Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
31. okt 2008

ahojte,
katka, moj mangel odkazuje tvojmu, ze jemu sa sice o porode nesniva, ale velmi casto na to intenzivne mysli...
no mne sa sniva o tom aj zanho.. 😀
dnes sme boli uz za tmy v orangei a potom v bille, peso, no ja uz totalne nevladzem chodit, este tam som ako tak dosla v pohode, v orangei trochu oddychla, no naspat to uz bol brutus.. 😔
zacala som skladat druhe puzzle, no sedenie pritom na posteli mi tiez nerobi dobre, mozno keby ze sedim normalne za stolom, by to bolo lepsie, ale zase prenasat to stale do kuchyne na stol sa mi nechce.
ja si uz pripadam ako taka ochkajuca tapa, pri kazdom pohybe je to same au, och, joj, hlavne ked vstanem a kym to rozchodim, pri lezani a pri umyvani.. sa tu len stazujem, ale akosi uz nevladzem 😔
zuzik, budem ta informovat, ked pojdem do porodnice, aj romi 😉 akosi sa mi ale zda, ze to tak skoro nebude..

mouse
1. nov 2008

Ahojte, prisla som iba nakuknut, ideme na prechadzku, vonku je nadherne. Vcera sme boli na prechadzke s kocikom 4 hod., samozrejme som Robka cestou kojila, pri Vahu na lavicke pod strieskou...inak by tak dlho nevydrzal. Len sa trosku napil a spinkal dalej. Lilly, aj mne sa snivalo pred porodom casto o babatku a o porode. Teraz sa mi sniva iba o babtku 😵 . Dnes v noci ma zobudil na papanie tak, ze mi brnkal rucickou do nosa 😵 , bolo to veeelmi mile. Uz neoblecieme to nadherne pyzamko, co sme dostali od Lilly, ale poctivo sme ho za ten mesiac vynosili, dakujeme moc 😵 . Aj supravicku od Romi nosi na vychadzky v satke, sice je mu este velka, ale aspon tam ma schovane cele nozky a nemusim mu obliekat ponozky.

mouse
1. nov 2008

Lilly, budem Ti moc vdacna, ak mi posles ten link na kukly

lilly
1. nov 2008

miska, tak napr.:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4338826
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2479504
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4337817
tato je len bavlnena, na nu este klasikus hrubsiu ciapocku by som dala v zime:
http://nosime.sk/kategoria472-oblecenie-manymonths

som dnes robila francuzaky na obed, uz sa pecu v rure a rozvoniavaju 😵 😝

lilly
1. nov 2008

a este u tejto baby tu z kona v albume je jej vytvor, ta sa mi velmi paci, take nieco upletiem bud ja, alebo moja mama z tej merino vlny, co som kupila 😵
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

katarinkad
2. nov 2008

Ahojte moje zlate 🙂
nejako tu je mrtvo cez vikendik. Asi ste vsetky vonku, lebo je kraaaaaaasne slnecno /teda aspon u nas/. 😵
My uz mame obedik uvareny, tato isiel s Boriskom na prechadzku, tak ja mam trosku casu pre seba.

Lilly, no predstav si mat tolko kg navyse stale. 😖 Ja ked som bola tehu, tak som lutovala tucnych ludi, ze stale musia nosit taku vahu na sebe. A to my sme ani tak vela nepribrali. 😀 😀 😀

Peknu nedelu vam prajem. Buduci tyzden hlasia az 22 stupnov...asi sa leto vrati. 😵 😵 😵

lilly
2. nov 2008

ahojte, ja oddychujem po obede, mali sme knedlo vepro zelo 😝 mnam
za chvilu sa pojdeme aj my prejst trosku do prirody 🙂
inac skladam vo velkom dalsie puzzle, celkom fajn mi to ide, uz mam vsetky babatka poskladane, uz len to okolie a toho nie je az tak vela.. no mozno aj do porodu to stihnem 😀
katka.. nechcela by som mat tolko kg navyse stale a to maju niektori este ovela ovela viac nadvahu, ako my pocas tehu.. uff nechcela by som byt v ich kozi a tele 🤐

