Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
2. apr 2009

Ahojte,
Janka, rada Ta zas citam, mysleli sme na Vas s muzom, ako sa Vam dari. Terezka si ako zvykla na nove prostredie? Jani a pridaj fotky, nech sa pokochame 😵 .
Ja som zase zaspala s Robkom o siedmej, esteze sa pred chvilou zobudil na papanie, musim dokoncit tu pracu, strasne sa mi nechce, stale som len na zaciatku. My sme boli rano na vacsom vylete v prirode, vyse 2 hod., poobede zas 2 hod., ale to uz len hore dolu po dedine. Pocasie na paradu, R. bol v satke, oblecene mal len dupky, body -ako zvycajne, ale na satke uz nic, aj tak sa spotil. Vcera, ked s nim boli nasi vonku, v sportaku, tak mal dupky, body, trigovicu a tenku deku na nohy a tiez sa vratil spoteny.
Zuzi my sme mali na obed dnes pangasiusa zapeceneho so syrom, smotanou a cibulkou, mnam. Chcela som odlozit aj na zajtra, ale na veceru sme ho s cestovinami dojedli.
Katka, ved ked pozeram Tvoje fotky v albume, ja som taka chuda nebola ani pred otehotnenim (pred otehotnenim som mala 60kg, vysku mam 168.)
Klauduska, gratulujem a prajem vsetko dobre, nech babatko v brusku rastie do krasy 😵 a nech ste obaja zdravi.

mouse
2. apr 2009

Romi, skusala som manducu, Robkovi sa v nej pacilo aj mne sa dobre nosilo, len sa mi zda, ze je dost hruba, ja som ju chcela hlavne na leto, aby mohol aj manzel nosit na chrbate, lebo satku on viazat nebude. Nebolo v nej Natalke v lete velmi teplo?
Dnes sa na vychadzke Robko vyhadzal na tvaricke, asi zo slniecka, lebo kym isiel spat sa to stratilo. Lilly, ja polievku aj take dobroty ako fasirku na ranajky mozem 😝 😝 😝 .

katarinkad
3. apr 2009

Kraaaaaasne slnecne piatkove raaaaaaaaaaaanko 🙂 🙂 🙂 🙂

JANI, ahooooj. Sceme fotky z Cypru, sceme, sceme, nech zavidime. 😀 A viac riadkov napisat by to chcelo. Nebud taka strucna, please. 😅

noc bola relativne OK, 2x jedlo, asi 4x cumel podat, o 06:00 hore 😔

Uz mi treba umyt len velke okna v obyvacke, na chodbe, prezliect periny, vygruntovat kupelnu, pozehlit, vytepovat koberec z obyvky,.......a snad to bude aj vidno, ze som trochen upratovala 😀 😀 😀

anamor
autor
3. apr 2009

ahojte,
jani super ze si sa ozvala, som uz na vas myslela, ze ste asi bez netu, drzte sa, dufam, ze sa vam tam bude darit, pacit a ze si to uzijete 😵

miska my sme v lete moc nemanducovali, do 3m manduca pre ditko podla mna nie je - moj nazor,tie rozkrocene nozky Natinka bola nervozna... mas pravdu je hrubsia, v lete sa urcite bude potit ☹ uvidime... ktovie ci je Beco tensie, ak hej tak by som si fakt jedno zaobstarala..

Ozaj kocky - urcite kupte detom choditko - tlacitko, chicco activity, alebo od FP... super vec, ja banujem ze to od 9m nemame, fajn by naty za tym bezkala, stale uvazujem ze ho este kupim, no teraz som nasla nieco babske, krasne, len to v europe nikde nemaju ☹ teda zatial som nezohnala 😉 nemam teraz na to cas /riesim veci na patchwork vystavu a potom zacnem upratovat konecne k VN/
toto ma ocarilo : http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=d... To by bol darckek k narodeninam! - len co ked z usa, ci australie je dovoz drahsi ako ta hracka ☹

