Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
28. jan 2009

romi, tesim sa na vase fotky, aj ja by som take nieco chcela, no asi az neskor, ked bude lilly trosku vacsia 🙂
zuzi, to ma mrzi, ze filipko je stale chory, no snad ho to co najskor prejde.. to mu davas len tie kvapky? a prikrmy take iste, ci aj tam mate nejaku dietu?

katarinkad
28. jan 2009

Cavelo babulky 😉

Zuzi, skore uzdravenie Filipkovi prajeme. Chudatko male. ☹
zuzi, ty si taka s tym pradlom ako ja. 😀 😀 😀
Ozaj, vy s miskou teraz byvate pri sebe velmi blizko? ci len blizko? Fajne vam. Ja nemam s kym kocikovat.

romi, sa tesim na fotkyyyyyyyyyyyyyy. Dufam ze Natalka bude v dobrej nalade a zapozuje. 😀

u nas je dnes desne pocko. Od rana snehova metelica, tma, hnus. 😠 a boli ma hlava ☹

zuzanat
28. jan 2009

Zuzi moze len pigi caj a marina keksy a este banan, ryzovy odvar, nic viac, ani prikrmy ziadne.
Ale dnes grcal "iba" dva krat, aj keksy udrzal, caj pije, tak som rada.Aj sa uz trochu hra...
Katka byvame blizko, pesi je to asi 15min, nemam odhad kolko km, ale malicko. len na prd je, ze musime po hlavnej ceste, ale tak nastastie tade nechodi vela aut a vela ludi chodi peso.

tu nastastie nesnezi, ale straasne moc fuka, takze nic moc pocasie.

mouse
28. jan 2009

Ahojte,
Robko zaspal uz o siedmej, som zvedava, kedy bude rano buntosit... Zuzka, velmi ma mrzi, ze je Filipko chory. Ale ako pise Lilly, chripka, aj brusna, nepotrebuje osobny kontakt s chorym, aby sa preniesla. Ale to byvaju rychle zalezitosti tak dufam, ze bude coskoro fit. Nabuduce uz mozete prist Vy ku nam, uz su takmer vsetky veci na svojom mieste, len na chodbe a v kuchyni ostalo par krabic ale s tymi zajtra zabojujem. No a v spazji je vsetko, co si svoje miesto nenaslo a vybalime to az potom v nasom dome.
Lilly, varila som na veceru masko podla Tvojho receptu, mnam, je vyborne... makkucke. Ani neviem, ake maso som to vlastne vytiahla z mraznicky, bravcove, len neviem, z ktorej casti prasata.
Romi aj ja tesim na fotecky. Kocky ja sa snazim o album uz asi 2 mesiace, ale vzdy mi padne pri tom konik alebo treba ist za malym a odloguje ma to a potom sa mi do toho uz nechce. A teraz sa zas ucim na skusku, som rada, ze sa mi podari aspon si Vas precitat a jeden prispevok hodit. Liily, toto caka aj nas, co ma teraz Zuzka s Filipkom, hnacky, nadchy, bolave hrdielko a pod... nasi drobci su zatial chraneni mlieckom ale coskoro uz prestanu byt a imunitu si vytvoria prave tym, ze obcas zaboju s nejakymi bacilmi. Nastastie taki drobci to celkom dobre znasaju.
Romi, nech sa Vam dari s domom.
Dnes sme boli s Robkom v satke a s Berettou (pes) skumat okolie, boli sme na takych lukach, je tu prekrasna priroda...
Vcera som vykonala neuspesny pokus ponuknut Robkovi cumlik, vypluval ho a len sa s nim hral a daval si do pusy opacny koniec. Dnes skoncil dudel zaveseny na hrazdicke, pre dnesk to bola najuspesnejsia hracka

😀

anamor
autor
28. jan 2009

juj kocky,
dakujem ze ste na nas mysleli.

zuzi filipkovi skore uzdravenie. Kojit nemas tiez kvoli dietke? juj chuda male, nech to pominie, nas choroby obchadzaju, aj ked dufam... lebo dnes po foteni odgrcla z obeda - negrca vobec a co prikrmujeme, tak sa to este nestalo, bolo to po dvoch hodinach. Inak fotenie zacalo skvele, vyrehotana hereckovala, ked pozovala s nami...potom vsak sme ju vyziekli, vlozili do kosa, tam ju striaslo, pocikala sa a strasne rozplakala... nakoniec sme tam saskovali viac ako hodinu a vraj sa podarili nejake zabery, aj ked bola rozrusena... na zaver este padla z crepnika tvarickou na zem ☹ ale to sme celkom ustali... viete totiz, ona tam prvykrat stala! doteraz sa nevedela udrzat a stat, az u fotografky 🙂 videla som par a vyzerali dobre, uvidime 🙂

lilly ja velmi lutujem ze sme nesli s malickym babom na fotenie, take tie fotecky nozky, ako na rucke rodica babo spi... no nestihla som skor, lebo nam dali termin az o dva mesiace, za ktore sa z baba stala kocka, ktora sedi, lozi po 4roch...

