Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
16. sep 2008

ludia, kde ste vsetci zasa?
uz som doma a dosli mi uz plienky Baby Lucy, teda ta mensia objednavka. Tie bambusky su strasne krasne, makkucke 😵

mouse
16. sep 2008

Ahoj Lilly, neodolala som a objednala som plienky Baby Lucy, 2ks organic 3in1, 2ks organic xs-s, 2ks vrchne nohavicky fix, 2ks vlozka organic s a 4 balenia separacnych vloziek Disana.

lilly
16. sep 2008

super 🙂
skoda ze si nejaku bambusku este neprihodila, tie su mi strasne sympaticke 😵

katarinkad
16. sep 2008

cau babulky 😉

my sme boli u susedov blahozelat susedke k meninam. Som sa tam ojedla, ze len odfukujem. 😝 😝 😝

misi, ty uz mas vsetko pre babo pochystane? Mohla by si hodit nejake foto aj s bruskom. 😵

lilly
17. sep 2008

ahojte, este vsetky spite? 🙂

anamor
autor
17. sep 2008

Ahoj lily, ty srandistka, u nas to vyzeralo dnes na budicek o 4tej 😅 lebo uz o siedmej vecer Natalka zaspala po okupani... bola unavena. Vcera sme boli vonku, taka kosa, ze som skoro cinkla, mala bola nervozna, lebo sa nemohla hybat v tych hrubych veciach...
dnes mame plavanie ach jaj 😒 hadam neprechladne pri prechode domov.... uz pouzijeme aj fusak do autosedacky...

lilly
17. sep 2008

no len sa dobre zababuste po plavani obidve... aj u vas tak fuka? u nas je pocasie, ze ani psa nehodno vyhnat von 🙄

anamor
autor
17. sep 2008

juj zuzi veru aj u nas ☹ 9stupnov, ale vykuklo konecne slnko, len priserne fuka 😠 a vcera cely den smoklilo, aj vonku sme boli a stretli 2zufale mamicky s detmi ako my, sme sa smiali... ze sme naobliekany ako v novembri 🙂

katarinkad
17. sep 2008

Ahojte 😉
no to pocasie je des 😒 Mne sa nechce ani nos vystrcit z domu. To uz bude takto chladno? Mohlo by prist este babie leto. Nejako sa neviem zmierit s takou zimou tak zrazu. A ked si predstavim ako budem musiet babusit maleho ked pojdeme von. 😢

Som dnes poprala aj pozehlila normalne 4 perinky, co som vobec nemala v plane ze ich budem pouzivat. No asi bude malemu na zaciatok teplejsie v takej perinke ako len tak, alebo v tenkej zavinovacke. Ved uvidime.

lilly
17. sep 2008

uz mam aj raincover na hlboku vanicku, teraz mi to ta kocka doniesla do prace 😵 a kedze je mala dcerka asi tak 1,5 rocna sa s tym hrala, tak niekam zapotrosila obal z tej plastenky, tak mi dievcina zabalila ako odskodne jedno mini detske pyzamko pre najmensie babatko 😀
bola som aj v DM, nakupila som kozmetiku pre babo, nakoniec som sa rozhodla pre Baby Love, vlhcene obrusky, potom kadejake prsne vlozky a krem na bradavky pre mna, plienky newborn, tiez baby love, vzala som dva balenia, bo mali len take mensie po 28 ks a neviem, ci to nie je malo do porodnice a neodolala som este jednej plysovej hracke, take ruzove prasiatko z macka pu 25cm, strasne makkucke a drzi take nieco ako uteracik, to bude drobcek isto ozuzlavat 😵 😀 to bude len jej hracka 😵
no kopa prkotiniek to bola, dokopy som tam nechala 1065 sk a to som mala este 10% zlavu, bo som mala tu karticku s bodmi uz zaplnenu..

miska, mrkla som aj na tie Alany, midi velkost 48 ks stoji 289,90 sk 😉

katarinkad
17. sep 2008

lilly, ty mas riadnu nakupovaciu maniu 😀 😀 😀 Mas este kam davat tie veci?

co je to raincover?

