Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
17. júl 2008

Aj my sme chceli eurookna, ale cena nepustila, tak budu pekne biele plastaciky, uz sa na ne tesim (aj ked mi bolo chvilu smutno, ze nebudu drevene. Cenovy rozdiel bol skoro 100tis a to uz je teda na zvazenie)

katarinkad
17. júl 2008

mouse, biele plastaky su fajn. Pekne rozziaria celu izbu. A k hnedym drevenym by si mala len problem doladit podlahy, dvere, nabytok,...
Tak vam to celkom ide - myslim tu stavbu. Kedy sa stahujete???

mouse
17. júl 2008

Nevieme kedy, manzel by rad este tento rok, ale je na tom este velmi vela prace. Katka a vchodove dvere mate tiez biele plastove?

katarinkad
17. júl 2008

mouse, my mame vchodove dvere povodne stare, ale su este v dobrom stave, no chystame sa ich vymenit za biele plastove. Len sa nam akosi do toho nechce pustat. Momentalne davame este trochu do kopy schody a potom mozno ked sa manzelovi bude velmi chciet a stihne to do porodu tak aj tie dvere pridu na rad.
No na dome je vzdy co robit. 😀

katarinkad
17. júl 2008

muse, tebe uz svieti 3O !!! To je hrozne 😀 😀 😀

lilly
17. júl 2008

katka, ja som sa vcera totalne zalubila do toho lehatka, musela som ho kupit 😀 Este mi pisala, ze ma este jedno take, ale ruzove, ale toto sa mi asi paci viac a ked bude druhe baby chlapec, tak mu ostane 😀

anamor
autor
17. júl 2008

lilusik lehatko je krasne, bezove je neutralne, takze parada, treba mysliet na buducnost dopredu 😉 bez lehatka by som uz asi osedivela,aj teraz mi v nom spinka 😉 aspon chvilu. Bolave brusko a nespavost denna/nocna je dufam za nami 😒 dnes uz mame po rannej prechadzke, napapkana, trosku oddychuje. A ja si nieco stihnem porobit - pracovne...
inak tehulky ak sa da kupujte kvoli prebalovaniu veci medzi nozickami odopinatelne, mna poraza z dupaciek,ktore sa dolu nedaju rozopnut.... /to ma tak napadlo ako postreh skusenej mamy 😀 /

mouse my nevieme co skor tiez, s domom hlavne, my stahovanie o rok na jar najskor. Nastastie zatial neriesime novy uver,mozno o rok stavebko... som rada, ze sme aspon jeden vybavili 😉

zuzanat
17. júl 2008

ahojte, my sme sa prve vychystali, ze ideme na postu a prejst sa a zacalo poriadne liat, tak sme sa zase povyzliekali.hadam sa pocasie umudri. inak som este u nasich, lebo muzovi akosi vyhovuje, ze vstava do prace o dve hodiny neskor ako ked sme doma, takze ma nenahana domov a mne to vyhovuje 😀
vcera sme zavarili 30 poharov detskej vyzivy, z toho je aj par s bananom, je dobrucka, dufam, ze aj filipkovi bude chutit. ten sa prebudil po 7hod a akosi sa mu nechce spat, stale si dava ruky do pusy, uz ma z toho poraza 😅 lebo ho pootm poriadne napina a dnes aj dost vygrcol. 😉 neviem ci mu nepojdu zuby, lebo jazyk aj zuby pcha stale na to iste miesto.

lilly to lehatko je nadherne! 😵 my mame take obycajne, ale tiez sa mu tam paci, lebo vsetko vidi, ale spat sa mu tam akosi nechce, ale to sa mu nechce nikde. som premyslala, ze by som kupila tu hupacku, ale zase neviem kde by som ju skladovala, lebo uz toho mame doma akosi vela a neni sa tam kam pohnut.

romi dobry postreh, svata pravda 😉 ja som pre maleho dostala velmi vela triciek s kr. rukavom, su krasne, ale este su nam velke, ani neviem ci ich vynosime. a su dost neprakticke pre take male babo, lebo ked nemam gate na traky, tak bude mat holy chrbat.

katka mas krasne fotky, som pozerala, si kocka 😉

miska vy este neviete co cakate?

ale vam to rychlo ubieha, o chvilu si budete pisat s nami o plienkach 😀

anamor
autor
17. júl 2008

zuzi veru bezi to o chvilu tu ani ziadnu tehulku mat nebudeme 😉
s trickami som na tom zuzi podobne ako ty, asi ich nevynosime, lebo su nam velke. Body su na nezaplatenie.
Inak ja som rano malu vyletnila, lebo bolo teplo, teraz je menej stupnov ako rano, tak somprezliekala, u nas vyzera na prsanie... ach jaj, ved ano pradlo mi visi vonku,ved nemam co robit pravdaze o chvilu pojdem zvesit a znova vesat dovnutra na prenosny susiak....
hojdacka musi byt super vec, ale ja uz dalsi kram tiez nepotrebujem, hrazdicku mame dokonca u nasich, tu nemame miesto...