miska si sikulka, ze tak rychlo ste sa zabyvali.toje super,ze ste so zuzik tak blizko, co nevidiet hraju spolu futbal.

lilly
29. jan 2009

halo haloo, kde ste vsetky? Hlboko na 2. strane sme uz boli..
romi, tesim sa na fotky, kedy by mali byt hotove?

lilly
29. jan 2009

odoslalo mi skor prispevok.. 🙄
zuzi, ako je filipkovi?
miska, robko to nechytil?
vcera som aj ja robila to moje opacne maso, ste ma tu navnadili zase nanho 😀 😝
fuj u nas je otrasne pocko, ani nejdeme dnes von, ani vcera sme neboli, dufam, ze to dlho nebude trvat.. 🙄

lilly
29. jan 2009

halooo, kde ste dnes vsetky, zavialo vas? ☹ takto ignorovat nasu temu ☹

katarinkad
29. jan 2009

lilus ja som tu 😉 ale kym som sa sem dostala musela som odpratat riadne kopy snehu 😀 😀 😀

katarinkad
29. jan 2009

no dnes to fakt vyzera ze vsetky ste zaviate snehom 😀 😀 😀
U nas je riadna kalamita, nestihame odpratavat sneh 😕

misi, blahozelame robkovi k 4. mesiacikom 😵 😵 😵
Ake mate miery?
A uz by sa fakt patrilo aby si si urobila poriadny album 😀

anamor
autor
29. jan 2009

ahojte, tak u nas tiez snezi, rano sme sa neprebrodili do poaradne kocikom, tak sme sli autom, dokonca nam ani cely den nesiel net 😅 asi zamrzli kable 😉
nase miery 8130g a 72cm - no modelkovske 🙂 😵
inak Natalka sa zasa poobede dogrckala - juj to sa nestava, hadam nebudeme chori ☹

to masko by som si aj ja dala, ale myslim , ze ziadneho brava nemame v mrazaku momentalne 😉 v kazdom pripade u nas dnes rozvoniavaju vas vsetkych oblubene francuzske zemiaky 😉

von sa neda ist, co aj mna stve 😒 lilusku a zuzka chapem vas 😒 zuzi fotos do 10 dni by sme mali ist preto, tesim sa veeeeelmi

miska robkovi vsetko naj, boze to fakt tak leti ze sa desim.

lilly
29. jan 2009

no kati, aspon, ze ty si sa ukazala 🙂 no u nas nie je ani gram snehu. trochu sice poletoval, no uz prestal.. len hrozne fuka cely den a vcera vecer, v noci a rano strasne lialo.. 😕

mouse
29. jan 2009

Ahojte, my sme tiez bez snehu, riadne fuka uz druhy den, ale von chodime - supnem Robka do satky, ani ho neobliekam, pod mojimi, reps. manzelovymi bundami je mu teplucko. A kedze nie vzdy prespi celu prechadzku, v dazdi alebo ked fuka mu davam na hlavu GoreTex-ovu kapucku, z manzelovej bundy 😵 . Da sa krasne stiahnut tak, ze malemu obopne hlavicku, ze trcia len ocka a nosik a este ma taku striesku, takze fakt je . Ved pridam foto - snad skor ako pojde do skoly 😀 😀 😀 .
Dakujeme sa gratulacie 😵 , Robko ma fakt dnes naladu akoby oslavoval, od rana sa jasi 😵 .
Katka, aktualne Robkove miery nepoznam, v 3m. mal 5800g a 62 cm, ked mal 3m a 2 tyzdne, mal 64 cm, ale vahu neviem, kedze kuchynska vaha nam vazi len do 5 kg. Do poradne ideme tusim buduci tyzden.
Zuzka poslala sms, ze chytila od Filipka brusnu chripku a su u jej rodicov, takze je o nich postarene. Filipkovi je uz lepsie, uz je zas vesely. Prajem obom skore uzdravenie...
Romi, Natalka je fakt modelka. Mozno jej bolo zle z toho fotenia, trosku to mohol byt pre nu stres - nove prostredie, nova cinnost, rozrusenie, to staci na to aby sa z toho male dieta povracalo a moze to trvat aj par dni.

