Z finančných a materiálnych dôvodov musí dieťa počkať

zuzanockamt
22. feb 2008

Ahojte ... dufam, ze sa pridate k teme a podelite sa so svojimi nazormi a skusenostami 🙂
Aj ked su tu najmenej dve podobne temy, v kazdej riesia dievcata tehotenstvo a my, ktore este naozaj musime cakat, sa tiez chceme podelit so svojimi problemami a mozno aj nejakymi radami.
Tak piste...

zuzu13
8. mar 2008

zuzanocka kuk IP

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

inak materska je fakt smiesny peniaz ... ale to sa asi tiez tak rychlo nezmeni ... treba mat len manzela s istou a dobre platenou pracou 😉

zuzanockamt
autor
19. mar 2008

no nejako to tu uviazlo ... asi ziadna z vas nema podobne starosti ... ak sa najde niektora, ktora by sa chcela podelit so skusenostami, nech sa este ozve 🙂

zuzanockamt
autor
31. mar 2008

nikto sa uz ku mne neprida? ☹ 😉

etuska
31. mar 2008

Zuzanocka-jaaaa 😀 -IP

etuska
31. mar 2008

Zuzi,mas pravdu,z ucitelskeho platu sa velmi vyskakovat neda a myslim,ze ste sa rozhodli spravne 😉 Drzim prsty

tatata
10. dec 2009

no ahojte, tak tiez patrim medzi odkladatelov... precitala som si zuzankin pribeh s pred dvoch rokov a teraz ju vidim v snazilkach ..no asi uz je jasne ze sa to babatko odkladat nema... 😒 ..ale asi na to pride clovek az neskor... myslim ze aj ja ...

zuzanockamt
autor
10. dec 2009

ahoj tatata ... veru tak, babätko sa odkladat nema ... stale si teraz hovorim, ze sme to mohli skusit skor, lebo vtedy predsa len boli tie podmienky lepsie, ked to porovnam s terajsou situaciou 😝 ... no a teraz to skusame uz osmy mesiac a nic a bez HAK sme uz 15 mesiacov 🙄 ... podmienky na dieta nie su vobec idealne ... stale mame len jednoizbak, MM nema uz rok pracu, ja pracu mam, ale len do konca juna 2010, cize ak by som ostala tehu dovtedy, tak je jasne, ze mi zmluvu nepredlzi a budem bez roboty aj ja ... ale je mi to uz uplne jedno, nemame na co cakat

libka1
10. dec 2009

hm, nakukla som sem po dlhej dobe a vidim ze sa situacia zmenila... drzim palce k rychlemu tehu a manza nech si najde pracu co najskor 😉 je to teraz na figu, ale treba dufat a hladat a vsetko pride 🙂

bets
11. dec 2009

my sme prve dietat dlho neodkladali, lebo sme vedeli, ze urcite chceme, ale radsej skor ako nikdy.
teraz ma vsak muz uz dlhsie presviedca na tretie... a ja odolavam. predsa uz mam viac obavy, trochu aj z veku (ale ten je stale este v pohode), ale napr. z toho, ze som videla, ake je to tazke sa vratit po dlhej RD do prace, nasla som si pracu, ktoru som chcela robit. prestahovali sme sa do pekneho bytu, ale vhodneho pre 4-clennu rodinu. dalsi krat sa mi nechce stahovat a uz vobec nie menit lokalitu. ked uz tak do domu, aby sme si tie moznosti, ktore dom ponuka aj uzili... a to najblizsie roky nepripada do uvahy, aj ked teraz by bolo najvyhodnejsie stavat, ale financie nepustia, a je tu este neistota, co bude s pracou ci uz u mna, alebo manzela...

