Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
6. jan 2009

Dobre ranko babulky 🙂

hm, vsetky vas trapia problemy so spankom 😒 , To prejde, len treba vydrzat.

Lilly, nas Borko mal tiez take obdobie pred necelym mesiacom ze mi cez den nespal vobec, ale vobec. 😠 Bol z toho nervozny, uplakany a ja som bola uz v koncoch. ☹ ☹ ☹ Ale preslo to, teraz spinka ukazkovo cez den aj v noci. 😵
Nas maly hrozne slinta teraz a vsetko hryzie, ma take tvrde horne dasienka, akoby mu uz mali vyjst coskoro zubky. 😵 Ale to by bolo asi skoro. To aj vasi drobci tak skoro slintali? To ako dlho trva kym vyjde nejaky zubok?

Zajtra sa chystame na ockovanie. Dufam ze to zvladneme v poho.

zuzanat
6. jan 2009

ahojte, Jani ja to tiez zvalujem stale na zuby, ale zatial mame len dva, ostatne na nas kaslu 😖

Katka ty sa tusim nudis 😀

maly dnes akosi nechce spat, aj sa ukladal, ale potom ho to preslo, tak pojde asi az po obede, len nam nejde voda, tak neviem ako mu uvarit obed 😖

poobede zase pojdeme na sankach. je tu snehu a snehu, cestari na nas asi zabudli 🙄

katarinkad
6. jan 2009

zuzi, ja sa teda vobec nenudim, neviem preco si to myslite 😀 Ved tu uz chodim tak malo, a ked pridem, tak tu nikto nie je 😀 😠 😀

Som akurat dostrihala muzicka, fesacisko je teraz 😀 😀 😀

zuzi, no teda, voda vam neide, zachvilu aj plyn odstavia, teda nic moc 😀

katarinkad
6. jan 2009

Nam tak blbne net, ze chytam nervy 😠 😠 😠
Som pridavala 2 fotky na kona pol dna 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 stale ma vyhodilo 😠

jankazaba
6. jan 2009

ahojky,

my sme dnes boli po mesiaci plavat, bala som sa ze to terezka uz zabudla, ale islo jej to super... je to taka ryba 😀 😀 😀 ,

nase vecerne ukladanie bolo dnes veeelmi zaujimave - terezka uz na posteli zaspavala, nakojila som ju, myslela som ze ked ju dam do postielky bude spat, aaaaale kdeze, akoby chytila druhy dych - este hodinu od ulozenia do postielky rozpravala, akoby sa zrovna zobudila... a po tej hodinke zaspala asi vycerpanim z tolkeho rozpravania...
🙂

jankazaba
7. jan 2009

dobre ranko dievcata,

dnes asi cez den nestihnem nakuknut - mam toho na plane dost... nakup, varenie obeda, pojdeme urcite von - je kopu snehu..., musim poupratovat... teraz vysavam kazdy den, terezku davame na zem, uz ju to na posteli nebavi, je to pre nu malo miesta, tak sa plazi po celom byte... 😉

a este ideme odzdobit uz stromcek..., chcem jej v obyvacke postavit ohradku a uz by sme sa nemali kam hnut, keby tu bol este aj stromcek...

tak vam prajem pekny dnicek, vecer nakuknem... 😉

katarinkad
7. jan 2009

Dobre ranko babulky 🙂

my uz mame za sebou navstevu lekarky, Borka zaockovala, chudatko moje, tak plackal 😢 😢 😢 Som zvedava aky to bude mat priebeh, dufam ze nebudu nejake vysoke teploty ☹

Vonku je taka strasna zimaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, som myslela ze zamrzneme s malym. 😵 Mna teda vonku nikto nedostane. 😀

Idem, mam nejaku pracicku na PC.

