Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
1. okt 2008

Ahojte
lilly, ako je doma? Ako vidim asi sa nenudis? Len si pekne vsetko poper a pochystaj, potom akoby si to nasla. 😵

Nemame spravy od misky?

Nase babetko je zlatucke, mali sme kludnu noc. Cely den je zatial tiez dobrucky, len spinka a papa. Kiez by mu to vydrzalo co najdlhsie. 😉 😉 😉

katarinkad
1. okt 2008

anamor, Natalka je chorucka? Snad to rychlo prejde.

Ja som na druhy den po porode hned ochorela. Hrdlo, teplota, nadcha. Mangel je tiez na antibiotikach uz tyzden. Tak sa len bojim o maleho aby to neschytal od nas. Boze, neviem si predstavit ako by sme zvladali chorobu s takym malinkym babom. 😨 😨 😨

lilly
1. okt 2008

no teraz som dozehlila... ufff 🙄 totalne nevladzem, az som zalahla..
mala som tam kadejake perinky, obliecky do kocika, milion plienok.. tie stvorcovky asi nebudem velmi casto zehlit, sice ich asi nebude tolko naraz..
tie nohavickove su super, tie sa zehlit nesmu 😵 a zo susicky vysli take uzasne hebke a makkucke nadychane 😵 aj tie viacvrstvove plienky sami lubia este viac ako stvorce..
katka, dnes som sa nestihla nudit este.. este som chcela tie hnusne nalepky odlepit z toho prebalovacieho stolika.. ako ste to vy davali dole?

zuzanat
1. okt 2008

ahojte, my sme boli cely den u nasich, maly ma rano o 7h uz tahal za vlasy, ale odolavala som este pol hodinu 😀 v noci o pol druhej mal opat potrebu sa rozpravat, sa rehlil ako blazon 😀
romi mne uz druhu noc po sebe zacal tak velmi plakat, neviem co to.
dnes sa mi cely den precikava, nechapem normalne 😖
sme zajednali stolicku, mali na predajnu tu co chceme, ale zelenu, tak nam ju teta predviedla, je totalne vymaka, to polohovanie chrbta, vysky sedacky, skladanie, no super! nasa bude v stredu, tak sa tesiiiim 😵
a kupila som malemu krasne capacky na zimu, su vymakane, aj ked pre dievcatka tam mali omnoho lepsi vyber, ale co uz.
Filipko bol dnes prvy krat vo vacsej autosedacke, celu cestu s otvorenou pusou pozeral von oknom, lebo konecne vsetko videl 🙂

anamor
autor
2. okt 2008

dobre ranko,
aj my sme uz hore nejaku tu hodinku, dufam, ze mala este zalomi, ale ja uz som dokonale prebrana...

zuzi tie capacky si kupila v nejakom detskom obchode? ci v obuvi, ci kde?
vy uz mate vacsiu autosedacku, ja cumim 😉

my sme tak plakali vcera cez den ☹ nechapem, ale je to strasne, ani utisit sa neda 😅

zuzanat
2. okt 2008

dobre ranko, my sme dnes vstavali po pol deviatej, ale v noci som bola hore kazde dve hodiny, lebo Filip stale vydaval divne zvuky, alebo sa dal na brusko a nevedel sa pretocit a pod. takto je to uz 3noc, takze som dokonale nevyspata 😖
teraz uz lezi na deke a obhryza deku, kym sa naranajkujem. som chcela ist von, ale musim trochu popratat a uvarit obed, tak pojdeme az pobede.

romi tie capacky som kupila v detskom obchode,odkial bude aj stolicka, stali 220sk, ich potom odfotim.
mame uz veru vacsiu autosedacku, lebo vajo bolo pozicane a uz sa prediera latka, tak to zasijem a vratime, aby sa neznicila.

prave sa Filip ocitol pod mojou stolickou, sa presuva ako drak 😀

miska sa neozvala, uz by mala byt doma, pokial nemaju zltacku...