murcos
11. dec 2009

baby, nebude toto premyslanie tak trosku dobou?
moja mama ma 8 surodencov, podotykam, ze 6 maju vysokoskolske vzdelanie a v zivote boli velmi uspesny (teraz su uz na dochodku) zili v malom rodinnom dome, spavali po 4-5 v jednej izbe a prezili to.
otec im zomrel ani nie 40 rocny, mama (teda moja babka) to s nimi nemala lahke, ale zvladli to.
dnes mame vsetko - chceme mat stale viac...bojime si nieco odtrhnut od ust.
jasne, ze je to vsetko o prioritach. ale pytam sa, musia nase deti navstevovat sukromne skoly (ked aj tak kazdu skolu robi len a len ucitel a sukromna skola mi zial nedava zaruku, ze dieta bude mat toho naj ucitela)
mam "to stastie" ze zijem v spolocnosti, kde sa zial cenia viac stvornohy milackovia ako dieta. naopak...coraz viac sa pozera na mlade rodiny, ktore sa rozholi mat tri (prip. viac deti)
kde to do kelu zijeme a pytam sa, kde to vsetko skonci_?

potvorka88
11. dec 2009

Murcos máš pravdu. Je to celé dobou v akej žijeme. Aj ja napriek tomu, že veľmi chceme rodinku zvažujem, či je na to ten navhodnejší čas. Môj manželík je aj v tomto optimista. Ja viem, že ten pravý čas nikdy nebude, ale snažím sa na to pozerať z toho pohľadu, že dieťatko síce potrebuje hlavne kopec lásky a starostlivosti a až na možno druhom, treťom mieste je materiálno, ale toto ti nezaplatí hypotéku. Patríme k väčšine, ktorá sa upísala banke na xy rokov aby mala "vlastné" bývanie. Nie je to málo. Šetríme ako sa dá a napriek tomu nám to bohvieako nevychádza. Ja keď otehotniem automaticky idem na PN a to bude mínus jeden plat, lebo povedzme si pravdu štát nám dáva sakra málo. Z tohto dôvodu ma trápi za čo kúpim kočík a ostatné veci, aj keď najlacnejšie. Nemám nikoho kto by mi mohol posunúť veci po svojom dieťati a zdierať rodičov tiež nebudem, aj tak nám dosť pomáhajú. Viem, je tu materská potom rodičovský príspevok, ale iba z toho sa vyžiť nedá a keď tak ťažko. Obaja cestujeme za prácou cca. 55km. Keď by som otehu, tak môj manžel by stále cestoval do práce a to sú sakra náklady navyše. U nás by si prácu nenašiel a už vôbec nie takú, ktorá by bola tak dobre platená ako táto. S jeho platu zaplatíme hypo+náklady na byt a z môjho žijeme a značnú časť precestujeme. Podmienky teda nie sú ideálne. Napriek tomu sa dieťatku nebránime aj keď sme si vedomí, že to bude s prepáčením o hubu, ale zvládli to aj iní, ktorí boli možno horšie na tom ako my, tak aspoň týmto sa ukľudňujem.

bubulka722
11. dec 2009

Ahojte babulky!
Čítam tu vaše úvahy o možnom materstve. Ja mám syna z 1. manželstva, s bývalým sme boli dohromady 3 mesiace a potom odišiel. Do pôrodnice som išla sama, kvety do nemocnice mi priniesol švagor, on sa vôbec o nič nestaral. Po narodení syna som sa s ním pol roka ťahala po súdoch kvôli alimentom,ktoré aj tak neplatil. O syna vôbec nejavil záujem a prvý krát ho videl keď mal skoro 2 roky. Preplakala som mnohé noci a fakt som nevedela ako si pomôcť. Bývala som u rodičov a bez nich by som to určite nezvládla. Nebolo to vôbec ľahké, ale napriek tomu nádherné obdobie s bábetkom. Potom som sa zoznámila s mojim druhým manželom. So synom si hneď padli do oka a nikdy som nepocítila, že nie je jeho. Po 2 rokoch spoločného života a po svadbe chcel mm bábo, ja som to však odmietala. Nemali sme vlastné bývanie a povedala som si, že druhé dieťa už chcem len pre radosť a nie pre starosť. Obaja sme sa zamestnali v Rakúsku, 4 ročné dieťa som musela nechať rodičom a doma som bola cez víkendy. Takto sme to ťahali 4 roky, potom 2 roky stavali dom a zabezpečovali sa. Bol to krásny sen od môjho detstva. Mať krásny nový dom a pred ním kočík. Dom už mám, ale o to druhé už 4 roky márne bojujeme. Vyšetrenia, depky, beznádej a nakoniec hádky kvôli niečomu za čo ani jeden z nás nemôže. Stále si vyčítam, že možno pred x rokmi, kedy som mala iný názor na zabezpečenie verzus deti sa to možno mohlo v pohode podariť. Dnes sa túlam po veľkom dome, detská izba doružova nachystaná pre vytúžené dievčatko a nemôžem si aj tak pomôcť.
Preto by som vás kočky chcela požiadať aby ste materstvo nezvažovali len podľa finančných a materiálnych hodnôt. Všetko sa dá zvládnuť a uskromniť sa. Môj príspevok prosím berte ako upozornenie a dobre si zvážte, čo je v živote naozaj dôležté. Majetok ani peniaze určite nie!!!