Kati ti budes mat vygruntovane dokonale, za ten pocit to stoji 😉 hadam si v tomto pocasi mooona uzivate 🙂 😎

a inak slnecne okuliare a deti do 3 rokov - vraj iba na extrem ako je more a hory, pretoze potom nebudu akceptovat ich ocka slniecko pri beznom zivote - tak aby ste vedeli 😉

lilly
3. apr 2009

ahojte, ja som dnes bola doobeda na ultrazvukoch /cici a maternica/ a na jednom prsniku mi nasla nejaku cystu, co vsak je asi nejaky zvacseny mliekovod, ci co, mam prist na kontrolu o 3 mesiace
boli sme aj na poradni, ockovanie bolo, zatial to lilly zvlada, no aj minule to bolo horsie vecer..
miska, dala som jej na to tie papieriky, co si mi poslala, mala to cervene, no uz nema 🙂 snad pomozu
lilly ma 7050g 🙂 vraj mam smotanu, nie mlieko 😀 no ale ze je taka akurat
juj dievcata, vy take velke poriadky robite.. mne sa zda, ze tu je ako po vybuchu 😕

katarinkad
3. apr 2009

MM prisiel z roboty, a ze kukal som na kona a jake super odrazadlo ma Filipko aj romi chce kupit, tak mi hovori, ze rychlo objednaj aj ty dajake, nech aj nas B ma 😀 😀 😀 😀 No MM je horsi nakupovac ako ja 😀 😀 😀 tak uz som nejake vyhliadla....zuzi, je to OK??? Vyuzijeme?

lillus, pekna vaha teda, dievcina ako sa patri - krv a mlieko. 😅

ja som este nikdy nebola s cici na utz, no snad to nebude nic zle. 😉

zuzanat
3. apr 2009

ahojte, Filip dnes vstaval rano o pol siedmej a cely den nechcel spat, zaspal az o 16h na 45 minut 😅
Katka to choditko je podla mna super, Filipovi sa velmi paci, ked aj nechodi, tak sa pekne hra s tym pultikom, cize ja len odporucam. Teraz ho este Borisko moc nevyuzije, ale mozno uz o dva mesiace isto.Aj ked niektore deti nezaujima, tazko povedat. My to mame odskusane, tak som objednala uz pouzite, aspon mi nebude potom luto penazi.

Pocasie je uplne krasne, skoda, ze budem zajtra sedeit na volbach, ale tak co somnou ked chcem zarabat 😀

Prajem vam pekny vikend 😉

lilly
3. apr 2009

no kati, aj dr. povedala, ze je ako krv a mlieko 😀 ze jej ani netreba krvny obraz robit, bo vidno na nej, ze ho ma dobry 😀
tak od cca siestej bola zase ubolena, uplackana, tak zalostne plakala.. 😢 ani som ju nekupala.. no uz spinka, zlatinko moje. Ocka sme vysidlili do detskej, nech moze spat so mnou a nemusim ju prekladat do postielky 🙂

katarinkad
4. apr 2009

Pekny vikendik 😉 😉 😉

vonku nadherne, takze dnes budeme asi vacsinu dna travit na zahrade 😵

lilly, u nas dnes v noci som bola vysidlena ja, spala som v obyvke, a nas obetavy tatko bol v noci s B 😅

lilly
4. apr 2009

vidim, ze tu dnes nikot ani nenakukne, zjavne si vsetky uzivate krasne pocasie 🙂 len zuzka kruzkuje a zaraba 😀 😀
ja som bola pred chvilou vonku kocikovat s kamoskou tuto z kona, poznali sme sa sice z videnia, no nejak blizsie nie.. no fajne bolo, pokecali sme 🙂
muzik zatial doma tepoval a prasil koberce, vysaval a zmyval.. moj zlaty, neviem ako sa mu odvdacim..

lilly
5. apr 2009

tu sa vcera uz nikto neukazal? no vy ste teda...

