Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
10. okt 2008

prave mi prisiel dalsi balicek.. este ze sa tie postarky striedaju, kazdy den skoro daco dojde 😀
dosli mi tie merino vlny.. 😵 ake su krasne jemnuckeee, mnam 😵 asi si pojdem potom pozicat pletacie ihlice od mamy a upletiem na zaciatok vlneny obdlznik do plienky, ako taku izolacnu vrstvu od ciky 🙂 neskor mozno aj take vlnene vrchne gatuse 🙂

jankazaba
10. okt 2008

anamor - ten dudel je jej naoblubenejsi, hra sa s nim aj hodinu, ona v podstate dudel ani nepotrebuje, len ked zaspava, a s tymto chicco dudlom sa hrava-cumle si ho, stlaca....
bol to prvy dudel, ktory chcela... asi dva mesiace nechcela dudle, tak som ju ani nenutila, ale potom si zacala cuclat prsty, teda palce, tak som ju nutila na dudle, mali sme doma asi desat typov, ale tento jednoznacne vyhral 🙂

jankazaba
10. okt 2008

babulky sa s vami lucim pre dnes aj pre vikend, odchadzame do vlkolinca...

prajem pekny vikendik 😎 malo by byt pekne, tak sup s detickami a lilly s bruskom do prirody 😵

lilly
10. okt 2008

som vyvarila tie dudle a odsavacku a vsetky jej blbosti vo vriacej vode... no taky fajny biely povlak z tej uzasnej tvrdej vody na vsetkom ostal, ze az no... 🙄
tak som to vsetko vyutierala, no neviem, ci malo zmysel to sterilizovat
neviem, co je horsie.. dat decku ozuzlat cumel s chlorovym, ci akym povlakom, abo kus nesterilny cumel 😖
no hruza 😠

katarinkad
10. okt 2008

Ahojte 🙂
lilly, mne chodi aspon jeden balicek kazdy den. Nasa postarka nechape, co mi to furt chodi 😀 😕 😀 Predvcerom mi prisla ciapka pre maleho a overal, vcera ohrievacka flias, dnes zase jedna ciapocka na zimu, este cakam tie kosielky co som objednala z tej stranky, aj magnety s Borkovymi fotkami...a dnes som mu zase objednala jeden svetrik...a este cakam balik z Bon prix......ja som ako postihnuta. 😀 😀 😀 Som si myslela ze po porode uz nebudem nakupovat, ha ha ha. 😀

My sme dnes s Borkom pespali cele doobedu. Som az prespata. 😀

anamor
autor
10. okt 2008

katarinka, odkial magnetky? daj tip.

lilus do vody pridaj nabuduce kyselinu citronovu /stacio ozaj troska/ a povlak nebude vidiet 😉 mne to poradila kamoska, lebo ten vodny kamen je svina 😉

katarinkad
10. okt 2008

anamor, ja som objednala z MMB
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3495478

dam vam vediet ked pridu, ake su. Ta kocka mi poslala mailom taky katalog a tam som si povyberala rôzne ramceky a poslala som jej foto ktore chcem dat na tie magnetky. Ja som objednala tak viac kusov, lebo chcem to davat ako darceky na krstinach do vrecusok. 🙂 Tak dufam ze budu pouzitelne. 😵

aj mne veru na vyvarenych dudlikoch ostava fajny biely povlak. 😖 Skusim nabuduce tu kyselinu.

Ja som uz upratala cely byt a Borko stale spinka. 😔 Sa normalne nudim. 😒

katarinkad
10. okt 2008

som objednala take zlate sacky
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3755701

do toho chcem davat tie magnetky aj bombony - to bude darcek pre kazdeho na krstinach. 😵

lilly
10. okt 2008

tie magnetky mozu byt pekne 😉 aj s tymi vrecuskami
ja som konecne objednala tasku na kocik, nakoniec tu Graco bezovo-sivu, ale z ineho obchodu. Nakoniec z www.poruke.sk Tam bola trosku lacnejsia a dokonca je doprava zdarma a to akakolvek, ci postou, alebo kurierom, a ziadne postovne 😵 Pricom v tom druhom obchode chceli za dopravu 149 sk a to sa mi zdalo vela.
No dufam, ze aj nazivo sa mi bude pacit

katarinkad
11. okt 2008

Dobre ranko 🙂

lilly, urcite bude fajn ta taska. 😵 Mne ked prisla moja, tak sa mi zdala strasne velka, ale uz som si na nu zvykla a je fajn ze je dost velka a ma plno priehradok, lebo vsetko mozne do nej pobalim ked niekam ideme.

