Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
20. máj 2009

ahojte, my sme dnes mali kamosku na navsteve, aj muzik bol doma kvoli stolu, co mali doniest, takze dobre nam bolo 😵 Lilly bola zlata, kamosku neoplakala, co sa az cudujem, kedze oplace aj viac znamych ludi, no ale bola som rada.. aj sme dobre pokecali, odprevadili ju potom na bus..
jedalensky set dosiel, teraz ho muzik sklada, je pekny, len ma par mini poskodeni - jeden roh na stole je tak trochu zapuceny a je tam zotreta farba, no to muselo byt niecim strasne tvrdym pripucene, mozno este vo vyrobe, lebo to je tvrde drevo.. no nevidno to velmi.. na jednej stolicke je tiez jedna hrana tak osuchnuta, no tiez to velmi nevidno.. zatial su zlozene len dve stolicky a obe sa kyvu, ked nie su zatazene, no ked sa na ne sadne tak sa nekyvu, mozno este pouzivanim sadnu, a aj tak tam budeme lepit take kraviny kvoli podlahe, tak pod jednu nohu dame dve, abo neviem no.. ale sme celkom spokojni, krajsi je ovela ako ta raroha, co sme mali, no ani neviem, kam ju este dame 😕 inac je to made in malaysia 😕

kati, super choditko, to si pouzite kupila? za chvilu bude na nom borko futasit 🙂
metodu vyplakania poznam, no neuznavam, ja som tu knihu zacala citat na nete, ani som ju netlacila, bo by tiez skoncila v kosi ako u romi
my sme zatial take kriticke obdobie nemali, ktovie, ci pride 😔 no verim, ze mate dost... 😖 u nas az tak dobre zaspavanie ked som s nou na posteli nefunguje, skor zaspi v postiellke, s dudlum a drzanim za ruku, hovorenim čšššššš, prip. spievanim.. na posteli pri mne zaspi vacsinou len pri kojeni, alebo nadranom sama s dudlom, ked ja pri nej driemem

zuzanat
20. máj 2009

asi si teraz o mne myslite, ze som matka tyranka, ale naozaj som uz mala pocit, ze to takto nejde.A verte, ze prvy den mi bolo strasne 😔 Asi aj preto sa teraz v noci budi s placom, lebo caka, ze za nim pridem.

Katka choditko je super, len neviem kto ma z neho vacsiu radost, ci syn alebo otec 😀

lilly
20. máj 2009

zuzi, ja si nemyslim, ze si tyranka, len ja by som to proste nedokazala tak robit.. ked si predstavim byt v kozi toho dietata, tak by som sa na jeho mieste citila strasne, ze este aj mama ma opusti, ked ju potrebujem.. no zase viem, ze aj pre mamu je trapenie ten rev, aj to ze dieta nechce zaspat.. no je to tazke 😔

anamor
autor
20. máj 2009

zuzi ani ja si o tebe nemyslim, ze si tyranka! neblbni! ale ja by som to nedokazala, rovnako ako katka a lilly - mame na to rovnaky nazor...
Kati potesim ta: vydrz to a uvidis vidu mu 4 zuby za 2 tyzdne a budu to ozaj zuby /nas pripad/.
Ja sa priznam ze to vyplakanie nedokazem, lebo sa bojim, aby mala nemala ine nasledky - psychicku ujmu v podobe zajakavania a pod. navyse ona ma hrozne hysaky - place, ona sa bud smeje rehoce, skeri a ked zacne plakat je to hysak, vsetci co ju uz poculi plakat dostli strach, ze co jej je, ale to od porodnice tak je, takze ja som si zvykla uz....
Zuzi drzim palce, nech to uz dotiahnete do konca /aj ked ten nocny plac moze byt to, ze mu chybas, ked je spokojny s vami v posteli, nejake obdobie ma take mojkave alebo co, v kazdom priapade rob to co ti vravi srdiecko 🙂/

lilus super k stoliku, stolickam,i navsteve. tie detajly si nevsimnete za par dni....🙂

juj a najdolezitejsie: od dnes chodime! proste sa mlada slecna vybrala po dvore, zastala, zmenila smer a sla dalej, vcera boli naznaky - dost velke pokroky po dvoch mesiacoch snah a dnes to na nas vybalila 🙂 takze koniec dobrym casom, a babatko je fuc ☹

lilly
20. máj 2009

jej super, ze natalka uz chodi sama, sikovnica mala.. 😵 uz sice nie je babatko, treba, romi , si urobit dalsie 😉 😵 mne uz to moje ani nepripada ako babatko, posledne dni akosi stale nadabim na tie prve fotky z porodnice a prve videa a taka nostalgia ma chyta, ze kde je ten malinky drobcek 😔 😵 a urcite este raz take malinke babo chcem 😵

