Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
12. feb 2009

Ahojte,
Lilly, hod recept na sliz 😵 . Ja uz nad nim dlho spekulujem, ale akosi sa neviem dokopat. Bojim sa, ze zanesie pracku, ked vidim, co ostava na umyvadle po jadrovom mydle 😝 .
Jani, tak to je naozaj vazne s tym Vasim odchodom, ked aj menite trvaly pobyt. Nech sa Vam dari na novom posobisku. Idete do greckej, alebo tureckej casti? A Terezka bude teda najmenej trojjazycne dieta 😵 .
Katka, ta teplota je po ockovani?
My sme hnackovali, najskor Robko - utorok poobede, potom ja - streda, dnes velky Robko. Nastastie uz to aj jeho preslo. Pracka sa mi az do dnes nezastavila, Robko trafil aj potah na kresle...

mouse
12. feb 2009

Romi, Natalka je nadherna...

lilly
12. feb 2009

miska skopirovala som ten recept zo slizovej temy:

Kostku pracího mýdla (případně již nastrouhané mýdlové vločky):
Na trhu je jich několik druhů. Nejlevnější je Jádrové mýdlo - stojí do deseti korun. O něco málo dražší je Kokos Palma, Lanza a Marseilleské mýdlo. Posledně jmenované je podle složení na obalu opravdu čistě přírodní. Stát by mělo okolo třiceti korun.

Prací sodu:
Sehnat můžeme krystalickou nebo práškovou. Soda rozpouští tuk, změkčuje vodu, odstraňuje skvrny, desinfikuje. Je součástí mnoha běžných pracích prášků. Cena je zhruba do 25 korun za kilogram krystalické sody, 15 korun za 300g sody práškové.

A můžeme začít.
Mýdlo nastrouháme a nasypeme do kyblíku s trochou horké vody a necháme rozpustit. Přidáme sodu - zhruba 1/4 balení (platí pro oba druhy), také necháme rozpustit a celý kyblík za stálého míchání dolijeme na 10 litrů (horké) vody. Může být i víc, pak je sliz řidší a dávkujeme o něco více, pokud máme kyblík menší, sliz je hustší a dávkujeme méně.
Druhý den je sliz hotov a můžeme prát.

akurat, ja som necakala do druheho dna a dala som tam pol sacka krystalickej sody, kedze mame velmi tvrdu vodu.. no ale dojem z toho az taky extra nie je, zlte kakanice sa nevyprali uplne.. dala som 250 ml do bubna.. no mozno to bolo aj tym, ze som necakala do druheho dna, alebo dam nabuduce aj viac toho slizu..

mouse
12. feb 2009

Zuzi, skus tam dat este pristruhat zlcove mydlo, alebo s nim pred pranim tie flaky potri. Staci potriet, netreba prepierat. Ja by som tam kvapla este levandulovu alebo nejaku inu, napr. borovicovu silicu. Mala som taky ekologicky gel na pranie, ECOVER, s levandulovou silicou, uzasne z toho vonalo pradlo. Inak na zlte flaky je najlepsie slniecko. Ked susim pradlo na balkone, flaky miznu uplne. Ty este plienky zehlis? Ja uz nezehlim nic, len manzelovi kosele a nohavice. Na kolko st. peries plienky? Ja stale na 90

lilly
12. feb 2009

ja tie flaky aj predpieram mydlom, bud zlcovym, alebo takym na pranie, momentalne mam take s kamzikom.. 😀 no aj tak tam tie skvrny su, niekedy ich nevyperie ani Tide alebo Ariel sensitive.. no aj tak vyperu lepsie..
Aj ecover mam doma, no podla mna je to tiez o nicom prasok, teda tak na bezne znecistene nejake farebne pradlo, nejake tricka a tak je v poho ale na zlte kakanice je to slabe..
ziaden vonavy olejcek, alebo silicu teraz doma nemam, takze som to tam nemohla teraz dat, no mohlo by to byt ok. Inac po vyprati na pradle nebola vobec ziadna vona ani smrad..
ja periem plienky na 60, na 90 som prala len prvy mesiac..
plienky zehli mangel 😉 ale zehlila by som ich aj ja, ani nie kvoli hygiene, alebo co, no kvoli tomu, ze po vytiahnuti zo susicky su tie okraje take zosulkane a aj celkovo su tie plienky dost pokrcene, a sa mi to tak nepaci, ani poskladat sa normalne nedaju a ked ich obcas este pouzivam na balenie, tak tie pokrcene okraje tlacia na chrbatiku

