Yorkshir nechce jesť z misky. Čo mám robiť?

penelope2066
4. apr 2009

Ahojte,najdu sa tu nejake psickarki?Potrebujem radu.Mam 2 a pol mesacneho yorkshira a v posednom case mi nechce jest z misky.Ale ked mu to vysypem na zem takto zozere.A kedze mi veterinarka povedala,ze denne by mal prijat urcite mnozstvo potravy tak ja zo stracu aby nebol hladny mu to sypem na zem.Poradite?

ukulela
17. júl 2014

@petruska012345 granule skus namocit - bud vo vyvare (cistom masovom, bez soli atd) alebo v mlieku (s mliekom ale u malych psov pozor - s kravskym opatrne, mozu hnackovat, tazsie ho travia. su specialne mlieka pre stenata, ale tie su drahe a mozno u 7 t uz aj zbytocne ... ) .. taky maly este moze mat problem tvrde granule pohryzt, preto ich namocit. a skusit mozes aj pomiesat ich s tym kuracim, co zje. a tiez je mozne, ze bude chvilu trvat, kym najdes granule, co mu budu chutit. pri malom stenati kupuj radsej kvalitnejsie premiove, sice su drahe, ale su lepsie ako pedigree, chappy a podobne. my mame psa na granuliach, ale keby som mala cas, tak mu varim.

caoli
18. júl 2014

@petruska012345 my sme mali rovnaký problém s maltezáčkou. pripisujem to (aj mi to bolo potvrdené), že akonáhle dostane šteniatko ochutnať mäsko napr. z konzervy, domácu varenú stravu, čokoľvek iné, ako granulky, bude ich odmietať. Aj u nás sa tak stalo, sme už 4 roky na kombinácii varenej a surovej stravy. Pri granuliach sa doslova otriasa hnusom (co sa jej nakoniec ani nedivím 🙂 ), dokonca ani konzervu nedá.

petruska012345
18. júl 2014

@ukulela Ahoj 🙂 Ďakujem za radu granule som namočila ale nie s mliekom ale s čistou vodou oni zmäkli a teraz ich papá ako drak 🙂 Naozaj Ďakujem 🙂 😅

petruska012345
18. júl 2014

@caoli Tak to ja taký problém nemám že pri granuliach sa otriasa ale tak skúšam všetko myslíš že by som už mohla takému malé,mu šteniatku aj varené už dávať?

petruska012345
18. júl 2014

A etše by soms a chcela opýtať že ak ste mali také malé šteniatko že koľko trvalo kým si zvikol na vodítko?

ukulela
18. júl 2014

@petruska012345 mozes aj varene, ale nie zbytky z tanierov. maso varene vo vode, k tomu zeleninu v urcitom pomere, ryzu, ... a kontrolovat kolko coho davas. pes je vsezravec, ale nesmie vsetko z ludkej kuchyne .. preto sa mi zdalo komplikovane nasmu varit, tak je na granuliach 🙂 najma preto, lebo mame male plemeno, tak aby som ho niecim "nepredavkovala" a ineho by mal malo ... pri psovi teda investujem do lepsich granul. ale macatu varim, macka ma mat ovela vacsi pomer masa - tak tej len kydnem kus kuraciny / hovadziny do vody, k tomu len kusom mrkvy napr a uvarim a ked to ma na tanieri. ide sa potrhat - a pes ziarli 🙂🙂🙂 a jasne, ze z casu na cas dostane kusok masa, kost, alebo jogurt/smotanu - kyslo-mliecne vyrobky mozu (narozdiel od mlieka) - a nas to ma rad 🙂🙂🙂

petruska012345
18. júl 2014

@ukulela Dakujem veľmi pekne 😉

caoli
18. júl 2014

@petruska012345 mozes davat, ale opatrne, zo zaciatku len trosku. ja som zacala s kuracimi prsami uvarenymi vo vode a dala som kusok vo velkosti cca mojho malicka s pol lyzickou ryze a kustickom na jemno postruhanej a sparenej mrkvy. ale ak ti papa tie namocene granulky a chces pri granulkach aj zostat, tak by som tu varenu hadam zatial nedavala. ak by bol v buducnosti problem, vzdy mas dost casu, na varenu stravu havo prejde bez najmensich problemov. a ako ti pise ukulela, oplati sa kupovat radsej kvalitnejsie granule - premiove, superpremiove, rozhodne by som sa vyhybala tym hypermarketovym, je to sama obilnina a tuk. to havom sice chuti, ale skodi, skracuje im to zivot.
Na voditko tiez treba zvykat postupne. Davali sme doma obojcek, a sucasne sa s nou hrali, aby si zvykla na pocit niecoho na krku, ked podrastla, tak aj postrojcek. no a kupili sme flexinu, lebo na pevnom obojku sa automaticky vzpierala. ale kym je taketo malinke, staci naozaj len zvykat, vonku este nemusi byt cely cas na voditku.

petruska012345
18. júl 2014

@caoli Dakujem veľmi pekne 🙂

kubikovi
31. aug 2014

Mám 8 týždnove štena yorka, a je mi len ráno granulky puppy, a mliečko vypije tak troška, voda vôbec, sem tam 2 obliznutia, viac nie,nechápem, už rozmýšľam, či jej nemám ísť kúpiť iné misky, ked jej z týchto nechutí....