katarinkad
17. júl 2008

zuzi, a keby si dala Filipkovi na ruky rukavicky nepomohlo by to? Ci aj tak by si daval ruky do pusy.
Ja tiez stale uvazujem ci objednat tu hojdacku pre maleho, ci nie. Ale asi objednam, ved to budemem pouzivat aj ako lehatko aj sa tam pohojda. 😉
zuzi, dakujem za pochvalu 😀

daktore tie detske veci su fakt dost neprakticke, ale to si clovek ani neuvedomi ked to kupuje, az potom v praxi pride na to ze co je dobre. My budeme mat tiez urcite niekolko takych kuskov z ktorych ma pojde porazit. 😀

zuzi, mouse bude mat chlapceka. Som jej predpovedala. 😀 😀 😀

anamor
autor
17. júl 2008

niektore vecicky su katarinka akurat tak pekne a este dalsi poznatok nohavice /polodupky/ len na siroku gumu, ziadne gumickove 😉 a vsetko s pruznych materialov, my sme dostali jedny satocky - bavlnene nepruzne a otrasne sa obliekaju.

zuzanat
17. júl 2008

katka v rukaviciah by sa uvaril, lebo sa mu strasne potia ruky aj nohy a jemu je to jedno co ma v ustach. ked ho prebalujem tak aj body si tam strci alebo plienku. ale davam mu kapesnik, nech sa vyblazni 😀
ja som si myslela, ze kolko mam vela body, ale vyuzivam vsetky, je to fakt dobra vec. aj na spanie ked je teplo aj cez den 🙂
akurat premyslam, ze co mu obleciem na uvitanie, lebo nohavice su nam vsetky este take vacsie a dupky mu nechcem dat. dufam, ze bude pekne a dam mu frajerske kratase 🙂

my mame doma deku, lehatko, vajicko a to este budeme kupovat choditko, stolicku, no neviem kde to vsetko dame, keby vidite aku mame spalnu narvanu

katarinkad
17. júl 2008

zuzi, ved aj nam sa tie veci uz nejako kopia doma (uz mame plnu komodu, satnik uz tiez praska vo svikoch, kocik je rozlozeny a nieco je pod postelou, nieco v skrini, konstrukcia v hostovskej, autosedacku uz ani nemam kam napchat... no hroza) a to este stale daco dokupujeme a dokupujeme. Asi budeme nuteni zariadit malemu izbu cim skor a vsetky tie jeho haraburdy skladovat tam, aby to nebolo po celom byte.

Idem varit. Sa mi nechce ale co narobim. Dnes budu francuzaky 😝 😝 😝

anamor
autor
17. júl 2008

ja uz zacinam byt tiez riadna hladoska 😝 my tiez kupime choditko, stolicku a prenosnu postielku na dovolenky, o rok vyrazame do hor urcite a ja by som velmi chcela k moru, uz som aj setrit zacala
zuzi stolicku kupis drevenu, ci plastovu?
v sobotu ma byt inak pekne 😉

ozaj a dovolenkovat sa nikto toho roku nikam nechastate?

zuzanat
17. júl 2008

katka len vy mate aspon kde zariadit detsku izbu, len v tom nasom dvojizbaku mame smolu, vsak romi.
ja by som tiez na rok chcela k moru, ale tazko povedat ci z tej mizernej materskej na nu nasetrime 😅
ja chcem drevennu stolicku, je lepsie ze sa da rozlozit, lebo ked uz je dieta vacsie tak v tej plastovej je take nestabilne ked je tak vysoko, vidim to u susedov, aj ked je krajsia, ale pride mi menej prakticka.

katarinkad
17. júl 2008

u nas tento rok dovolenka veru nehrozi. Ale nevadi mi to. Ved kde by som sa trepala s tym brusiskom 😀 😀 😀 Ani penazi neni nazvys, sme dost uz vyzmykani po tej prestavbe a tie veci pre maleho nas uz tiez stali dost a este aj budu....uvidime o rok.
A dnes nam dosiel darcek co sme si s muzom objednali na 2. vyrocie sobasa - tak sa tesim - kamera. To hlavne kvoli Borkovi. 😉 Prosto o u nas sa peniaze dlho neohreju 😀 😀 😀

katarinkad
17. júl 2008

anamor, este mi napis ako sa da setrit na materskej a popri tom stavat dom????? 😀 😀 😀

anamor
autor
17. júl 2008

katarinka teraz kym je materska este sa celkom da, lebo co ja neminiem na seba o to menej je ta materska, takze mame rovnako a boli sme nauceny setrit na dom, prosto stale cosi odlozit, horsie to bolo ked sa kupovala vybavicka pre malu, to slo cele setrenie na nu... ale ja setrim momentalne tak, ze co si zarobim popri materskej /robim ucto.../ tak sa budem snazit to odkladat a uvidime. Neviem ci na dovolenku pojdeme, ak nie kupimnieco do domu. Inak zatial mala nestoji tak vela - ak neratam plienky, lebo papa zatial moje mliecko a umele mlieka su dost drahe.

