Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
4. okt 2008

Ozaj, ten kremik na zapareniny je taky dobry?
My pouzivame len RYBILKU. Zatial ma maly peknu ritulku. Nic cervene. No mozno skusime aj iny kremik.
Uz sme skusili par dni davat aj TESCO fialove plienky a zdaju sa mi fajn. Este lepsie ako PAMPERSKY.

lilly
4. okt 2008

katka, no veru, ze som uz 34tt, strasne to bezi 😕 A brusko je take nizsie, ale to ja som mavala asi aj pred tym tak nizsie, aj teraz ked rastie, sa mi zda, ze sa mi dviha uz vyssie, ani nie tak velmi dopredu..
ten kremik neviem este, ci je dobry, romi si ho chcela kupit vyskusat, ale asi ho nenasla u nich v DM, ja ho skusim neskor 😉 rybaciu mast mam aj ja, ale nejaku inu znacku, nie Rybilku, tento z dm som kupila, lebo sa mi zapacil

zuzanat
4. okt 2008

katka my pouzivame vacsinou tesco plienky, ale z DM a som s nimi spokojna, pampers su velmi drahe 😅
momentalne sa tlacim doma urobenou pizzou, sme si s muzom urobili kazdy jednu, on ma vela hribov a stiplavu a ja vela kukurice 😀
maly mal dnes hrusku, on asi fakt spapa vsetko,lebo zatial mu nic nerobilo problem 🙂

ja pouzivam na zadol rybaciu mast alebo sudocrem, to ked ho mal viac cerveny. ale inak uz ho casto nedavam, lebo ked ho po kakani hned umyjem, tak ma ritku peknu aj bez toho. sme sa vcera prvy krat vsetci spolu kupali, malemu sa lubilo,sa stale skeril, trepal rukami nohami 😵

mouse
4. okt 2008

Ahojte 🙂 ,
tak uz sme konecne doma vsetci pohromade, vcera nas pustili z nemocnice 🙂 . Katka, srdecne gratulujem k narodeniu Boriska, idem vyhladat Tvoj album a mrknut foto.

katarinkad
4. okt 2008

Miska, tak vitajte doma.!!!!!!!!!!!!!!!!! Kedy nam ukazes Robka? Uz sa nevieme dockat. 😵 😵 😵
Aky bol porod?
A prva noc doma s Robkom?

mouse
4. okt 2008

My mame na ritku rybaciu mast, krem cicaderma a sudokrem bol v balicku z nemocnice. Ale zatial nepouzivame nic, ritku pekne umyvame..

mouse
4. okt 2008

Lilly, Zuzka, ospravedlnujem sa, ale zblbol mi mobil v nemocnici a nesli mi odosielat sms. Katka, porod bol lahky, bez nastrihu a roztrhnutia, v podstate som mala iba nepravidelne bolesti ako pri ms, nikto mi neveril, ze idem rodit, az ked som si vydupala, ze ma doktor skontroloval, uz som bola otvorena na 4cm - vecer bolo iba 1,5cm. Tak mi prepichol vodu a zas ziadne kontrakcie, babo stale spinkalo, ked mi robili ctg. Aj ja som si este asi hodinu pospala. Az 4:5O prisla prva kontrakcia, neverili mi, ze idem rodit, poslali ma do sprchy, ale neisla som, uz som citila, ze sa tlaci hlavicka. Tak som zacala jacat, aby ma zobrali na sal. Potom za 1O min. Dalsia kontrakcia, ale na ctg ju vidno nebolo, Babo stale spinkalo, ja som ju vsak citila dost, to uz tam bol som mnou Robko. A tretia kontrakcia bol porod. Inak som vedela, ze budem rodit uz od obeda, proste som to citila.

