Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
24. okt 2008

ahojte,
katka skus holtov krem ci ako sa to vola, to je na potnicky /take cervene vyrazky, obcas hnisajuce/ my sme s tym mali problem asi dva tyzdne odvtedy nic. Inak ja nedavam na tvaricku nic. Teda obcas po kupeli telove mlieko ako na cele telo /olej nepouzivam, vraj vtedy plet menej dycha, ak nebyva sucha pokozka, Natalka nema suchu pokozku/ a teraz ked ideme von krem proti vetru a chladu /chcela som niveu s nula percentom vody, kvoli mrazu,ale nemali, tak mam babylove a niveu vzorky z porodnice/.
my sme dnes boli neplanovane s nasimi na hubach, super bolo, Natalka spala v manduce 😵 perfis, cerstvy vzduch a tak.
zajtra rano mam patchwork, tesim sa. Nestiham. Pridala som inak par foto, tak mrk ak chcete /ak ste este nevideli/ a jeden zo svojich prvych scrapikov 😉

mouse
24. okt 2008

Ahojte,
Zuzka, tie babylucy mam zatial iba 4ks, tie ostatne mi este neprisli, tak ich pouzivame iba na noc a na vychadzku, ak mam zrovna daku suchu... Organics mi schnu 2 dni, tak je to problem. Vrchne nohavicky mam fix. Ty si ake kupila? Zatial mu davam este aj vyzehlenu klasicku stvorcovku priamo na telicko, az na to tu nohavickovu.
Katka, aj Robko ma potnicky, pomaha mu na to borova voda, ine som ani neskusala. Prvy krat sa vyhadzal pod ciapkou na prechadzke. Obcas sa riadne spoti aj doma pri kojeni, teraz teda saje riadne az do spotenia 😵 .
Uvazujem, aky krem kupit teraz na tvaricku do tej zimy, myslite, ze by mohol stacit aj 100% mandlovy olej? Dnes sme boli na dlhej vychadzke v satke, poobede bolo nadherne, Robko nie a nie sa zobudit, tak sme boli az do siestej, doma som ho vytiahla zo satky a pokracoval v spani az kym ho nepochytil velky hlad. Nanapal sa, potom minul pri santeni v santale zas vela energie a sal dalsiu hodinu, az sa celkom spotil a unaveny zaspinkal.
Lilly, som rada, ze na vysetreni bolo vsetko ok 😵 . Romi, idem pozriet do Tvojho albumu 😵

zuzanat
25. okt 2008

kdeze ste dnes vsetky? my sme v noci zase nic moc nespali, ale som si ista, ze je to koli zubom, lebo kaka dost riedke. je strasne nervozny, v noci stale mrnci a cez den nechce ani za svet zaspat, aj ked si stale ocka zmoli.teraz som ho uspala na rukach a to bol hore od pol jednej. inak takto neskoro uz ani nechodi spat, ale co uz. ani karfiol a zemiak mu moc nechuti. tatina mame na fotbale, tak sme sami a prave sa miesi cesto na langose, tak si vecer pochutime 🙂
plienky su uz lepsie, vydrzal v nich celu noc, az rano bola totalne mokra, ale tie vrchne nohavicky to vsetko zachytia, takze nebol ani precikany ani otlaceny, co som strasne rada 🙂 vrchne nohavicky mam tiez fix...
na poste uz mam balik z nosime.sk, odital mam objednane separacky, aj ked tie celulozove mi budu asi na dve veci ked v noci nekaka, ale sak nevadiiiii 😀

prave som si vsimla po 10minutach, ze som pekarnicku nastavila na pecenie torty 😅 no hadam mi to cesto vykysne 😀