lasenka
7. jan 2009

ahojte dievcence 😉
dakujem za blahozelania k dalsiemu musketierovi 😉 ked mam byt k vam celkom uprimna, bol to mensi sok, ked mi povedali, ze to bude chlapcek... v kutiku duse som dufala, ze to bude dievcatko a toho chlapceka som si akosi nepripustala, no tusila som, ze to bude ON anie ONA 😉 kvalitu vlasov mam perfektnu, su pekne, huste a vobec sa nemastia, nechty su pevne, plet cistucka 😉 hmm, vyhody, co? 🙂 ... ked som prisla domov a oznamila to Matuskovi, mali ste ho vidiet - nevedel co so sebou, zacal triedit auticka aj pre braceka, dellil kocky, malovanky a vsetko, co ma tak rad... az som plakala, ako sa tesil... potom mi povedal: Mamka, ako by som hral futbal so sestrickou? 😵 hned ma presla ta uzkost a zacala som sa tesit s nim... viem, ze som zapochybovala, no teraz to lutujem a na dalsieho chrobacika sa nesmierne tesim 🙂

vsetky vas pekne pozdravujem 🙂

anamor
autor
7. jan 2009

lasenka tvoje dojmy su uplne prirodzene a skoro si ma rozplakala 😉 😵 zlate to muselo byt. Neboj tretie bude holka, pre maminku pomocnicka a princezna 😉
mne osobne to bolo velmi jedno, co budeme mat. Druheho by som chcela braceka, ale aj sestricke sa potesim, ja pevne verim, ze budeme mat este aj druhe 😵 😵

zaspavanie - neviem ci je nieco vo vzduchu, ale my prezivame priserne vecerne zaspavanie a nocne spanie - obrovske srdcervuce place a pod 😔 😢 pomaha len didka a nic ine ☹ trosku som z toho zufala uz a smutna a hlavne velmi unavena, aj fyzicky, aj psychicky, nestiham nic potom.... uff moje vesele a vyskerene dievcatko, stastne ditko, spokojne a mile sa v noci meni na zufale, urevane, jaciace dieta, ktoremu neviem pomoct 😒 ☹ 😔 😢 😨 🙄

ale vcera sme boli vonku na sankach a bolo uzasne, ako rodinka a to bolo skvele 😵 😵

dnes je trosku lepsie, az na to, ze sa mi pokazila vecer pekarnicka a celu noc som z toho poriadne nespala ☹ no nic treba ist dalej.

ako pise katka treba vydrzat... inak je to pravda, spanie /lilus/ je raz lepsie raz horsie, tvoja mala je v prvom krizovom obdobi, dalsie pride cca v 3m, 6m a pod, striedaju sa lepsie obdobia s horsimi, to asi aby sme si to vedeli vazit 🙂

katarinkad
7. jan 2009

Ahojte 😉

romi, to ma mrzi ze este stale zapasite s nocnym spanim ☹ ☹ ☹ Verim ti ze si fyzicky aj psychicky v koncoch. 😒 Uz by to mohlo Natalku prejst. Drzim palceky. Asi sa treba viac stazovat na konovi. 😉

My zatial OK po dnesnom ockovani. Malicky je ospaly, davam mu studene obklady na nozicku, teplota zatial tiez nie je, klopy, klop. 🙂
Maminky vy ste davali vase babetka ockovat proti pneumokokom???? Moja dr. chce nabuduce s druhou varkou HEXA dat malemu aj proti pneumo. No ja neviem ci mu to mam dat. 😕 😕 😕

anamor
autor
7. jan 2009

kati fajn to borko zvlada, my sme dali prevenar, 1.davka s prvou davkou hexa - takze obe nozicky dopichane... hned a zhurta. 😉 Ja som sa rozhodla zaockovat, zatial o ziadnom inom nepovinnom neuvazujem, uvidim casom...

zuzanat
7. jan 2009

ahojte, my uz sme zase u nasich 😀 mario robi o dve bytovky dalej, ako byvaju...

musim sa pochvalit, Filipko od vcera robi tap tap tapusky 😵
vecerne zaspavanie je u nas tiez divne, napr. vcera uz driemkal, ale stale sa trepal a behal po postielke az bol spoteny, potom za hodinu zase plakal, utisila som ho a spal do rana do 5h, a vstavali sme az o 8.30. ale rano ked uz spal pri mne, tak tiez putoval, hlavicku mal pri mojich nohach.