mouse
12. feb 2009

Mne tie flaky pekne pustia jadrovym - ale to da zabrat, kym ich celkom vyperiem, alebo zlcovym ked potriem, necham v kybli a na druhy den supnem do pracky. Periem v Lovele. Ale najucinnejsie na kakanicove flaky je to slnko. TO som bola prekvapena, ked som vyvesila na balkom plienky so zltymi flakmi a zvesila pekne bielucke a vietor ich este tak vyfukal, ze boli akoby vyzehlene a hlavne makkucke. Ale susicka by sa mi zisla... Ako sol. Idem pridat aspon par fotiek do albumu, dufam, ze mi zas nespadne konik.

lilly
12. feb 2009

miska krasne fotky.. 😵 najkrajsie su tie, kde je robko aj s havom 😀
no my tu mame take divne prostredie, ci co, neviem, cim to je, ale ja ked som susila biele pradlo na balkone, tak ta strana pradla, co bola vyvesena smerom von z balkona mi zakazdym zosivla, az zosedla, a to fakt otrasne, vsetko pradlo som musela otacat naruby a este tricka a pod som vesala chrbtovou stranou smerom von z balkona, ze ked zo zosedne, tak nech je to aspon vzadu a nie vpredu. 🙄 Takze ja biele pradlo vonku nesusim odkedy mam susicku, aj ked je vonku 30 stupnov.. neviem, ci su to nejake prachy z US Steelu, alebo odkial sa beru, no u nas proste bielenie pradla na slnku nefunguje.. Uz som si tak znicila dost davno jeden dost drahy biely pulover, takze som na tento system dost naserkata... 🙄

mouse
12. feb 2009

Tak to je blbe. Ja som sa tiez dost nastvala, ked som vyvesila pradlo na balkone a u susedov na stavbe palili plasty, vies si predstavit to vonave pradlo po tom... Velky kamosi su, Robko a pes... Robko sa hrozne raz ku nej tuli, splha sa po nej. A dnes sa snazil za nou liezt. prvy raz sa mu podarilo, ze mal naraz hore hlavu aj zadok, ale islo mu to len smerom vzad a este jedna chyba bola, ze mal hore aj kolienka, teda migroval po rukach a spinkach. No zabava. Teraz cestuje po posteli, nepokojny spanok ma, sa bojim, ze tresne.

anamor
autor
13. feb 2009

dobre ranko babulky, my dnes vyrazame na kavicku po deviatej k jednej kamoske, akurat neviem ci to mala vydrzi nakolko vstavala o siedmej, co je u nej skoro, lebo priemerne je to o pol osmej-osmej a to o desiatej chodi spat. No uvidime, skusim sa poponahlat, len dufam, ze nezalomi v kociku pred domom 🙂
co sa tyka slizu? mam to vyskusat, nechce sa mi po pravde, ani tie suroviny si po pravde ani neviem predstavit, pamatam si ked zuzka -lilly povedala, ze to ju nikto neprinuti 😉 robite to preto, ze to fakt dobre vyperie alebo preto, ze je to akoze ekologicke a lacne? alebo preco? normalne, ze JA /co je co povedat/ uvazujem ze to spravim 😲 no ale neviem ci sa mi vobec do toho chce, nakolko mne obchodne prasky dost vyhovuju po pravde.
miska fotecky su prekrasne a robko sa mi na teba podoba, a ze na 4roch dozadu, poriadny sikulko a inak uzasne narastol, tiez to uz nie je mimčo 😵
Natalka vcera prvykrat otvorila zasuvku... ach jaj. Inak citam knihu prisla mi vcera: manual pre rodicov a si predstavte, ze presne moj problem, mala chyta co nechcem /nie som zastancom toho, ze deti maju liezt do hrncov a pod/ tak treba dietatu dorazne povedat no-no, nebyt, nekricat nic, plesknut rukou po rucke, pripadne jemnu frcku, stanovit pravidla, nieco detom dovolit, ale nieco nie... nech vedia kde je ich priestor a podobne /lilus zatial to celkom ujde a hlavne je to kratsie ako Respektovat... 😀 ale aj to precitam 😀 /
no idem sa chystat, nech potom nemame zhon 😉