lilly
2. okt 2008

ahojte
ja som sa dnes zobudila uz niekedy okolo stvrtej a nemohla som zaspat, potom o pol siestej som zapla telku, ked uz muzik siel do prace, cumela som do bedne asi dve hodky a zase som zaspala a vstala som len pred chvilkou.
romi, aj ja ked som teraz v pondelok kupovala tie capacky, ci papucky, ci co to he take cele hunate na nozicky pre malu, tak tam mali vselijake aj vacsie capacky pre deticky, to som bola v babetkove v ke, ale ceny neviem. Tie moje hunate pidi papucky stali 150 sk 😕
asi v nejakom detskom obchode by si ich kupila v pohode.. 😉 aj tak sa vraj topanocky maju kupovat stale nove, nie pouzivane po inom dietati, ze by su ich ono prisposobilo nozke.. no ale asi u takych capaciek je to jedno, v tych sa aj tak este nechodi
miska sa mi neozvala, asi predvcerom som jej pisala sms, ze ako sa maju, no neodpisala mi na nu odvtedy 😕 zuzi, tebe nepisala?

zuzanat
2. okt 2008

veru mi nenapisala, idem jej poslat sms...

anamor
autor
2. okt 2008

ahojte moje,
ja stale tie capačky riešim, asi kupim nove z netu, ale dnes este skočím do detského, či ma niečo neosloví.
Topánky budem určite kupovať nové, aj v teleráne to vraveli akurát dnes, aj sama to viem, že by sa malo, ako aj spodné prádlo. Capačky je jedno, v tom sa nechodí 😉

my sme takmer v bdelom stave od stvrtej do siestej, od siestej uplne hore /sopliky, ktore schadzaju nizsie su na vine/ a zaspala po desiatej, tak uvidim dokedy 😉

katarinkad
2. okt 2008

Ahojte 🙂

Ja vas velmi nestiham dnes.
Nas Borko je dnes nejaky uplakany. ☹ Som zvedava aka bude noc. ☹ Inak je zlatucky, nevieme sa nanho s muzom vynadivat. Ved to poznate. 😵 😵 😵

lilly, ty uz mas pultik doma? Tie nalepky daval dole mangel, ale este ich tam zopar ostalo. Asi mu to neslo. 😀 😀 😀 Inak ten pultik je super vec. Urcite ho vyuzijes.

lilly
2. okt 2008

katka, ja sa pojdem pustit do tych nalepiek asi za chvilu.. aj tak nechapem, na aku matku tam natrepali tie obrovske nalepky, tie iste na 3 dosky.. nestacilo na jednu?? 🙄
pultik prisiel skoro, v sobotu som ho objednala a na dalsi piatok uz bol doma, to bolo minuly tyzden, som ho musela rychlo sama poskladat 🙂
idem sa najest, potom bude akcia nalepky 🙄
kati, borko je fesak 😵 aj maminka, samozrejme 😉

lilly
2. okt 2008

no odstranila som tie nalepky, ale trvalo mi to skoro 3 hodiny 🙄
uz som ho aj napratala vsetkymi tymi detskymi prkotinkami, hned vyzera lepsie 😵
teraz sa napchavam cokoladou, svokra mi poslala taku serioznu 😝 🙂

zuzanat
2. okt 2008

ahojte, katka maly je strasna krasnucky 😵
nas je akysi nepokojny, este stale pocut ze ma nieco v nosteku, aj ked som odsavala, muz ho ulozil k nam, lebo sa stale prevraca a bojim sa, ze sa pretoci na brusko.
babulky na tom Rakusku sme sa dobre os...., som z toho totalne v prdeli. vyplatil im len polovicu, mario minul celu dovolenku, takze cez sviatky neviem, no proste sme stratovy, na ucte velke... ☹ 😔
nervozna som z toho ako pes 😖

