Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
8. máj 2009

Mne to nepride ako komlikacia, to prebalovanie, ani latkove plienky. Pracka operie, nezehlim... Akurat su vacsie a teda mam vzdy plny batoh plienok 😵
Je to mozno blbe prirovnanie, ale keby som mala ms a vlozku par hodin nevymenim, aj ked velmi nekrvacam, nebolo by mi moc prijemne. Je to podobny material, plienka, vlozka. Aj ked je fakt, ze moc je sterilny.

lilly
9. máj 2009

no ani mne to nepride nejake komplikovane s latkovkami a na vyletoch s jednorazovkami, to tiez nechcem aby sa v tom parila tak dlho, ved prebalim za 5 minut, v obchodnych centrach su na to miestnosti a kde nie su, vyuzijem krabice s tovarom 😅 😀 a vonku aj na trave, lavicke... pohoda 🙂
kati, ked mi pridu tie podbradniky, teda to bude overene, ze dojdu v poriadku, tak ti mozem objednat, ked chces..
😉
a stretko mozeme dakedy hodit, len ja sa musim spamatat z toho vcerajsieho zazitku.. alebo ked uz budeme mat afto 🙂

katarinkad
9. máj 2009

Ahojte 😉

Dnes to tu zije 😀

lilly, si zlatusik. Ja by som si aj objednala a neotravovala by som ta, ale ja nemam taku kartu ktorou by som to zaplatila. 😔

Nas zlatusik malicky mal v noci teplotu ☹ ....asi sme prvy krat chorucky 😒 😔 😔 😔 😔 😔 . Ine priznaky sice nema, tak neviem, mozno to je aj zo zubkov, neviem.....no dufam ze to prejde cim skor. 😔

lilly
9. máj 2009

kati v pohode, objedname 🙂 len nech uz dojdu tie moje 🙄
a co sa ti zdal borko horuci, ze si prisla na to zema teplotu? mozno fakt zo zubov, vtedy moze byt teplota, neh mu je rychlo lepsie 😔 😵

katarinkad
10. máj 2009

FSECKO NAJLEPSIE K NASMU DNESNEMU SVIATKU!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lilly, na to ze ma teplotku prides lahko, proste bol horuci, rozpaleny. 😔 Vecer zase vyskocila teplota, takze davame Panadol. ☹

zuzanat
10. máj 2009

ahojte, my sa cele dni trajdame vonku, ani nemam cas pisat 😅
Miska budem na teba mysliet, ale ty statnice isto zvladnes na 1* 😉

Zuzi ja si neviem predstavit tak casto kojit, ja som filipa kojila na zaciatku kazde tri hodiny a teda stacilo mu to, mam pocit, kedze dobre priberal a prebalujem tiez kazde tri hodiny, plus minus, ked vidim, ze je pocikany aj skor samozrejme, ale hento by bol pre mna adrenalinovy sport 😝
Od stredy ho ucim sameho zaspavat, lebo uz moc vymysla a teda mam co robit, aby som ho z postielky nevytiahla, ale vcera vecer uz mrkotal len minutu a hned zaspal, tak som rada 🙂 Ale zacal horsie spavat, ked spal s nami, prespal celu noc a teraz sa aspon jeden krat zobudi, dufam, ze je to len o zvyku, ze nie som uz pri nom a zlepsi sa to.

Katka asi ma Borko teplotu zo zubov, ked mu nic ine nie je...

Peknu nedelu 😵

lilly
10. máj 2009

ahojte,
borkovi dufam bude uz lepsie, aku mal vysoku tu teplotu?
zuzi, to kojenie nie je stale take caste u nas, vtedy bola lilly nesvoja, na cudzich miestach,sami cudzi ludia naokolo /a vo vlaku aj strasne blizko pri nej, bala sa ich/, teplo bolo, smadna bola urcite a jej studeny caj nechuti, kojenim sa aj napije aj naje aj upokoji, ze som s nou a ze jedlo je nablizku.. 😀 len potom ja mam pocit, ze som ako dojna krava a je to pre mna horsie ako adrenalinovy sport 😖 Ja prebalujem vonku tiez tak kazde 3 hodiny, doma castejsie, v noci vobec..
dnes som napr kojila len 3x od piatej, teda tiez to vyslo tak kazde tri hodiny, no 1,5 hod. mi spala.. no vonku co urobis s deckom, ked reve v kociku, reve na rukach, napina sa do luku? A vies, ze sa upokoji len pri kojeni?