mne to vyplakavanie pride aj strasne neprirodzene, sak nikde v prirode matka neopusta dieta, ak ho ono vola, alebo potrebuje.. 😕

katarinkad
21. máj 2009

Dobre ranko 😉

zuzi, to ze si nechala F vyplakat aby sa naucil sam spinkat z teba robi super maminu. Urcite je na tom nieco dobre, kedze sa to pise aj v odb. literature, ono deturence su aj riadne vybite a zneuzivaju maminku dost, hned si zvyknu na to "ze ved zaplacem a maminka ma z postielky vyberie" 😀 😀 😀 Ja som to tiez skusila par krat, lebo tatinko nas mi hovori, ze nechaj ho, nech si aj poreve kus, ved cely den neplakal......ale ja to nevydrzim. 😔

napr. vcera nechcel spat cez den ani za svet. Uz bol total unaveny, oci sa mu zatvarali, no v postielke po 15 minutach bol s revom hore....tak nakoniec spal mne na rukach 😢 ...on sa ma chyti ako kliest, tulka sa ku mne a tak spinka.....je to pekne, ale nechcem aby si zvykol spat takto v naruci. 😢 .......mozno predsa tie zuby pojdu 😕 😕 😕 😕

romi, blahozelame k CHODENIU!!!!!To je super, teraz budes behat vkuse za Naty, ako zuzik za Filipkom 😀

lilly, nevsimaj si male nedostatky na stole a stolickach.....o par mesiacov budu aj tak obuchane a oskrabane 😀

lilly
21. máj 2009

ahojte, boli sme na poradni, lilly ma 7800g 🙂 cm neviem, odmeram ju potom doma..
este mi spi v kociku doma, idem sa ja najest

zuzanat
21. máj 2009

ahojte, ja by som sa k tomu uspavaniu tiez neodhodlala,ale uz som mala proste pocit, ze je toho na mna moc a Filip si robi co chce, takze tak....

Som bola pozriet sportaky...Skusala som si aj take nieco ako mate vy, ale ina znacka...Sa mi lubi, je lahucky, ale na co ma upozornila az predavacka, opierka chrbta je tam uplne makka, nie je tam ziadna vystuz.Aj vy to mate tak?
A zdal sa mi akysi rozhegany, alebo ako to mam povedat, ale inak je super, strasne dobre sa ovlada, no ale neviem....Podla segry to bol smejd ako aj mame ten oranzovy.
Potom som skusala nieco take ako som Zuzke ukazovala, Chipolino TRINI, ale toto bola nejaka znacka Coleto, alebo co.Ten sa mi pacil, trojkolka, ale...Nedali sa polohovat nozicky a ta podlozka pod nimi bola tak hore, nie ako na vasich a na skladanie nie je nic moc, neviem ci sa mi zmesti do kufra.Ani rucka sa nedala polohovat. Opierka tam sice bola vystuzena, aj taka vlozka pre mensie dieta tam bola.Cena ta ista a este k tomu bol aj nonoznik, plastenka a batoh.
Takto nejako vyzeral http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5223981
no neviem, som akosi mimo, ze co robit, nebudem predat ten moj, ked neviem aky mam kupit.

anamor
autor
21. máj 2009

ahojte, mam dost naponahlo, tak velmi ekonomicky prispevok:
rano poradna 78cm a 9300g, vsetko ako ma byt, o 3m ockovanie.
poobede idem zhanat kamoske pre maleho do usa nejaky darcek, takze fakt ponahlam 😝

zuzi lubi sa mi ten kocik 😉 - polohovanie noziciek nema ani moon, ani moj zopa /moj ma lepsie vystuzeny chrbatik ako moon, inak je to cista kopia, par detajlov rozdielnych/
chipolino su lacnejsie kociky, kamoska ma kombinaciu, je vsak spokojna.
nepozrala si chicco multiway/alebo liteway - neviem presne ako sa to pise - ma aj polohovatelne nozky a je inak celkom fajn v terene - videla som, dokonca neviem preco som ja o chiccu vobec neuvazovala!
Zuzi dokonaly kocik neexistuje, musis si dat priority co tam chces mat - polohovanie noziciek, nezdovjene kolieska, velky kosik... nieco najdes, davaj typy s lilly a katkou sme to tiez riesili, tak vieme o com to je 😉

kati neboj polepsia sa noci, viem co prezivas, my sma aj manzelsku krizu z toho mali ☹ bude lepsie urcite, ak Borko potrebuje pestovanie pestuj, ozaj mas nejaky gelik na zubky?