anamor
autor
2. nov 2008

ahojte, ja som dnes hodila dvojhodinove slofika poobede, uplnou vycerpanostou, rodicia mi vzali malu von 😝 dobre mi to padlo 🙂 v noci sme boli kazdu 1,5hod hore od polnoci a bolo to narocne, potom od piatej sme spali spolu, tak uz bololepsie, ale nie je to bohvieco. Inak cez den Natalka uz papa cca kazde tri hodiny po 5min, takze je to suuuuuuuuuuuuuuuuuuuper. 😵 😵 ale v noci to asi dobehne ci co, neviem, este vydrzim, lebo zatial to byva sporadicka noc a ak nebude lepsie, nastupuje kaša... ako zachrana.
Inak v majovkach su pozitivne ohlasy na knihu kazde dieta sa vie naucit spat... u mna pretrvava stale sklamanie z toho, co som citala a teda nenadchlo ma to, este ze mala vie zaspat ozaj sama.

jankazaba
2. nov 2008

ahojte,

my sme boli vcera na super vyletiku v horach (miska-boli sme na vapci)... bolo super, aj pocasie bolo celkom dobre, opekali sme.... no parada...

a dnes tak isto - boli sme cely den vonku - nadherne teplo, na kratke rukavy 😀 ...
katka aj jasom pocula ze ma byt teplo a celkom pekne... tesiiiiim sa uzijeme si posledne pekne dni.... 😵

katarinkad
3. nov 2008

Ahojte 😉
Kde ste vsetky? Nasa tema uz bola dalekoooooooooooo na druhej strane. 😕 😕 😕

Ja som uz poprala, v pracke aj v rukach, trochu upratala a asi pojdem s Borkom na prechadzku. Hmla sa u nas konecne rozplynula. 😵

Si predstavte, ze sme mali vikend bez jedinej navstevy. 😕 😕 😕 Sice dve navstevy boli avizovane, ale neprisli.

Lilly, este si 2v1?

zuzanat
3. nov 2008

ahojte, my sme mali prechadzkovy vikend, stale sme boli vonku, ked je tak super. po obede sa pojdeme prejst na postu.
tiez periem, musim prezliect periny, povysavat, lebo Filip sa plazi ako blazon 😀
som ho dala spat, ale akosi sa mu nechce, aj ked si oci stale sucha.
noci su uplne na figu, kazde tri hodiny je hore, uz neviem ci je hladny alebo ako. dnes mal na pribinacika a jeden mu nestaci, este pytal, tak som mu dala mlieko.

lilly
3. nov 2008

katka, este som stale dva v jednom.. a podla mna este dlho aj budem..
ja idem asi do bankomatu, potom do obchodu, asi sa osprchujem, chcem umyt kupelnu a zachod, jednu skrinku v kuchyni by trebalo vypratat, lebo nejake chrobaciky sa mi tam objavuju, no nechce sa mi do toho... 🙄 a potom chcem skladat puzzle 😵
vcera sme uz poskladali aj postielku a trosku preriadili spalnu 😵

anamor
autor
3. nov 2008

ahojte prisla som Vas pozdravit. Lilus uz mas 39tt 😲 no drz sa moja 😉
my sme mali tiez celkom pekny vikend, aj ked na mna akosi dolahla poriadna unava, tak v sobotu zobral malu von brat a v nedelu nasi a ja som si trochu oddychla, myslim, ze je to aj tym, ze su horsie noci - mala sa castejsie budi a ja som strasne nevyspata, unavena, vycerpana 😒 ale uz je lepsie.

katarinka vikend bez navstevy si aj ja uzivam, nastastie uz pominulo to prvotne sialenstvo u nas, tak som rada 😎 😉

katarinkad
3. nov 2008

Bola som s Boriskom 2,5 hodky na prechadzke. Vonku je tak nadherne a horuuuuuuuuuuuuco. 😵 Mala som tricko, no aj tak som prisla cela spotena. Najviac mi dava zabrat ten kopec na ktorom byvame 😝 kym vytlacim kocik hore, tak som mrtva. 😝 😀 😝 A to maly nema ani 4 kg, neviem co bude potom ked bude este tazsi.

