Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
19. dec 2008

Ahojte maminky 😉

zase ste vsetky busy? 😕
Ja som total znicena, opat na mna prisla nejaka prevelkaaaaaaaa unava. 😒 Borko mi konecne zaspal v hojdacke. Dufam, ze aspon hodku pospi. To je moje veeelke zelanie. 😵

Inak vonku mame taky hnus 😝 , pada dazd so snehom a tma je akoby bolo vecer desat hodin. 😖

jankazaba
19. dec 2008

ahojky,

katka - veru, asi su maminky busy - deticky, pripravy na vianoce...

mne dnes terezka neocakavane zaspala o pol 9 a spala az do 10, takze som vydrhla kuchynu... linku, sporak, spotrebice, umyvadlo... no ako nova... 😵, skoda, ze to tak neostane dlho 😅

katarinkad
19. dec 2008

jani, moj maly spal asi 15 minut a uz hodnu chvilu reveeeeeeeeee. 😠
Ja nemam sancu pri nom ani upratat ani piect, ani nic. 😒 No co uz, kaslat na to.

Idem ho skusit ponosit v klokanke. No velku nadej tomu ze zaspi nedavam. 😖

anamor
autor
19. dec 2008

ahojte,
vidim, ze vsetky by sme potrebovali viac casu na domacnost 😉
Natalka tiez pospala dnes dost malinko doobeda, tak som este s nou hore dovarala jej obed, dnes som spravila aj na zajtra, doteraz vzdy kazdy den cerstve, ale zajtra bude papat to iste co dnes, lebo ked kazdy den varim pre nu nestiham potom ine, aj ked sa to vari same. Inak od vcera santi tak, ze sa vrti v postielke naokolo, no zabava je s nou 🙂 a pisti, ze ma bolia usi 😖 😉
janka ja som uz kuchynu vydrhla, skoda vsak ze to uz vobec na nej nevidno 😅 takze tak....

dnes periem, upratujem, zajtra este upeciem vanilkove rozteky a asi s pecenim koncim 😉

katarinkad
19. dec 2008

romi, ty betarka jedna 😅 😅 😅 Dnes mi nieco prislo od teba. 😕 DAKUJEME za mile prekvapenie 😵

anamor
autor
19. dec 2008

katka za malo, som rada, ze potesilo 😉 no ideme my trosku von, vyvencit sa , kedze prestalo prsat 😉

katarinkad
19. dec 2008

U nas bez prestavky od rana snezi, taky hnusny mokry sneh. 😖 Takze mi nemozme ist ani vonku.
A samozrejme nespime vobec. 😒 Ja to nase dieta nechapem.

katarinkad
19. dec 2008

prepacte tu hrubku 😀 , to je hrozne.

tu je nas vianocny scrapik pre vas 😅 , taky narychlo urobeny

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

zuzanat
19. dec 2008

ahojte, Filipkovi uz je dnes lepsie, ani nemal horucku, ale este kasle, no uz sa skeri, vymysla, hra sa, ani ocka nema cervene 🙂 mne sa nezda, ze by bol nejako casto chori, antibiotika mame prvy krat, aj ked soplik uz mal asi 3x, a teploty to co mal pred mesiacom asi suviseli s tou 6.chorobou...
Katka ja by som maleho nenechala hodinu plakat... ked mal taketo stavy, tiez som ho nosila v klokanke a pacilo sa mu, lebo vsetko videl 😉
doma mam len tak na hrubo poupratovane, okna vobec, ale dufam, ze v utorok najneskor sa k nim dostanem. a budeme robit aj stromcek vecer asi.len rozmyslam, ze ho uviazeme, lebo sa bojim, ze ho filip zhodi, lebo uz sa stavia aj ku skrinkam, takze dufam, ze to v zdravi prezijeme 😀
mario ide v pondelok este do prace a potom bude asi tri tyzdne doma, tak hadam sa nepozabijame 😀

anamor
autor
20. dec 2008

katarinka krasne a ak narychlo tak o to viac 😉 si sikulka. v com robis Photoshop ?
zuzi fajn, ze je filipkovi lepsie, v to vsetci dufame. Mne sa tiez nezda ze byva casto chory, ale nejako to nestiham sledovat.
Natalka brutal noc, teda do polnoci, taky plac ako by sme ju z koze drali 😔 druhy vecer po sebe, je unavena, nevie sa ulozit, musim si ju k sebe pritulit a aj tak vzlyka a place. Neviem ci zuby, ci tato nova strava pre nu ... alebo len velka unava - ja myslim, ze vcera to bola unava, ale neviem.
a teraz dospava, vonku v kociku, akurat niekto zacal pilit drevo tak sa budi 😔 a place z toho, juj moja.

