Z finančných a materiálnych dôvodov musí dieťa počkať

zuzanockamt
22. feb 2008

Ahojte ... dufam, ze sa pridate k teme a podelite sa so svojimi nazormi a skusenostami 🙂
Aj ked su tu najmenej dve podobne temy, v kazdej riesia dievcata tehotenstvo a my, ktore este naozaj musime cakat, sa tiez chceme podelit so svojimi problemami a mozno aj nejakymi radami.
Tak piste...

miriamka
22. feb 2008

Zuzi...moj manzel dal minuly tyzden vypoved,ja sa chystam na matersku...2 hypoteky na krku a vies co ma teraz trapi najviac?
Aby sa babatko narodilo zdrave,vobec nerozmyslam nad korunami...ved nejako bude 😉
Zuzi,my Ta tu vsetky podporujeme,a verime ze ked obaja chcete ist do zahranicia tak je to fakt super!jednoducho tu nie je co riesit,vy ste uz rodhotnuty,viete co chcete...a my vam len mozeme dat nase skusenosti a rady ako sa dari nam ostatnym 🙂

mirka414
22. feb 2008

zuzi pomoze aj fico ved teraz je prispevok pri narodeni cez 25ooosk ci nie?ale to len tak trosku veselo...ja vam fandim skuste to no rataj,ze niektory v zahranici aj prerobili...poznam take pripady.

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

ada78...tak to potom gratulujem, ked vladzete splacat az tri 🙂 ... ja znackove oblecko nekupujem vobec...jedine sportove veci na bezkovanie alebo bicykel...to ano 🙂

miriamka
22. feb 2008

Zuzi...len maj take tie zadne vratka,ze mimi sa v dnesnej dobe len malokomu podari na prvy sup 😉
Ja som dokonca pri zmene prostredia po prestahovani do UK nemala menzes vyse pol rok!!! 😲

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

mirka414...no ved prave toho sa bojim, aby sme sa aj my nevratili s dlhym nosom...to mozem potom tu zacinat zase od zaciatku...by ma asi porazilo...no ale co uz rozhodli sme sa, co uz teraz 🙂 ...musime ratat aj s tym, ze z toho nic nebude

jesienka
22. feb 2008

ahoj zuzi, rada by som ti popisala moju situaciu, este pred 3 ,mesiacmi som si zila dobre, mam 26, som tri roky po vyske, plat cca 20 tis., vlastne auto na uver-6000 mesacne, dalsich 6000 mesacne uver spotrebny... o byvanie som starost nemala- byvame s priatelom v byte s mojou mamkou, ale velmi nam to nevadi lebo chodi robit opatrovatelku do rakuska takze viac nie je ako je doma-cize sukromia mame dost. priatel ma novu pracu, nejake uvery na krku takze mu toho vela neostane ked vsetko poplati... financne som vacsinu tahala ja. s byvanim sme chceli pockat este dva roky kym nam skoncia dva uvery a chceli sme zacat stavat domcek. ALE... roky uzivam antikoncepcne tabletky,a tento december sa mi napriek tomu podarilo otehotniet... v prvej chvili som myslela ze sa mi vsetko zrutilo, nemame vlastne byvanie, nemame dostatok financii, lebo som na rizikovom a mesacne dostanem 6000 sk ale moje splatky su 12000 sk. a to este neplatime za byvanie. talze priatelov prijem nam vyjde akurat na stravu atd... inac nemame ani korunu... ale aj tak mi to za to stoji, detske veci mame v rodine to sa pozicia, postielku takisto, kociar nam kupi moj ocko, a moja mamka mi financne pomoze s platenim auta. takze ked si to poriadne precitas tak uznas ze uz len tazko moze byt na tom niekto este horsie ako my... a aj tak to zatial zvladame, uskrmnili sme sa, dokonca som sa naucila varit aby sme neminali peniazky ked nemusime...

ano, ak by som sa mala rozhodnut, ci chcem takto priniest dieta na svet tak poviem urcite ze nie, ale na druhej strane vhodne podmienky nan by tiez asi neboli nikdy-podla planu mojej mamy by som dieta mala mat asi v takomto case: 1.urobit atestaciu
2.kupit vlastnu ambulanciu
3.zariadit si vlastne byvanie
...a ked tak pocitam tak to by som mala prave 40 rokov...

nechcela som to takto, ale vobec nelutujem ze cakame babatko, myslim ze ked som otehotnela aj napriek "najspolahlivejsej antikonceopcnej metode" tak to tak asi malo byt 😉