Romi foto som mrkala uz vcera ci kedy to, sikovna si 😉

mouse
25. okt 2008

Romi, pekne fotky. Zuzka, asi priobjednam aj zopar bambusiek. Kolko ich mas Ty? Ja mam 4 balenia separaciek, ale zatial su mi nanic, este ich nechcem davat na tu jeho fajnovu ritulu. Aj tak kaka vylucne na podlozke vyzleceny a kakanicu ma taku riedku, ze by cez tu separacku pretielka. Vcera som mu dala na prechadzku pampersku, lebo babylucy este schli a keby som mu dala iba stvorcovky s postolkami, bol by cely mokry, vobec sa z tej pampersky nevyhadzal 😵 , asi uz mu pokozka spevnela.
Filipko ma to nocne vymyslanie urcite zo zubkov, aj kamoskin maly to teraz riesi so zubami a v noci sa teda moc nevyspi.

zuzanat
25. okt 2008

Miska ja mam len 3ks bamboo a 2ks vrchnym nohaviciek, uvidim, ci mi to bude stacit. ale zadok ma z toho teda riadny 😀 neviem co by som mu obliekala keby pouivam len taketo plienky.

mouse
25. okt 2008

Zuzka, tak s oblecenim je to problem 😀 a veliky.

mouse
25. okt 2008

http://www.togetherbe.com/productDescriptionFre... Pekny nosic, co poviete? Dnes sme boli vonku s kocikom, vydrzal 2 hodiny, potom nas domov vyhnal velky hlad.

lilly
25. okt 2008

ahojte, dnes som sa tu este ani nedostala.. Boli sme z rana v garazi zase daco porobit s brzdami na aute, potom som varila, trosku pratala a zehlila nove stvorcove plienky/20ks/, co mi nedavno prisli z nosime.sk / tie MaM Happy Squares/, su super, oproti tym sitkam co sa normalne predavaju su teda hustejsie, aj ked su dost drahe 80 sk za jednu.. 😖 Vyprala som s nimi aj vsetky bambusky, nech su viac save, aj ked asi 5x ich do prveho pouzitia nevyperiem. No a to zehlenie ma teda dost zmohlo, vysusila som ich v susicke len na take vlhke, ze by sa dobre zehlili, tak to trvalo dlhsie..
romi, krasne fotky, aj tie scrapiky 😉
miska, ja separacky chcem pouzivat od zaciatku, nechce sa mi kakanice zoskrabavat z plienok.
zuzi, to stihas mat kazdy den suchu bambusku? Kazdy den jednu vyperies, ci ako?
joj ludia, ja som taka uz celkovo unavena, ubolena, to brucho je take tazke a v podbrusku bolave, spanie je onicom, to som viac hore, ako spim, kazde otocenie z boka na bok preochkam..... ☹

jankazaba
25. okt 2008

ahoojte,

vcera mala terezka uplakany den, este to trosku bolo aj dnes, ale bolo ovela lepsie... neviem, mozno tiez zubky... 😒

teda baby - vy vsetky mate bavlnene plienky... okrem mna a katky... ked som otehotnela, aj som nad nimi rozmyslala, ale teraz neviem, neviem... pampersky su jednoduchsie... neviem si predstavit prat a prat kopu plienok...

anamor
autor
25. okt 2008

ahojte, dnes som ani pocitac nezapla, akosi nebolo kedy. Dakujem za mrk na fotecky 😉

janka aj ja pouzivam papierove, tak sme tak napoly v nasej teme. Ja som tiez na to pohodlna, ak by ma alergia alebo take cosi nedonutila, tak sotva sa dam ukecat, kočky to vedia... 😉 Na hocičo sa dám nakecať 😉
inak som bola opat na patchworku, je to super, uz co-to viem, uz len si najst viac casu, preto aj pocitac ide trosku bokom a este ten kalendar scrapikovy musi byt pod stromom 😉 /vianocnym/ a ozaj jedna holka tam nosi dvojmesacnu dcerku v satke a tak sije 😉 zlata baba, pozname sa dlhsie a ona prvu dceru do dvoch rokov nosila, fakt je to uzasne, takze miska verim, ze si to uzivas a lilly bude tiez. /ten nosic je peknucky, co si dala link miska/

jankazaba
25. okt 2008

ahojky,

veru, veru... ja som tak isto pohodlna, ale ani si to neviem predstavit... aj teraz mam toho prania habadej... a to nestiham, ani susit (nemame balkon,... , mame sice prackuso susickou, ale zas ta spotreba vody 😝), ani zehlit...