My dnes mame ist na oslavu k svagrine. Jej synator oslavuje narodky a nas Borko 1. meninky. 😀 Tak som zvedava aky dnes bude, lebo nadranom sa zobudil a odvtedy vobec nespi, len poplackuje.

Prajem vam pekny slnecny vikendik. 😉

zuzanat
11. okt 2008

ahojte, my sme dnes mali zvlastnu noc, maly papal o 24h a o 2h a potom az rano o 6.15h ale ja som bola hore od 2-3h, lebo nas 2rocny sused tak chudatko plakal, bolo ho velmi pocut, tak sa mi nedalo spat.
nas maly si tento tyzden zmyslel, ze bude vstavat o 7 tak som ako mechom prastena 😀

Katka tie magnetky vyzeraju super, potom daj vediet ci si spokojna, ako vyzeraju 😉
mne tiez chodilo dost balickov, ale uz sa to ustalilo, teraz mi prisiel v pondelok a piatok a davam si pohov, aj ked nakupovat je stale co. kde si kupila ciapku na zimu? daj nejake stranky, nech mam co pozerat 😀

u nas bola vcera zse svokra, uz druhy krat za tyzden,akosi tomu nechapem 😅 neni som z toho moc nadsena, nemam sa s nou ani o com rozpravat. doniesla malemu zupan po dcere, taky predpotopny 😀 a stale ho slinta na licko, kde ma este tu kojenecku lisaj, ale jej nieco hovorit, je uplne zbytocne 🙄

mouse
11. okt 2008

Caute kočky,
pupik bola pozriet moja mamina, je zdravotna setra, moc sa jej to nepacilo, ale poriadne sme vycistili hnis, vcera vecer sme kupali dlhsie v shantale, aby sa to pekne rozmocilo a lepsie cistilo. Uz to nepachne, len sa tam tvori obcas chrasticka. V pondelok ideme k lekarke. Robko vcera v santale zaspinkal, s hlavkou podopretou o moje rameno, bol to neskutocny pohlad...
Vcera sme mali 3 navstevy, v kuse od 11 tej do 1átej, vobec sme si neoddychli, ostala mi kopa nevyzehleneho pradla na dnes a uz dalsie sa kruti v pracke. Dala som na noc jednorazovku moltex a dnes ich mame tiez, nevladzem dnes akosi prat kakanicove fliaciky ktore z latkoviek pretekaju vsade... A zas cakame navstevu, uvazujem, ze ju presuniem aspon o tyzden... Ideme sa von trosku posatkovat, je nadherne. Prajem Vam krasny vikendik, uzite si slniecka. PS: Manzel mi slubil, mi sem stiahne aspon foto z mobilu cez blootoot a v pondelok mi kupi nove USB k fotaku aj k mobilu.

mouse
11. okt 2008

Asi som tie kable zapatrosila pri stahovani sa vo firme, firma sa stahovala do nevych priestorov ked som odchadzala na matersku. Doma sme ich nenasli, prehladali sme uz kazdy kutik.

mouse
11. okt 2008

Janka, to je super, ze s malickou takto cestujete 🙂 , bude samostatna a odvazna 😵 .

mouse
11. okt 2008

Este mam na Vas jedenu otazocku, nie je skoro dat dvojtyzdnove babatko do autosedacku a ist tak na 1,5 hodinovu cestu? Velmi radi by sme isli pozriet v utorok kamoskinu a aj moju vernisaz do Ba...

mouse
11. okt 2008

Dieta mi zaspinkalo na kojacom vankusiku, chrustik malicky 😵 .