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

miriamka...ja si to uvedomujem...ved mam okolo seba tiez take pripady...mala som aj vysadene tabletky skoro rok a nie vzdy sme dodrziavali extra ochranu a nic sa nestalo...tak som aj manzelovi vravela, ze co ak mame nejaky problem, ked ziadna nehoda sa nekonala a niektore baby otehotneju raz-dva
keby sa nedarilo, skusime umele oplodnenie a posledna moznost - adopcia

ivka07
22. feb 2008

zuzanočka, ja som tiež vyštudovaná učitelka bývame v jednoizbáku a máme hypotéku a aj auto na splátky myslíš že som sa nebála ako to zvládneme, ver mi dá sa to vždy sa najde riešenie. Na väčší byt nemáme a tak budeme musieť počkať dokedy nepojdem do práce a potom snád niečo väčšie poriešime. A neboli sme na žiadnej dovolenke a ani tak dlho nikam nepojdeme a poviem ti ani mi to nechýba. A sme Štastný nič nám nechýba máme krásnu dcéru a nevymenila by som ju za žiadny luxus či pohodlie. A finančne sme na tom len tak tak.

ivka07
22. feb 2008

zuzsnočka vieš ale ono to nieje take lahke ako sa to napíše umele oplodnenie adopcia mne stačí ked si prečítam snažilky ako dlho sa snažia čo všetko musia podstupiť aby to babenko mali a nedarí sa ani s pomocou lekárov a najhoršie že je to obrovská záťaž na psychiku.

miriamka
22. feb 2008

Zuzi...no umele oplodnenie je posledna vec ktoru Ti lekar umozni ked uz "vystriela" vsetky ostatne zbrane a liecby pri otehotneni...nehovoriac o adopcii ze to je o to dlhsi proces.
Ale samozrejme,treba verit ze vy budete prave ti,ktorym sa to podari na prvy sup!!!

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

jesienka...no uznavam, ze ozaj narocna situacia...sa zacnem bat, co sa tyka tej HAK...a neurobila si pri uzivani nejaku chybu?
ivka07...ja viem, ze sa to da, ale za tie stresy mi to nestalo, lebo viem z detstva, co je zivot bez penazi...moji rodicia boli ucitelia, stavali dom a boli sme (aj sme) tri sestry...niekedy to bolo uz neunosne

zuzanat
22. feb 2008

ja som tiez chcela este s babom pockat, mam 26r. v juli som skoncila VS, ktora nas finance vycucala, chcela som si zacat uzivat to, ze mame nejake peniaze naviac, ist na dovolenku a pod. mame dost velky uver a byvame v malom 2-izb byte, takze som si nevedela predstavit mat dieta,ale.....na druhej strane, za 5rokov nam konci uver, chceme stavat dom, ak to pojde, cize finacne na tom lepsie nebudeme ani potom, tak si neviem predstavit kedy by sme dieta mali. po promociach sme si povedali, ze vlastne nemame na co cakat, ak babo chce prist, tak pride...a prislo 🙂 teraz som velmi rada 😵 , neviem ako to zmakneme, strasne sa toho bojim, lebo manzelov plat nie je nic moc, ale ak to preratavame na financie, nikdy nebude ten spravny cas na dieta, vzdy bude nieco "dolezitejsie" preco budeme chciet pockat. takto nam ostava sa s tym len popasovat, ale urcite to stoji za to, uz teraz to viem, ked citim ako sa to male vo mne hybe 😵

jesienka
22. feb 2008

presne tak ivka07- minule som pocuvala v radiu relaciu o umelo oplodneni a vraveli ze len jednej tretine zien sa podari otehotniet a donosit plod po prvom zakroku, dalsia tretina je uspesna do troch zakrokov a poslednej tretine zien sa to nepodari vobec. a ani nehovorim o tej hormonalnej zatazi na organizmus, mozne komplikacie a fakt ze zdrav. poistovna uhradze len tri cykly...

libka1
22. feb 2008

Zuzanocka neviem či mám pravdu, ale mám pocit že chceš to čo by sme chceli všetky - mať aký taký luxus (ak je luxusom napr. poriadne bývanie 😀 ), len ty si za tým tvrdohlavo ideš, kým my sme upustili od časti požiadaviek a zriekli sa niečoho. A ešte mám pocit, že napriek tomu že si tvrdo ideš za cieľom, vôbec si si nie istá či si si sa správne rozhodla, ináč by si to tu vôbec neriešila 🙄 Ale v tomto ti aj tak nikto nepomôže... je to len vaše rozhodnutie, a veľmi ťažké... tak môžem len popriať, aby ste sa rozhodli správne 🙂 Rob to čo cítiš, nie to čo ti káže rozum...