anamor
autor
25. okt 2008

jani mne viac ako to pranie by vadilo zehlenie, to uz je nad moje sily a chcem aj zit 😝 Obdiv maju kocky nase.

dobru kocky idem zalhnut, lebo mala nepochopi urcite, ze dnes spime o hodinu dlhsie 😎

lilly
26. okt 2008

ahojte,
dnes tu mam svokru na navsteve, no ja si oddychujem, venuje sa jej viacmenej mangel, ja som uvarila len obed..
zehlenie vseobecne nebavi ani mna, plienky budem zehlit len stvorcove, aj to len prvy mesiac, potom sa na to vykaslem, aj detske vecicky budem zehlit len niektore, nie vsetko.. a pranie a susenie nevnimam ako problem, to je v poho..

zuzanat
26. okt 2008

ahojte, jani ja mam len tri kusy tych plienok na noc, inak pouzivam jednorazovky.nechcelo by sa mi stala prat prazenicu ked bol malinky, to by bola ina makacka. teraz uz je to lepsie, kaka len do nocnika. len v poslednej dobe ma stale vyhadzane vajicka a cervene, sa mi to vobec nepaci 😖

my sme mali vcera na veceru langose a kedze ich bolo vela, tak som zavolala aj susedov 😀
videla som katalog dracika, su tam super hracky, akurat sa s mariom nevieme dohodnut, lebo on chce malemu kupit zeriav na ovladanie alebo autodrahu a pod 😅
mne sa paci ta knizka s basnickami a tiez hovoriaci psik, co ked ho stlacis napr. na ruke, tak povie ruka. je to krasne, tak som zvedava co vyberieme...

od pondelka asi zacnem chodit na aerobik, sa cvici u nas v kulturaku a chodia tam vsetky baby co tento rok rodili, tak bude sranda.len dufam, ze nebudem mat miesto mlieka slahacku 😀

jani prosim ta, ked davas Terezke obed a vela ti nezjde das jej este mliecko? lebo dnes Filipko vela nezjedol asi 70ml (som to vazila vynimocne) a ja som mu dala este mlieko, len neviem ci robim dobre. a papate uz dva krat denne alebo len na obed? ja som z toho akosi jelen, ani neviem co mu mam varit... a dokina mi kazala mu davat dva krat za den prikrm, olovrant - ovocie a na obed -zelenina, maso, len som sa k tomu este neodhodlala...

dnes asi pojdeme k svokre, zase malemu doniesla akusi ciapku, tak som zvedava, naposledy to bola ciapka za 590sk, tak som ju zrusila, ze nekradneme.
videli ste detske quelle? su tam super veci, aj som premyslala, ze nieco objednam, len sa mi nepozdava to cislovanie. lebo je tam 74/80 a my prave nosime 74, takze chcem kupit vacsie, ale myslim, ze ked mu kupim odtial tak to bude mat na teraz a teraz ma veci dost, tak neviem.

mam akesi nerozhodne obdobie 😀

mouse
26. okt 2008

Ahojte,
doobedu sme boli cela rodinka, aj so psom na prechadzke v lese, bolo super, tak ma to nabilo energiou, ze som zas hyparaktivna, upratujem o dusu a chystam sa na zehlenie, zas chlapov to zmohlo, obaja spia, aj pes chrape vo svojom pelechu. Malemu sa v satke neskutocne paci, aj ked uvazujem, ze zmenim uvaz, lebo na ten, co pouzivam, sa mi dva uz dost velky, uz ma hlavicku medzi mojimi klucnymi kostami. Romi, Ty si odkedy nosila Natalku v Maduce?
Jani, ja by som na bavlnene plienky uz vykaslala, nebyt Robkovej vyhadzanej ritky, aj ked som uvazovala nad nimi uz pocas tehotenstva, prve rucne pranie flakov a zehlenie ma vyliecili z iluzii - tie jeho kakanice neidu dolu ani po vyvareni na sporaku v hrnci, treba ich rucne vyprat v jadrovom mydle. A to rucne pranie som uz vzdala, mame teda flakate plienky, uz je mi to jedno. Inak Robko zacal kakavat vylucne na podlozku vyzleceny, do plienky si uz len obcas frcne, ked prdka. Teraz je najhorsie zehlenie, uplne by mi stacilo zehlit oblecenie, nieto este tak zo 4O plienok kazdy druhy den.
Lilly, tie separacky zo zaciatku nepoimozu, takmer vsetko TI pretecie na plienku. Skusala som ich na podlozenie, ked kaka na podlozke, a zachvilku je separacka pretecena a podlozka okakana.
Zuzi, to Ti svokra donesie ciapku aby si ju Ty kupila? Tak s tym by som ju poslala niekam, ked chce, nech vnucikovi podaruje, kupit mu predsa mozes sama.