mouse
11. okt 2008

Romi, preco chodis s Natalkou na chirurgiu? Lilly, Ty viac oddychuj, na vecicky a ostatne mas este dost casu, pekne si rozdel pracu.

lilly
11. okt 2008

ahojte, dnes makosim od rana, s mensimi prestavkami na oddych.. boli sme v tescu, potom som robila bryndzovu pomazanku, prala, utierala prach, polievala kvety, oschnute asi tri som zlikvidovala a nove som sadila a presadzala a som zase zmorena.. uz aj pred tym som si oddychla, nerobim to vsetko naraz..
miska, podla mna mozete ist na taku cestu, ved si urobite aj prestavku pocas nej a mozno ju celu prespi, deti vraj maju radi cestu autom 😉 som rada, ze pupik je uz lepsi 😵
romi chodi s natalkou po lekaroch kvoli tomu stipancu, co ju ine dievca postipalo do rucky.. ukazovala nam to na stretku, pamatas? 😉
miska a kocik si uz skusala vonku? ci uprednostnujes satku?

anamor
autor
11. okt 2008

ahojte moje,
magnetky sa mi pacia, velmi 😉 asi nieco pospekulujem, katka urcite napis ako si spokojna 😎
miska radsej zajdite k lekarke. Maly by tu cestu mohol zvladnut, v autosedacke, ked si spomenie,ze nasa mala to musela absolvovat /aj ked kratsie/ ked bolo vonku 35 a v aute 40... a zvladla to. Deti ak ich naucis vozit v aute budu to brat ako samozrejmost, my s tym problem nemame, aj ked chodime len na kratke trasy. Prave som chcela zistit ako zvladate shantalu 😉 a co satka? kocik?
na chirurgiu ti odpovedala lilly a sme len sledovany, malo by sa nam to bobo na ruke vstrebat, dufajme 😔

zuzka my mavame budicky od 4,30 do 6,00 ti poviem, ze uz ani nevidim teraz, hodim sprchu a spim ako brok 😉 svokra 2x tyzdenne? ja by som sa zabila...

lilus myslim, ze zacinas srsat hyperaktivitou ako ja ku koncu 😉 😀 😎

a co my? vstavali sme o piatej, dobrovolne! sli sme na huby, boli sme do jednej poobede, sice znicene, ale s dobrym pocitom,plnym kosikom, cerstvym horskym vzduchom v pluckach a malou v manduce, super nam bolo - prespala dve hodinky v kuse a potom este kratky pol hodinovy slofik a inak sa smiala stromom, uzasne bolo. Predpokladam, ze zajta mam opat 0,5kg dole, /dievcata satkovanie vam urcite pomoze zhodit/. Som znicena, tak dobru noc 🙂

lilly
11. okt 2008

romi, to ste prezili krasny den.. 😵
my sme sa boli este tiez dnes prejst, sice po ceste, ale dost sme pochodili, teda dlho, ani tak nie vela, bo moje tempo je slimacie.. vzali sme to aj cez Billu a kupila som si farbu na vlasy.. po oddychu doma som si ju dala a je zo mna takmer ciernovlaska.. inac mokka hneda, ale pacia sa mi, krasne sa mi konecne lesknu vlasy 😵
inac, menej potesujuce zistenie po osprchovani bolo, ze sa mi zacinaju robit na bruchu strie.., zatial sice nie vela, no za 5 tyzdnov budu asi po celom bruchu ☹ 😒 😖 😢
ale hlavne, nech je mala v poriadku, co tam po mojom bruchu.. /no aj tak ma to znechutilo ☹ 😔 /

katarinkad
12. okt 2008

Dobre ranko 🙂

lilly, tak ty si ciernovlaska? Dobra zmena. 😵
Kasli na strie, s tym nic nenarobis. Hlavne mysli na lilusku aby ona bola v poriadku. 😵
Ja som si ani brucho nenatierala pocas tehu, mala som ho aj riadne velke, tak som sa bala ze mi ostane nejake skarede, ale uz mi uplne splaslo a nemam ani strie. Ja mam len taku tu hnedu ciaru pozdlz celeho brucha, myslite ze mi zmizne? 😕

