Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
22. máj 2009

jaj miska, ja som nad tymi topankami slintala uz par dni, a nakoniec som prebrazdila ebay a objednala odtial.. no su z ciny,ale podla mna je to ten isty typ, nie?
http://stores.shop.ebay.com/THE-RUJIS__W0QQ_arm...

mouse
22. máj 2009

Lilly Ty si poklad. Aku velkost si objednala? 6-12m?

lilly
22. máj 2009

ano 😵 este mi ich treba zaplatit, bo cinan mi este neodpisal, mali tam noc, ked som ja objednavala.. a nevedela som sa roznodnut, tak som musela tri:
http://cgi.ebay.com/E0-new-soft-sole-leather-ba...

http://cgi.ebay.com/A8-new-soft-sole-leather-ba...

a sandalky
http://cgi.ebay.com/M1-RUJI-soft-sole-leather-b...

zuzanat
22. máj 2009

Miska takze je to to iste? lebo aj mne sa veeelmi pacia.Len neviem ci su vhodne na normalne chodenie pre Filipa

mouse
22. máj 2009

Lilly paradne si objednala. Tie biele sandalky bude mat aj Robko 😵 . Zuzi tazko povedat. Idealne je naboso po nerovnom povrchu, uplne naprd je chodenie po nasim rovnych bytovych podlahach, ale co narobime? Ked uz klasicke topanky, tak nech maju pevne clenky, aspon na von. Tieto sa mi zdaju byt dobry kompromis ako na trajdanie doma tak aj na chodenie vonku po trave. Clenky zda sa maju vyssie, koza je poddajna a pevna zaroven.
Najhorsie pre vyvin chodidiel a navazne clenkov, noh, panvy a chrbatika je predcasne chodenie - chodenie ked dieta nema este pevne slachy a svaly

mouse
22. máj 2009

Vtedy nepomozu ani spec. topanky. Nie su pre deti do 3 rokov vhodne ani top. s klenbou, lebo dieta ma tukovy vankusik na chodidle a to sa moze vplyvom tuhych topaniek zdeformovat.

lilly
22. máj 2009

miska, aj si uz nejake zacala drazit? teda tam nikto iny predpokladam ze neprihodi, kedze ponuka je taka obrovska..
som ti presne chcela dnes pisat IP, ze co ty na take topanky ako pomerne odbornik hovori 😀 som rada, ze si za 😵

mouse
22. máj 2009

Zuzi ak ma Filipko este ten opuch na nozke, tak lepsie topanky asi nekupis.

zuzanat
22. máj 2009

Miska ten opuch mu uz pomaly ustupuje 🙂 No teda, asi niekoho poprosim, aby mi ich objednal, teda vydrazil 🙂

mouse
22. máj 2009

Jasne, ze este nedrazim, teraz sa tu ulievam na konovi, ale inak poctivo drtim statnicove otazky, uz mam malo casu a moc som tomu v tyzdni nedala, kedze sme tu mali neveselo ☹ . Drazbu necham na manzela, ked sa vrati so stavby a teda Lilly pozriem ine sandalky, nech to zbytocne nepredrazime 😀

mouse
22. máj 2009

Fiha dnes mi ta gramatika ale ide.

lilly
22. máj 2009

miska, ja mam moje uz vydrazene, tamtie boli prve v tom dizajne, co som teraz davala link, ked som ich zuzke ukazovala na skype.. kludne ich potom draz 😉
ulievat sa treba tiez a trosku s nami popisat 😵

mouse
22. máj 2009

No ano, ked to nespravim aspon sa mozem vyhovorit na kona 😀

zuzanat
23. máj 2009

ahojte, kde ste vsetky?
Filip spi, ja som ako tak upratala, potom este povysavam a pojdeme von. Alebo pravdepodobne za tatom, ale kedze tam sa maka a Filip nemoze chodit kde chce, tak sa tam dlho nezdrzime, len zase samej sa mi prechadzat moc nechce 😅

Romi, Filip ked zacal chodit, tiez to bolo take vselijake, aj chodil este po 4, ked sa nedarilo, ale teraz uz po 4 nechodi, mozno tak raz za cas, ked chce strasne rychlo ujst. Ale inak sa uz aj nahana, tak upaluje 😀

katarinkad
23. máj 2009

Ahojte 😉

Ja akosi som nemala cas sem nakuknut. Vcera sme boli s tatinkom cely den, tak sme si uzivali. Boli sme aj v poradni s B, v meste na kavicku, trosku po obchodoch a tak.....a dnes len lenosime doma. 😵

zuzanat
23. máj 2009

som prave pridala inzeraty na kocar, tak som zvedava, dufam, ze do vianoc ho predam 😅

