Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
5. aug 2008

katka a neodlepi sa to ked na to prsi?

lilly to by ti asi najlepsie poradili na socialke, ci to mas este platit alebo nie. ale to zase zavisi od ochoty tych tetiek tam.

citali ste o rodicovskom prispevku od januara? dufam, ze to neschvalia, su tam sami dementi a potom ze sa nerodia deti.akoby sme od nich odchadzali dobrovolne do prace 😠 🙄

lilly
5. aug 2008

necitala som o rod. prispevku... co chcu zmenit?
ja som akurat pocula, ze maju davat ten vysoky 25000 prispevok aj na druhorodene a tretorodene dieta teraz od januara 🙂

katarinkad
5. aug 2008

zuzi, nam to drzi dobre, este aj stierac po tom chodi a drzi to. 😉

a ake zmeny maju byt od januara, predpokladam ze zle pre nas 🙄 🙄 🙄

katarinkad
5. aug 2008

to ja este ani neviem ci mi priznaju matersku, kedze som dala vypoved v praci a som od marca doma. No vraj mam narok, lebo som v 6-mesacnej ochrannej lehote. Ak nie, tak to bude horsie vyzit len z rodicovskeho prispevku. ☹
Tych 25 tis. by fakt mohli davat na kazde dieta....ale zase nasi romsky spoluobcania by len rodili.....

lilly
5. aug 2008

tak ti budu rodit tak ci tak, len este za to budu dostavat aj peniaze
katka, ty si neplatis dobrovolne poistenie?

katarinkad
5. aug 2008

lilly, neplatim. ☹ Ked som sa nan prihlasila a zacala platit, tak som uz vlastne bola tehu, len som o tom este nevedela, takze uz mi to bolo nanic.....tak som to potom zrusila. 😢

mouse
5. aug 2008

Zuzi, ako je to s tym prispevkom? Ved sa mal zvysovat, ci to uz nie je pravda?

zuzanat
5. aug 2008

mrknite sem http://spravy.pravda.sk/rodicom-vlada-neprida-b...

inak aj na konovi je o tom tema: Tomanova je.... 🙄

katarinkad
5. aug 2008

no ona je fakt ..... 🙄

to nas chcu este aj o tu almuznu obrat?!

lilly
5. aug 2008

tak toto je uplne na hlavu... fakt nechapem 😠 🙄

mouse
5. aug 2008

Nuz, asi niekam emigrujeme... Aspon do susednych ciech

zuzanat
5. aug 2008

rozpravalo sa, ze bude RD ako minimalna mzda a tohto sme sa dockali, naozaj na hlavu postavene.
uz sa mi Filko zobudil, tak ideme pokecat 😀 potom sa napapame a pojdeme von, mozno aj nocnik kupit 🙂

mouse
5. aug 2008

Zuzi, uzite si pekne popoludnie. Potom nam das navod, ako vydokladovat uradu mesacne vydavky na dieta... Akosi tomu v tom clanku nerozumiem. Bud to bude tehu demencia alebo je ten navrh zakona dementny...

zuzanat
5. aug 2008

no moja v tom vam neporadim, lebo tiez tomu akosi nechapem. co im mam nosit blocky a oni mi potom daju peniaze? a za co mam akoze nakupovat, ked som si nevzala milionara??? 😅

katarinkad
5. aug 2008

ja vobec nechapem, ako niekoho vobec nieco take absurdne mohlo napadnut?! Cely ten zakon je dementny!
Tomu sa hovori, pomoc rodinam s detmi. 😠 😠 😠

lilly
5. aug 2008

ja to chapem tak, ze to bude len vtedy, ak uz budes pracovat, dieta das do skolky alebo jasli, bude mat menej ako 3 roky a zaroven budes este chciet dostat RP, vetdy to bude treba vydokladovat a dostanes 80%.
ak budes doma 3 roky, dostanes 4560 sk
ak das dieta opatrovatelke, a ty budes robit, dostanes plat + ten novy prispevok 1140 sk

lilly
5. aug 2008

tak, ci onak, aj tak je to na hovno 😠

anamor
autor
5. aug 2008

ahojte, vidim, ze sa rozculujete, no otrasne ozaj a to dokladovanie v tomto byrokratickom state nas porazi raz.

lilly ja kyblik len na jasenie, kupat budeme vo vanicke, len neviem kedy dorazi... uz by mohol

mouse
5. aug 2008

My mame kyblik aj na kupanie, no uvidime, ako nam to pojde 🙂 . Keby nie, tak este dokupime narychlo aj vanicku.