zuzanat
21. máj 2009

uz som nasla aj ten co som skusala, bol tyrkysovy, velmi pekna farba, aj ked som chcela cerveny 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5295211 v skutocnosti sa mi zda omnoho krajsi, este musim zistit, ci sa mi zmesti do kufra...

lilly
21. máj 2009

zuzik, mne sa ten kocik akosi nepaci, neviem..
moon ma taku makku opierku chrbta, ja tam davam pod nu este tu vlozku, alebo pred tym take daco, co mala segrav kociku, to bol tusim ako paplonik a vankusik, no take tenke ako ta vlozka, co mam teraz.. a nemam pocit, ze by mi ten chrbat nejak vadil.. a u takeho velkeho dietata, ako je filip na nejake presuny by to bolo podla mna uplne v pohode

zuzanat
21. máj 2009

Neviem Zuzi, my sme denne s kocarom aj 3-4 hodiny a zase Filip ma rad leharo, oprety, vyvaleny v kocari.Netusim co robit. Ten kocar sa mi paci, v skutocnosti je omnoho krajsi, ale mam pocit, ze mi zaberie v kufri vela miesta.

MAte krasne miery 😉

katarinkad
21. máj 2009

babule, ja som sa konecne pustila do toho vacsieho upratovania kuchyne, no bordel tu mam jak slak 😕 😕 😕 ....mam este len polovicu skriniek popratane....no mozno do vecera dopratam.

zuzi, ak sces tak pripojim moj skromny nazor na kocar: zda sa mi robusny, velky na skladanie do auta, dost tazky aj bez F, a ked tam nalozis este F, tak to budes mat co robit...som totiz myslela ze chces nieco lahucke, skladne, a toto neni velmi ono.....viem ze je to veeeeeeeelky problem vybrat nejaky normalny kocar......ja som tiez dlho vyberala.......vsetky su na jedno kopyto a kazdy ma nieco co vadi 😒

Nase fesandy maju kraaaaaasne miery 😎 😎 😎 my asi skocime do poradne zajtra, tatinko by mal mat volno. 😵

Mam na zubky calgel, ale sa mi zda ze to vobec nepomaha 😔 , daco ine mi neviete poradit?

lilly
21. máj 2009

aj mne ten kocik nepripada lahky a skladny a nie su to ani golfky.. podla mna by tam mala v takom moone v pohode leharo..
kati, ja mam tiez bordel v kuchyni este z toho stola, co sa skladal, aj linka zapratana, idem asi na to.. skrinky som zacala pratat na velku noc a neviem ci vobec polovicu som vypratala, ale tie najdolezitejsie ano.. ja to neznaaaaasam robit.. to by som radsej celemu bloku vyzehlila, ako toto 🙄

zuzanat
21. máj 2009

no sak mne sa aj ten co mate vy, neviem aka kontrektna znacka to bola, bol 4-kolka, velmi pacil a ked tam Filip sedel, tak mal dost miesta.Len ta opierka je strasne makka...a nie je tam ani nanoznik, ani taska, tak mi bude dost chybat a tych malych koliecok sa dost obavam v zime..no neviem...
ale je fakt, ze vsetky su na jedno kopyto...
Vy mate nanoznik? a da sa aj nejaka taska k tomu kupit?

Filip uz je hore, nespal ani 1.5h, teraz sedi na nocniku a kaka.Som mu dnes kupila slipy, ale sak su mu velke, na tu jeho malu ritku nemaju 😀

Jaaaj a gratulujem Natalke k chodeniu a mame prajem rychle nohy 😉

My sme teraz u nasich...ma napadlo, v TN je novy obchodak a su tam aj detske kocare, tak pojdem mrknut.Ale predpokladam, ze skoncim pri tom, co mate vy...som skusala kriklavy zeleny a tiez je pekny!

lilly
21. máj 2009

zuzi, my mame nanoznik, ale tasku nie, pouzivam tu, co aj na mutsikovi.. romi ma aj nanoznik, aj plastenku..
ja som ako tak spratala kuchynu a obyvacku a pozametala byt, nechcelo sa mi s vysavacom behat.. este musim vylozit zo susicky veci, pracka perie, umyvacka umyva, lillus papa a zrejme zaspi.. uz som ju dala do kratkych veci, bo je tu strasne teplo, len v opalovackach je.. musim este na mmb najst nejake tenke dlhe nohavice, bo take ziadne nemam a v rifilach sa mi uvari

katarinkad
21. máj 2009

no u nas v kuchyni to uz vyzera ako tak 😀 , ale este by sa naslo daco na pratanie, aj okno by sa uz zislo umyt 😨

zuzi, no ved este pokukaj, najlepsie nazivo vidiet a odskusat kocar /ja som sice nazivo nevidela, ale riskla som to/
zuzi, ja by som brala tento, len keby sa k nemu dalo dokupit nejake madlo 😢, inak nazivo je nadhernyyyyyyyy, ten tyrkysovo-oranzovy je supeeeeer.

