Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
3. feb 2009

ja som vam rano zabudla napisat, ze mame treti zub! horny a mala spi s prestavkami, bo ju asi boli chuda chrup 😔
o golfkach vam pisalal lilly, no je ich veeeeeela ale typ moon sa mi paci - ale asi 4kolka, ako pise lilly gesslein swift 😉 /mas na mna lilus kocikovy vplyv/

a este k tomu babu som chcela 😢 vy ste boli vsetky tehulky, tak som vas nechcela strasit, ale mojej kamaratke sa to stalo v auguste, ze mrtve babenko sa narodilo, v piatok na kontrole vsetko ok, v sobotu sa narodilo mrtve ☹ moja mala mala 3mes, bola som z toho tak v soku, ze som sa bala ze pridem o mliecko, musela som to so zuzkou konzultovat, tehulky som nechcela strasit.... juj tazko mi je ked si na to co len spomeniem, myslim na nu denne, spolocne sme tehulkovali a tesili sa... nie kazdemu je dopriate porodit zdrave 😔 babo, tak si to vazme 🙂

katarinkad
3. feb 2009

vy o golfkach bezo mna 😠 😠 😠

my sme zatial boli pozriet nazivo v obchode na bugaboo a nurse. Nam sa bee velmi paci (len manzela odradza ta cena 😕 ) a nurse je nazivo velmi pekny tiez. Len nema madlo. To vadi mne, a neda sa dat do uplneho lahu. Takze vypadava z hry. 😀
lilly, si mi pekne sfukla bee. Ale nevadi, nie kazdemu sa paci ten kocik. Je taky svojsky. 😀

zuzanat
3. feb 2009

Katka mne sa ten posledny tiez nepaci 😅 a podla mna je aj zbytocne drahy, pokial mas aj sportak a chces ho len na cestovanie 😔 ale to je len moj bezvyznamny nazor 😀

lilly
3. feb 2009

katka, ved ak sa ti paci, tak si kup aj Bee 😉 no nemozem si pomoct, ale mne je strasne nesympaticky.. pripada mi ako nakupny vozik 😕 🤐
romi, no este ze si mi to v tehu nerozpravala, lebo take veci su hrozne a dost som sa takeho niecoho obavala aj sama bez takych pribehov.. preto som aj pri porode tlacila o dusu a mala bola za par potlaceni vonku, ja som pri tom myslela len na to, nech sa tam pre boha len nepridusi.. 😔

anamor
autor
3. feb 2009

kati urcite pekne golfky vyberies, ten bee sa mne aj celkom paci, lebo je iny, ale nezvazujem ho, nakolko cena sa mi zda vysoka.
moon z tych 3co si dala sa mi naj paci, nurse by vypadol z rovnakeho dovodu ako pises.

lilus prave preto som vam to nepisala, viem si predstavit, co by ste prezivali. 😔

katarinkad
3. feb 2009

lilus 😠 😀 😎

mojmu muzovi sa zase moon nepaci. Ze je "otrasny" 😀 Podla mna su tie golfky dizajnovo skoro vsetky rovnake (okrem bee a mutsy spider). Nakoniec mozno ostanem pri 3-tecu a nekupim ziadne golfky. 😅
Tymto koncim debatu o golfacoch. 😀 😀 😀

lilly
3. feb 2009

kati 😉 😝 😎 😀
ja som nasla idealny kocik pre nas - katka, romi - lahky, skladny, "iny", svojsky dizajn...
http://www.detskydum.cz/detail/freeline-trip-go...

😀

katarinkad
3. feb 2009

lily 😉 😎 😀

ten je suprovyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy. Tento berem ja 😀 😀 😀

jankazaba
3. feb 2009

ahojte dievcata,

zuzi - nie , muzik neni vojak, dostal tam pracovnu ponuku a po dllllhom zvazovani sme sa rozhodli ze to vezme...

teeda, vy uz riesite golfky?
no ja som zatial s kocarom spokojna, aj ked leto sa blizi - treba sa odlahcit 😉 😉 😉

katarinkad
3. feb 2009

ta de ste vsetky 😀

my sme mali navstevu, som total znicena 😀

zuzanat
3. feb 2009

ahojte, ja som tiez znicena, ale z maleho 😝 nechce ani za svet flasu, caj som mu musela davat lyzickou a na veceru tiez nechcel kasu, ked som mu dala na prst a oblyzol,to sa skeril, ale z flase nechcel, tak som mu dala mlieko...dala do postielky a ani za svet spat. lahla som si s nim, chytil ma obidvoma rukami, aby som mu neusla a zaspal 😔
ten chrbatik ma strasne skaredy, take drobne cervene vyrazky, ma toho dost ☹