kacenqa
11. dec 2009

ahoj zuzi, no tak som si este raz precitala celu tu temu 😉 len sa chcem opytat - vy ste nakoniec sli do toho UK? asi nie, alebo?

je mi luto, ze to tak dopadlo, drzim palce, aby sa babo zadarilo coskoro....

zuzanockamt
autor
12. dec 2009

kacenqa ... boli sme v UK 9 mesiacov ... akurat zajtra bude rok, co sme doma ... ale nelutujem to, ze sme tam boli ... uzasna zivotna skusenost

tatata
14. dec 2009

Bubulka, ale je mozne ze ak by ste sa o dieta pokusali pred par rokmi tak by ste dnes tiez nemali dieta ale ani dom... nikdy nevies ako by to dopadlo.... i ked je pravda ze ked sa clovek zacne liecit skor tak ma vacsiu sancu na babatko...

kacenqa
14. dec 2009

zuzi: a ak sa mozem pytat, preco ste sa vratili? a este - splnilo to aspon troska vase financne ocakavania?

zuzanockamt
autor
14. dec 2009

kacenqa ... vratili sme sa preto, lebo som zistila, ze jednoducho nie som typ, ktroy vydrzi zit dlhu dobu v inej krajine a v inej kulture a kedze mam VS, ale AJ neovladam az tak dobre, tak som bola dost deprimovana tym, ze robim v podstate obycajnu pracu ... ale financne sme si velmi slusne polepsili ... tu by som to nasetrila mozno za nejakych 10 rokov 😝

blazka24
14. dec 2009

zuzka tak presne sme boli tak isto s mm 😀 a pritrafil sa Riško, to vieš plánovali sme si že dokončím školu, potom a potom a malý sa ozval sám a už je na svete 😅
ver tomu, že na to nikdy nenašetríš ako mne raz povedala jedna známa a mala pravdu, peňazí nie je a ani nebude, lebo dieťa stojí viac ako si kto myslel kto deti nemá 😝

zuzanockamt
autor
14. dec 2009

blazka ... no snad sa aj nam coskoro podari, aj ked velmi tomu neverim ... teraz mam skor take skepticke a pesimisticke obdobie 🙄

blazka24
14. dec 2009

zuzana tiež som také mávala ale hlavne plnú hlavu problémov a vtedy som to nečakala a dokonca som asi ojedinelý prípad ktorý nevedel že je do tretieho mesiaca tehotná xixixi

zuzanockamt
autor
14. dec 2009

tak my sa snazime uz 8 mesiacov a vyse roka som bez HAK, tak sa necuduj, ze mam z toho depky 😝

blazka24
14. dec 2009

zuzka ja som bola bez HAK viac ako rok a vidíš zadarilo sa, nemysli na to a hlavne neber to tak že teraz to musí prísť, príde to samo..........teraz to máš v hlave to je ten problém..........

zuzanockamt
autor
14. dec 2009

to mi hovori kazdy, ale nemam 20 rokov a MM uz vobec nie

blazka24
14. dec 2009

zuzka a koľko máš rokov ak to nie je tajomstvo? ak hej tak pošli IP-čku 😀

zuzanockamt
autor
14. dec 2009

ja mam 27 a MM 34