Inak konecne svieti slnko 😵 😵 😵 aspon trosku, neprsi u nas co som rada, hned mi je lepsie. Prvykrat v zivote sa mi podarili vanilkove rozky, tak som spokojna, dnes vyzdobim bytik, zajtra ozdobim stromcek a poobede ideme na vianocne trhy do tt nachytat atmosku, asi s malou v manduce. Tesim sa, hadam pocasie vydrzi.
no idem nieco robit, kym malinka spinka ako-tak, nech sa potom mozme hrat

anamor
autor
20. dec 2008

este som priadala nejake aktualnejsie foto do albumika, kto chce mrk 😉

zuzanat
21. dec 2008

peknu nedelu 😉
kde ste vsetky? ja som prave uspala Filipka, som mu spievala a zaspal, asi ma uz nemohol pocuvat 😀
este dorabam knedlu a pojdeme obedovat, muz je na treningu, to bol teda napad, v nedelu trenovat.

Romi, Natalka krasne sedi, sikovna je 😵
Katka v akom programe robis tie fotky? ja som si nieco aj postahovala, ale nemam na to vobec cas, aby som to prestudovala 😖

Filip uz dnes trochu stvornozkoval, ale potom sa opat vratil k lozenie 😀
Nasi vcera kupili dvoch kaprov, Filip stale stal pri vani a pozeral na nich, daval ruky do vody a chytal ich, dokonca dal jednemu pusu, lebo muz ho dal k nemu a povedal mu, Filipko daj bocku a dal,az mi zle ostalo.
strasne sa mu pacili, skeril sa ako opica 😀

katarinkad
21. dec 2008

Ahojte babulky 😉

zuzi, krasne foto s kaprami 😀 . Filipko je uz riadny sibal. 😀
Ja som robila tie foto v photofiltri. Mam aj photoshop, ale este som sa k tomu nedostala.

romi, vy uz tak kraaaaaasne sedite. Natalke je velka sikulka. 😵 😵 😵

My stale vsetko po starom. Borko cez den nespi a je z toho nervozny a place. 😒 Vcera k nam dorazila segra s family, takze uz mame veselo. Dnes sme uz aj stromcek vyzdobili. Sice taky mini, ale je zivy a Borkov prvy vianocny. 🙂

miska99
21. dec 2008

Ahojte. Vsetky vas pozdravujem a zelam vam stastne a vesele vianoce vela radosti a zdrave deticky. sa vam to tu rozrasto teda. tak drzim palceky pa pa. 🙂

zuzanat
21. dec 2008

ahoj Miska, aj tebe prajeme krasne vianoce, vela lasky a rodinnej pohody.mozes aj castejsie zavitat 😉

mne Filipko o 18h po kasi zalomil, asi bude buntosit vecer, ale bol taky unaveny, ze ho necham nech si pospi. ja som si pobede po dlhom case zdriemla na chvilu a ten moj chlap nepodareny ma prisiel zobudit, ze co lezim, sak nemam byt z coho unavena 😔 take mam na neho nervy, nemoze byt chvilu s malym sam. si mysli, ze ked si ho posadi na koleno tak s nim bude pozerat telku.cely den lezi na gauci a pozera fotbal. rano dal varit polievku a piect maso a hadam ma na tyzden s pomocou zase veget alebo co.jaaaaj, ako ma nasr.... 🙄 vobec sa s filipkom nevie zahrat 😔

Katka ja som tiez zvazovala, ci nepsravime len taky malinky stromcek, ale nakoniec ozdobime normalny, dufam, ze ho na seba nezvali 😅

mouse
21. dec 2008

Ahojte babulky,
Romi, uz mate okna 😵 ? To je super. Zuzka, Filipkovi prajem skore uzdravenie. Robka ma sopliky, som trosku z toho smutna, vobec som neocavala, ze takyto malicky uz bude mat plny nostek. Zo zaciatku bol dost vystresovany z odsavacky, ale nastastie si uz oblubil a priam sa na nu tesi, robi pri odsavani ksichtiky a vyplazuje jazyk 😵 .
Romi mas pravdu, ze satka alebo nositko je najlepsi uspavaci prostriedok, Robko vydrzi spat v satke aj 4 hodiny... Na posteli cez den max. hodinu.
Vcera som bola na skuske, moji chlapi boli so mnou, manzel kocikoval maleho. Ten si uz stihol odvyknut od kocika, tak sme mu povesali na striesku hracky, aby sa nenudil. Zvladli to super, boli spolu vonku asi 4 hodiny, posledne tri prespal..

mouse
21. dec 2008

Lilluska krasne narastla 😵 .