katarinkad
13. feb 2009

Dobre ranko 😉
konecne je piatocek a zase vikendik pred nami 😵 😵 😵

My sme uz vcera nemali teplotku, takze super. Ani nozicky neopuchli po ockovani. Tak som rada.
Vcera mi kurier doniesol stolicku na papanie. Borko si v nej pekne sedka a ma z nej dobry vyhlad. 😵 Myslim ze sa mu v nej celkom paci, vsetko si obzera a obchytava...

miska, no konecne si hodila nejake foto. Zlatusik je Robko. A vam vypadali vlasky teraz? 😉

Inak, nechapem vas, ze sa vam chce robit take gebuziny z toho mydla 😕 Tiez celkom nechapem ako romi, naco to je dobre. To sa doma nudite? 😀 😕

lilly
13. feb 2009

caute, no navsteva svokry je uz za nami, celkom v poho to bolo.. bola som sa ostrihat a moje dllllllllllllllllheeeeeeeeee vlasy su fuc.. take kratke ako mam teraz som uz nemala 100 rokov.. musim si na seba zvyknut, ked sa zahliadnem v zrkadle, chvilu rozmyslam, co za tetu to tam je.. 😕 😀
sliz... no ja som sa mu strasne branila, ani nie tak pred niekym, len tak sama pred sebou, hlavne kvoli tomu mydlu, ktore mne osobne dost smrdi. POuzila som Lanza mydlo..
katka, ono niekedy sa aj stane, ze sa nudim.. 😉 no sliz som nevyrabala kvoli nude..
1. som to chcela len tak z prce vyskusat
2. je to setrnejsi praci prostriedok ako bezne prostriedky na pranie a chcem v tom prat hlavne plienky, ktore periem tak kazdy druhy den, teda casto a miniem kopu praskov
3. je to lacne, teda aj kebyze je to o nicom, tak tie 2 eura, co som tam minula ma tak trapit nebudu
4. ak to bude dobre, tak naco vyhadzovat take kopy penazi za drahe prasky...
5. vyroba trvala tak 20 minut dokopy aj s miesanim, teda extra dlhy nudiaci cas to nevyzaduje

inak ta vyroba sa mi nenormalne pacila.. ked som zmiesala zmes mydloveho roztoku so sodovym roztokom, tak sa z toho zacal normalne vyrabat gel, ci sliz, to bolo super, som si nemyslela, ze to bude fakt takeho geloviteho charakteru.. 😀
po prvom pouziti som teda s vysledkom az taka spokojna nebola, ako som pisala vyssie, ale kedze tam bolo viacero faktorov, co sa daju este zmenit, takze este uplne skepticka nie som 🙂

anamor
autor
13. feb 2009

ahojte,
lilus tak fajn ze si prezila den 😉 cakam na novu foto s ucesom, aspon cez skype, aj ked zahadne mi zasa nefunguje... nem tusim preco a bez tatina to nerozchodim a ten je v robote.
Zatial pohoda piatok 13teho, len nech nezakriknem, akurat mala my nespi, rano prespala celu kavicku 🙂 /co sme boli u kamosky, v kociku na dvore s vysielackou/ a poobede sa nevie ulozit, aj ked ja na nej unavu vidim!
A kocky mame 4ty zub - rastu sice vselijako 🙂 lebo je to horna prava dvojka, no krasna bude, ako s vypadnutymi 😀
pa idem skusit este razt ulozit, uvidime 😉