lilly
17. sep 2008

katka, plastenka /na hlboky kocik/ 😉
este musim vykupit lekaren, zopar veci mi chyba, a treba mi este kos na plienky a tasku na kocik a mala by som mat vsetko 🙂

katarinkad
17. sep 2008

lilly, ved mas este kopec casu. Hadam nas nechces s mouse predbehnut a porodit skor 😕 😕 😕
Kedy koncis v praci?

aky krem na bradavky si si kupila? Mas nejaky overeny od maminiek? Ja nemam ziadny zatial kupeny. Ale ved ked mi bude treba tak potom kupi mangel. Len neviem aky je dobry.

lilly
17. sep 2008

krem na bradavky mamtiez baby love z DM, som tu o nom citala ze je vraj dobry, tak neviem
viem, ze mam kopu casu, no chcem mat vsetko pokupene, nech sa tym uz nemusim zaoberat, hlavne, ked uz budem doma a nebudem v KE tak casto. Potom behat po nasom zapadakove sa mi nebude chciet a DM tam ani nemame.
v praci budem do buduceho utorka, potom im dam paaaa 😀

katarinkad
17. sep 2008

hello, kde ste vsetky?

Snad miska este nerodi ? 😕 😕 😕

Lilly, ale to zbehlo, nie? Uz ides na matersku aj ty. Aspon si uz oddychnes od prace a budes len konikovat a pripravovat sa na prichod malej princeznicky. 🙂

lilly
17. sep 2008

strasne rychlo to utieklo.. este budem mat sice dva tyzdne normalnu dovolenku a MD az od 8.10, ale som rada, ze uz nebudem musiet chodit do prace. Uz zase sa planuje coro-moro s agendami, zase by som bola za odpadkovy kos, do ktoreho treba hodit nejaky kus agendy, ktory niekomu nevyhovuje, vadi, alebo sa mu nepaci, prip. nestiiiha.. 😠 sa ma dnes veduca pytala, ci by som to zvladla, prip. ten novy co pride.. tak som jej povedala svoje, ze podla mna by to bolo vela aj na mna, co to zhruba viem robit, aj to nove a svoju agendu viem dobre, no mala by som toho takto spolu vela, nie to este ten novy chlap, co ma gulas len cisto z mojej agendy sucasnej.. popri tom som si povedala svoje na kadekoho z oddelenia, aj co si o vsetkom myslim, aj ze som zase za kontajner, na ktory sa zase daco kydne... 🙄 ale vsak co, budem v praci uz len 4 dni, tak som nemala zabrany.. 😀 ale celkom dobre sme si v podstate pokecali.. no je dost mozne, ze ten novy dostane tu uplne novu agendu a moja sa prekydne na druheho kolegu, alebo len jej cast... no akoze, ja to uz mam dost v pazi.....

zuzanat
17. sep 2008

ahojte, ja som dnes bola u nasich a behala po obchodoch, zhanala som flisovy overala, ale nikde nemali, len sustakovy alebo tie teple supravy, a to nechcem. takze nic moc, nakoniec som objednala z mmb.
lilly aj ja nakupujem vacsinou v DM, aj dnes som tam bola, nemala som termoobal na flasu MAM a kupila som aj niveu krem proti vetru a chladu, tiez tam kupujem vlhcene obrusky 4balenia za 200sk, tycinky do usi, prsne vlozky, dudle, masticka na bradavky je super! a kupila som aj mandlovy olej namiesto avirilu. je to super drogeria a aj plienky tam maju dobre. ja som mala v porodnici jeden balik tyhc plienok, ale potom mi este museli kupit.
prala som maleho veci a este nie su suche a to mam plny kos, som zvedava kde ja budem susit to pradlo, katastrofa!