Lilly, takze uz aj postielocka vam stoji v spalni 😉 ...tak uz len cakat kedy sa malej slecne uraci 😀 Neboj sa, pride to ako blesk z jasneho neba, uvidis. 🙂

zuzi, aj mne treba prezliect periny...asi zajtra. Dnes nerobim uz nic.

Inak uz teraz sa desim buduceho vikendu ☹ ☹ ☹ V piatok pride segra z BA na tyzden a v sobotu mame krstiny. Uz keby bolo po tom. 😒

mouse
3. nov 2008

Ahojte,
Liily, vdaka za linky. Zuzi, kam chodis na ten aerobik, tam u Vas? Janka, na Vapci muselo byt nadherne 😵 😵 😵, z ktorej strany ste isli?
Vcera sme boli na USG noziciek, vsetko ok, ale jadierka este Robko nema vyvinute, este je cas. Prisli sme na vysetrenie v satke, doktor nam pochvalil uvaz 😵 , uz viazeme do kriza s kapsou s nozkami na siroko. Lilly, ten uvaz co som posielala link, ze sme ho pouzivali, neodporuca vobec, lepsie je viazat s nozkami na siroko odzaciatku. Aj do kolisky iba nachvilku, aby sa nezagulatil chrbatik. Ukazali sme mu aj babyluci nohavickove plienky, ci vyhovuju z ortopedickeho hladiska - su ok.

mouse
3. nov 2008

Idem prioobjednat este bamboo plienky, asi 6 ks. Zatial mam 16ks organics a 4ks klasic, vystacim s tym len tak tak. Klasic sa mi nepacia, oproti organics vyzeraju ako taka lacna tvrda napodobenina... Ale zas su prve suche po optrati - jedina vyhoda. Lilly, tie bamboo su z takeho frote ako organics? Alebo skor nieco ako flanel?
Dnes sme boli na 2 prechadzkach, najskor asi 1,5 hod. v kociku, ale moc som Robka naobliekala, tak bol nepokojny (to ho obliekam oproti inym babatkam co stretavame uplne nalahko-akysi je otuzily) a potom so satkou aj s manzelom aj som psom. Do satky som mu nechala len tenucke body a dupky, na to sme si spolu obliekli poncho 😵 a bolo to akurat. Uz nezaspal okamzite po vlozeni do satky, ale asi 10 min. vykukal von a pozeral na svet, potom mu hlava kvecla na moju hrud a zaspal tak tuho, ze ho nezobudilo ani vyberanie zo satky - to ho vlastne nezobudi nikdy. Vcera dostal od mojho brata paradny kolotoc nad postielku, taky obrovsky, su tam na vyber 4 melodie - Mozart, Bach Bethoveen a uspavanky. Ked budem mat viac casu, pridam foto. Teraz musim poriesit dake veci okolo skoly. Dobru nocku babulky 😵

mouse
3. nov 2008

Tie bamboo plienky su z frote, tak uz objednavam 🙂

mouse
3. nov 2008

Fiha, tam su 2 druhy - s plastovymi patentkami a so suchym zipsom. Zuzka, Lilly, ktore ste kupili?

zuzanat
3. nov 2008

ahojte, my sme dnes boli vonku 3hodiny, bolo fakt nadherne. akurat, ze dlhsie spal a prisiel o jedno papanie, tak som zvedava co bude v noci, ci mu to bude chybat 😅
prisli mi vzorky z nestle, ale je to mlieko, takze mi to je asi na nic...

miska bamboo su super, ja mam limetkovu, oranzovu a tyrkysovu farbu, uplne vymakane.a urcite odporucam s patentkami, lebo suchy zips co je na vrchych noahvickach ho vzdy preberie. mne by sa zisli este aspon dve, lebo napr dnes mame jednorazovku, nestihli mi uschnut, len akosi nie je zaco ich kupit 😔
a si s nimi spokojna? celkovo s latkovymi?