anamor
autor
5. apr 2009

ahojte,
mala mi spi, obedujem, tak vas mrkam. Travime vonku vela casu, nemam ani pc cas zapnut 😅 ani mejly skontrolovat, navyse jedna patcwork vystava vcera, brigada vacsia na stavbe... mala nespala, no perny vikend. Najem sa a pustam sa do velkon. uprat - na case, co? no ale aj tak by sa to rozhadzalo 😅 😉

katarinkad
5. apr 2009

Ahojky

my sme akurat doobedovali 😝
Sme boli od rana v meste, trochu po obchodoch, B bol nadseny, si pokrikoval v obchodoch, rehlil, na kavicku sme si sadli, takze obed bol az teraz........vonku riadny hic ☹ 😎 😎

romi, ja sa tesim, ze uz mam skoro vsetko vypratane, je to super pocit, vsetko tu dycha cistotou, aj ked viem ze dlho to nevydrzi 😒 , ale neva.

Vcera sme pracovali v zahrade, skoro cely den sme boli vonku aj sme odvolili. B porozdaval usmevy vsetkym tetuskam vo volebnej komisii 😀 😀 😀, no zlaty bol.

Peknu nedelu maminky.

lilly
5. apr 2009

ahojte, my sme dnes boli tiez vonku s manducou asi taku hodinu a pol, lilluske sa tam velmi pacilo, rozhliadala sa po okoli, uzivala si slniecko, bola z neho najprv vedla, no potom si zvykla a ked velmi na nu svietilo, tak sa odvratila na druhu stranu. Potom si aj pospala, polozila mi hlavku medzi prsia a zalomila 😀 Vytiahli sme letny hackovany klobucik, mala bola v nom bohovska.. musim pridat fotocky 🙂
len ja budem mat asi aj svalovku, co sme tolko chodili a ja s takou zatazou na bruchu 😀 keby som tak schudla aspon.... 😀

mouse
5. apr 2009

Ahojte, my sme boli cely vikend vonku, s tatinkom na stavbe, bolo super.
Lillus, Ty si uz odbornicka, skus prosim porovnat nosenie v manduce so satkou, vyhody a nevyhody.
Romi mas moj veliky obdiv, ze stihas patchwork. Ja som strasna nesika, vobec neviem sit, asi by som pri tom ani neobsedela. Hod do albumu fotky Tvojich diel.

lilly
5. apr 2009

miska, no v manduce som bola vonku teraz prvy krat, takze az take bohate skusenosti nemam... no tak na prvy dojem - v manduce ma viac bolel chrbat a tie popruhy ma trochu tlacili na ramenach, no nie som si ista, ci som to mala dobre nastavene.. a musim vyskusat ich zapnut tak, ze budu vzadu krizom cez seba, ci to nebude lepsie.. Inac mam pocit, ze lilluska je tam menej natlacena ako v satke, lepsie to vetra.. hlavicku vies upevnit kapucnou, ak treba, ak nie, tak je skryta. Vyhodou je aj rychle nastrojenie, satku kym uviazes, tak je to zdlhave, pozametas zem... no je zase asi trosku pohodlnejsia pre nosica.. 🙂

lilly
5. apr 2009

pridala som fotocky 🙂

zuzanat
5. apr 2009

ahojte moje krasne 😵
Vcera som statocne kruzkovala, ale z volieb som sklamana, ale co uz, dalo sa to asi cakat... Peniaze som dnes aj minula 😀 V Trencine otvorili nove OC Laugaricio, tak sme tak boli, aut milion, ale vnutri to bolo v pohode. Mi to pripadalo ako v SCS, aj ked omnoho mensie. No a kupili sme cyklosedacku, uz je aj nahodena, tak sme sa trosku presli. Filip mal zatate paste a pozoroval svet, jemu sa asi paci vsade 😵
A bola som samozrejme aj v CA, na to som sa tesila a nesklamalo, mali tam boly s KR za 80sk, tricka s KR za 120, pri kupe 2ks este lacnejsie. Aj velmi pekny vyber mali, len ja som mala malo penazi 😀
Ale obchodak to je krasny, sa mi tam pacilo, kupili sme kavu do ruky, som sa z nej tesila, to mam ja velmi rada, no bola som ako male decko 😀 😀