Katka to vam teda zavidim taku pohodicku, to by som aj ja brala, len keby mam muza doma 😔

mouse
23. máj 2009

Ahojte, Zuzka aj my ideme o chvilu za tatinom na stavbu, sice sa este citim dost blbo, boli ma stale hrdlo a nadchu mam prisernu, ale s Robkom treba ist von. Manzel slubil, ze usije kozene topanky pre Robka, objednal z USA strih na indianske mokasiny. Ale kym sa k tomu dostane tak Robko mozno pojde aj do skoly, tak zatial objedname 😵 .
Katka davas Borkovi biely jogurt? A obycajny chlebik, rozky? Zuzka, Romi, Vy ste kedy zacali davat biely jogurt a pecivo? Viem, ze kojenym detom sa nepodavaju mliecne vyrobky do roka, ale R. skusil jogurt, velmi mu chutil a ziadna negativna reakcia nebola.

mouse
23. máj 2009

Zuzka kocik urcite predas.

anamor
autor
23. máj 2009

ahojte,
takze k topanockam, su uzasne, ale mam jednu otazku na vas /lilly a miska/ ze ci budu vase deticky v tom chodit aj po betono, po vonku a tak... ci len po trave a doma v byte? /lebo ja by som volila skor tu travu a byt - uvazujem ze mozno tiez kupim nejake, ked budes lilus nabuduce objednavat, tak sa pytaj rozdelime postu 😉 /
lubia sa mi moc, ale ja malej na von bezna prechadzka po nasich terenoch pevna podrazka a hlavne fixovana pata, lebo vidim, ze to je ozaj dolezite kedze mala je uz zacinajuci samochodec 😎 Inak baby prekrasne su tie topanocky. Zuzik filipko ti pekne chodi aj naboso?

zuzi kocare predas, drzim palce 😵 😉

N spinka a potom tiez ideme tatina na stavbu kuknut, zajtra mame navstevu, tatina v robote, takze taka ina nedela, ale nevadi.

anamor
autor
23. máj 2009

miska a este k tomu jogurtu do roka netreba ak kojis, to asi vies, ale N tiez chutil - rovnako ako R, pravidelne davam od 10m, pecivo od 7 ukonceneho - odporuca sa zacat v 7,8m takze by som ti radila zacni - chlebicek, rozky, detske piskotky bezvajicka ak nedavas 😉

juj krasne su tie botky babule! ale ze lilus a miska vzdy rovnake veci naraz riesia 😉

mouse
23. máj 2009

Ahoj Romi, ja tymi topankami riesim aktualnu situaciu, teda lozenie a stavanie sa. Aj to len preto, lebo Robko straca ponozky, aj ked mu ich spevnim gumickou a podlaha je u nas studena. Co sa tyka chodenia, tak tie topanky su podla mna vhodne ako som uz pisala na chodenie po trave a po dome.

mouse
23. máj 2009

Pecivo davam od ukonceneho 7.m a velmi mu chuti. Romi ked som naposledy u Zuzky - strasne davno - tak Filipko chodil doma na boso a pekne.

katarinkad
23. máj 2009

zuzi, drzim palce, nech kocare idu na dracku 😎 😎 😎

misi, ja nedavam este jogurt ani pecivo. My sme este len teraz zaradili do jedalnicka bezvajecne cestovinky a ovsene vlocky. Zatial nam tolko potravin staci, Borkovi to velmi chuti. 😉
A ked davate pecivo, tak ake? Graham rozky, alebo celozrne chlebiky?

zuzanat
23. máj 2009

ahojte, my sme sa teraz zase vratili z vonku... svokra opeka pri bytovke a zase pytala maleho, aby som ho tam nechala, ze je este malo hodin, no ale tak isto jej ho nenecham 😔
Filip chodi doma vacsinou na boso, az prednedavnom som mu kupila take otovrene papucky...ale on chodi pekne aj bosi, a ked je teraz tak teplo, tak je radsej bosy.
Jogurty jedaval asi od 7mes a tusim aj pecivo, nepamatam presne.Najskor som mu davala chlieb, ale nie cersty, ale teraz uz zje aj taky.Ja kupujem biele pecivo, cize take aj je.