mouse
21. dec 2008

Katka, na to cvicenie radsej chod, mozno doktorka zistila nejaku asymetriu pohybu alebo poskracovane slachy. Robko mal po narodeni skratenu achilovku a teda trosku vyborene jedno chodidielko, ale za 4 dni po porode sa mu to upravilo. Mozno Boriska na rehab. vysetria a povedia Ti, ze je vsetko ok, ale radsej chod, teraz sa da vela veci krasne cvicenim upravit, ked vyrastie, uz to moze byt problem.
Babulky, vsetkym Vam a Vasim rodinam prajem pozehnane a pokojne vianocne sviatky!

anamor
autor
21. dec 2008

ahojte kocky, dnes sme boli nachytat vianocnu atmosferu na trhoch.
stromcek nam stoji v crepniku v izbe, vykopali sme ho z pozemku, kde staviame dom, ma nieco cez meter s kohlikom viac a je krasny, ani som si nemyslela, ze bude tak pekny. Zatial su na nom iba sviecky, ziadne ozdoby.

miska99 veru zastav sa castejsie 😉 ale dakujeme, aj Tebe krasne sviatky.

mouse - miska ano mame okna 😵 moc sa z toho tesime. Vy ste na tom ako?
pre nespavcov odporucam satku /predsa len nosic je stale o tom istom a skor na turu ako na bezny den/ 😉 fakt v tom decka driemu, ze by ste neverili.
super, ze skusku stihas a tatino zvlada.

zuzi u nas je to caaaaaaasto ako u vas ☹ ved sme skypovali, ale niekedy sa tatino zahra, to s TV poznam aj ja, alebo zaspi skor ako mala a zasa je to na mne ☹ a ja som vycerpana zo vsetkeho, potrebovala by som vypnuta aspon na pol dna... akurat: stale aj tak myslim na malu, takze uz vypnut neviem 😅 a tak to uz bude cely zivot asi. Ale stoji to za to 😵

lilly
22. dec 2008

ahojte,
my sme mali vcera krstiny, tak som sa sem cez vikend vobec nedostala. Lilly bola v kostole zlata, prespala to cele, aj liatie vody na hlavu 😀
uz ma aj prepichnute uska , od piatka, krasne nausnicky dostala od krstnych, no trosku jej tie uska hnisaju a aj ju to urcite boli, ked jej to osetrujem 😔
vcera vecer aj dnes sme zase na nahaca, lebo lilly ma zase vysipanu ritku.. ma strasne citlivu pokozku to moje dite, to ma asi po mojej mame.. 😖
Vcera som bola strasne unavena, moj najvacsi sen je spat 8 hodin v kuse ako kedysi, alebo aspon 5 😔 a to mame pritom celkom fajn noci v poslednej dobe, mala spinka aspon 3 hodiny v kuse, niekedy aj 4..
my uz mame postaveny stromcek, aj okna vyzdobene so svetielkami, mangel sa posnazil v sobotu 😵
svokra sa vcera nestihala divit, ked som dala lilku nad nocnicek a ona sa tam poriadne vycikala, strasne sa jej to pacilo a rozpravala o tom cely den.. 😀
miska, ty si zohnala potom ten cinsky nocnicek, alebo nieco podobne? Miska, ty mas aku odsavacku na sopliky?
romi, natalka krasne uz sedi 😵
zuzi, tie foto s kaprami su super 😀
miska99, dik za blahozelanie, aj tebe krasne sviatky 🙂

lilly
22. dec 2008

jaj a v sobotu sa mi pri obhryzani koze okolo nechtov stihlo odlomit z predneho zuba 😅 , co tam mam kusok dorabany, takze predsa len budem musiet este raz navstivit sexy modrookeho zubara a stihnem sa aj vynadivat nanho... 😖 😀 🙄

katarinkad
22. dec 2008

Ahojte 😉

romi, my tiez mame taky malicky stromcek v kochliku. Na jar ho planujeme zasadit do zahradky, ak dovtedy prezije. 😀
Inak poviem vam, ze vas obdivujem ako to zvladate vsetko. Je to tazke kedze kojite, v tomto vas nikto nezastupi. Ja som obcas tiez total vystavena, a potrebujem si dat oddych. Veeelmi dobre mi to padne, ked manzel v noci k Borkovi vstava. V sobotu zobral maleho a isli na cely den k svokre. To bolo super. Mala som cely den taky klud, som si pospala, upratala, urobila suhajdy, citala casaky, napustila vanu. 😵 😵 😵 Takze ja sa na manzela nemozem stazovat. 😅

lilly, takze uz ste po krstinach. 🙂 Super. Vidim ze sa tesis k zubarovi 😀 😀 😀

mouse, na tu rehabilitaciu pojdeme. Len neviem kedy. Tiez by som nebola rada, keby som si v buducnosti potom nieco vycitala. Nas Borisko ma tiez sopliky. Hlavne v noci mu to vadi, ked spi tak vydava take divne zvuky chrapcave. 😵 Ale on ma rad odsavacku, takze odsajeme a je lepsie.