lilly
13. feb 2009

romi, no mam na hlave skoro take nieco, ako si mi posielala obrazok ty.. 😅

zuzanat
13. feb 2009

ahojte moje zlate, my mame dnes uplne priserny den 😔 RAno sme boli na kontrole u urologa...vraj ten pruh uz je celkom dobry-aj ked ja ten pocit nemam, ale co je horsie, stahoval mu predkozku, to bol strasny plac, drzal ma okolo krku a nechcel ma pustit.vyzeralo to strasne, az ma triaslo. ked sme isli od doktora, tak zaspal, ale potom doma len plakal a plakal a trepal nohami.strasne ho to boli, nemoze sa vycikat. pobede plakal dve hodiny v kuse a ja s nim 😔 nieco priserne, ked vidim, ako ho to velmi boli a nemozem mu pomoct 😔 aj sme ho kupali v harmanceku, ako doktor kazal, tak ma potom pekne ocikal, comu som bola normalne rada.potom nam dala znama super masticku,tak ked zacne plakat, potriem mu pindura a on sa pekne vycika. ani nie je v plienke, len ma omotanu bavlnenu, aby ho nic netlacilo.no proste otras den, aj pocas kojenia plakal 😔 Teraz uz je trosku lepsie, konecne rozprava, skeri sa. uvidime aka bude noc.
Segre dnes prisli dvojradove korcule, co si objednala cez ebay, tak sme ich skusali po byte, su uplne super 😀
Idem mrknut foto 😉

lilly
13. feb 2009

joj zuzi, to je hrozne, co ste zazivali.. no ale trochen nechapem toho doktora, ze mu to uz teraz robil a tak nasilne, ved ma este len 9 mesiacov aj daco.. vraj do roka sa s tym nic nasilne nemusi robit.. ach jaj, este ze mame dievcatko 😔 dufam, ze ho to prestane skoro boliet, chudatko male ☹
jaaaaaaaj a muzik ked prisiel pred chvilou domov a ma zbadal s novou hlavou, tak jeho reakcia bola: ved si skoro ako tazovka.. 😀 😀 😀 to by ma teda samu nenapadlo ale nevadi 😀

zuzanat
13. feb 2009

Zuzi tiez mi to je divne, preco ho takto trapil 😔
to mas take kratke vlasy? som sa super zasmiala, ze pozdravuj muzicka
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anamor
autor
13. feb 2009

caute krasky, ma stve ze ten skype nejde do pekla 😉 no ale podstatnejsie veci:
zuzik uff to mi je luto taketo starosti /prva reakcia ako liluskina, ze mame babu nastastie, aspon v tomto.../ je mi Filipka tak luto ☹ 😢 dufam, ze uz lepsie bude 😔 prajem vam to.
Lilus chcem ta vidiet! ze tazovka! parada 😵 ja som raz tiez bola na kratsie /asi ako ten obrazok lilly/ a nevedela som si zvyknut - to ma tak kadernicka ostrihala preto, ze ju stretol Vilo z Cestovin /aspon viete ako davno to bolo/ a ona ma tak vysmykala... 😅

juj mala bola priserna potom ako poobede nespala 😠 ale vecer zjedla kasu, precitali sme knizku, zalahli do postele, do minuty tvrda, takze dufam, ze aj pospi pekne 😉 ale zuby sa klubu a klubu stale...

drzte sa

zuzanat
13. feb 2009

no Filipko uz je teraz relativne kludny, ta masticka fakt zabrala.aj sa uz blaznil, tak som nenormalne rada, lebo to bolo fakt priserne 😔
Filipovi sa tlacia dva vrchne zuby, uz ich je aj vidno, ma tam totalne biele, ale prerezane este nie su, akosi dlho to trva 🙄 no ale co narobime...
neviem kedy pojde spat, snad do deviatej zaspi. dnes spal az 3x, lebo aj zavcasu vstaval a aj ho to bolelo, ale to plakal a trhal sa aj zo spanku.