mouse
17. sep 2008

Ahojte,
Katka, vsetko co mam doma mam uz tyzden oparate a ozehlene, vratane periniek... Zuzi, flisove overaly maju velmi pekne v Tn na namesti sv. Anny v pasazi u Sanera. Kupila som tam taky overal pre kamoskinho syna. Mne este chybaju nejake veci, ako napr. deka do kocika, ale to mam slubene od rodiny, tak to neriesim. Dnes ma boli nasi pozriet a tak som sa s nimi zviezla ku nim, manzel ma vzal domov cestou zo stavby, A teraz varim gulas na zajtra na stavbu, chcela som az rano, ale zmenili sa plany a miesto o 9tej idu o 7 a to by sa mi teda nechcelo o 4 tej vstavat k hrncom... Lilly, ja este doobjednam asi aj nejake bambusky, len som nechcela naraz objednavat vela, vyskusam to co pride a ak sa mi to bude pozdavat, objednam celu vybavicku. S tymi Alanami si ma potesila 😵 nesmierne, ja som dala za tie moltexy nieco vyse 600Sk, tusim 48ks...
Romi, daj vediet, ako bolo na plavani, som velmi zvedava. Dnes som aj v stolarskej dielni predbezne zajednat kuchynu, 4.10 nam pridu robit omietky, potom podlahy a mozu prist zamerat kuchynu.

katarinkad
18. sep 2008

Dobre ranko babulky a babatka 🙂 🙂 🙂

misi, tak ty si v noci takto vyvarala 😕
Vy to s tym domcekom myslite vazne, ze do konca roka byvate? To ste teda sikovni. To je fajn ze uz mate vsetko poriesene, aj kuchynu pomaly. Nam to trvalo dost dlho. My sme len obkladacky zhanali skoro pol roka a kuchynu sme tiez riesili asi pol roka....a vsetko to islo pomaly. No prajem vam nech to sup, sup dokoncite a nech si prve Vianoce s malym Robkom vychutnate uz v domceku. 😵
Ako sa citis? Este sa nechystas rodit?

Ja mam dnes poradnu v nemocke, tak som zvedava. Ale nemam ziadne priznaky, takze asi sa este nic nedeje. 😉

lilly
18. sep 2008

ahojte, miska, co si ty tu stvarala o 01:39?
tebe uz svieti 39tt 😕
joj, ako sa mne nechcelo dnes do tej prace... 😖

anamor
autor
18. sep 2008

ahojte kocky,
lilly krem na bradavky babylove je super, ja tiez nakupujem v DMke vela veci - hlavne ich znacku - som s nou spokojna a je za super cenu, aj ked teraz ako mam malu sa tam velmi casto nedostanem. Za tie Alany celkom slusna cena, musim uznat, na to ze su eko to nie je az take premrstene, ak clovek este vyuzije 10percent, mozno ich vyskusam aj ja 😉 ja som na ne pozerala, ale mali len velke baliky vzdy a hlavne velke velkosti, tak asi midi boli vypredane - som myslela, ze nevyrabaju.
Zuzi ty olejujes maleho? lebo ja malu vobec nie, teraz ako chodime plavat, tak ju natieram s niveou mliekom a je skvele, taktiez planujem kupit krem proti chladu, zatial mam 2vzorky tak vyuzivam tie a paci sa mi.
a ozaj dm vlhcene su dobre? tie som este nemala, stale mam zasobu z rakuska - pampersy a nivea za super ceny, ale zasoby sa minaju a tak skoro tam asi nepojdeme

pranie a susenie pradla, ach jaj depresia ma chyta....

lilly tebe sa to ozaj krati, ze utorok dovca, no supeeeer a uz si budes uzivat doma s bruskom, lebo v tomto mrcha pocasi....

mouse uz ti skocil 39tt 😉 miska no super so stavbou, Vianoce v novom su realne.... my uz mame objednane okna konecne, riesime kanalizaciu, uvidime, kedy budu moct prist aj kvoli kureniu. Okna uz prisli?

plavanie - vcera sme zacali s abecedou potapania, co nevidiet ideme pod vodu, zatial len trenujeme reflex, ale ja ju trenujem uz 1,5mesiaca podla kamoskinych instrukcii 😉 takze to nam problem nerobi, mala tam je nadsena a paci sa jej, vo vode je ako rybka, akurat vcera ju triasla zima, ale v saune sa zohriala 😵 domov som ju zababusila a krasne po tom plavani spinka. Rano sme sice od 5,30 hore, ale co narobim s ranostajkov, teraz zalomila este na chvilu 🙂