katarinkad
22. dec 2008

Hej, a od vcera mame doma opat nasho dobruckeho Borka, ktory cez den spi. 😅 😅 😅 Sa tesiiiiiiiiiiiiim. Aj v noci krasne spinkal, iba raz sa zobudil na papanie. 🙂

lilly
22. dec 2008

ozaj katka, pripadne romi, aku odsavacku mate? viem, ze na vysavac, ale je tam aj rozdiel v znackach?
lisi sa tato
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=824436
od tejto?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4598883
ta druha stoji v babetkove 420sk.. 😅 😕
moja mama sice na vysavacovu odsavacku povedala, ze jej vysaje aj nosne mandle, ale snad ked ich tolko ludi pouziva, tak to nemoze byt zle...

mouse
22. dec 2008

Zuzi, my mame vysavacovu odsavacku Ariana, ten druhy link v Tvojom prispevku, som s nou spokojna. Predtym sme mali taku obycajnu hadickovu, ale to bolo slabe. Neboj, to neodsava na plny vykon, tvar odsavacky funguje ako redukcia

🙂

mouse
22. dec 2008

Romi, my sme na tom so stavbou presne ako pred mesiacom. Kuchyna je vyrobena, ale este nie su podlahy, tak ju nie je kam dat

katarinkad
22. dec 2008

lilly, ja myslim ze vsetky odsavačky na vysavac su rovnake, resp. funguju presne na tom istom principe. Rozdiel je asi len vo vyrobcovi.
Ja mam tuto. Nova stala 360,- Sk.

http://www.ceumed.eu/index2.php?lang=SK&PHPSESS...

moja segra ma tu co si dala druhy link co ma aj mouse, a rozdiel v nich nevidim. 😵

misi, vy uz mate kuchynu? Tak to ste sikovny. 😵 Tak sup, sup polozit podlahy.

katarinkad
22. dec 2008

juj, nejaky blby link som dala. Ked si tuknes dole na NOSTEK tak sa ti ukaze ta odsavacka co mam 😀

zuzanat
22. dec 2008

ahojte, ja som si konecne sadla a mam chvilu veget, Filipko buva... som rano umyvala okna, vymenila zaclony, ale tak s malym aj to trva dlhsie ako obyc.
vcera sa zobudil vecer o 19.30, tak som sa bala, ze budeme do polnoci hore, ale nastastie nie. pred 22h sme si isli lahnut, dala som si ho k sebe a zhasla, Filip si ku mne klakol a dal si hlavicku na moje brucho a driemkal a potom sa cely na mna vystveral a zaspal. tak som ho prelozila do postielky a papal az rano o 4h a vstaval po 8h, mrkotal asi len dva krat, no uplne parada, po veeelmi dlhom case 🙂
Katka mne to kojenie nevadi, je to pohodlnejsie ako robit v noci nutrilon, len keby lepsie spaval a hlavne keby mi muz viac pomohol. ze by som ja lezala pri tv a on sa hral s malym, ale to ho ani nenapadne. fakt mi to neskutocne vadi 😔
ja mam odsavacku iba taku obycajnu, lebo sa nam neda regulovat vykon na vysavaci a to ked Filipovi odsavame, tak sa strasne jeduje.

anamor
autor
22. dec 2008

ahojte,
nestiham trosku, tak iba strucne, mam z lekarne odsavacku Arianna a myslela som ,ze ina na vysavac ani nie je 😅 rozdiel lilus vidim v tom, ze ta lacnejsia ma tu jednu cast z makkeho plastu, tato ariana z tvredeho inak je to to iste a vyzera presne ako aj ta katkina.... podla mna je to jedno. V lekarni stoji myslim menej ako 420 sk, urcite som platila 3 na zaciatku, cize do 400, som max spokojna , aj ked tuktuk - sopliky sme mali len dva tyzdne koncom septembra... nastastie.
my uz stromcek postaveny, vyzdobeny. Piect nepeciem uz, nestiham viac. dobalim zajtra darceky a doupratujem tak bezne + poriadne kupelnu.

liluska bola na krste herecka.

zuzi krasne kaprove fotecky 😉

katka priznam sa, ze prezit taky jeden den po tom tuzim a rovnako ako zuzka - lily vyspat sa jednu noc aspon 5hodin, lebo fakt som uz vystavena ☹ ale ako vzdy podotknem stoji to za to 😉