Naty ako zaspava, sama? lebo ja vacsinou lezim s Filipom v posteli a tak zaspi

anamor
autor
13. feb 2009

zuzi lahneme si spoludo velkej postele a vacsinou zaspi hned 😉 aspon posledne dni, len to tu nechcem zakriknut ako vzdy, obcas ju hned polozim do postielky pozrie na mna a spi, takze v tomto zlepsenie, stalo to za tie vycerpavajuce veceri, ked sa dve hodiny metala a nic... takze podobne zaspavame ako vy, vacsinou o osmej my padla, dnes uz o 19,15 hajinkala 😵 len aby sme o piatej nemali budicek 😲

tento uces som ja ukazovla zuzke, ze som mala ja: sama som zvedava ako to ma http://ucesy2009.cz/uces/1248 sakra ze mne nejde ten skype ked to potrebujem 😢 😉

lilly
13. feb 2009

dam fotu na chvilu do albumu.. vyzeram tam sice ako debko, ale krachla mi baterka vo fotaku, tak nic extra lepsie sa mi odfotit nepodarilo.. 😅

anamor
autor
13. feb 2009

lilus vidim ta, kocka si tam, sekne ti to. Hadam budes spokojna, ale moooooooze byt 😎
joj ze ten skype nejde do kelu 😠 poriesime, aj ked vikend perny asi, bo navstevovy 😝 take ja moc nemusim 🤐 ani chodit, ani prijimat 😉

jankazaba
14. feb 2009

ahooojte, konecne som sa nejako prebrala - vcera sme plesovali 😵 - po dlllhom case sme boli vecer vonku 😉 - pri terezke boli babky ... celkom to zvladli - ona bola prvykrat vecer s niekym cudzim...sice zaspala az o pol desiatej, asi skor od vycerpania, ale zaspala... okolo druhej sa na chvilu zacala mrvit a prebudzat, ale nejako ju uspali 😀 ...

muzik je vonku aj s terinkou, ja som si trochu zdriemla 😔

idem kuk albumy

jankazaba
14. feb 2009

albumy prezrete...
sami zlatusikovia 😵

anamor - kvetinac nema chybu 😀

zuzanat
14. feb 2009

ahojte, Filipko uz buva, tak mam chvilu cas a idem si aj ja lahnut, lebo som strasne unavena. noc bola celkom ok, cakala som horsie. zobudil sa na papanie o 2.45, napapal sa, ale zaspat nemohol, lebo chcel cikat a to ho samozrejme bolelo, tak sme boli hore do 4.15 a potom o 7h sa to zopakovalo, tak sme sa moc nevyspali. Teraz vecer sme ho isli kupat v rumanceku, ale ani za svet sa nechcel posadit, strasne plakal, tak som mu len pindura pooplachovala, muz mu to trosku stiahol a potom mu to aj nakremoval, ked mu to stiahol, tak to mal dost cervene, akoby od krvi. strasne chudatko moje plakal, ani zaspat nemohol. no nic moc ☹

Zuzka, novy uces mas super a Romi aj Natalka je krasna, super fotky 😉 😵

mouse
15. feb 2009

Ahojte,
Zuzi, to je strasne, tomu nerozumiem, preco mu to pretahoval? Mal tam zapal? Ved to sa vobec nerobi, ked tam nie su problemy a je normalne, ze sa predkozka sama zacne uvolnovat az po 2 roku!!! Ani umyvat by sa tam nemalo do roka vobec. Citat z knizky: "Nesnazte sa umyvat skryte casti, tie sa o seba najlepsie postaraju sami." Do riti a mala som aj skusku z urologie a tam som sa o tom bavila s doktorom, hovorila som mu, ze mi doktorka kazala pri kupani pretahovat pindura a on sa ma pytal, ze kto jej dal licenciu. A o to viacej nadavam, ked viem, u koho si bola. Ak tam mal ale vazne zapal, tak nenadavam...
Romi, to co Robko skusa zdaleka nie je lezenie po styroch ako lozia Vasi drobci. To je len to take babatkovske tmolenie, plazenie, len sme sa smiali, ked dal hore zadol a ostal len na dlaniach a spickach a tak sa snazil sunut vpred za psom a ono to islo vzad.