lilly
12. okt 2008

dobre ranko
nie som uplna ciernovlaska, skor velmi tmava hnedovlaska, ale to sa mi za par dni zosvetli, kedze umyvam vlasy kazdy den..
so striami nic nenarobim, no aj tak ma seru, keby sa aspon nemnozili dalej, no velmi tomu neverim, ked uz sa zacali robit.. pritom som brucho natierala kazdy den 2x, obcas raz, ked som rano zabudla. Taku ciaru cez brucho mam aj ja, ale velmi slabucku. Mala by sa po porode postupne stratit, no napr. sestra ju mala dost vyraznu pocas tehu a uz je tri roky po porode a stale ju tam ma, aj ked je uz slaba..

zuzanat
12. okt 2008

peknu nedelu vam prajeme 😉
my sme vstavali o pol siedmej a potom o pol deviatej 😀 mario isiel na hriby,lebo v piatok nic moc nenasiel a pobede ide na fotbal,tak zase budeme sami 😖 🙄
Filipko rano kakal do nocnika 😵 som videla,ze tlaci,tak som ho rychlo vyzliekla a bolo to.mal dost tvrdu stolicu,tak sa mu isto lepsie tlacilo.

Katka tu ciaru som mala aj ja a velmi dlho,ale uz je fuc 😉
ja moc nechudnem,ale sak co by som chcela,ked zerem stale sladke 😅 a dnes som tusim opat dostala mrchu 😠

idem dnes malemu uvarit ryzu s mrkvou,tak som zvedava a bud.tyzden mozno vyskusam aj masko.
na ockovanie ideme az o dalsi tyzden,dokina ma dovolenku 😒 tak budeme asi cely tyzden u nasich,mario tam bude asi robit a v sobotu ideme na oslavu ujovej 50-tky.

mouse
12. okt 2008

Ahojte 😵 ,
Zuzka, to ste sikovni s Filipkom, ked sa uz vykakal do nocnika 😵 😵 😵 . Tatko este par krat ked to vystihnes naucis si ho na nocnik bez stresu a placov. Katka, pisala si par stran dozadu, ze kupete len kazdy druhy den? Ked nekupete, tak Boriska utieras, alebo vobec nijako ho necistis? Ja si maleho umyvam kazdy den v umyvadle pod tecucou vodou, velmi sa mu to paci, ritku tak umyvame po kazdom popakani, lebo este v nemocnici mal alergicky ekzem bud na plienky fixies alebo na vlhcene utierky. V santale sme chceli kupat tak 2-3x do tyzdna, ale teraz kupeme kvoli pupiku v santale kazdy den, pekne sa mu tam rozmoci a lahsie sa potom ten hnis odial dostane von, aj chrasticky idu dolu, nemusime ho tolko trapit. Velmi sa mu v santale paci, neskutocne... Vyprdlka sa, pomrvi ako rybicka a nakoniec tam vzdy zaspinka a spinka aj pri utierani, cisteni pupika...
V satke okamzite zaspi, vcera sme boli asi 1,5 hod.. Len potom bol problem, az do kupania sa totiz chcel len nosit, nechcel vobec lezat. Kocikovali sme uz predvcerom, dnes som znovu vytiahla kocik, budem to striedat so satkou, Aj v kociku okamzite zaspi. Ja som s kocikom maximalne spokojna, perfektne sa ovlada, je lahucky.. Vcera som mu skusila dat na noc pampersku, bola som neskutocne unavena, zas sa vyhadzal na ritke, tak dnes mame zas latkovky a na vychadzke molexku.