lilly
3. okt 2008

ahojte,
zuzi, a to mu uz ani nedoplatia druhu polovicu? To co je za uroven? Zase sa len nejaky magor na tom nabalil... 🙄 Ti verim, ze si nasrata, aj ja by som bola.. 😠
ze by vam tu vsetkym chorym nebolo luto, tak uz mam nadchu aj ja.. 😕 od vcera, ked to zacalo, sa to postupne zhorsovalo... asi ste ma nakazili, ved ja ani poriadne von nechodim, neviem, kde som to mohla chytit..
dnes idem na poradnu o 12:00, dalsiu poradnu by som mala mat uz v Saci.. 😕 joj ale sa to krati 😅

anamor
autor
3. okt 2008

dobre ranko,
filipko a borko su riadny fešáci, krásne su plánovačské bábatká 😵
zuzi viem ako ti je, aj mna by svihlo o zem ☹
zuzi tie nalepky, to je fakt hroza odstanovat a keby neboli aspon take obovske 😠
na poradni dufam, ze vsetko ok, ozvi sa.

Ja dufam, ze doobeda vybavim tu DMku, vonku je znova zamracene no hroza.
Mala ma rano kopec hlienov na odsatie 😒 ale hadam bude dobre. Inak je ok, len tie rana, chuchme ako blazon, aj pod odsati. Ja uz som uplne ok a zuzi asi si sa ozaj nakazila na konovi 😎 tu sa aj otehotnie, tak preco nie chytit sople 😀

lilly
3. okt 2008

no virus, jak virus... 😀 ale daaadchu neznasam 😠
filipko je uz aky velky.. zlaty je 🙂
mna by tiez trebalo odsat, dycham uz len ustami, dos je vkuse plny 🙄 aj ked hu fukam kazdu chvilu
joj tie nalepky... som si pri tom znicila 3 nechty, 3 prsty mi trpli este 2 hodiny po tej ekšn, no hruuuza, ale uz su dole chvalabohu..
romi dobre nakup v DM, ja sa po poradni ozvem, co nove
inak tie biele capacky s mickeym su uz zaplatene 😵

zuzanat
3. okt 2008

dobre ranko, prave ma ta zla nalada presla, nasla som Filipkovi zubok a krasne cinga o lyzicku 😵 😵
noc nebola nic moc, stale sa prehadzoval, spal s nami, len dufam, ze si na to nezvykne.rano som mu tiez odsavala soplik, no ma ho za vagon, chudatko moje. prave som ho dala do postielky buvat, tak vykrikuje o sto sest 😀
som chcela ist vedla do dediny na noviny, ale sak kazdu chvilu prsi, tak nic z toho.

anamor
autor
3. okt 2008

blahoželáme filipkovi k prvému zúbku 🙂

lilly
3. okt 2008

ahojte, na poradni bolo ok, mala je uz vraj dost dole hlavickou, uz ju citil pri vysetrovani, ze ju tam uz ma tak zakliesnenu, ale krcok je ok 2cm. O 2 tyzdne mam ist v stredu uz do sace k mojmu dokimu na poradnu, urobia tam usg aj ctg. Na nadchu si mozem dat vraj aj vibrocil, alebo aj ine kvapky, co nemaju kortikoidy, aj ze cmulacie tabletky mozem na hrdlo, pleumolysin kvapky na kasel. Vlastne vsetko co posobi len lokalne je vraj ok

katarinkad
3. okt 2008

Ahojte 🙂
My sme dnes tiez boli v poradni s Borkom. Odpadol mu vcera pupcek, tak mu to dnes pekne vycistili, povazili nas. Mame len 3000 gramov. No dufam ze chudnut uz nebudeme. Len priberat. 😵 😵 😵

lilly, ja som v tehu na hrdlo cmulala PROPOLKI. Pomohli mi. To su na prir. baze, z vcelieho vosku. Maju to bezne v lekarni. Na upchaty nos odporucam platky cesnaku zabalit do papierovej vreckovky a zastrcit do nosnej dierky. Najprv do jednej, potom do druhej. Super to pomaha, aspon u mna. Za dva dni bolo po nadche. 😉

katarinkad
3. okt 2008

anamor, Natalka je uz taka velka kocka. 😉 Juj, keby sme uz aj my mali 4 mesiaciky. 😵 😵 😵