anamor
autor
5. aug 2008

mouse do konca tohoto tyzdna by som aj mala mat shantalu, taaaak sa tesim na to, dufam, ze sa tam Nati bude pacit 😵 uz inak skusame vo vanicke povely, nech zadrzi dych - este z bruska to vraj vie.... a ide jej to celkom, pripravujeme sa na plavanie.
inak aj ja chcem od bess objednat tu samolepku na auto 😉

katarinkad
6. aug 2008

Ahojte 😉
anamor, krasne fotocky. Natalka je rozkosna v tych satkach. 😵 A v tej sieti, no teda to je leharo! 😅

lilly
6. aug 2008

ahojte,
romi, natalka je krasna na fotockach 😵
vcera nam dosla do Kiky skrina do detskej izby, zajtra pojdeme po nu 😵
inak v noci som sa zobudila, rozmyslala som nad vselijakymi kravinami... akosi na mna asi dolieha tehotenska depka, ci co 😖 este aj muza som potom zobudila, bo som sa potrebovala pritulit.. tak sme kecali asi hodinu

zuzanat
6. aug 2008

ahojte,aj ja sa pridavam k tomu, ze Natalka ja krasnucka 😵
lilly v noci si si mohla prist pokecat s nasim malym, lebo ten si o pol tretej zmyslel, ze sa mu uz nechce spat. dala som mu jest a ked som ho polozila, tak mal oci ako jastrab a rehotal sa na mna. nastastie o pol stvrtej zaspal, ale aj tak som ako mechom prastena 😅
teraz lezi vedla mna na gauci a uskiera sa a zuje palec ako blaznivy 😀

anamor
autor
6. aug 2008

ahojte moje, malinka nevie cez den spinkat, taka je unavena, ze lezi unavou a mrnci, ze chce spat a nemoze, tak mi ju je luto, ak sa jej podari tak na par minut a je hore.
inak dakujem vsetkym za pochvalu 😉
po dlhom case som si mrkna na filipkov album a ten je fakt krasny, prekrasny, takeho frejera by sme brali a aj aj taku svatku 😀 zuzi ako ty
lilly to je ok taka depka, je dolezite, ze mas jarka pri sebe a ten ta prituli a pokeca, ja to tiez poznam a teraz maminckovske depky su snad este horsie, este ze mam tak tolerantneho muzika.

ozaj lasenka co, stale zavara?

katarinkad
6. aug 2008

to je pekne ze "tehotenska depka" 😀 . Ja som si myslela ze nou trpim len ja. Obcas je to so mnou hrozne, tiez rozmyslam nad kravinami a stresujem sa a potom muza a revem bez priciny...aj pri reklame...a muz ze co zas reves....a ja ze neviem 😀 😀 😀 no proste psycho. 😀 Tiez obdivujem mojho muza ze je taky zlaty a chapavy a ma so mnou tolko trpezlivosti. Lilly, takze nic si z toho nerob, asi je to normalne. To si tehu hormony robia s nami co sa im zachce.

lasenka, preraba barak, tak je asi busy. 😀 No snad stiha aj snazilkovat popri tom 😀

lilly
6. aug 2008

tak asi je to normalne.. no ja by som radsej spala, ako nechala hlavu rozmyslat nad kravinami.. 😠 inak zuzi, bolo to presne tak okolo druhej, pol tretej, takze akurat by sme s filipkom dobre pokecali 😀 aj moja mala sa vtedy zobudila a buchnatovala ma odusu 😀 zjavne nechcela zaostavat za rozhovorom rodicov 😵

mouse
6. aug 2008

Ahojte Kocky,
na mna zas taky sentiment zo par krat prisiel, ze som sa rozrevala na prechadzke so psom, ked som videla v lesoparku vyrubane stromy a zaciatok vystavby - a nas oblubeny chodnicek uz bol uzatvoreny, resp. uz neexistoval. Stihli to za tyzden... Potom som sa zas rozrevala na dalsej prechadzke, ked som si spomenula na dievcatko z domova, ktore sme si chceli vziat a dalsie 2, ktore si chceli vziat moji rodicia, ale vyzera to biedne, lebo sa len tvaria kompetentni, ze hladaju nahradne rodiny. Skutocnost je ina, prisli o peniaze, tak deti drzia tam kde su. Potom si zas poplacem od radosti a tak si poplakavam jedna radost... Esteze muz je stale prec - bud v praci alebo na stavbe a ja si mozem truchlit do sytosti 🙂 .

zuzanat
6. aug 2008

no tak vidim, ze vy len placete 😕 ja uz si ani nespominam, ci som mala taketo stavy, ale asi nie. skor ma teraz obcas prepadne zufalstvo, ked som unavena ako pes a ani nic nestiham, ale ako maly rastie, tak to zacina byt lepsie.uz si ako tak zvykam, len obcas na mna dolahne taky divny stav, ze vycitam muzovi, ze mi malo pomaha, ze sa nam malo venuje a pod 😅 😔

maly si prave pospal pol hodinku, sa mu moc nechce a pretaca sa jedna radost 🙂 ked je v kocari a svieti mu slniecko do oci, tak sa hned otaca na bok.

anamor
autor
6. aug 2008

ahojte, hlavne mi tu nedepkujte moje zlate. Ja vas chapem, som na tom rovnako a narozdiel od Zuzky ma to chyti este aj teraz. Spime take 20minutovky.
Este pokavickujeme a ideme trosku von, ked nebude taky hic, zatial sa malinka hra s hrazdickou a zasa sa s niektorym zvieratom pohadala 😀

mouse
6. aug 2008

Anamorcek, mas pravdu, sem depky nepatria 🙂 . To je mile, ze sa pohadala so zvieratkom 😀