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4607891

a tento sa ti nepaci, super lahky je

http://www.dory.sk/kociky/sportove-a-trojkolky/...

lilly
21. máj 2009

ten prvy sa mi velmi paci, typ ako nas, skoda ze nema madlo,druhy velmi nie

katarinkad
21. máj 2009

no ja som ten druhy nazivo nevidela, ale podla popisu je lahucky a vyzera ze ma aj pevnu opierku chrbta, co zuzka chcela 😅

Ideme kupat a potom bojovat so zaspavanim. 😒

zuzanat
21. máj 2009

Katka dakujem za tipy, ale ten prvy to je to, co mate vy, len o dost drahsi. To uz by som radsej kupila PP, ale zase 6tisic za kocar nechcem dat. a ten druhy sa mi moc nepaci. Asi ostanem pri tom vasom, len sa musim rozhodnut ci 3 alebo 4-kolku a este farbu, som chcela cerveny, ale paci sa mi aj ten zeleny, tak neviem.
Tebe nevadi, ze ta opierka je taka makka?
Inak segra ma od neho odhovara, ale som jej povedala, ze ked ho ma Zuzka, tak musi byt dobry, lebo ona je velky kritik na kocare a ma v nich prehlad 😀 😉
Mozno by som usila taku vlozku ako mate vy a chrbat niecim vystuzila...uvidim, musim dat inzeraty na kocare. Aj sa segra ponukla, ze mi poziacia, aby som ho mohla uz kupit, len to moc nechcem, nahodou ich nepredam...

anamor
autor
22. máj 2009

tu to dnes zije 😎 😀
zuzi vyber spravne hlavne, lahky prenosny kocik podla mna. Tie chicco sa ti nelubia? ceny maju celkom slusne a myslim ze poskytuju aj dostatok pohodlia. A moj tip, ak si nemala 3kolku je cas ju vyskusat /ako my so zuzik 😉 /
ja mam inak tieto golfky http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5566152

ten prvy co dala katka sa mi lubi, ale je to znova kopia vsetkych moon, markov
a pod....

my dnes ideme pozriet jedneho kamosa, ak mala zaspi aj poobede, lebo doobeda to bolo kratke 😠 inak spekuluje, chodi sa jej kedy chce, inak nie, nevie sa postavit bez opory, tak ked padne v terena pokracuje po 4roch. Zuzi aj u vas to tak bolo?

lilly
22. máj 2009

ahojte, dnes sme mali na navsteve babku /moju svokru/, celkom to uslo, doniesla malej nafukovaci bazenik na balkon a zlty klobucik, co sa jej nahodou prilepil na nakupny vozik v kauflande a vsimla si to az vonku 😀
malej som kupila dnes aj nocnicek, takeho cerveneho tulena, hracieho, uz mi tam raz aj piskala, ale je jej asi velky, nevelmi sa jej tam pacilo sediet.. no druhy krat tam sedela uz dlhsie a bez placu, no nepiskala ani nic.. 🙂
romi v tom tvojom kociku je tiez taka makka ta opierka ako v moone? inac tusim tam zvykli niektore baby davat nejak kus sololitu, ze by to bolo tvrdsie, no neviem, podla mna to nevadi, ze je to take, su tam take neohybne tri dosky, neohyba sa to nejak do obluka, podla mna je to ok..

mouse
22. máj 2009

Ahojte,
Romi mas sikovnu dcerku, gratulujem k chodeniu... Joj a babatko by som brala hned, nieze by nam Robko nestacil, ale podla mojho nazoru 2 male sa vychovaju lahsie ako ked je vacsi vekovy rozdiel. Hlavne rodicia nevyjdu z cviku. Aj ked stale akutnejsie rozmyslam o adopcii, uz som sa o tom bavila s manzelom - nevyjadril sa, ale ani sa netvaril odmietavo. Dom uz bude snad coskoro obyvatelny, tak by to slo. Inak sme o tom uvazovali skor ako sme cakali Robka.
No a aktulne spravy z domova. Posledne dni boli tazke, cez vikend chory manzel, v pondelok statnice a hned som po nich zachorela ja, este nie som celkom ok, ale uz je to lepsie. No a do toho uz ani neviem ktory den, tusim hned v pondelok alebo v utorok dostal Robko hnacky a horucku. To bolo este ok, len v noci bluznil, tak sme boli hore pri nom. Paralen akosi nezaberal, teplota stale stupala, tak sme davali zabali. Na druhy den horucka ustupila, uz len zvysena teplota ale vecer prisli nejake bolesti, plakal az do jedenastej, potom sa este v noci zobudil s placom, bolo tazke ho utisit, bol to taky bolavy plac. Potom zaspal so silne stisnutymi perami a vieckami, fakt musel mat bolesti. No a dalsi den uz uplne v pohode, prespal celu noc, teplota je prec, bolesti tiez, len este serka riedko.