anamor
autor
4. feb 2009

no babule aj u nas to bola perna noc, mala bola dve hodky hore a plakala, zmolila si pri tom pusu, takze som to pripisala zubkom, rano bola skorej hore a teraz som ju dala do kocika, vcera bola cez den unavena a nedala sa ulozit.... opat platilo zle spavy den = aj zla spava noc. Som vycerpana, vyflusnuta a vycucnuta.... ale jeden spanok mala stvorhodinovy, tak sme sa aj celkom slusne vyspali 😉

zuzi filipka mi je luto, nie je nic horsie ked nechce papat, pit a navyse tie vyrazky, myslim ze nielen on ma toho dost, ale aj ty... a este ked vidis aj ten zub... no neviem neviem

apropo natinka vcera prvykrat povedala Mama 😵 sice viac zurivo ako radostne, ale opakovala to viackrat, hlavne ze povedala 😉

ja dnes varim, periem, pracujem este popri tom, hadam mala bude mat lepsi den, verim,ze poobede nebude prsat a pojdem samu seba vyvencit s kocarom.
a golfky? uz potom na to nebol cas to riesit, ked si najdem, hodim co by sa mi lubilo 😉 a veru na leto sa treba odlahcit, ja si zatial svoj kocik necham a uvidim co na jesen... momentalne nad tym nepremyslam.

katarinkad
4. feb 2009

Bre ranko babulky 😉

romi, to je kraaaaaaaaaaasne, aj ja chcem pocut "mama" 😵 😵 😵

aj u nas platilo vcera, zly den=zla noc. ☹ Ach, jaj, u nas to sice bolo po veeeeeeeeeeeelmi dlhej dobe. Maly bol vcera cely den umrncany, spal len take 20 minutovky, som myslela ze vecer bude mrtvy, este aj navsteva bola, tak som myslela ze ho to dorazi, ale kdezeeeeeeeeeeeeee. Zaspal z revom na rukach o 22:30 🙄 🙄 🙄 (inak chodi spat o siedmej osmej) a rano o 05:30 bol hore. No brutal. 😠 😠 😠 Nastastie potom som ho prelozila do kocara, tak nejako zaspal a pospali sme do 09:00.

U nas je dnes vonku hnus, hmla a kosa.

zuzanat
4. feb 2009

ahojte, my sme mali noc celkom dobru a spali sme do 8h.
Filip je dnes v pohode, vsetko mi likviduje, vybera hrnce, uteraky a pod 😀
Romi ti verim, ze si bola stastna, ked to Natalka povedala, tiez som sa tak citila 😵
My ideme dnes zase k nasim, obcas mi to ide krkom, takto cetovat, lebo ked to Mariovi vyhovuje, tak tam je rad. ako teraz, vecer ide kamosovi robit podlahu a v piatok asi na fusku, tak uz mi volal, aby som prisla k nasim.

u nas je tiez depresivne pocasie, ale asi pojdeme pobede aspon na chvilu von.

katarinkad
4. feb 2009

baby, nato ze my sme mali odveci noc, tak som dnes nejaka aktivna 😀 😀 😀
Som pozehlila kopu pradla, uz som druhy krat nalozila pracku, odmrazujem chladnicku, umyla som podlahy v celom byte, aj kafe som uz stihla......no dufam ze to muzik oceni ked dojde domov. 😀 😀 😀

Boris dnes dospava 😀

lilly
4. feb 2009

ahojte, no moja zase vcera spala od rana az do neskoreho poobedia skoro vkuse, okrem jedenia a prebalovania.. v noci sa poslednu dobu budi kazde 3 hodiny, zriedka potiahne prvy interval 4 hodiny.. pritom prednedavnom spala aj 5 hodin vkuse... a stale zaspava az okolo 22:00, od siedmej, ked ju kupeme je do desiatej hore..
dnes je zase hore cely den a len sa stazuje tym svojim ajajajajaaaaaaaj... pritom som robila polievku asi 3 hodiny, kym tam bola aj zelenina okrem variacej sa spikovej kosti.. ach jaj
no uz som prala a susila aspon medzitym
no uz sa stazuje akosi vaznejsie, idem ju prebalit a nakojit

zuzanat
4. feb 2009

zuzi to stazovanie teda poznam, aj Filip to vie 😀 on nastastie vecer do 9h zaspi, ale boli tiez casy, ked zaspaval neskoro a ja uz som bola z neho totalne mrtva a on stale vyskereny 😅
dnes sa konecne dobre naobedoval, som mu dala pre zmenu kupovany prikrm a zjedol skoro vsetko, potom so ho dala do postielky a za chvilocku uz aj spal.uz sa stihol prebrat, ale lahla som si k nemu a zaspal este...

