Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
16. máj 2008

Ahojte 😉
tu nasu novu temu nejako flakame, nezda sa vam? 😀
Nam nesiel od rana net. 😒 No aj tak som mala plno prace. Upratala som cely byt, pripravila hostovsku, navarila, upiekla babovku a este ma caka zehlenie. Dnes v noci dojde navsteva, tak to preto. 😀 😀 😀

anamor
autor
16. máj 2008

katarinka mala si aktivny den. No ja som zahajila 40tt plavanim u znamych v bazene a bolo to nieco uzasne, som smutna, ze som to nemohla praktizovat cele tehu, tie co sa mozete hybat chodievajte urcite plavat.
Inak pohoda... neviem kedy sa rozdvojime 😉

katarinkad
16. máj 2008

anamor, tak ja uz cakam kazdym dnom od teba radostnu spravu. 😉 😉 😉 Pekne, ze ste si este zaplavali 2v1. 😉
Inak ja som dnes prisla na to, ze mam problem si oholit nohy. Zavadzia mi brucho. 😕 😕 😕 Boze, co bude v 9 mesiaci? 🙄

lasenka
18. máj 2008

dobre ranko 😉
anamor - ako sa citis? si este doma?
katka - 😅 v 9. mesiaci ti ich bude holit muzik 😅
dnes sa ukazuje krasny den, tak si ho uzite 🙂

kote100
18. máj 2008

ahojte 🙂
anamor no som zvedava kedy pride malinka na svet 😵

anamor
autor
18. máj 2008

ahojte kočky, stale som este v celku, ale uz by som aj rodila, hadam ma necaka prenasanie ako zuzku... ale hlavne nech sme zdrave a ok.
som este doma. Holenie v deviatom mesiaci je naozaj eeee.... nezvladam, nohy ako tak, ale pod pupok jednoducho nevidno 😀 a to ja este nie som az taky velikansky bruchac.
peknu nedelu vsetkym 😉

katarinkad
18. máj 2008

Peknu nedelu 😉
U nas je tiez krasne pocasie. Az horuco.
Dnes sme opat grilovali, a teraz uz len oddychujeme po dobrom obede. 😝

katarinkad
18. máj 2008

lilly, pekne brusko 😉

katarinkad
19. máj 2008

halooooo, kde ste vsetky? 🙂
To si tu budem pisat sama? 😀 😀 😀

anamor
autor
19. máj 2008

cau katarinka si tu este?
dnes ten blby kon blbol a tom som mala relativne cas.

lilly
20. máj 2008

ahojte, ja som uz druhy den v praci a dnes mam dost sialeny den.. 😠 Vcera som doma hned odkvecla do postele a spala.. Zmenili mi agendu, nefunguje mi k tomu jeden program, neviem ani kedy bude.. robim opravy po ludoch co ma zastupovali, mam tu bordel vo vsetkom.. 😖 a som hladnaaa ☹

katarinkad
20. máj 2008

Ahojky lilly,
ja som si aj myslela, ze mas toho asi dost prve dni v praci. 😉 No hlavne to neprehanaj, rob pomalicky postupne co treba.
A musis si asi nosit viac jedla do prace, lebo ked tolko pracujes, tak ti to rychlejsie spaluje. 😀 😀 😀

lilly
20. máj 2008

katka, ved mam dost jedla so sebou, len nemam kedy jest.. ale teraz sa napchavam 🙂

katarinkad
20. máj 2008

lilly, daj si pauzu, ved praca neutecie. 😀 No ale ani sa sama neurobi. 😒

mouse
20. máj 2008

Ahojte,
Lilly, Tebe uz ukazuje 15tt 😵 . Romi sa este neukazala, ani na skype nie je, zeby uz drzala v naruci milovanu Natalku? 😵
Katka, citis pohyby?