chodim k nam na aerobik, cvici sa v kulturaku, dnes nas bolo 13, celkom fajn bolo, len som obcas nevladala. a taka som bola unavena, ze by som zaspala hned ako som tam prisla.
som este stihla pred aerobikom aj periny prezliect, lebo filipko mi tam grcol, tak zajtra uz len vysavanie a vonkajsie schody 🙂

jankazaba
3. nov 2008

miska - isli sme autom do hornej poruby, odtial hore... a dole sme sli cez osadu - tam sme si opekali, naspat do hornej poruby...

mouse
3. nov 2008

Zuzka tak to je super, ze sa tam u Vas nieco deje - ten aerobic myslim. Tesim sa, ked sa konecne predtahujeme... Som velmi spokojna s tymi nohavickovymi plienkami... Tie stvorcove, to bola otrocina, odkedy mi prisli babylucy plienky, mam pocit, ze stale oddychujem 😵 . Predtym som musela pri prebalovani celeho Robka prezliect, vsetko precikane, ked bol mensi aj prekakane, potom boj s vlakmi na plienkach, vecickach, pranie, zehlenie... Teraz sa neprecika a tie plienky sa nezehlia... No a nema vyparenu ritku ani ten ekzem, co mal z jednorazoviek.
Janka, super vyletik ste mali. My vyrazime v nedelu - neviem ci az na Vapec, ale do Kopca a odtial na nejaky vyletik urcite 😵 .

lilly
4. nov 2008

ahojte,
miska ten kolotoc je krasny 🙂 Mne este stale nedosiel ten kolotoc, no uz by teda mohol aj dnes.. tie stvorcove plienky si uz uplne prestala pouzivat? Ako si ich vlastne pouzivala? Nejak novosklad a na to postolky, ci ako? Ci len na osminy a na to vrchne nohavicky baby lucy? Ja mam tolko variant na plienky, ze ani neviem, ako to budem vlastne davat.. 😅 a uz vidim muza, aky bude mat z toho chaos.. 😀

katarinkad
4. nov 2008

Ahojky 😵
misi, vy uz ste boli s nozickami? My mame ist az ked bude mat Borko 8 tyzdnov. To je vsade inak. 😲 A davate aj postolky na tie bavlnene plienky? Asi nie, ze, lebo to su aj bez toho velke.
Ja som zvedava co nam povie na kontrole s nozkami dr. lebo mi postolky skoro vobec nenosime. Citala som o tom vela a nazory sa roznia, vraj to povijanie deticiek nasiroko nema vobec ziadny vplyv na klbiky....v zahranici nepoznaju ziadne postolky a deti maju klby Ok. Mne v porodnici povedali ze postolky nemam davat, aj nasa detska lekarka mi vravela ze netreba, ze sa uvidi po kontrole noziciek, co mi odporuci ortoped. No tak neviem. Len dufam, ze Borko nebude mat nejake problemy.

katarinkad
4. nov 2008

Lilly, a postielocku nam nesfotis? Aj aktualne brusko. 🙂 🙂 🙂
Miska, aj ty pridaj nejake Robkove fotecky, pleaseeeeeeeeeeeeeee. 😵 Ja pridavam stale, a vas takmer nevidim ako rastiete.

jankazaba
4. nov 2008

ahojte

katka - ja som terezke nedavala postolky pravidelne, skor len tak na noc a to nie kazdu, cez den byvalo teplo, nechcela som aby sa parila v tom... moj manzel tiez vela cital o postolkach, ze to nikde nemaju len u nas a v cechach... doktorka nam sice kazala nosit, ale ako hovorim, nenosili sme pravidelne... a klbiky su v poriadku...