mouse
4. okt 2008

To krvacanie, kvoli ktoremu ma hospitalizovali ma vystrasilo, preto sme isli do nemocnice. Stale ma monitorovali, aj na ctg boli vidno kontrakcie, tak som bola 2x na sale, ale ja som tie kontrakcie necitila, len mi brusko tvrdlo. Potom, ked uz som kontrakcie citila, zas ich nebolo vidno... Fotky babatka pridam az najdem ten USB kluc 😵 . Robko je dobrucky, pekne papka, uz na sale sa mi prisal. 😵 Mala som ho stale pri sebe, aj prvu noc po porode, nebola som unavena. Vyborne sme sa spolu vyspinkali, mala som ho pri sebe v posteli. Teraz uz ani necitim, ze som rodila. Asi je to fajn takto bez nastrihu. 😵

katarinkad
4. okt 2008

Misi, tak tomu sa hovori porod 😀 No parada. Tak to by si mohla rodit aj kazdy den. 😀 😀 😀

Ja som sa potrapila trochen viac, ale stalo to za to. Uz je aj tak vsetko zabudnute. 😵

mouse
4. okt 2008

Katka, Borisko je nadherny 😵 😵 😵 .
No zas tie tri kontrakcie stali zato, nevidim to na porody kazdy den 😀 . Bolelo to poriadne.
Lilly, uz si na rade Ty, nech pekne Lillianka pocka v brusku aspon do 38tt a potom sup sup vystrcit von hlavicku a za nou cele telicko, nech vidi, ako pekne je na svete. Idem si trosku pospat k drobcekovi.

lilly
4. okt 2008

miska.. no vitaj doma.. blahozelam aj tu ku krasnemu Robkovi 🙂 to bol teda porod, aj ja chcem taky 😔 😵 Robila si nejake extra procedury, ze by si mala lahky porod a este aj bez nastrihu? Okrem teda pozitivneho myslenia a ratania s lahkym priebehom porodu? 😉
ja som prave dovysavala a mam dost, zmyvanie si necham na trosku neskor..

lilly
4. okt 2008

mojej lilly sa zase cka, strasne casto ma stikutku, no vacsinou vecer, ked lezim...

katarinkad
4. okt 2008

lilly, neboj zvladnes porod v pohode. Uvidis. Chces aj epidural?

U nas leje cely den. 😒 Boriska dnes prvy krat kocikujeme po byte. Celkom sa mu to paci. 😀
Ja som si uz s nom poobede pospala. Pripravujem sa na prebdenu noc.

A kde su nase maminky?
Som sa chcela opytat, ze kedy mi vypadaju stehy? Zatial mi vypadli len 3 ks. 😖

lilly
4. okt 2008

no epi si chcem dat, ak to budem tak citit, ze treba.. no aj tak neviem, ci ho vobec budem moct dostat, ak by mi vyslo z tych krvnych testov, ze mam po otcovi zdedene tie trombofilne stavy... to je tusim kontraindikacia k epi, problemy so zrazanlivostou.. no uvidim, vysledky su este v nedohladne 😔
aj u nas v kuse leje, este ze nemusim ist von..
maminky su asi zamestnane niecim inym, nie konom.. zuzka si isla oddychnut k telke pred casom, kecali sme cez skype..
inak katka, vcera som si strkala cesnak do nosa na tvoju radu.. mangel sa mi rehlil, ze co za procedura.. 🙄 😀 dam si aj dnes 😉

katarinkad
4. okt 2008

ved ja som tiez mala epi vybavenu, a nakoniec som ju nemala. Ale ako poistka je to fajn, v pripade potreby ti pichnu, nikdy neviem aky bude porod.
Lilly, mne ten cesnak fakt zabera. 😵 😵 😵

lilly
4. okt 2008

pekne fotky si pridala.. 🙂 na kociku je Borko v autosedacke, vsak? Zlatucky je 😵
jaaaj, dala by som si babovku, ale sa mi nechce ju robit 😵 😝

lilly
4. okt 2008

miska a satku si uz skusala? A doma ste uz presli na latkovky?