ozaj som sa zabudla pochvalit, vcera sme si objednali stol so 4 stolickami do kuchyne, jarko doniesol pomerne dost euracov z jednej firmy, tak sme si dopriali.. 😵 ten co mame teraz je hrozny, este moj pisaci zo studentskych casov a ked bude teraz kvoli detskej stolicke stale odkryty, tak by to dost otrasne vyzeralo..
http://www.webareal.sk/abcnabytok/eshop/3-1-Akc...

katarinkad
10. máj 2009

dakujeme mamky. Stale mame teplotku - 38 ☹ Borisko prespal cele doobedu, chudatko male, asi zajtra skocime k dr., no uvidime co do rana bude . ☹
Zuby mu stale ziadne nevidim. 😠

lilly, vy uz prestante tolko nakupovat, to co je? My tu zobronime na materskej a ty takto? 😠 Pekny stol so stolickami a ta cena, no nas stala skoro tolko jedna stolicka 😀

lilly
10. máj 2009

joj kati, ved aj my uz budeme zobronit, uz nic nebudem siroko daleko kupovat, este tak autosedacku niekedy v lete, a to je posledny velky vydavok dufam.. zatial ju len vyberam, ze aku 🙂
ved prave, ta cena bola super, dovtedy som vcera prehladavala net, kym som nasla stol, co sa mi aj pacil, aj mal super cenu 😀

lilly
11. máj 2009

kde ste zase ludia?
tu nikto uz ani nechce chodit ☹

katarinkad
11. máj 2009

Dobre ranko 😉

fakt, kde ste ? ☹ ☹

My sme teplotkovali este vcera a pridruzili sa nam k tomu hnacky 😒 , v noci uz teplota nebola, tak uvidime dnes. Pevne verim, ze uz to prejde a ze je to zo zubov. 😔 Borko je taky nervoznejsi aj v noci sa prehadzuje stale, zacal spavat na brusku, co doteraz nikdy takto nespal. No ja sa bojim ked takto spi, ze hlava zaborena do vankusa. 😕

Pocasie: V noci konecne na vychode prsalo, HURA!!!!!!!!!! Az sa lepsie dycha a hlavne je poliata zahrada. No a dnes vyzera byt pekne. 😎

lilly
11. máj 2009

kati a k lekarke nejdete?
ked spi na brusku, vankus mu nedaj.. lilly nikdy na bruchu nespala esteona stale na chrbte, alebo na boku..
u nas bola v noci burka, strasne sa blyskalo? Ale uz ani nevidno, ze prsalo

katarinkad
11. máj 2009

lilly, sme sa dohodli s muzom ze k dr. nepojdeme. Dnes este pockame, teplota zvykne byt 3 dni, takze ak do zajtra neprejde tak zajtra rano uz skocime k dr. pre istotu. Ja myslim ze to bude zo zubov, ziadne ine priznaky nie su, nema ani sopliky, ani nekasle, jest mu chuti,.....myslim ze dr. by mu aj tak nic ine nedala len nieco od teploty. No uvidime. Bola by som stastna, keby uz teplotku nemal. 😉

De je ta romi? Som zvedava ako bolo na chate... 😨

lilly
11. máj 2009

joj ja som dnes taka hnila, ze az hroza, nic sa mi nechce 😖
romi by tu veru uz moha prist.. sice sme trochu pisali vcera, viem, ze im bolo super na chate, naty tam bola ako doma 🙂

katarinkad
11. máj 2009

ja dnes tiez nic nerobim 😉 Ved nemusime vzdy makat cele dni, nie? Od rana sedim s Borkom na terase a klebetime so susedkou, pijeme kavu a tak....Borko uz konecne aj zaspinkal v kocari. 😎

lilly
11. máj 2009

ja sa chystam von, este kojim a pojdeme.. chcem odniest na postu tie peniaze do ciech za tu vlozku.. kati je to 450 kc za velku vlozku a madlo, obe obojstranne. ty si este neobjednala?