Filipko to vcera zmakol bezomna super, bol s mojimi rodicmi na zahrade, pochodil kade tade a uz sa aj casto sam pusta, sam stoji aj 5minut, no krasny je 😵 Akurat vecer zase strasne plakal asi 15minut a to spal, tak ho musela mamina zobudit, a potom uz bolo dobre. Nechapem preco kazdy vecer takto ked zaspi, tak ho chyti neskutocny plac.Mama sa az zlakla, ci nema horucky..

Zuzi si kocka na tych foto, ale na mna sa nepodobas, vcera ma sestra farbila, lebo uz som to mala moc odrastene a som aj ostrihana 😀

anamor
autor
5. apr 2009

ahojte
my tiez pekny den za nami, hned sa cloveku lepsie dycha, ked je slnecno 😉
liluska krasne foto 😉 mna inak manduca netlaci- ked bola mala mensia nosila som prekrizene popruhy... boli mi pohodlnejsie, tak skus.
zuzi super nakupy a ze nakupne centrum nesklamalo 😉 , volby co uz.... nem riesme 😉 kafco to ta oranzovo-hneda znacka 😉 ? coffee and co? ci ako sa to vola. Mnam 😝

kati aj ja sa tesim na ten super upratany pocit, uvidim ci to postupne zvladnem 😎 😉

zuzanat
5. apr 2009

Ja som s upratovanim este ani nezacala, ale asi je na case...zajtra sa pokusim umyt aspon okna, hadam mi to Filip dovoli. lebo on cez den spava tak max1,5h 😖 ale za to v noci krasne buva 🙂

anamor
autor
5. apr 2009

zuzi N. ma skvely den ked spi 1,5h 😉 takze viem o com hovoris, mna cakaju tiez velikanske hnusne stare okniska, dufam, ze o rok umyvam pred velkou nocou uz tie na domceku 😵 ja zajtra drhem asi kupelnu - to moj plan 😉 a upratovat som tiez este nezacala, dnes som odpratavala a zopar vyzdoby nahodila 😉

zuzanat
5. apr 2009

Ja nastastie umyvam nove okna, ale Filip mi ich aj tak obchytka raz dva, lebo mi stavame v okne, sa mu to velmi paci. Vyzdobu nemam vytiahnutu ziadnu, uvidm ako bude zajtra,ak pekne tak toho moc neurobim, ked budeme vonku.
Prave hladam nejaku basnicku k 1.nar. na pozvanku, ale zatial som nic nenasla 😖

katarinkad
6. apr 2009

Dobre ranko 😉

lilusky su kocky 😉 😉 😉

zuzi, no zase si dobre nakupila 😵 ved euriky su na to aby sa minali, nie? 😀 😀 😀 ja som vcera teda tiez riadne pominala, samozrejme vsetko len na B 😉

My sme od 06:00 hore 😒 , B sa najedol a uz spi. Dakomu je dobre. 😵

lilly
6. apr 2009

ahoojte, dakujeme za pochvaly 😵
my mame za sebou najhorsiu noc.. lillus sa zobudila okolo polnoci, napapala sa a uz ne zaspala... boojovala som s nou v postielke do 1:10, potom som jej dala druhe prso, no nezaspala, cumel nechcela, len blabotala, viiiiskala, potom si ju vzal jarko do obyvacky asi na hodinu, potom mu uz zacala lakat, tak som jej zase dala papat, no nezaspala, len nespokojna bola, tak som sa sla snou hojdat ja, no nepacilo sa jej to dlho, ani na rukach byt, uz bola unavena urcite, potom som ju dala do postielky, dudu do huby, konecne ho chcela a plysove prasiatko do ruk, tak potom objimajuc ho zaspala konecne 3:30 .. 🙄 😔 vstala o 6:30 a ja sa citim ako pripecena palacinka 🙄

zuzanat
6. apr 2009

Dobre ranko, u nas noc klasika, zaspal pred 21h a vstavali sme o pol osmej.Akurat, ze je akysi nervozny, zase mu tecie soplik, no neviem co s nim je.
Som uz vyvesila pradlo, este ma cakaju dve varky, musim povysavat a chcela by som umyt okna. Ak nezacne prsat, lebo je akosi divno, tak pod mrakom...