Katka, Filipko je tiez ockovany proti pneumokokom, aj preockovany uz. po prvom ockovani bol dost mrzuty, aj mal zvysenu teplotu, ale potom uz bol v pohode.

jankazaba
7. jan 2009

ahojte,

terezka nie je zatial ockovana proti pneumokokovi, dane ju az na jar...

anamor, zuzka = treba len vydrzat... a mozno sa trosku postazovat na konovi - terezka dnes zaspala akonahle som ju polozila do postielky... 😉 , dufam ze jej to ostane 🙂

katka - no ockovanie sme my mali v pohodke, tiez ziadne teploty, len bola taka unavena, skoro cely den spala...

anamor
autor
7. jan 2009

Filipko je poriadny sikovnicek. 😵
A Terezka krasne zaspinkala, aj ja cem... 😉

no uvidime co nas dnes caka, zjem veceru, odpisem na par mejlov, pockam muza z roboty a idem hajan asi

katarinkad
7. jan 2009

Ahojte 😉
tak asi dam Borka aj ja zaockovat proti tym pneumo. Nevedela som sa vobec rozhodnut 😒 Hm, my matky to mame tazke...

Inak Borko bol cely den zlatunky, ani teplotka nebola, tak dufam ze uz ani nebude 😵
Vecerne zaspavanie uz mame za sebou, polozila som ho do postielky, isla som sa osprchovat, a ked som sa vratila uz hajinkal. 🙂 🙂 🙂

zuzi, Filipko je sikulkaaaaaaaaaaa

mouse
8. jan 2009

Ahojte,
Katka, Robka sme dali vcera zaockovat naraz aj hoxou aj prevenarom proti pneumo. Netesilo ma, ze je to takto naraz, ale uz aj prevenar je povinny.
Lilly, ake plienky?
Romi, s domom stojime. A hrozi nam stahovanie s podnajmu este nevieme kam, vobec ma to netesi. Vy ste na tom s domcekom ako?

anamor
autor
8. jan 2009

ahojte.
Mali sme o nieco lepsiu noc ako predosle, tak dufam, ze sa to trosku polepsi, hlavne tie nocne place....
prevenar je uz povinny? som nevedela, ze by od noveho roka?
miska no s domcekom ma to mrzi, ze stojite, detto s prenajmom. Momentalne stojime aj my - mrazy tak sa neda robit nic, aj vnutri mrzne,kedze krov sme nestihli zateplit. No hadam najdete nejaky vyhodny podnajom, aj ked to stahovanie s mimčom ti nezavidim. Na brusnych tancoch si uz bola s Robkom?

kati fakt to je tazke, ked je rozhodnutie na nas....

katarinkad
8. jan 2009

Ahojte babulky 😉
ja som tiez nevedela ze prevenar je povinny 😕 😕 😕 Dr.mi nepovedala ze je to povinne. To museli asi zaviest len teraz dakedy. 🙄

romi, tak aspon trosku lepsia noc. 😉 Treba dufat ze sa to uz zlepsi. Neviem preco maju babetky niekedy take blbe obdobia 😖 , a my maminky si to musime odtrpiet. Ale aj tak to stoji za to, nie? 😵