anamor
autor
4. okt 2008

ahojte moje, teda dobry vecer 😉
ja som mala cely den na navsteve brata s manzelkou, tak sme sa venovali spolocne malej a aj oni sa jej venovali sami a ja som mohla zatial vyumyvat dokonale novu chladnicku.
O misku som uz aj ja mala starost, cez skype s babami sme to risieli. Som rada, ze ste v poriadku, tesim sa na foto. A porod tisko zavidim a verim, ze u Teba Miska to bola sila vole, mysle a ducha. A bez nastrihu? perfektne, ja mam pocit, ze u nas nastrihuju kazdu babu, aby sa nepotrhala kade tade. Ja dodnes citim zosite miesto tam dole, take zhrubnute, obcas ked si inak sadnem, je to cudne.
Katarinka Borko je prekrasny a aky malicky, aj moja taka bola, ale to bolo tak dáááááááávno 😖 Ze kedy vypadnu stehy? netusim, ja som sice nabrala odvahu az po par dnoch sa tam dolu pozriet, ale vyzeralo to tam hrozne 😲 a padat stehy som nevidela, takze v tom neporadim.
lilly vdaka za krem, u nas ho zial nemali ☹ chcela by som vyskusat, tak pozriem inde.
ja pouzivam nivea baby a som velmi spokojna, ziadna zaparenina, pouzivam ho stale, po kazdom prebalovani trosku, nemali sme s tym problem, prijemne mi vonia, tak aj preto.

Miska moze sa na to aj cicaderma? mam ju doma, precitam navod....

juj a plienky, nasa mala vsetky pampersky 3ky prekaka - ked kaka, vybehne to vrchom 😠 sa jedujem momentalne na ne. S dvojkami a newbornami som bola spokojna. S tesco sa neviem stotoznit, zdaju sa mi hrube. Zatial mi najlepsie cena/kvalita vychadzaju DM a Bella happy, pripadne aj Lidl. Nespokojna som bola s huggies classic - mala ich precikala ako 3tyzdnova a HelenHarper maju blbe zapinanie. Nemala som huggies premium - tie chvalia kočky. Ja svoje naj plienky stale hladam. A chcela som skusit aj tie eko Alany z DM, nemali nasu velkost, jasne...

katarinkad
5. okt 2008

Dobre nadranko babulky a babetka 🙂
Klopy, klop, my dnes mame dobru noc. To je asi odmena za ten vcerajsi uplakany den. 😕

anamor, ja chcem skusit tiez tie plienky z DM. To sa tusim volaju babylove ci ako? Dost mamiciek ich chvali. No nam vyhovuju aj tesco. Tiez som trochu sklamana z Pamersiek, za tu hroznu cenu, kvalita nic moc.

babulky chcem sa opytat ci ste prevarali babetkam vodu na kupkanie? A ak ano tak dokedy?

Idem si este pospinkat. 😉

anamor
autor
5. okt 2008

katka dobre rano o 3,56? to si dobra 😲

Pampersky su super na cikanicu, krasne zgeloveju a zachytia aj velky naklad, ale na riedku stolicu ja len zurim a to v poslednej dobe hlavne, ale mne sa nepacia tie Active baby 3 /lebo nemaju pruzne pasy/, newborny a sleep and play 2 som bola spokojna. Ano babylove sa volaju, nam vyhovovali, uvidim teraz lebo uz viac ako mesiac sme ich nemali.

Ja som nikdy neprevarala vodu na kupanie. Nikdy, dokonca sa priznam, ze som ani nevedela, ze to sa ma 😲 takze my sme neprevarali.

katarinkad
5. okt 2008

anamor, no my sme si potom este s Borkom pospinkali do 07:30, to sme v noci len papali a trosku sa pohrali. 😀