lilly
20. máj 2008

som si prave pospala polhodinku v kresle 😀 dobre mi to padlo. 🙂
romi by sa mi asi ozvala este pred porodom, vcera som s nou trosku kecla na skype, no nie vela

katarinkad
20. máj 2008

cau mouse. 😉
citim, citim. Je to take mile, niekedy sa cely den ani neohlasi to nase bambino, a niekedy kope o 106.

katarinkad
20. máj 2008

mouse, uz si nafotila brusko?

mouse
20. máj 2008

Katka, este nie 😒 .
Manzel mi slubil, ze ma odfoti, ale akosi sme k tomu nedostali. Aj ja pohyby citim niekedy cely den, dnes som bola trosku vystrasena, lebo som od vecera nic necitila, uz sa zase mrvi. A niekedy uz poriadne kope, niekedy len tak simra, stekli. Aj manzel to citi, ked mi da ruku na brusku, aj je vidno ako sa vlni a obcas taky kopcek vybehne.

katarinkad
20. máj 2008

ja niekedy tiez necitim nic cely den. A potom vecer vystraja, ked uz lezim v posteli. 🙂 Ale to je podla mna normalne, lebo tie babetka vraj teraz prespia aj 15-20 hodin za den. Takze sa nestrachuj ked ho necitis.

mouse
20. máj 2008

🙂 Vazne som mala obavu, lebo inak je to nase babo dost aktivne. Asi sa kruti aj v spanku. Vo stvrtok ides na ten utz?

katarinkad
20. máj 2008

urcite sa prevaluju aj v spanku. nase az take aktivne nie je, asi je lenoch po maminke. 😀
V stvrtok idem. Uz som z toho nervozna. 😒

mouse
20. máj 2008

Budes mat krasny zazitok. Spytaj sa aj, ci Ti to mozu napalit na CD. Potom uz svoje dieta nikdy neuvidis aj tak - anatomicky 🙂 .

katarinkad
20. máj 2008

mouse ale ten utz sa robi v takom klasickom obraze nie v 3D?
Ty chces ist aj na 3D, ci nie?

mouse
20. máj 2008

Je to morfologicky utz, to zmanena, ze sa robia rezy ogranmi, meni sa citlivost, aby videli kosti, makke tkaniva... Na 3D ist nechcem. Nedaleko robia aj 4D, ani neviem, aky je v tom rozdiel, ale myslim ze staci tolko utz kolko absolvujeme povinne.

katarinkad
20. máj 2008

Ja tiez neviem ci pojdem na 3D ci 4D. To je to iste, len neviem preco to tak volaju.
Uvidime po stvrtku, potom sa rozhodneme s mangelom.

mouse
20. máj 2008

Prave som si o tom citala, je tam rozdiel:
Trojrozmerný (3D) ultrazvuk sa objavil už pred 10 rokmi ako nová možnosť ultrazvukového zobrazenia.
Prostredníctvom série dvojrozmerných (2D) obrázkov je vytvára 3D obrázok.
4D zobrazenie predstavuje najnovšiu technológiu, pri ktorej rýchlo snímané obrázky umožňujú vyšetrenie plodu, alebo jeho orgánov, v reálnom čase v trojrozmernom zobrazení.
Toto zobrazenie bolo možné vytvoriť až v poslednej dobe, pomocou moderných počítačových technológií. Tieto sa využívajú na spracovanie veľkých objemov dát, okrem iného aj na tzv. 4D zobrazenie.
Špecifický spôsob zobrazenia pridáva k trojrozmernému ešte ďalšiu dimenziu, ktorou je čas, a tým umožňuje sledovať pohyb plodu v reálnom čase.

mouse
20. máj 2008

Lilly, nasla som nieco podobne tomu turistickemu nosicu, ktory som Ti spominala http://www.e-broucek.cz/klokanky-a-nosice/krosn...

katarinkad
20. máj 2008

mouse, diky za vyklad. Ja som to nejako nerozlisovala. 😀

lilly
20. máj 2008

dik mouse.. taky mohutny mi pripada ten nosic.. no zaroven tam je asi aj batoh.
Katka, este stale uvazujes nad 3D? Ja chcem ist urcite.