zuzanat
4. feb 2009

Filipko mi este spi, ja uz som zbalena a nudiiiim sa 😀 aj by som veci zniesla do auta, ale spi na posteli, tak nebudem riskovat...

anamor
autor
4. feb 2009

juj mi neslo poobede pridat prispevok a uz som zabudla co som chcela 😉
kati teba som sa chcela spytat, ze preco myslis, ze nepredas kocik?

zuzi take stavy obcas poznam, ze nudit... 😉 ale len preto, ze sa neoplati nic zacat, kym mala vstane 🙂 inak to balenie a pendlovanie medzi domovom a vasimi musi byt dost aj narocne, ja som rada ked som tyzden aj iba doma a akurat prechadzka, nic mimo ramec, to aj doma stiham co treba a celkovo nie som taka rozhadzana 😉

lilus neboj, aj horsie bude 😀 dievcata uzivajte si kym len mrnkaju, ale zostanu na povodnom mieste, aj ked lepsie je ked sa uz aj prehrat vedia, ale stale su staticke, takze najlepsie mesiace mate pred sebou 😉

lilly
4. feb 2009

no ta moja dcera prestava byt staticka.. konecne zalomila tak okolo stvrtej a spala do siestej a ked som prisla, tak bola o pol metra dalej ako som ju nechala.. 😕 😅 šidlo je to 😀

anamor
autor
4. feb 2009

fiha lilus, to ste sikovnu potom 😉 v polroku beha po byte 😎 😉

katarinkad
4. feb 2009

babulky, na mna dolahla unava ☹ Boris ako vzdy vecer ozil. Dufam ze dnes zalomi do 20:00, nie ako vcera.

Inak nas Boris je tiez riadna maska, 😀 stvara take veci, ze len ziram, najnovsie si dava podbradnik na ksicht a rehoce sa a akoby pluje sliny. 😀 😀 😀 No vkuse ma cele triko mokre.

romi, no ja neviem ci by niekto kupil 3-teca. Ja osobne by som pouzity kocar asi nekupila. No ale sak uvidime. Nerada by som aby nam hnil dakde v pivnici, ved sme zan dali dost prachov.
Som sa rozhodla ze v najblizsich dnoch zahajim na MMB vypredaj Borisovych veci. Uz mame dost takych co su mu male a len zaberaju miesto. 😵 Len ci niekto odo mna nieco kupi. Zuzka sa stazovala ze od nej nikto nic nekupuje. 😀

lilly
4. feb 2009

katka, ved ked das rozumnu cenu, podla mna 3 teca predas v pohode.. 😉 ja aj romi mame kupeny pouzity kocik.. 😉
ja vecicky po liluske neplanujem predavat, kedze planujem druhe dieta niekedy..

mouse
4. feb 2009

Ahojte, ja sa ucim na najtazsiu skusku v tomto skuskovom, az sa mi z hlavy pari. A popri uceni navstevujem chladnicku 😝 .
Ale uz to zalomim do postele.
Janka, na take stahovanie by som sa tesila.
Katka, aj Robko tak plul, uz ho to preslo, teraz si pospevuje, vyska. Ked mal presne styri mesiace sa posadil a vydrzal par sekund, potom ho zgulil na brusko. Posadit sa mu podarilo viac menej nahodne aj predtym, ale nikdy nevydrzal. Teraz si uz posedi aj dlhsie a ked ho napadne velmi sa predozadne kyvat a este do toho aj bicyklovat nohami, tak to uz neusedi a capne na brusko alebo na bok. Ked ho mame na kolenach, tak v jednom kuse hopsa.
Zuzik, aj u nas su na satku podobne reakcie, ze aky je dopuceny, chudatko a pod. Ale neriesim to, kocik vytahujem uz len vynimocne. Pytala som sa na to cikanie, ze je to normalne. Inak je fakt, ze teraz vela pije. V satke ma teply chrbatik, kontrolujem to a tak to aj obliekam, aby mu bolo teplo. Kamoska mi kupila v HaM vlnene spodne pradlo pre Robka, vyborne hreje a funguje ako klimatex- odvadza vlhkost od pokozky.
Inak to poncho asi predam. Je fajn, pekne, teplucke ale ma jednu chybu / nezafixujes satkou hlavku ked babo spi, lebo na hlavu je tam otvor a teda technicky je to nemozne.