Zuzik nezavidim taku noc, ja uz som na take aj zabudla.Dufam, ze nas cakaju uz len take ako mame 🙂
Katka ja tiez nakupujem len pre Filipa, akosi na seba zabudam, ale tak ja sa tak vytesujem z jeho veci, ze mi to nevadi

katarinkad
6. apr 2009

lilly, aj take noci musia byt, vies, to aby sme si vazili potom tie dobre 😀 😀 😀

klopy, klop, u nas nastastie preslo to obdobie ked sme sa museli s B hrat od tretej, stvrtej v noci, lebo spat nechcel ☹

No akoze ked zacne prsat, tak ma p....í 😠 😠 😠 Naco som ja vsetky okna uz poumyvala, ha? To mozem potom zacat od znova.

anamor
autor
6. apr 2009

ahojte,
taklze moja dcera ma za sebou pol hodinovy doobedny spanok 😝 - viete ako som vsetko naplanovane stihla... ledva jej postavit obed 😝 a to dnes experimentujem z cukinovym privarkom a pecienkou zvlast k tomu /prvykrat/. kedze mala vsetko chce ochutnavat.... tak jej kusok dal, no tvarila sa znechutene a ranajsia activia s vianockou sli z casti von.... takze tatino "pomohol" a mohla som ju kompletne prezliekat.... uvidim co bude na obed, najprv skusim iba privarok a potom aj tu pecienku, ak ju napne tak nic ujo hipp, hami alebo dm nam navarili do zasoby 😀
Inak je tu krasne slnecno, ak to vydrzi na okna idem ja zajtra.... uz viem ze to tu na VN nebude ukazkove, ale nech, kedy stihnem vtedy bude, aj tak my navstevy nemame a beriem to ako velke jarne upratovanie 🙂

co sa tyka mna neviem si zvyknut na pocit, ze normalne nosim kratke rukavy 😅
poobede vyrazime von, hadam sidlo dlhsie pospi.
lilus nezavidim tu noc, ale to prejde, ver nam, nebolo to davno co som tu ja depkacila - apropo nocne buntosenie maly naty ako 4,5mes a trvalo to do tyzdna a odvtedy to nepozname, boli sme tiez hore 1-2hodky kym sa akoze unavila, pozerali sme nocne programy v tv 😉

zuzanat
6. apr 2009

my uz sme boli aj vonku, Filip sa tvaril, ze bude spat, ale akosi ho to preslo.Uz zase tu svieti slniecko a je krasne, akosi rychlo prislo take teplo, ale sak hlasia uz jarne burky. Na obed mal svieckovu a dve knedle 😅 A teraz uz poekne spinka, tak hor sa na okna 😀

lilly
6. apr 2009

no ja len dufam a verim, ze take noci nebudu caste, bo ma slahne 😠 zuzik, ty nedrazdi s takymi prespatymi nocami 😠 😉
som sa pustila do pratania kuchynsko - linkovych skriniek, no mam hotovu jednu hornu rohovu a druhu len vylozenu... 🙄 hlavne ze ich mam 10+4 sufliky.. no ze by som malo nemala 🙄 😝

zuzanat
6. apr 2009

Dnes sa tu maka 😀

Ja som umyla okna a poutierala prach, dufam, ze Filip bude spat aspon kym nepovesiam zaclony, potom ma caka este spalna, ale inak som to zmakla 😝 😀

a pobede pojdeme samozrejme von, ked je tak super! Len ma stve, ze svokra je doma a to nemozem byt ani pri bytovke, lebo hned je pri nas 😠