zuzanat
18. sep 2008

Misi tam ma tiez napadlo ist, ale ked je takto hnusne, tak som nechcela s malym moc behat, tak som objednala z MMB, nie je sice podla mojich predstav, ale co uz. za kolko si kupila ten overal, nemas foto?
si teda sikulka, ze si tak neskoro varila. ja som do polnoci sa hrala s fotkami maleho 🙂
tie bambusky chcem aj ja kupit, aj ked si neviem predstavit ako ich budem susit, lebo teraz susim pradlo aj 2-3dni, takze o nicom, vnutri nemam kde mat susak, no ale sak vies o com hovorim...
dnes sa chystam triedit nase veci, tak som zvedava, vela veci ani nenosim, ale je mi luto to vyhodit, neviem co s nimi 😔

lilly
18. sep 2008

ahojte,
no dufam, ze budem spokojna, alebo teda Liluska s kozmetikou Babylove, vcera som vlastne vsetko nakupila ich znacku, este aj zlcove mydlo na skvrny Denk mit, lebo ked som ocuchla Lanza mydlo, som myslela, ze grcnem.. to Denk mit je sice asi tak stvrtina z toho velkeho Lanza, no aspon normalne vonalo
romi, v utorok budem este v praci, od stredy mam dovolenku 🙂
Tie Alany su take dost velke baliky, ale je tam 48 ks, cena ujde aj podla mna, potom skusim aj ja, ked bude mala trosku vacsia, kedze velkost mini z nich nerobia.
DM vlhcene obrusky som kupila take v bielom baleni sensitiv, mali aj ine, asi 3 druhy tusim, aj take s aloe vera a neviem s cim este. Boli aj mini balenia, po tusim 20ks, potom normalne balenie tusim 80 ks a potom 4 baliky spolu za zvyhodnenu sumu 199 sk.
aj nejaky babylove krem na zaparenu ritku, tiez sensitiv som kupila, tiez ho maminky chvalili.
romi, s malou plavkynou by ste sa mohli pofotit, take plavajuce deticky su strasne krasne 😵

zuzanat
18. sep 2008

ja mam vlhcene obrusky tie zelene, sa mi pacia viac ako biele, ale v poslednej dobe ich skoro voebc nepouzivame, ritku mu umyvam v umyvadle. maleho olejujem vzdy po kupani. a teraz mu musim aj licka natierat, lebo ma take skarede na tvari zo zipsu, ked sa mu sucha o licko.
na kupanie sme mali sebamed, ale teraz som kupila niveu a aj ten krem mam proti chladu, tak dufam, ze uz sa nevyhadze ako ked bol malicky.
na ritku mam rybaciu mast alebo sudocrem velke balenie, to mam este od zaciatku. ale uz nedavam po kazdom prebaleni, vacsinou po kakani, ale kaka tak raz za 4dni...
sa mi zda, ze viac cika v tomto hnusnom pocasi 😖
som upratovala skrinu v kuchyni, vyhodila som kopec igelitiek, poharov z nescy a pod...
maly mi zacina akosi malo papat a mrvi sa pritom nenormalne, neviem co to 😔

mouse
18. sep 2008

Ahojte,
Katka ako v poradni? Daj vediet, som moc zvedava, co mas nove 🙂 . Aj ja som mala dnes poradnu, vraj sa pekne otvaram. Minule som Vam zabudla napisat, ze mam streptokoka - ojedinele, vysledok zo steru. Ja mam na prsniky taky krem z dr. Nona na prirodnej baze a kupila som este v lekarni krem Cicaderma, je vraj dobry aj na ritku. A na ritku som kupila este rybaciu masticku. Co sa tyka ostatnej kozmetiky, zatial mam len cisty mandlovy olej, olej do kupela neparfemovany a taku specialnu sol s harmancekovym olejom. Dufam, ze nebude viac treba. Zuzi, ja to mam so susenim podobne, napchala som susik napradlo do izby, tak sa zas nedostanem do skrine.
Katka, ja som vybrala kupelnu za jeden den, kuchynu tiez za jeden den. Keby sme neponahlali, vedeli by sme sa s tym vyhrat, napr. kuchyna sa nam poaci murovana so vstavanou pecou, hmmm ... romantika jako kdysi... Ale kedze ponahlame, postaci nam obycajna kuchyna. A v kupelni si chcem tiez viem predstavit vselico, ale radsej sme sa aj tam uskromnili. Romi, plavanie je vyborne, ja sa uz tiez neviem dockat 😵 . Idem chystat chlebiky, pride mi za chvilu navsteva. Majte sa krasne a ... najradsej by som bola, keby nasledujuca sprava odo mna bola uz sms z porodnice 😵