katarinkad
8. jan 2009

HA, bonzujem na lilly. Zase nas podvadza v latkovkach. 😀 😀 😀

lilly
8. jan 2009

ahojte, veru, bola som v latkovkach a kym som to tam dopisala, tak si mala vyzadovala uz moju plnu pozornost.. potom sa mi ju podarilo uspat v kociku v kuchyni, a potom som robila kadeco v domacnosti,tak som sa tu nedostala..
zuzka, miska, objednala som si z viacerych shopov latkovky - z MMB 2 ks Swaddlebees jednovelkostne velurky a vrchne vlnene nohavicky tiez SWB, tie uz mam doma a su super 😵 ; z latkovky.sk som objednala 2 Kissaluvs, 1 Bum Hugger a 1 vrchne vlnene nohavicky Loveybums; a z UK, co sme sa spojili viacere v latkovkach, tak som objednala 4 itti bitti, na tie sa strasne tesiiim 😵 😵 😵
s tym spanim som na nasu malu nasla fintu, ze ju uspim cez den na rukach a potom supnem do kocika a tam si vie pospat aj 3 hodinky, keby som ju polozila inde, tak je za chvilku hore.. V noci spinka dobre, tuto noc zaspala o 21:00, zobudila sa o 2:00 a potom o 6:00, takze super. Asi pred dvoma dnami tiez spala v noci tak dlho, az mi jeden prsnik siel prasknut a az ma ruka z toho bolela, aky bol tvrdy, bolavy a naliaty a nechcela som ju budit, tak som ho sla odsat a vytiahla som z neho 150ml, viac by mi ani do flasky nevoslo 😕
Zajtra idem na prvu kontrolu ku gyndosovi.. mierne sa toho desim, ale snad prezijem 😅 😕
a v sobotu ideme s malou na poradnu, som zvedava, ako podrastla, je poriadne sadielko, tak urcite dost pribrala 🙂
a v poslednej dobe akosi viac grcka, asi vela zje, ci co, dufam, ze nebude mat reflux 😨 Napr vcera som ju nakrmila, medzitym sa pokakala, tak som ju dala odrgnut a prebalila som ju. Ked som ju zdvihla, tak si fajne odgrcla rovno mne do vystrihu na tricku medzi prsia.. 😕 🙄 😀 ach jaj...

katarinkad
8. jan 2009

lilly, aj nas Borko spi cez den v kociku, tam mu je najlepsie. Kocik mam teraz dnu, lebo vonku teraz ani nechodime, ked je taka kosa. Polozim ho tam, trosku povozim a krasne zaspinka. Aj teraz spi v kocari. 😅 Ma to svoje vyhody, ked som napr. na nete, tak ho len jednou nohou trochu povozim v kociku a je klud. 😀 😀 😀 Ale inak som dobra maminka!!!!!!! 😀

Vecer ho polozim do postielky a on uz vie, ze ide noc, ze preto ho davam do postielky a nie do kocara a tak krasne zaspinka bez problemov. 🙂

My grcame tiez, teda teraz uz len zriedkavo, ale ked bol mensi, tak dakedy grcal vkuse.

lilly
9. jan 2009

haloooo, co tu skapal pes? 😕
ja som bola dnes u gyndosa na kontrole po 600nedeli, ufff.. no ale dalo sa to celkom vydrzat. Po prvej otazke: "tak ako, ma lasko?" nasledovalo skonstatovanie z jeho strany, ze "noo, tak tie smiesne pohyby uz boli, vsak?!"... chaaa, srandista... 😀 ale zlaty bol.., ako vzdy 🙂
som cakala, ze bude horsie to vysetrenie, no dalo sa, aj ked kus neprijemne.. vzal mi kadejake vytery, stery z krcka, krv na kadeco, mam ist na usg maternice aj prsnikov a na kontrolu na hematologiu.. no ufff
o malu sa zatial staral mangel, a celkom to zvladol, akurat prebalenie sa mu teda super podarilo.. 😀 som mu pripravila komplet celu plienk, s plienkovou vlozkou a separackou, ze to len supne pod malu a zapne a ze na to da bud vlnene nohavicky, ktore mala aj predtym na sebe, ak nebudu nejake vlhke, alebo take ine nohavicky a tiez som mu ich pripravila. A on z tej plienky vzal len tu vlozku a separacku a dal to do vlnenych nohaviciek.. bez hlavnej plienky 😀 😀 potom pozeram na postel, ze ta plienka je tam a jaro vravi, ze mala je prebalena, tak som to rychlo sla pozriet, ci mozem rovno prat a lanolinovat pokadene vlniaky, no nastastie to ta vlozka zachytila, teda kaky a precikana bola este aj perinka, nielen vlniaky, no to je v poho, tie sa vyvetraju.. 😀 ach ti chlapi 😀