penelope2066
autor
31. aug 2014

@kubikovi Nedavaj mu mliecko,moze mat hnacku.Vodu sa pit urcite nauci a co sa tyka granuliek mozno mu nechutia...Nezdavaj sa

kubikovi
1. sep 2014

@penelope2066 dakujem za radu, a neviem ešte kde robim chybu, lebo mi chce jest len cca 2x za den, ci jej dávam veľa do misky ráno, mám si to presne vážiť, alebo jej odrátať granulky, alebo stačí odhadom,v noci nemá prístup k miskám, a potom až večer sa naje aj to s ťažkosťami, no a tá voda jej veľmi nevonia...

penelope2066
autor
1. sep 2014

@kubikovi Ja som mojmu nechavala od malicka granulky k dispozicii stale a ked bol hladny tak si zobral. Mala som problemy s tym,ze mi nechcel jest a ako nahle som to spravila takto pomalinky sa rozjedol a vsetko bolo v poriadku

kubikovi
1. sep 2014

@penelope2066 a smiem ešte jednu otázku, co si myslíš dávať papat pred alebo po venčení?lebo my kým by sme jedli pred venčením tak sa asi skor pocikáme ako dojeme, takže to máme opačne, a niekde píšu tak a niekde onak...dakujem ešte raz

penelope2066
autor
1. sep 2014

@kubikovi Po venceni mu davaj papat

kubikovi
1. sep 2014

@penelope2066 dakujem ti naozaj velmi pekne za cas a za rady

penelope2066
autor
1. sep 2014

@kubikovi Za malo 🙂

logink
9. jan 2016

Ahoj prosim neviem mi niekto pomoc mam 9tyznove šteniatko a nechce papat a uz ani pit tak mu všetko dávam na silu vodu cez strekacku a jest na silu do úst od veterinára konzervu a ani infúzie ktore mal aj dnes aj vcera nepomáhajú a uz naozaj placem lebo neviem ako mu pomôct je to yorkshir mini

qidko
9. jan 2016

@logink Ahoj som psickarka mam 3psikov ale stym aby nechceli primat potravu som sa nestretla aj ked boli steniatka tak boli "pazrave" veterinar Ti nevie povedat preco to vzniklo?Nebol skoro odobrany od fenky?Vie vobec uz sam jest ?Skusala si to hrou?Moj nahac nechcel ziadne granulky ale kolty tomu ze nema srst a je alergik potrebuje vitaminy a latky na imunitu tak dcera skusila mu ich kotulat po chodbe a ver ci nie zacal sa s nimy hrat ked ich drzal v papulke zacali sa rozpustat a on I'm prisiel na chut je pravda ze treba viackrat denne umyt podlahu no stoji to zato verim ze sa ti to podari a psik bude v poriadku

penelope2066
autor
9. jan 2016

@logink Treba len trpezlivost 🙂 Skus ine granulky, ja som pri mojom na zaciatku vyskusala cca 4 druhy lebo tiez nechcel jest. Nakoniec zabrali granule Acana sport - su to granule pre psikov co maju vacsiu fyzicku zataz. My sme sice nemali ale tym,ze jedol malo stacilo mu zjest par granul a mal pokrytu dennu davku a ja som sa nebala,ze by m nieco chybalo 🙂Teraz mame za par dni 7 rokov a ked som si dnes po sebe spatne citala moje prispevky,musela som sa pousmiat 😀 Granule Acana papa doteraz,tvoria hlavnu zlozku jeho stravy.Len som vymenila Acanu sport za Acanu Premium. Su to sice drahsie granule ale stoja za to..Vela stastia

logink
9. jan 2016

@penelope2066 ja som snim bola aj na veterine nic nechce nic znamená ani vodu uz 4noc nespim co sa bojím a ked zaspim stavam stym ze bude slaninky smutny a ja nešťastná uplakaná ze mu neviem pomoc ako papat dnes som mu uvarila kuracie prsia ryžu mrkvičku spravila som mu kasu a dala som mu to striekačkou a este mu musim dávať glukozu lebo je slaninky moc som naozaj zúfalá

penelope2066
autor
9. jan 2016

@logink A co Ti povedali na veterine??? Zda sa mi to cudne, este som sa s tym nestretla... Nema nejaku poruchu od narodenia? Dolezite je z akych podmienok pochadza,ako bolo postarane o jeho maminku atd...

logink
10. jan 2016

@penelope2066 no neviem skoro nic o matke videla som ju ale ako to dopadne neviem ked mu dávam cez strekacku je to boj ale papat musi a pamlsky spapal uz aj sam aj vcera aj dnes mozno ine granule neviem

penelope2066
autor
10. jan 2016

@logink ak zjedol pamlsky,mal by aj granule.Skus inu znacku

qidko
11. jan 2016

Ahoj vzdy kontrolujem co napises ako sa ma psik ale ked dokaze zjest pamlsky tak skus mu dat na striedacku granulky alebo granulky nechaj postat s pamlskami nech prejdou za ich vonou a potom to skus nas vybera podla farieb granulky cize cuchom ich vie rozoznat

qidko
15. jan 2016

Ahoj mna bi zaujimalo ako sa ma psik papa uz lepsie?
@logink