alanis85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankazaba
29. jan 2009

ahooojte, aj ja som tu... no dnes som nestihala prist pokecat, teraz to bude so mnou asi horsie - chystame sa stahovat, takze musim triedit veci...

zuzi - skore uzdravenie obom

anamor - tesim sa na fotecky, my mame straaasne spustu fotiek, manzel tiez slubuje album, ale nestiha..., a tiez by som isla do atelieru... no mozno raz 🙂

miska - v satke musi byt robkovi super, takemu zababusenemu... , mne sa veru v taketo pocasie tiez nechce ist von, ale treba, tak sa zabalim do bund a salu a vyrazim... terezke z kocara trci len nos 😵

my aktualne miery nevieme, ale tiez ideme buduci tyzden na poradnu, tak potom napisem...

jankazaba
29. jan 2009

katka - borko je nadherny

aj my mame to slniecko z poslednej fotky - asi do siesteho mesiaca, terezka nechcela nic ine len toto slniecko 🙂

anamor
autor
30. jan 2009

miska no si ma potesila, ze to moze trvat par dni amoze byt stresom... ono to asi aj bol trosku stres, prilis vela novych veci a ona je taka vnimava, ze vsetko musi obkukat 😉
zuzke a filipkovi skore uzdravenie... nezavidime

katarinka krasne foto, ja som sa pokusala nejake pridat, nedari sa 😠 vzdy ma to vyhodi.... a to ich mam dost male, neviem, no skusim este dnes.

aj u nas nasnezilo, poriadne fukalo vcera... uvidime co bude dnes, vyzera to kludne, uz by som sa sla prejst 😉

lilly
30. jan 2009

anojte, no my sme mali vcera vecer tazke zaspavanie, od kupania okolo siedmej nevedela liluska zaspat, len stale pytala jest, alebo sa nosit, obe prsia totalne vycucane, zaspala nakoniec az o 23:30 aj to pri dlhom prehovarani na cumel, ktory ju nakoniec uspal 😖
Mozno si za to mozem aj sama, lebo vcera a predvcerom som skusala kojit bez klobucika a aj ked som si myslela, ze je to celkom fajn, tak jednak kazde to kojenie bolo kratsie, casto sa odpajala, nevedela sa az tak dobre prisat a aj ked sa prisala, dost vela mliecka jej vytieklo bokom, alebo ho vypluvala, casto cez den pytala jest.. ja som sa pri tom vytrapila, aj ona.. potom po kupani som zacala sice bez klobucika, no nakoniec som jej ho dala a sala jak o zivot.. no asi sa vykaslem na to a budem kojit aj dalej cez klobucik..
katka krasne fotky 🙂

anamor
autor
30. jan 2009

zuzik ja by som sa asi na tvojom mieste na to vykaslala a dala jej cez klobucik /tu situaciu so zaspavanim si opisala presne co sa dialo u nas, prave preto som to ja musela zacat riesit... / myslim, ze ked je tak naucena a chuti jej tak papat mozes sa na to vykaslat ci papa s nim alebo bez neho. Prajeme lepsie vecerne zaspavanie.
Ozaj Zuzka filipka ako kojis? bez ci s ?

my sa chystame von zachvilocku, trosku sa vyvencit 😉

katarinkad
30. jan 2009

Ahojte babulky 😉

dakujeme za pochvalu fotociek. 😵 Jani, slniecko je nasa oblubena hracka. 😀

romi, krasne fotky sa ti podarilo pridat. Natalka je uz taka velkaaaaaa, a zlatucka je, smejko. 😵 😵 😵

baby, nas Boris cely den tak keca a krici, ze sa mu pusa nezatvori 😀 a vkuse sa chce len salit. 😀 No my s muzom uz nevladzeme. 😀

alanis85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanat
31. jan 2009

Ahojte, tak my uz sme doma, ja som uplne v pohode...Filipko bol vcera tiez, ale dnes ho uz poriadne prehnalo a dva krat vracal 😔 Chudatko moje schudol, taky je slabucky, ale napriek tomu sa skeri, zahra sa 😵 Tri dni poriadne nejedol, len pigi caj a marina keksy, kojit som ho nemohla, som sa bala, ze stratim mlieko, ale nastatie je to v pohode, klop klop. Dr. mu dala take hnusne kvapky, ze po nich vracia este viac 🙄 Predvcerom sme ho prebalovali asi kadu pol hodinu, uz nemam ani veci ciste pre neho, co nestiham prat a susit,no hroza. dufam, ze mu to coskor prejde, akosi dlho to trva. teraz som mu dala na obed banan, aj ten vyvratil, polozila som ho do postielky a hned zaspal. aj vecer pekne zaspal, dala som mu mliecko, polozila do postielky, chvilu sa skeril a potom sam pekne zaspal.
Muz ma zase nadchu, tak len dufam, ze to nechyti od neho, lebo to uz ma asi klepne 😅