mouse
9. jan 2009

Ahojte,
Lilly, mas aj PUL nohavicky?
Katka, ake ma Borko miery?
Lasenka, gratulujem k chlapcekovi 😵 .
Romi, to stahovanie ma netesi... ale nejako to zvladneme, uz ssme nasli druhy byt, Zuzka, vo vedlajsej dedine 😵 . A hned ako sa otepli, bude trebe radikalne pokrocit so stavbou. Na brusne nechodime, zatial tancujeme doma 😵

lilly
9. jan 2009

miska, ano mam aj pul nohavicky, ale vlnene lepsie dychaju, no ked su vlhke tak davam pul. No uz mi ma dojst dalsia zasielka a tam mam tiez jedny vlnene, tak ich budem striedat. A na von davam tiez pulky. A tie itti bitti, co pridu z uk su vsetko v jednom, tam uz je pul zater, su krasne tenke, save a take chlpate z vonka a super farby 😵

zuzanat
9. jan 2009

ahojte, my sme opat doma, suseda uz si z nas robia srandu, ze chodime domov ako na chatu 😀
Miska a kde budete byvat v Melciciach? skoda, ze sa musite teraz stahovat, ked coskoro snad bude aj domcek 😖
Romi u nas je zaspavanie stale otras, aj cez den aj vecer. unaveny je ako pes, ale zaujima ho vsetko na okolo a nevie sa ulozit. cez den ked vidim, ze nemoze zaspat, tak ho supnem do kocara a ideme von, to spi za dve minuty, ale vecer nic moc 😔 kde su tie casy, ekd som ho polozila do postielky a on spal 😅 aku kasu davas Natalke, riedku ci hustu a z flasky?

lilly ja musim ist na gyndu bud,tyzden, mi kazal prist o pol roka a teda vobec sa netesim 😒

lilly
10. jan 2009

ahojte, tak my sme po poradni, Lilly ma 5100g 🙂 😵

katarinkad
10. jan 2009

Ahojte babulky 😉

lilly, iny srandista je ten tvoj gyndos 😀 😀 😀 😀 😀

miska, ako po ockovani? Mali ste teplotu? My sme na druhy den trosku mali vyssiu, tak som dala Borkovi panadol ale uz vyzera byt OK. Len vkuse spi odvtedy. 😀
5700g, 59cm - to su Borkove miery ked mal 3 mesiace, odvtedy som ho nevazila 😵 Preco sa pytas? Vy mate ake?

lilly, paradne miery 😕 😕 😕 a ja ze nas Borko aky je tucnyyyyyyyyyyy 😀

zuzi, ved prenajmite byt a nastahujte sa rovno k vasim. 😀

lilly
10. jan 2009

no kati, tvoj borko je este vychrtlina oproti mojej liluske 😀 no ako jeho mama 😉 😎 😀

katarinkad
10. jan 2009

😀 😀 😀
lilly, na foto Liluska teda ani nevyzera na taku vahu ako pises. 😕 Asi ma tazke kosti. 😀 Ved len nech pekne priberaju tie nase deturence....a nech su zdravucke.

Kde je nasa romi??? Hadam sa stale netrapi s uspavanim Natalky. 😒 😨

lilly
10. jan 2009

no hodim niekedy taku polonahu fotku, ze by bolo vidno sadielka a zahybceky na lilke 😀
romi asi ked ma chvilu casu, tak oddychuje inac ako na konovi.. dufam, ze sa maju dobre 😨