libka1
22. feb 2008

Máš pekné motto v pase 😎

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

libka1...luxus nechcem vobec...len obycajny 3-izbovy byt, ktory stoji tu v Martine okolo 2 milionov...myslim si, ze som sa rozhodla spravne, ale zaujimalo ma, ci sa najde nejaka podobna zienka ako som ja, ale zistujem, ze asi nie...nevadi, kazdy sme iny a mame ine nazory...ja obdivujem vsetky, ktore ste sa pre babetko rozhodli 🙂 aj ked vasa situacia nebola az taka ruzova

jesienka
22. feb 2008

zuzi , neurobila som ziadnu chybu-anikoncepciu som brala 8 rokov a nic az teraz. radila som sa co to mohlo sposobit a jedina mozna varianta bola ze telo si za tie roky bez prestavky na lieky jednochu zvyklo... udajne sa doporucuje po 5 rokoch prestavka. a dalsia vec-ja som mojej gynekologicke vravela ze tie lieky uz nejak blbnu, lebo normalne by mal nastat menzes v case tyzdnovej pauzy medzi baleniami, ale ja som mala menzes este tyzden pred dobratim balenia. ze ma skor nenapadlo ze nieco nie je v poriadku, ved u mna zrejme normalne dochadzalo k ovulacii a podla vlastnych pravidiel... tak som to mala uz parkrat, ale vzdy mi zmenila antikoncepciu na inu a potom bol zas pokoj. teraz sa to stalo asi 2x na jesen, ale mala som tabletky na 3 mesuace tak som si povedala ze to doberiem a potom na cas vysadim... a uz som vysadila len na dlho... 🙂

mari.m
22. feb 2008

ahojte, ja mam 23r. este rok na vyske..
ale ked s priatelom hovorim o babu..zmeni temu,alebo znervoznie 😒
najskor mi to vadilo.. drahy sa vyjadril,ze babo moze byt az vtedy,ked budeme "financne" zabezpeceni..
a to bude kedy?pytam sa???
povedal,ze o 9rokov..lenze to ja budem mat uz 32r.
a zda sa mi to na babatko dost neskoro..
to by som chcela mat uz druhe 😀

byvat mame kde..
a ked aj ja zacnem pracovat, nie je problem sa vziat a mat babo..
aj ked ja sama by som si ho priala okolo 28r.
ako moja mamina..

ale viete ako to chodi : "clovek mieni, Pan Boh meni.."

kacenqa
22. feb 2008

libka - len ide o to, aby potom tazke slzy neprelievala, ked sice bude mat riadne byvanie a akytaky luxus ale dietatko nebude prichadzat....myslim, ze v snazilkach je nespocetne mnozstvo zien, ktore si hlavu trieskaju, na co tolko cakali a za cim sa to pachtili....

a aj veta, ze manzel je zmiereny s tym, ze bude otcom a dedkom v jednom mi nepride moc optimisticka...zmierit sa podla mna znamena v istom zmysle rezignovat....

a zuzanka ked porovnavas svoje detstvo za totaca s dnesnymi moznostami, prepac, ale porovnavas dost neporovnatelne ... v dnesnej dobe je omnoho viac moznosti, ako mali ludia vtedy...

a mimochodom, ak by ste sa rozhodli kupit raz vacsi byt, urcite tento predate za sumu vyssiu, ako ste ho nadobudli, cim by ste dokazali dosplacat povodnu hypoteku a este by vam aj ostalo na ten novy byt a tym by ste nemuseli brat hypo taku velku, alebo by ste mohli pokracovat v splacani tejto a zobrat dalsi, ale v mensej sume

nguyen
22. feb 2008

zuzka ja presne viem o com hovoris, u nas to sice nie su financne dovody skor profesionalne, ja som sa pred rokom prestahovala do francuzska a mala som stastie ze som si tu nasla skvelu pracu ktora ma bavi, zial zatial sa prevazne ucim a viem ze keby som mala dieta teraz tak sa praci nemozem venovat naplno a nebola by zo mna bud dobra matka alebo dobra nakupkyna alebo ani jedno 😅 viem ze ked teraz este rok dva zamakam mozem v klude otehotniet prejst na pokojnejsi rytmus v praci a byt v pohode. Nemozeme mat vsetko naraz a my s priatelom sme sa rozhodli pre tuto postupnost. Obaja mame 25 a kedze sme sami dobrovolne sa "tlacime" v malom ale lacom bytiku aby sme si mohli odlozit peniazky bokom a za ten cas hadam s pomocou bozou a banky 😀 kupit nejaky domcek. To su samozrejme plany ale nevylucujem ze "stat" sa moze hocico, no to mi nebrani aspon trochu si planovat zivot aj tak. No a co sa tyka neplodnosti, vsetky moje kolegyne mali prve deti po tridsiatke, a vobec keby aj nie vobec nema vyznam to riesit traz lebo ako to tu uz niekto spominal mysliac na to sa len zbytocne zablokujes, nema vyznam to riesit pred tym ako sa naozaj rozhodnes mat dieta. Je mi jasne ze matky maju na to iny nazor a neberiem im ho len sa priklanam k nazoru ze je nezodpovedne priviest planovane dieta na svet ked nemam prostriedky alebo cas na jeho vychovu 😉