mouse
15. feb 2009

Lilly, stihla som doobedu kuknut ten Tvoj uces, pekne to mas ostrihane, velmi Ti to pristane 😵 😵 😵 .
A Zuzka ma zas novy uces, tiez velmi pekny 😵 , takze to co hovori Jarko uz nie je pravda 😵 .
Katka, Robko ma asi tolko vlaskov ako ked sa narodil (takze skoro ziadne ), akurat ich ma take kratucke. Ale pristane mu to 😵 .

mouse
15. feb 2009

Katka, ako chutia Filipkovi prikrmy? Co mu uz davas?
Lilly, tie stolicky, co si dala linky... vyzeraju dobre, ale nevypadne odtial dieta, nie je tam ziadna zabrana, ani pasy. Alebo som zas cosi prehliadla? Co hovoris na tu Dema Barbora? Ja mam predbezne vybratu tu.
Janka, uz mate zbalene?

mouse
15. feb 2009

Inak k tomu slizu... Moje pre: Je to setrne k pokozke, ekolologicke... Hlavne k tej pokozke. Robko uz sice nema problem s nicim, ma krasnu a silnu pokozku, ale bol malicky, prala som len v ecoveri a 2x plachala. Vsetko mu vadilo. No a na rucne pranie, tiez jedine ekover alebo mydla, keby som strcila ruky do Arielu alebo aj Lovely, tak ich mam spalene... Moja sestra prale len v mydlovych vlockach, decka ked bole male mali z prachov alergiu.

Moje proti a preto som sliz este nevyrobila: bojim sa, ze mi zasere pracku, ked vidim, co jadrove mydlo zanechava na umyvadle. LIlly davas aj ocot?

lilly
15. feb 2009

miska, na tych stolickach su zabrany.. ja som zatial rozhodnuta pre stolicku Jitro. Tam su taketo "nohavicky"
http://www.stolicka.net/stolicka_kalh.php
a taky stolik
http://www.stolicka.net/stolicka_stol.php
ta dema barbora sa mne osobne vobec nepaci, pripada mi ako zo sociku 😅 😔
sliz.. davam ocot mieso avivaze.. a raz za mesiac-dva davame do pracky kys. citronovu, alebo ocot na precistenie na 95 stupnov.
dakujem vsetkym za pochvalu ucesu.. 🙂 tazovka sice nie som, ona meni ucesy ako ponozky.. 😀

anamor
autor
16. feb 2009

ahojte,
nas dnes caka taky upratovaci den, len akosi nie som v nalade... nakoniec sa navstevny vikend nekonal, lebo vsetci maju chripku, tak som si oddychla trosku rodinne vcera, akurat sa to o tyzden posunulo... apoviem vam to neznasam, ked sa nieco vlecie z vikendu na vikend 😖

zuzi na filipka myslim a musi to byt hroza. A nevravela si nieco o pruhu? ako suvisi priamo pindur s tym? ja sa priznmam, ze nechapem, ci iny problem mal filipko, ci co? juj v kazdom pripade hadam bolest pominie, plac tiez a bude dobre 😉 drzim palec

k tomu slizu - poskodenia pracky sa treba ozaj bat?
v tejto suvislosti ma napadlo, ze obcas malej periem rucne /kazdy den sa nieco najde, min podpradnik, pancusky a tak/ a mam priserne bolavu ruku, ako ekzem keby uz, suchu tak, ze stale natieram kremom... nie je to nic prijemne inak, asi kupim ecover na rucne, lebo fakt neviem... viete ze ma nenapadlo, ze tie ruky z toho rucneho prania 😕 no uvidim, poriesim