anamor
autor
11. máj 2009

ahojte,
chystame sa aj my von, ale musim podat hlasenie, v strucnosti vas uz lilly informovala, dakujem 😵
mali sme sa skvele, mala bola v poho, vsetko ako ma byt, ja som zrelaxla, oddychla, zmenila prostredie pomohlo mi to... fakt, ale dnes som tam kde som bola, kopa pradla, malej sa nic nechce, nejako je horuco, ze to na burku vyzera... takze tak.
Boli sme v bojniciach, v zoo, v kupeloch, pochodili trosku, grilovacka kazdy vecer, pohodicka pohoda. Cesta tam bola dlha, lebo boli zapchy 😝 mala sa nestotoznila s nasim spolucestujucim /viezli sme jedneho kamarata, sli sme dve auta ludi/ tak prerevala /doslova/ asi 15km 😝 a potom sa dogrcala tak, ze kompletne autosedacka a ona od hlavy po paty mokra ako mys, vystrasena, vystresovana a isto aj hladna 😝 ale potom uz bolo dobre 😵 😎
dnes som oprala manducu a pustila mi cervena do bezovej, skoro ma slahlo 🤐 😖 😠 😢 ale kaslem uz na to aj horsie veci sa deju na svete, no nie? je nositelna, to je dolezite.

aj my sa chystame von, hadam nebude burka.

katarinkad
11. máj 2009

romi vitaj! 🙂
teda, zaciatok vyletu nebol bohvieco, ☹ no hlavne ze potom ste sa uz mali super. 😵 😵 😵 Len skoda, ze si sa hned vratila do starych kolaji 😒 😀

Juj, skoda tej manduci 😖

lilus, a ty si tej babe poslala ceske koruny ci eurace?

lilly
11. máj 2009

ceske koruny som jej poslala.. dufam, ze dojdu ok, dala som to doporucene a 1.triedou..
som piekla zas romin posuch, rovno 2xdavku, 1 plech je uz skoro zozraty 😀 strasne mnam to je 😝 😝 😵

katarinkad
11. máj 2009

lilly, nerob chute 😝
Ja som pred chvilou prisla z vonku a mala som hroznu chut na sladke, tak som zozrala polku nutely 😝 😝 ☹ ☹

katarinkad
11. máj 2009

romi a budu aj nejake fotecky dufam z vyletu 😵

lilly
11. máj 2009

no ci pana, kati... to je mi dieeeeta 😕 😀 😀 😝 dufam, ze ta nutela bola dietna, az sa z nej priam chudne 😵 😀

katarinkad
11. máj 2009

to je taka speci dieta, zarucena zabera 😀 😀 😀
Ja by som nemohla drzat taku ako zuzka 😀

No ja sa snad budem gulat o chvilu 😒 ☹ 😒 ked ja taaaaaaaaaak lubim sladkeeeeeeeee 😝

lilly
11. máj 2009

no sladke aj ja mozem, ale aj slane.. osusiky a pod 😀
kukla som fotky, strasne zlaty je boris, robi ti "len" radost zjavne 😀
ja som pred chvilou merala lillus a ona ma uz 71cm a to nema ani 6 mesiacov 😕 to co za dlhanu z nej rastie? a vsimla som si ze borko mal 70cm v 7 mesiacoch... 😕

katarinkad
11. máj 2009

diky 🙂 Borko je nase zlaticko poslusne 😀

no lilly bude modelka, je to jasne. Nas B bude zial, malinky. Nema byt totiz ani po kom vysoky, chudatko. No snad si najde nejaku zenu.....ja sa ho snazim tak vychovat aby bol z neho dobry manzel, vediem ho k domacim pracam ako varenie, vysavanie /vid foto v albume/ 😀 😀 😀