Priznam sa ze mne sa vobec nechce prevarat vodu na kupanie, preto sa pytam. Ale mamina ma prinutila, ze vraj to treba. Asi od toho upustim. 😀 😀 😀

zuzanat
5. okt 2008

ahojte, tak uz sme tu vsetky pokope, som rada 😵
Miska vitajte doma, uz ste nam chybali 😉

my sme mali noc otrasnu, kazdu chvilu bol Filipko hore, stale trepal hlavickou do stran a nad ranom bol zase totalne precikany, uz som z toho na nervy a to mal aj plienku a postolky 😔

my sme boli vcera vonku chvilu, mal ten menzestrovy kabatik, no je to iny frajo 😵 😀

ja som tiez nikdy neprevarala vodu na kupanie, dokonca som ju ani nemerala, nam v porodnici kazali namocit do nej laket, ci sa nam zda ok.

ta cicaderma je tusim na bradavky ci nie?

idem robit pobede strudlu z listkoveho cesta, tak som zvedava, este som to nerobila 😀

mrknem fotky, nemozem sa vynadivat maleho Boriska, nas taky maly ani nebol 😅

lilly
5. okt 2008

ahojte, ja som prave rozlepila oci 😎 😀
sice o siedmej som bola uz hore, dala som si bryndzovu pomazanku a kedze som uspokojila hlad, tak som zase zaspala doteraz 😵
o prevarani vody na kupanie som doteraz nepocula ani ja.. nemyslim, ze take ceremonie budem robit.. ved to kazdy den zopar hrncov prevarit a potom zopar hodin cakat, kym sa dostane na normalnu teplotu... no eee, nehrozi 😉 mam strach, ze taketo nieco sa robi v porodnici 😅

katarinkad
5. okt 2008

Dobre ranko,

tak ja tiez uz nebudem prevarat, nebavi ma to cakat kym zovrie voda a potom hodinu chladne. 😀 My ani nekupeme kazdy den, dr. vravela ze staci 2x do tyzdna. No my sme zatial kupali kazdy druhy den.

Zuzi, a kolko krat v noci sa Filipko budi? Len sa napapa a spi dalej?

zuzanat
5. okt 2008

ja tiez kupem tak kazdy druhy den, niekedy treti, ale ritku mu stale umyvam. Filip sa najskor budil kazde tri hodiny, teraz zaspi tak po 20h, papa medzi 2-3h a potom medzi 5-6h rano. ale rano uz sa mu kolkokrat neche zaspat, aj dnes sme boli hore od 4.30, asi hodinu.

anamor
autor
5. okt 2008

ahojte, no my kupeme kazdy den, ale v zime, ked bude chladno asi kazdy druhy, ale mala to miluje, tak je to nechcem odopierat a taka cista vyvonana si tam zrelaxne a potom lepsie spinka, mam pocit, my sme ju doteraz neokupali asi 5x 😅
v porodnici sme kupali pod tecucou sprchou... takze prevarena voda nehrozila. Katka neries taketo detajly 😉

zuzanat
5. okt 2008

miska inak ty si mala uplne super porod, to len ja som taky extrem 😅

katka ja neviem kolko mi vypadavali stichy, registrovala som to na wc, ale neviem kolko to trvalo. ked som sa tam prvy krat podivala, tak to nebolo nic moc. a aj teraz ma tam obcas pobolieva.

Filipko mal dnes jablcko, zjedol dve male a keby este mam, tak zje viac, mliecko papal uz len dve minuty, mu chutilo 🙂

katarinkad
5. okt 2008

no tak ja uz prevarat nebudem. Neviem preco u nas je to takym zvykom, mnohe moje zname prevarali vodu na kupanie a vy ste daktore o tom ani nepoculi. 😕 😕 😕

Neviete mi odporucit nejaku stranku, kde maju take detske kosielky bavlnene so zapinanim vpredu? Tusim miska tu raz z jednej stranky objednavala, mali tam take pekne kosielky, ale neviem najst tu stranku.

anamor
autor
5. okt 2008

katarinka neviem ci nie tu http://www.kojenecke-obleceni.eu/zbozi/Kosilky/...
zuzi filipko je pekny papkáč, ale to je len dobre, že mu chutí.

lilly
5. okt 2008

miskina stranka bola http://www.antonyfashion.com/
tam kupovala take zavinovacie bodynka tak za 80 sk tusim