mouse
26. okt 2008

http://www.mobywrap.com/t-instructions-NewBorn.... Toto je uvaz, v ktorom nosim Robka 😵 😵 😵

lilly
26. okt 2008

miska, presne tento uvaz mam nauceny aj ja, ten nam ukazovala andrea, ked sme boli u nej 😉 Inac ten nosic Mei Tai dostat aj u nej v nosime.sk a tusim aj v inych e-shopoch.
ked ti robko kaka na podlozke, neuvazovala si, ze by si ho podrzala nad nejakou nadobkou, nech to pusta do nej? Zaroven by si vyskusala BKM 🙂
ja by som chcela cast vajeciny chytit do nocnicka, inac tresnem separacku a ked to prejde aj na plienku a bude aj ona pokakana, tak co uz, ked ich nebudem zvladat predpierat, budu flakate..

romi, konecne som doskladala puzzle 😵 ty ako odbornicka by si mi mohla poradit, co s nim dalej, ako ho mam zlepit a zaramovat? Ram takych rozmerov najdem kupit normalne v obchode, ci ako?Teraz mam to puzzle na takom kuse skla polozene, lepidlo na puzzle mam, tak to len natriem a necham zaschnut? Potom sa s nim bude dat manipulovat? Bude ho treba presunut na nejaky karton, alebo nieco take, kde sa to prilepi, ci ako? Som v tejto oblasti dost lama.. 😅 😕

anamor
autor
26. okt 2008

ahojte moje, zasa vas prichadzam na vecer mrknut.
lilus ty len pekne oddychuj a puzzle zlep lepom pekne pretri celucke, kazdu sparku /handrickou alebo spongiou/ a nechaj tak, potom to uz staci dat aj na noviny napr. ono to je zlepene a pekne sa s tym manipuluje, le to ako karton, ale pozor nakraje a rohy, tie su citlive. Ja som vzdy dala ramovat do obrazov /tam kde som zistila, ze mi to spravia za naj cenu/, bez skla... podla mna najkrajsie riesenie. Si sikulka,ze si to s bruskom zvladla.

zuzi aj ja som mrkala dracika, tiez sa mi paci aj ucime sa riekanky aj psik /obe hracky u miminiek oblubene/, ja uvazujem este nad tym hrncom co do neho vkladas kocky, alebo proste nieco vkladacie a hracie zaroven na kocky. A este chcem aj umele alebo latkove kocky kupit. Tiez este neviem presne co. Nieco uciace proste...
to s tou ciapkou som nepochopila 😅 , ked donesie, nech daruje 😎
pri aerobika davaj pozor na svalovicu. 😉
A inak k prikrmom, po kazdom ak maly potrebuje mozes dokojit.... 😉 aspon tu to tak baby riesia.
quelle detske je prekrasne, velkosti su vacsia asi 74/80 moze byt ok, aj ceny dobre na niektore oblecko, juj pekne veci tam ozaj maju.

miska Natalke sa v manduce zacalo pacit, ked sa blizil treti mesiac, dovtedy tam bola ako stratena a v tej novorodeneckej vlozke sa jej nepacilo a podla mna taka poloha jej nevyhovovala. Od tretieho mesiaca je to super 😵 😵 😵 😵

katarinkad
27. okt 2008

Ahojte moje zlate 🙂
hlasim sa po narocnom navstevnom vikende 😒 ☹ 😒 . Zvladli sme 6 navstev. K tomu este upratovanie, varenie, starostlivost o maleho, stale chystat nejake pohostenie....no vcera vecer som uz bola total unavena a maly este aj v noci stale pomravcoval, takze som sa ani velmi nevyspala. 😠 A uz ma treti den boli hlava. 😢 😢 😢 Ale inak sa mame supeeeeeeeeeer.