jankazaba
4. nov 2008

zrovna sedim pri pocitaci a terezka sa snazi zaspat, ale akosi sa jej neda - co ta dokaze urobit v tej malej postely... to nechapem... raz je hore, raz dole, raz jej trcia nohy pomedzi tycky, raz ruky, potom tadial chce prevliect hlavu... no sranda to pozorovat..., uz ma oci jak cinan, a nie a nie zaspat... asi pojdemem von, v kociku zaspi hned 😉

anamor
autor
4. nov 2008

vymazala mi cely prispevok, lebo mi blbne net 😠
takze pokus cislo 2:

ahojte moje,
tak najprv k vam, vzdy pozorne citam plienkove prispevky a priznam sa ze rada, akurat je to pre mna spanielska dedina a dufam, ze sa nebudem musiet do toho dostat 😅 lebo to by som musela studovat tyzden, aby som rozumela tomu co pisete /miska, zuzka/ 😉 mate po stykrat moj obdiv 🙂 !
zuzi - efektivne vyuzitie mliecka- napr. kup nemliecnu kasu /stoji 50sk, pricom mliecna stoji 100/ a usetris a vyuzijes vzorky, ja tak planujem... ak budem kasovat /dufam, ze budeme/

miskin kologoc je viac nez uzasny, urcite robko bude rad 😉

postolky my sme nosili 1 mesiac stale, bez milosti,bolo vonku 30stupnov a bolo to na nervy 😖 kontrolu sme mali v 6t, 3m a teraz v 6m pojdeme este.

ja mam dnes den Blbec s velkym B, dala som na pekarnicku odlozeny start... aaaaa chlieb sa neupiekol, lebo sa mi netocil hak ☹ nejako som to mechanicky rozchodila / v jeden tyzden pokazeny fotak aj pekarnicka a ja sa asi zabijem uz... sialene ☹ 😠 😢 /. Ledva sme stihli plavanie, tam bolo super /akurat sme nemali kameru/ a mala absolvovala asi sest svojich ponorov a bolo to uuuuuuuuuuuzasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 som bola hrda mama a bol to krasny pocit 😵 😵 😵 😵 ale: na fotaku mamina mala plnu kartu, tak viac mazala stare foto ako stihala pozerat a fotit ☹ z coho som smutna, video nemame ziadne ani na fotaku, no nist to zazitok je o to silnejsi 😵
a dalsie pady /moje/ a padajuce veci /moje/ sa mi uz nechce rozpisovat, len som potrebovala ventil... tak sorac za dlhy prispevok....
tak hadam pekny den, pojdeme von a bude lepsie 😉 uz mi je lepsie, tento konik to je terapia 😅

katarinkad
4. nov 2008

jani, tak to si ma potesila s tymi postolkami 😉

anamor, zajtra bude lepsie, uvidis. 😉 😵 😉 Myslim ze kazda z nas obcas mava take dni. 😢 Len skoda toho fotaku a pekarnicky...no ked sa sere, tak sa sere......

Lasenka ma novy albumik, ste si vsimli? 😵 A uz je v 12 tt, uf ale to leti.............

mouse
4. nov 2008

Ahojte, s tymi klbami je to tak, ze u nas a v Cechach je najvyssi vyskyt dysplazie bedrovych klbov, preto sa u nas pouzivaju postolky. Ja by som to neriskovala. Su deticky, ktorym sa vyvinu klbiky dobre aj bez balenia nasiroko, ale to sa neda dopredu zistit, ci je to prave to moje. Kamoskin maly mal problem s klbami, prve 2 mesiace mu postolky nedavala, potom ho do nich balila poctivo a pomohlo.
Lilly, najskor som balila tak, ze som zlozila obe plienky na osminky, ale bokom a nad bruskom vsetko vytieklo, postolky mokre, okakane, mala som ich 6 aj tak sa mi nestihali schnut. Tak som potom zlozila jedbu plienku na trojuholnik, druhu skoro ako na osminky, tak aby bola dlha presne ako postolky, navrch postoloky a cez to uz kakanica neusla precikal postolky len vynimocne. Ked mi prisli babylucy plienky, tak som do nich vlozila na trojuholnik zlozenu stvorcovku. Zo zaciatku kvoli citlivej pokozke som nechcela davat priamo na kozu nic nevyzehlene. Teraz to uz neriesim.
Katka, teraz uz postolky nedavam, tie nohavickove plienky sami zabezpecuju balenie na siroko. Ortoped si ich prezrel a bol spokojny, ze ich mozeme pouzivat.