela ze kolko zjedol za den.

mirka1308
4. apr 2009

zajo79
samozrejme že nie celý zemiak, ale len malý kúsok aby vedel, že nie je všetko mäsko 😉 😉
...ale si prvá od ktorej som sa dozvedela, že nemôže kúsok vareného zamiaku 😔
mne vravela majiteľka hlavne o čokoláde a doktor nás upozornil na tie tuky v strave 😒

penelope2066
autor
4. apr 2009

a co sa tyka cikania,tak mam take podlozky na cikanie pre steniatka a ked mu treba tak to robi tam ale obcas aj na dlazku.ale samozrejme s nim chodim aj vonku,ale on ci cikne hocikedy tak aby sa som nemusela stale utierat mlacky tak mu davam podlozky.jeto take balenie po 7 kusov a stoji to okolo 250sk.ale minule nejaka baba pisala v inej teme ze pouziva podlozky ktore ma z porodnice.to su ake?

zajo79
4. apr 2009

psom zemiaky vraj nerobia dobre...

a ani s vnutornostami to moc neprehanat.

nasi maju ridgebacka a papava ako zakusok - ceresne obera zo spodnych vetvi, maliny...xixi.

A ked sme mali pudla, ten miloval hrach. Ked som ako decko mala luskat hrach, tak to bolo utrpenie..vsetko mi zozral.

A som sa poucila z predosleho psa: ziadna postel, ziadne jedlo od stola, ziadne rozmaznavanie, i ked je to niekedy fakt tazke, ked taky stuplik na Vas pozera smutne ze nieco chce...no musim vydrzat a byt neoblomna 😀

zajo79
4. apr 2009

to kupis v zdravotnickych potrebach, vola sa to ze podlozka pod chorych. Z jednej strany to ma taku akoby vatu a z druhej foliu, stoji to par korun. Mne ostalo kopec, co som mala kupene do porodnice, tak som rada ze som ich nevyhodila.

Este co spravim z nohavickami co mi zostali? jednorazove do porodnice 😀 mala som ich nakupenych ako na tri porody 😀 to psovi asi nenavleciem...jedine tak zeby mal z toho hracku sietkovu...xixi

zajo79
4. apr 2009

penelopka, mas psika ci fenku?

my s fenkou na paradu, ideme von, vycika sa prevazne hned, pobeha a ideme domov. Obliekas ho? Ja rano ano, ma taky cerveny svetrik, aspon je ho vidiet kde je, lebo je to taka vyrazna cervena.

slunicko552
4. apr 2009

Tak nám německý ovčák chodil na brambory podotýkám syrové 😅 A druhý pejsek taky.Nevím jestli jim něco chybí,ale obsahují škrob.Jinak vařený brambor psovi nic nedá-nespracuje ho 😉

detta
4. apr 2009

ahoj zajo: a akého máš psíka yorkiho? ja mám yorkiho už pomaly tri roky a este maďarskú vyžlu.

zajo79
4. apr 2009

yorkiho, 8tyzdnoveho. mame ho od stredy, tak sa zzivame 😎

zajo79
4. apr 2009

co hovori havo na malu emku?

nasa linda si zatial nevsima...zaujmave to bude o pol roka, ked bude maly hadam lozit

penelope2066
autor
4. apr 2009

zajo-ja mam psika.teraz ho uz neobliekam lebo je teplo.ale predtym stale nosil svetrik.teraz by mu bolo teplo.a daju sa tir podlozky kupit aj v lekarni?
moj sa niekedy vycika hned,a niekedy sa s nim musim dlhsie prechadzat.alebo obcas sparvi to,ze vonku necika a ked prideme domov taak sa vycika na podlozku.
zajo-neprihlasila si ho do tej sutaze Pes roka?ja ano-do kategorie najkrajsie steniatko 😀