lilly
11. máj 2009

no to som si vsimla.. 😀 dufam, ze buducej zene sa tiez posadi na vysavac a bude sa prizerat, ako ona pekne vysava.. 😀
mne tu lilly spala, potom sa zobudila s placom, dala som jej jest a zase zaspala.. no to su mi veci.. a to som chcela s nou este skocit k nasim, no uz asi sotva 😅 a v poslednej dobe sa mi moja draha dcera stale nahlas rehoce do xichtu, ked pri nej daco jem.. no zjavne som pritom strasne smiesna 😀 najprv sa len tak uprene diva a potom spusti rehot na plnu hubu 😀 😀 😀

mouse
11. máj 2009

Ahojte,
Ja uz som sediva z ucenia, vcera som tahala do druhej v noci a naucila som sa 1otazku / mam pocit, ze jedna otazka jedna kniha. Prisla som sa sem trosku odreagovat.
Robkovi vysiel v sobotu dalsi zub, tentoraz to bola covbojka aka este nebola - v noci namesacny, celu noc som ho nahanala po posteli, rano budenie s placom, ze zobudil snad cely vchod, doobedu 2 hod mrnkotal takmer v kuse, co nikdy nezvykne tak dlho, vyvratil cely obed a poobede som si vsimla dalsi horny zub, tentoraz nevyliezol ako ten predosly, najskor hrbcek, potom sa dotlacil zvysok, ale vysiel cely vrsok zuba naraz. A uz sa tlacia dvojky spodne, uz su tam ciarky...
Katka Borko bude mat tie teploty pravdepodobne zo zubkov, pockaj, ked Ta prvy raz kusne 😀 .
Mna Robko parktat chramol aj do bradavky, ale uz si dava pozor akosi sam od seba, totiz takemu malemu sa neda vysvetlit, ze nemoze maminu hryzt. Ale do prsta, do lica, do brady mi podchvilou kusne s velkou radostou.
Romi, super ste sa mali na chate 😵 😵 😵 , my si teraz taku pohodicku casovo nemozeme dovolit - statnice, stavba.
Zuzi ja kojim tak poriadne kazde 2 hod. doobedu a poobede asi kazde 3-4hod. ale sosnut si pride aj medzitym / len tak trosku od smadu, alebo na kontrolu . Ked sme v cudzom prostredi, tiez sa na mna casto lepi ako Lillus na Zuzku.

mouse
11. máj 2009

Zuzik, pekny stolik so stolickami ste kupili, ukladam si link, aj nam bude treba do domu, teraz mame taky stary od manzelovho brata a polorozpadnute stolicky. Lilluska je veru poriadne dlha 😵.

lilly
11. máj 2009

teda miska.. to kolko zubov uz bude mat? 6? ci 8? 😕
joj tie zubne kovbojky.. preco to musi byt take divne... 😖

anamor
autor
11. máj 2009

Miska drz sa, myslime na teba, urcite to zvladnes, nie kazdy den ide ucenie skvele, si na to este matne spominam 😉 skoda ze Robko so zubkami dva tyzdne nepockal 😉 dobieha nas 😎
juj chcela som reagovat na predosle dni - liluskinu hnacku, a vyletiky, uff zaberaky, ale zvladli ste, osobne zavidim to Zuzkine kojenie raz za 3hodky, to ja tiez nepoznam, teda nepoznala som...
inak ratam casy jedenia, spania, ale ratat po kolkych hodinach prebalujem malu 😅 to ma nenapadlo, ja vzdy ked to potrebuje, dokonca do polroka cca aj v noci, lebo by sa precurala kompletne... Dodnes mi precura vela druhov plienok!
N odkedy sa prevracia spi na brusku, alebo na boku. Vankusik nepouzivame,detom ho netreba a mam istotu ze sa neudusi. U Borka dufam tiez ze su to zubky.
Inak malej som kupila Nutrilon kasu a tak ju naplo... uz som myslela ze darujem dalej... ale 2x uz bez napnutia spapala, tak uvidime dalsi pokus...
u nas neprsi stale 😠 a zislo by sa.

a este vseko naj k vcerajsiemu sviatku!
a to asi vsjo na dnes 😉