katarinkad
3. okt 2008

Aj my blahozelame Filipkovi k prvemu strngotajucemu zubku!!!! 😅 😅 😅
Zuzi, ved on ma co nevidiet pol roka. Ako to beziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

anamor
autor
3. okt 2008

ahojme,
lilly super, ze je to ok, 2cm krcok je o 2cm vacsi ako ten moj, takze pohoda,mojej bolo citit hlavku pohmatom tam dole uz v 26tt 😔 nastastie to dobre dopadlo 😵
katarinka juj nechci aby uz mal tolko, bude ti za babatkovom luto 🙂 dnes sme pozerali so zuzkou, aky je Borko krasny malinky, nostalgia nas chytila 😵

inak to mozte dost na choroby, moja dokina mi to riadne obmedzila, ale nevadi, kym zabera, tak je dobre 😉

ozaj lilus bola som v DM, neviem ci som to zle pochopila, ten sensitiv krem co si spominala je na tvaricku asi,nie? lebo ja som myslela na riťku, proti zapareninam, ale taky som sensitiv nenašla, iba zelený, ten čo som myslela. Tak teraz neviem, rozpravali sme sa o kreme na tvaricku, ci ritku 😲

zuzanat
4. okt 2008

ahojte, my sme mali koncne v pohode noc, tak som sa celkom aj vyspala po dlhom case. akurat, ze maly je rano vzdy precikany, asi mu budem davat postolky, aby to ta plienka zachytila, lebo zase mu steka soplik.
dnes nas zobudil dost zavcasu, nieco pred pol osmou a o 9h pri papani uz aj zaspal. ja robim cesto na pizzu, muz ma dnes fotbal, takze budeme sami. pocasie o nicom, stale prsi. mozno ho dam pobede do klokanky a pojdeme mrknut na chvilu na fotbal, este uvidime...

barbora87
4. okt 2008

ahojt...mozem sa pridat?ja sice este nemam miminko ale uz planujeme a doberam posledne tabletky tak potom sa budeme uz aj snazit🙂chcem sa spytat, ze ci niektora z vas viete, ako to funguje ked vysadim antikoncepciu...

lilly
4. okt 2008

ahojte,
romi, bavili sme sa o kreme na ritku.. pisu tam:...krém na zaparenu a podrazdenu pokozku je vhodny obzvlast pre citlivu pokozku v oblasti plienok nielen ako prevencia pred zcervenanim, ale zapalenu pokozku aj osetruje a ukludnuje.... mojo, vyfotim ti ho? asi hej, odfotim uz aj prebalovak a svoje brucho snad.. 🙂
u nas je tiez hnusne pocko, muzik siel v svokre malovat a dalsie ceremonie robit, ani neviem, ci sa vrati este dnes.. 😖

lilly
4. okt 2008

napisala mi konecne miska, ze su v poriadku, Robko je dobrucky a vcera ich pustili domov 🙂 no som rada, uz som sa zacala aj bat o nich..

katarinkad
4. okt 2008

Ahojte 🙂
zuzi, tak my sme mali na rozdiel od vas dost zlu noc 😖 , od stvrtej sme nespali takmer vobec a stale maly poplakaval. Teraz sa trochu upokojil, napapal a zaspal, tak som zvedava na ako dlho. ☹

Super, ze miska su uz domka. Snad nam coskoro hodi foto. Uz som strasne zvedava na Robka. 😅

lilly, veru nafot sa, dlho si nepridala.

Moj mangel je chory, to je hroza. Asi ma nejaku crevnu vyrozu. Este ze mne je uz lepsie. 😢 😢 😢

lilly
4. okt 2008

no uz som popridavala fotky 🙂 aj ten kremik pre romi tam je 😉

katarinkad
4. okt 2008

lilly, ty si uz 34 tt????? 😕 😕 😕 Ved co nevidiet budes aj ty rodit. 😵

Pekne brusko mas, je take uz spadnute trochen. To ja som mala take smiesne dohora a nekleslo mi vobec. 😀 😀 😀

pultik je fajn, mas tam kopec veciciek. Si dobre zasobena. 😉