Ja uz kojim bez klobucikov, neviem presne ako dlho, mozno tri mesiace. Filip to zvladol super, vobec mu klobucik nevadil. Zuzik este chvilu vydrz, je malicka, mozno o taky mesiac jej to tak vadit nebude...

lilly
31. jan 2009

ahojte,
zuzik som rada, ze je tebe lepsie, no skoda, ze filipkovi nie.. ☹ kedy mate ist na kontrolu k dr.?
ja som dnes uz vypratala, navarila a rada by som sla von aj s muzikom, no ten odisiel uz o pol desiatej k jednym robit nieco s PC a stale sa nevratil 🙄

zuzanat
31. jan 2009

Zuzi na kontrolu sme nemali ist, ale ak mu to neprejde, tak v pondelok pojdeme k dokine... tiez som chcela ist pobede von, ale asi nepojdem, ked je este chory.
Ja som len povysavala a v rychlosti utrela prach, podrobnejsie upratovanie budem robit v pondelok, sa mi dnes nechce. Este by som potrebovala oprat okakane a ogrcane vecicky, ale je toho malo, tak neviem, ale asi to aj tak operem. Dnes v noci mal Filipko prvy krat suchu plienku, to sa mi este nestalo 😅

lilly
31. jan 2009

no zuzik, mozno je aj dehydrovany, ked to nemava vo zvyku.. davas mu cajik?
ozaj, ty si kojila s klobucikmi? ani som nevedela.. a kvoli comu? Lebo ja mam take ploche, ci male bradavky a kvoli tomu.. aj ked teraz to je uz lepsie, no aj tak je klobucik vacsi a lepsie sa malej tak saje a tecie jej to rovno do hrdla, nie kade tade mimo..
muzik uz konecne dosiel domov, dlho bol, no aspon doniesol dvacku 😀 teraz cakam, kym sa lilly zobudi a pojdeme von.

zuzanat
31. jan 2009

lilly cajik mu davam, vcera sice vypil len 3dcl, ale uz ho aj kojim, aj v noci som kojila.
Ja som kojila cez klobucik preto, ze som mala rozkusane bradavky a isla mi krv, ked tahal. som cez ne kojila asi 3mesiace, ak nie viac...

no dvacka je super 😀

Filip spi od 12.15, sice sa po hodine prebral, ale som si s nim lahla a este buva v nasej posteli, takmam dvere otvorene a sledujem ho, to je jedina vyhoda tohto bytu, ze z kazdej izby vidim vsade 😀

mouse
31. jan 2009

Ahojte,
Zuzi, snad to Filipkovi rychlo prejde.
Kocky, co mate dievcatka, poradte, co lepsie, nastrelit nausnicky alebo prepichnut. Kamoska sa nevie rozhodnut, ma 3 mes. dcerku.

lilly
31. jan 2009

miska, s nastrelovanim nemam vobec ziadne skusenosti, lilke boli prepichnute klasicky, bol to dost hrozny rev, krv a za chvilu uz bolo dobre, len ich trebalo osetrovat, a asi na 2-3.den zacali tie dierky hnisat a tak to hnisalo skoro 3 tyzdne, no uz je dobre..

mouse
31. jan 2009

Lilly vdaka. Dnes som konecne zapla rifle, doteraz som nosila len tehu nohavice a teplaky.. Tak to stahovanie bolo na nieco dobre. Jani Vy sa kam stahujete? Niekam v ramci TN alebo naspat do Lucenca?

anamor
autor
1. feb 2009

mouse takemu malickemu babu myslim, ze len prepichnutie, my sme ani zahnisanie nemali a Natalka mala 7tyzdnov ked jej to robili, zvladla to skvele - potom, ale pri prepichovani bol hrozny rev... ale mama to prezila 😀
Zuzi myslime na Filipka,nasa kamaratka skoncila v nemocnici s chripkov, lebo jej nevedeli zrazit teplotu a odmietala tekutiny ☹ som z toho na nervy.... dufam, ze sa vam polepsi coskoro a stratene kila dobehnete,nezabudaj na tekutiny, ked sa smejka je to aspon trosku pozitivne 😉 drzte sa, myslime na vas.

lilus dvacka potesi 🙂

Natalke idu zubky, v noci place od bolesti a prehadzuje sa ako blazon... posledne dve noci ju skoro iba čičíkam, vcera som si poobede s nou zdriemla v posteli dve hodiny, co mi dodalo aku-taku silu. Inak vsetko ok u nas. Aj zaspinkava bez didky 🙂