mouse
12. okt 2008

Romi, to som rada, ze Natalka nema nieco vaznejsie, az som sa prelakla, ked som si precitala, ze chodite na chirurgiu. Lilly, hod sem fotku v novych vlasoch 😵 . Ja som sa stihla dat v ten den ako ma zobrali do nemocnice este ostrihat, ale farbu som si nedavala. Mne ostalo teda riadne brusko po porode, obleciem iba jedny nohavice, aj v nich som stiahnuta... Taka vytahana koza mi ostala. Strie nemam. Musim zacat cvicit na brusko, nech sa pomaly dostane do normalu. Zuzka, Romi, z coho by ste Vy chceli chudnut? Ved mate super postavy , ak si dobre pamatam zo stretavky 😵 . Ja som myslela, ci Robkovi nebude vadit taka dlha cesta v sedacke kvoli tej polohe, v ktorej tam bude, v tom polosede. Asi to odlozime, vystava bude trvat 2 tyzdne, na tej vernisazi aj tak bude velmi vela ludi, asi by to nebolo dobre... Romi potom ked sa vyberieme, dam Ti vediet, ak budete moct, rada Vas uvidim

katarinkad
12. okt 2008

misi, mne doktorka vravela ze ho mam kupat len 2x do tyzdna. Ze take male deti netreba kupat vobec kazdy den, pretoze ich pokozka je velmi jemna, a ze sa cisti a supe. No to sa mi zda malo, tak ho kupeme kazdy druhy den. On sa rad kupka, tak mu to doprajeme castejsie. 😵 Ja ho utieram vlhcenymi obruskami pri kazdom prebalovani. My nemame problem s papierovymi plienkami, ritku mame peknu. 🙂

Dnes sme mali zase navstevu, som z toho total unavena. 😒

mouse
12. okt 2008

Katka, aj som take citala, ale v nemocnici aj doktorka nam kazala kupat kazdy den. Akurat ja umyvam bez mydla, len v cistej vodicke... To by nemalo narusit ochrannu vrstvu pokozky. Do santaly davam cajovu lyzicku takej speci soli z mrtveho mora, to ma potom podobny roztok ako plodovu vodu a moze si aj chlipnut 😵 . Nenatiaram nicim..
Ja som chcela latkovky skusit tak ci tak, ten ekzem mi pomohol v odhodlani, len fatk som netusila, co to obnasa 😀 , ale uz si zvykam a dnes nie som vobec unavena a to som stihla rano aj navarit velkemu Robkovi obed na stavbu. Takze uz sa pomalicky dostavam do normalu.

mouse
12. okt 2008

Navstevy su najhorsie... Ked pride kamoska, je to ok, to vobec nezatazi, najhorsie su rodinne navstevy, vcera aj dnes sa mi z nich podarilo vykluckovat. Aj ked vcera mala prist aj moja sestra s rodinou, na nich som sa tesila, ale ochoreli, tak neprisli.

lilly
12. okt 2008

zuzi, to je super, ze ste kakali do nocnika 😵 a to si ho nad nim podrzala, alebo ho tam uz posadila? Vie vlastne uz filipko sediet aj sam?
katka a vy ste uz kocikovali aj vonku? ako sa borkovi v nom paci a aj tebe teda ten kocik?
dnes sme sa zase boli fajne poprechadzat, dnes v prirode, dobre nam bolo 🙂
citala som si dnes aj o epi a vsade pisu ako kontraindikaciu na jej pouzitie vrodenu, alebo ziskanu poruchu zrazania krvi, takze, aj keby som rovno neviem ako chcela, tak mi epi nedaju.. 🤐 takze usetrim 4000 sk, no akasi taka nadej v kutiku duse mi teda padla.. 😖 takze sa musim preorientovat na hladky priebeh porodu aj bez epi.
miska, a tie separacky do plienok si este stale neskusila pouzivat? predsa by len nejaku vacsinu kakanice zachytili.
niekedy sa odfotim aj s novymi vlasmi, kym este nebudu svetlejsie.. inac mama s otcom tu boli dnes a nijaku zmenu vlasov si nevsimli.. 😅 ale to je u nich bezne 😀

zuzanat
12. okt 2008

ahojte,tak nase plany sa dnes zmenili,boli sme na fotbale s tatinom,pocasie bolo super,Filipko si hodinku pospal v kocari 🙂
lilly ja som ho tam posadila a trosku ho pridrziavala. obcas vydrzi sam sediet,ale este pada do stran.aj ked v kocari vydrzi, to je uplne spokojny,lebo vsetko vidi 😉