katarinkad
17. júl 2008

anamor, tak ty si sikulka. Obdivujem ta ze stihas pri malej este aj nieco robit a zarobit si. 😵

krasne foto si pridala. Natalka je uz nejaka velka. Kolko uz meria, vazi? Viem ze ma byt po kom dlha... 😅

anamor
autor
17. júl 2008

katarinka no snazim sa, mam na to nejake obdobie, nemusi to byt zo dna na den a zatial som si tych par hodin nasla, vlastne tento mesiac robim prvykrat co mam malu,nadbehla som co sa dalo, ked som bola tehu...

no veru je dlhana a to oblecie stale 56tky bez postoliek, ale uz asi nie nadlho ☹ leti to 😢 az mi je to luto
meria uz urcite 60cm, teda mojim meranim nedokonalim, lebo sa stale mrvi a vazi na kuchynskej vahe cca 4800g /ako mesacna mala 4100/

mouse
17. júl 2008

Ahojte, uf, to trvalo, kym som Vas docitala... Prave sa snazim spomenut si, ci su dupacky, som som kupila, rozopinatelne dolu, ale nespomeniem si. Nuz, nie vsetko pekne je prakticke... body mam zatial len 2ks, budem musiet dokupit, ale uz sa mi bude lepsie nakupovat, lebo nemusim hladat len neutralne 🙂 . Dnes na utz som videla gulky a pipika, sice maly je otoceny chrbatikom ale sikovny doktor urobil rez a dostal sa tam. Len je otoceny ritokou dolu. Zuzi, Romi, Vam sa kedy dietky pootacali hlavickou dolu?

katarinkad
17. júl 2008

mouse, ja som ti to hovorila ze to je ROBKO. 😉 Som ja ale jasnovidka. 😀 😀 😀

Nas maly sa otocil niekedy v 26 tt, ja som to citila. No dava mi riadne kopance! Betar maly. Ale neboj sa niektore deticky sa otocia az tesne pred porodom. Este ma dost casu. 😵

mouse, tak hor sa do nakupovania modrych veciciek. 😀

katarinkad
17. júl 2008

mouse, to si dnes bola len na utz, ci ti robili aj nieco ine?

anamor
autor
17. júl 2008

mouse gratulujem k Robkovi, tebe som sice tipovala babu 😉 ale spon bude mat filipko kamoša 🙂 ked byvate tak blizko. Zmen si profil 😉

moja mala bola otocena dole hlavkou uz velmi skoro, na 3D 24tt uz bola a odvtedy bola tak stale, mala akoby zafixovanu hlavku dole, a bolo ju citit pri kontrolach vzdy...

mouse
17. júl 2008

Dnes to bol utz, co sa robi v 30tt. Robili mi ho v nemocnici, objednali ma v poslednej poradni.

katarinkad
17. júl 2008

ja idem o tyzden na utz, ma mi robit aj prietoky moja dr. No robili mi utz v nemocke, takze maleho som videla nedavno.

mouse
17. júl 2008

Aj toto boli asi prietoky.

mouse
17. júl 2008

Katka, ako si citila, ze sa Borisko obratil? Ja mam niekedy pocit, ze este cestuje a otaca sa..

zuzanat
17. júl 2008

ahojte, tak som bola na poste, stihla som si kupit aj dve take obyc podprdy, nie kojenecke, uz nemusim tolko nosit tie vlozky do podprdy, tak sa tesim, lebo to je pod trickami vidiet.

romi ta obdivujem,ze dokazes usetrit, to nam sa akosi nedari, som si musela teraz kupit aj nejake veci na seba, lebo som akosi nemala co na seba. objednali sme obyv. stenu, filipkovi cosi dokupit a pod. strasne by mi bodla nejaka praca, lebo si to neviem predstavit od oktobra ako to bude.

miska gratulujem k chlapcekovi 😉
nas maly bol tiez uz v 20tt otoceny dole hlavickou a uz sa nepretocil potom.

katarinkad
17. júl 2008

mouse, neboj sa maly sa este otoci tak ako treba. Ja som to citila, proste sa mi tak prevalil v bruchu, ze normalne som citila ze je zadockom hore, lebo mi ho tak vypucil na bruchu a potom som citila ovela silnejsie kopance hore ako predtym, takze som si myslela ze to uz kope nozickami hore do brucha. A hocikedy mi tak prechadza hore cez brucho, je to take silne, ze to musi robit nozickou. No ja dufam ze sa este neotoci naopak, lebo aj to sa asi moze stat. 😵