Som pisala ohladom kocika, co sa mi to paci, babyactiv, teta je z Bardejova, a nevie mi poradit, kde ho maju na predajni, jedine tak ona...a pytala som sa na opierku a odpisala mi toto:
"Opierka chrbta je mäkko vypolstrovaná, zadná časť je z tvdého kartónu alebo plastu, proste je pevná, a opierka aj sedák je mäkko polstrovaný."
cize predpokladam, ze je pevna opierka. a este pisala, ze ten tyrkysovy nema polohovatelnu opierku noh, no ale kedze je dole, tak to hadam nevadi.
Tak neviem, fakt premyslam, ze prijmem segrinu ponuku a kupim ho uz teraz, aby som mohla ten svoj vyumyvat a vycistit...len neviem kde by som ho zlozila...no neviem, co mam urobit.
O take dva tyzdne asi aj pojdeme do BJ k babke, cize teoreticky by som sa mohla ist pozriet na ten kocik

tie topanky sa mi tiez pacia, ale podobne ako Romi mam pochybnosti, ci su aj na beton...

zuzanat
23. máj 2009

som sa sekla, v tej farbe co chcem ja, ma polohovanie noziciek, ale ze uz davnejsie nebol na sklade

lilly
23. máj 2009

ahojte, my sme boli zas cely den u nasich na zahrade, segra oslavovala narodky, tak sme sa fajne napraskali lakocinkami.. lilly bola taka nie az ta uplne vo svojej kozi, pre nu tam bolo asi vela ludi, no ale nechala sa polubit od vsetkych 🙂
mne sa tie topanocky strasne lubia, zatial budu take do 12 mesiacov a potom sa uvidi, aj tak bude potom zima, takze v takych by asi sotva chodila po vonku, aj ked som videla take aj zimne cizmicky.. no uvidim nakolko bude hruba ta podrazka a podla toho sa zariadim, ci sa budu pouzivat aj vonku.. v tej teme o liliputi je jedna baba, ktorej syn v takkych chodi normalne aj po vonku aj na horsich terenoch..
zuzi, som zvedava, ako pochodis s kocikmi 🙂
chcem este zarobit ten domaci actimel, sa mi uz chladi mlieko 🙂 som zvedava ake to bude 🙂

mouse
23. máj 2009

Ahojte, asi pred pol hod. sme sa vratili zo stavby, Robko sa premahal z poslednych sil, ledva sa mi podarilo povyzliekat ho, skontrolovat ci nema kliestov a obliect do pyzamka. Pecivo - chlebik zo zaciatku len domaci od mamy, vacsinou z miesanej muky - celozrnna, psenicna biela, razna a semienka lanove, sezamove, slnecnicove. Teraz papa taky, aky mame zrovna doma. Rozky mal zatial len biele. Cestoviny ma tiez velmi rad, hlavne v polievke, najskor povytahuje a poje tie.

mouse
23. máj 2009

Tie topanky su uplne idealne na nerovny teren - travnik, polne cesticky... Teda nevidela som ich nazivo, ale mali by byt, ak maju kozennu podrazku. Najidealnejsia na nerovny teren by bola bosa nozka, ale to sa neda vzdy a za kazdeho pocasia. Niektore deticky nemaju dost pevne clenky, ked zacinaju chodit, vtedy je dobre aby topanky spevnili clenok. Ale to je individualne, kazda mamina zhodnoti a posudi 😉 , ked si nie je ista, treba sa poradit s ortopedom. Take topanky sa daju kupit v zdr. potrebach a v niektorych lekarnach. Zo zaciatku je lepsie nechat dieta vychodit na prirodnom terene, nie na asfalte, betone. Aspon v ramci moznosti.

anamor
autor
23. máj 2009

ahojte,
k tomu chlebiku a rozkom, zo zaciatku som davala domace pecene /kedze mam pekaren/ aj biele, celozrnne, grahamove, bez semienok - kvoli vdychnutiu,teraz uz zvlada aj to, ale biely rozok z obchodu miluje 😉
kati mala by si zaradit lepok, aspon trosku 😉 a vlastne cestoviny su z obilia, cize lepok tam je, takze nic 😉

miska ja sa snazim aby mala chodila najme po trave - je sice nerovna, ale kvoli padom je to lepsie, dnes jej to islo krasne 😵

zuzi ten kocik je krasny, urcite budes spokojna, ale bolo by ho treba vidiet, ja som ich tiez okukovala 😉

katarinkad
24. máj 2009

Dobre ranko 😉
ja som prave vstala 😀 , tatinko sa postaral v noci o synacika, rano sa uz vyhrali spolu, teraz ho uz dal spinkat a vari obed. 😵 😵 😵 A poobede ideme na navstevu ku svagrinke.

romi, no ja som zacala davat ovsene vlocky kvoli lepku, nech si zvyka, a mozno mu strcim uz aj rozok dakedy do ruky.

zuzi, kocik je pekny. Aj ta farba je super. 🙂