mouse
4. feb 2009

Vcera som stretka v dedine jednu kocku, mala sportak, na nom sedelo dieta a zozadu zospodu visel taky vak a vyzeralo to, ze tam ma babiku a tam babo 😵 😵 😵 . Surodenecky kocik mensi ako moj pre jedno dieta. Trojkolka, velke kolesa. 😵

zuzanat
5. feb 2009

ahojte, ja len chcem reagovat na tu kocku co Miska stretla, ja som ju uz par krat tiez stretla, skoro mi oci vyleteli, ked som videla to babatko dole 😀 ona ma tusim ten kocik co ma Janka...

anamor
autor
5. feb 2009

ahojte,
u nas noc kadejaka, uz nebudem vypisovat a opakovat sa, stale place, zub napreduje, dalsi zatial nevidim 😲
miska mozno lilus kupi to ponco od teba /alebo ani nie, ked si na nom nasla chybu/
surodenecke kociky sa mne aj celkom pacia inak, ale zatial neriesim, chcem poriesit golfky - ako janka napisala na jar sa treba odlahcit 😉
kati tiez si myslim, ze by si 3teca predat mohla, hodis ho na viac miest - mimibazar, kona a pod a mozno sa niekto najde, ja mam pouzity kocik ako aj lilly som s nim vcelku spokojna /bol ako novy, ale ja na vsetkom najdem chyby, aj ked takto v zime neocenitelny, jedina z bab som nemala so snehom problem, co tu kocikujeme/ a vecicky mozno tiez predas, kamoska predava a nema problem, neviem preco Zuzkine nikto nechce /zuzi skus to hodit aj na babybazar/. Ja par veci predam raz - teda chcem urcite tiez, ktore viem, ze by bolo zbytocne odkladat, lebo su to velkosti len ak by som mala babo v rovnakom mesiaci narodene a to sa asi nepodari/

zuzanat
5. feb 2009

ahojte, my sme uz boli aj vonku, Filipko opat spapal cely obed a uz aj buva, ale musela som si lahnut s nim...
spal v noci celkom fajn, budi sa ako vzdy raz v noci a potom nad ranom...uz mu vidim aj druhy vrchny zub,tak cakam kedy sa predere von. Vecer sme sa pochytili s Mariom a najviac ma vytocilo, ze mi povedal nieco v tom zmysle, ze ked nemam peniaze, nech si ich zarobim ☹ strasny uder pod pas, neviem cim som si to zasluzila.ako keby som si doma sunky valala alebo neviem ako si to mam vysvetlit 😔

Miska drzim palce v skole, vobec ti nezavidim, ked si spomeniem ake som mala vzdy nervy, neviem ako by som to zvladala 😅
Katka preco chces predat kocar, si s nim neni spokojna?
Ja mam golfky len koli tomu, aby sme k nasim stale nenosili kocar a ked niekam cestujeme, ale inak vyuzivam len nas, som s nim max spokojna 😵
veci som dala minuly tyzden aj na babybazar, zatial nic, neviem preco ich nikto nechce, nemam pocit, ze to predavam draho.aj ked je pravda, ze su to len take obyc vecicky, no neviem 😔

jankazaba
5. feb 2009

ahojte,

mt sme vcera super zaspali, ale ta noc 😝 😝 😝 - od stvrtej som bola hore, terezka sa stale prehadzovala, mrncala... nebolo dobre ani v jej posteli ani u nas..., no som jak mechom prastena, len spat a spat 😔 😔 😔

anamor
autor
5. feb 2009

no nam zuby davaju zabrat tiez...
zuzi to ma mrzi to co sa ti prihodilo, je to uder pod pas, mna minule dostala poznamka mojho manza: to ze upratujes a staras sa o nasu domacnost na nasej domacnosti nevidno ☹ ale na konika si cas najdes co? bolo to prave v case ked som riesila nocne a denne spanie a uspavnie nasej malej, bolo mi nanic, najma, ked od skoreho rana pendlujem a robim vsetko co stihnem a viem... ked poviem, ze nestiham varit povie mi: tak nevar. A co budem jest? to ze navari on nehrozi... ja uz radsej taketo poznamky nepocuvam, lebo neviem preco, ale v poslednej dobe mi to vsetko vadi 😒 ale beriem aj to ze mam ponorku z toho ze som doma... ale je to krute ozaj. Zuzi chapem ta ako sa citis 😒 😖

jani u vas to budu asi tiez zuby, co?