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

kacenqa...ked nasi zacali stavat domcek, tak uz bolo davno po revolucii...keby sme predali tento jednoizbak, tak neviem, kam by sme isli byvat, kym by sme poriesili vacsi a neviem z coho by sme robili prerabky v novom a kupovali ostatne potrebne veci do bytu

libka1
22. feb 2008

kacenqa ja som na strane tých čo jej radia riadiť sa tým čo cíti, t.j. asi dieťa, aspoň to je môj pocit 😀 veď ho sama čakám a je to najkrajšie obdobie môjho života napriek všetkým tým kŕčom v lýtkach a seknutiam v krížoch 😀 😀
nemohla som sa rozhodnúť lepšie, nám sa podarilo na 3 mesiac a to som mala nervy v kýbli že čo bude, ak nie, tak si neviem predstaviť keď niekto chodí na umelé oplodnenia a nič... nikomu to nedoprajem...

julova
22. feb 2008

Suhlasim s Kacenkou...bud chcete, alebo hladate dovdy, preco ho zatial nechciet 😕 🤐
Aj my mame 1-izbovy byt a je plny lasky a niekedy aj placu nasej malej krasnej princezny 😀 ...ale ani predtym a ani teraz mi neprislo na um ani raz, ze by bolo "NEVHODNE" priviest babatko do 1izb.bytu 🙄 ...sice ten nas je vacsi ako Vas, ale ani vo Vasom pripade by som nevahala...dieta je dar...a ked clovek chce, nehlada dovody, preco to nema ist, ale sposoby, aby to islo 😉...tiez mame hypoteku, aj spotrebak, poistky, sporenie..atd. a vieme, ze o nejaky ten rok, dva, tri, ked budeme Terezke zabezpecovat suodenca 😵 , tak budeme chciet poriesit vacsi byt..ale bez obav - verim pozitivne - viem, ze to zvladneme...a aspon mi konecne (dufam) narastu vlasy, lebo peniaze nazvys na kadernika nejaky cas nebudu 😀 😀 😀

libka1
22. feb 2008

Julova 😀 😀 😀

miriamka
22. feb 2008

Zuzi...hlavne spravte tak ako to vy citite.Ja Ta chapem,tiez sme sa chceli najskor zabezpecit...ale keby som ratala tie preplakane noci ked sme chceli mimi a nedarilo sa,ako som si vycitala ze ja hlupa som najskor chcel byvanie tak by toho bolo hrozne vela.
Proste az ked sa nedarilo som pochopila,ze by som vsetko na svete vymenila za to aby som mohla mat mimi...

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

julova...aj u nas v panelaku je rodina...maju dve deti a este aj psa v tom byte...ja chcem byt len zodpovedna voci vlastnemu dietatu a dat mu to najlepsie, co budem moct...lebo ked sa stresuju rodicia, prenasa sa to aj na dieta...a ja chcem aby bolo stastne...a ked ma prist, tak pride aj o desat rokov 🙂

miriamka
22. feb 2008

Zuzi...stavias sa k tomu zodpovedne,tak ako vsetci ti co veci v zivote planuju.Ja som taka ista...Len najviac boli ked sa plany daleko potom roznia s realitou ☹

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

miriamka...chapem...mozno si aj ja budem o par rokov vycitat, ze sme mohli do toho ist...ale takisto by som si mohla vycitat aj to, ze sme neskusili vsetky moznosti co sa nam ponukaju...vzdy mas minnimalne dve cesty a je na tebe ako sa rozhodnes...a ci to bolo spravne, zistis bohuzial az neskor

miriamka
22. feb 2008

Neboj,nebudete banovat!Ja si neviem napriklad predstavit ze teraz by sme len zacali stavat,ze by sme teraz vybavovali svadbu...
Proste stavba nam davala zabrat a to mame 2 prijmy,takze neviem ci by sme to zvladli len z jedneho

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

miriamka...dakujem...si rozumna osobka 🙂 ... myslim, ze tebe to bude v zivote aj nadalej dobre vychadzat 🙂