zuzanat
22. máj 2009

kdeze ste dnes vsetky?
my sme sa na vecer vratili od nasich, Filipko uz spinka, mali sme navstevu-svokru, keby z nej aspon netahalo 😔
Bol tu riadny vietor, som myslela, ze bude burka, ale nic, len trochu poprsalo a koniec.
Filip nema nic ine na rozume len kone, stale ich napodobnuje, ked sme v dubnici, stojime v okne, lebo odtial ich vidi a doma ich hlada 😀
Som pozerala tie kocare, uz mi z toho sibe. No neviem, ak chcem vacsie kolesa, prichadza do uvahy len klasicky sportak, ale to si mozem rovno nechat moj a inak su golface vsetko na jedno kopyto, ako moon, zopa a pod...nasla som jeden, sa mi zda, ze ma mohutnejsiu konstrukciu, krasna farba, ale neviem kde by som ho mohla vidiet na zivo... a je to znacka Babyactive co mi akosi nic nehovori, tak neviem...
Zajtra je muz zase na stavbe, v nedelu na fotbale, no nic moc vikend nas necaka 😖

lilly
22. máj 2009

zuzi, tie babyactive som ti presne chcela este povedat, ci sa ti nepacia 🙂 mne sa dost pacili, len je to polsky kocik a tusim nie su nanho az take dobre referencie, vraj zvykne mat poruchy.. no ale mne sa pacia..
aha romi, na co som nadabila:
http://www.hej.sk/baby/obchod/814292/sportovne/... 😅 😕 takato kopia.. hmmm

mouse
22. máj 2009

V tu noc ked tak R. plakal od bolesti manzel chcel ist na pohotovost, ale nastastie sme to zvladli. Nie je zvyknuty na plac, kedze R. plakava fakt malicko. Este som zabudla, boli sme u dr. s tou zapalenou chrastou po ockovani TBC - oneskorena reakcia na ockovanie a z tooh mohlo byt to ostatne...
K tomu zaspavanu a spaniu. Katka, ked Robkovi isli prve zuby, tak asi tyzden mozno aj dlhsie mi cele noci visel na ciciku. Spal, ale potreboval si cas od casu sosnut. Takze aj u Borkovi asi vylezu zuby, mozno aj viac naraz.
Co sa tyka zaspavania - ved to vsetko prejde, deti vyrastu a ani ich nenapadne plakavat pred spanim nedajboze sa ist tulit k mame. Ja to vobec neriesim, niekedy Robko zaspava hodinu - lozi po mne, po manzelovi v posteli, jasi sa, obcas si sosne az unaveny zaspi. Inokedy zaspi sam len co ho ulozim - tak bolo aj dnes. Hral sa v kuchyni pri mne, potom sa zacal po mne stverat s mrnkotom, tak som ho prezliekla, ulozila do postele a okamzite zaspal. Inak mame ritual pred spanim, dame dobru noc psikovi, hrackam, tatinkovi - ked je doma a potom mliecko a po mliecku masaz chrbatika, ak uz pri papani nezaspi. Uspavanky a rozpravky u nas funguju tiez znamenite. Medzitym lozi po posteli, blabota, vyska. Ale kazdy vecer je iny. Najkrajsie to je ked je s nami aj manzel, vtedy zalahneme vsetci spolu, R. sa stvera striedavo na oboch, pre mna je to relax.

zuzanat
22. máj 2009

Zuzik ved ja mam aj teraz polsky kocik a som s nim spokojna. Tento sa mi velmi paci
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5698328
Len neviem nikde najst k nemu referencie 😔
Ja som tu kopiu na mutsy videla uz davno, aj som ju niekomu ukazovala, len neviem ci tebe alebo romi 😅

lilly
22. máj 2009
mouse
22. máj 2009

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_con... -pozrite tieto topanky. Potrebujem pre Robka, lebo zem je studena, ponozky sa vyzuvaju.

mouse
22. máj 2009

Su drahe, keby tak mal manzel cas usit z koze...