katarinkad
18. sep 2008

Ahojky
V poradni bolo vsetko OK. My sa zatial neotvarame, takze asi tak skoro este rodit nebudeme. Vybavili sme konecne epidural. A zajtra rano mam prist este na odber krvi, ze kvoli zrazanlivosti. 😵
Mouse, ja by som uz tiez bola najradsej keby sa maly vypytal na svet. To cakanie je take blbe. Tiez by som to mala najradsej za sebou. ☹

mouse
18. sep 2008

Navsteva uz odisla, stihla som aj psa narychlo povecncit. Teraz sa napchavam chlebikmi. Katka, ani ja nemusim rodit skoro, este ma mozes predbehnut. No hlavne aby vsetko bolo v ten spravny cas 😵, najlepsie pre babatko. Dnes sa citim vyborne, len brusko mi stale otazieva a klesa. Neboj, oni sa vypytaju na svet 😵 .

anamor
autor
18. sep 2008

ahojte tehulky, nemusime vam vraviet teraz vo finale co je to prenasat, je to kazdym dnom horsie, az na depku, ale nakoniec drobci vylezu 😎
lily uz sme spravili par foto, ale je tam blbe svetlo nie su bohvieco, ked pojdeme pod vodu chcem odfotit, dufam, ze sa mi to podari 😉 a hlavne ze pojdeme aj pod vodu, lebo nie vsetky deti idu hned v prvom kurze...
ja inak dost pouzivam niveu baby, aj na ritulku, ale mam aj dm - male balenie do tasky na vychadzky a som spokojna, neviem co je to zaparena ritka. Akurat som sa chcela zuzky spytat, ci aj teraz v zime fici na obruzkoch, alebo ci umyva vodou, predsa len su studene... len ja mam kupelnu a prebalovak najdalej od seba, preto ficime na utierkach, ale urcite aj z tych ma peknu ritulu, lebo tiez obsahuju kadeco /verim ze aj prospesne 😅 /

zuzanat
18. sep 2008

ahojte, tehulky verim vam, ake je strasne to cakanie 😖 ja som uz mala poriadne depky na konci a ked to prislo, tak som ani za svet nechcela ist do porodnice, ze sak to isto nie je porod 😀
ale potom ked zbadate vase babatka, tak si poviete, ze to stalo za to. ja by som toho mojho maznaka zjedla, je to totalne dokonaly clovek, strasne ho zboznujem 😵 😵
sa mi vecer tak pokakal, teda ani nemal taku plnu plienku, len to mal vsade, aj na body a dupackach, tak som hned sla do kupelne, ale smrad je to teda strasny, niekedy mam fakt problem 😅 😀
je to uz velky chlap, za vsetkym sa natahuje, vyska, skeri sa a ked sa na neho nahododu nepozeras, tak na teba hladi kym si ho nevsimnes 🙂
romi ja prebalovak vobec nepouzivam, mam tam kvetinu, knihy a fotku 😀 akurat, ze je super velky a zmesti sa tam vela veci pre Filipka.
inak mam na pracke tu podlozku, len ta nam je uz mala, a hemzi sa ako blazon, kolko krat mam problem mu dat plienku, co je stale v pohybe.

musim ist spat, lebo som ako mechom prastena 😖
v sobotu budeme sami doma, muz ide na cely den na ryby 😒 aj tak nic nechyti a za to co kupil krmivo a listok, som mohla mat tolko ryb az no! ale tak co uz s nim...

dobru nocku 😉

katarinkad
19. sep 2008

Dobre ranko 😉 aj ked u nas skarede, uprsane ☹

My sme dnes skoro vstavali, uz o 7 sme boli v nemocke na odbery. Cez den dufam dospime. 😀
Ja z toho pocasia uz saliem. Nikde sa neda ist, nic sa mi nechce... 😖 Od vcera mame v meste vystavne trhy, no ale v takom pocasi, neviem ako to tam vobec funguje. Chcela som sa ist trochu pozriet, ale neviem, neviem.

Ja mam pre maleho na ritku Rybilku (tusim sa to tak vola) a inak na kupanie a po mam Bubchen aj Batole. Uvidime co sa osvedci.