Zuzi, to co ta tvoja svokra je padnuta na hlavu? 😕 Donesie capku a ty si ju mas kupit od nej?

Lilly, takze puzzle hotove...no pozeram ze uz ti svieti 38 tt, takze uz sa pomaly mozes poberat aj rodit.

Miska, veru tie kakanice je riadny problem oprat. Ja ich sice periem len vynimocne, ked sa mi maly vykaka niekde mimo papierovky. 😀 On je taky expert ze sa vacsinou vykaka po kupani do osusky, ked ho utieram. 😀

lilly
27. okt 2008

ahojte babulky,
romi, takze to zlepim na skle, ked to zaschne, tak to presuniem do nejakych novin a tak to cele vezmem niekam do ramovania obrazov? Ci im staci len rozmer a oni urobia ram a doma to poskladam? A ked je na tom sklo, tak to nie je pekne? Mne by sa asi pacil aj taky ram, ked je to len akoby pod sklom a nejaky dreveny ram tam nie je, ale mozno na zivo by to nebolo pekne, neviem ja.. Mohla by si mi ukazat nejaku foto, kde mas take puzzle zaramovane 😉
katka, no tolko navstev.. ufff, az sa cudujem, ze sa to da zvladnut 😨

zuzanat
27. okt 2008

ahojte, my sme boli rano na ockovani, asi ho to poriadne bolelo, lebo sa velmi rozplakal, chudatko moje. teraz uz sa snazi zaspat v postielke, ale stale sa mrvi. v noci je to stale strasne, som nevyspata a dolomana, kazdu chvilu som hore, lebo Filipko mrnci, je maximalne nespokojny 😔

k tej ciapke, ona mi ju doniesla, ze si mam vybrat aku chcem, ale jedna stale 550 a druha 590sk, takze sa mi "nepacila" ani jedna a ked som jej cez telefon vysvetlovala, ze taku drahu ciapku fakt nemusim, tak potom za ona mu ju kupi, ale zrovna bol u nas jej druhy syn a ten zacal nadavat, ze vyplakava, ze nema peniaze na najom a stale od neho pyta a malemu chce kupit taku drahu ciapku, takze tak, a druha vec je ta, ze mu nieco kupi a potom o tom vyprava celej dedine 🙄

lilly ty uz fakt mozes ist o chvilu rodit 😕

katarinkad
27. okt 2008

ach jaj, tie nase svokry 😀 😀 😀 No urcite oni zase nadavaju na nas - na nevesty 😠 😠 😠 Vzdy to tak bolo a asi aj bude.
Ja som akurat prisla z prechadzky. Vonku je prijemne tak sme sa pokocikovali, lebo cely vikend sme ani na prechadzke neboli.

zuzi, no skoda ze sa Filipkovi tak pokazil spanok ☹ predtym spaval dobre, nie? Nas Boris ma len obcas taku umrncanu noc /ako napr. dnes/. Som sa rozhodla ze ho budem ucit spat v postielke 😀 , doobedu uz v nej spal. Som si zapla vysielacky a som upratala aspon kuchynu kym spal. No take zvuky vydaval v spanku, ze som nechapala. Sa naucil tak strasne vzdychat, ze pritom zo seba vyda taky zvuk a potom je sam z toho v soku, ze co to je 😀 ale asi sa mu to paci, lebo to robi casto 😀

zuzanat
27. okt 2008

ahojte, aj my sme boli vonku, Filipko si pospal v kociku 1.15hod, bol zababuseny vo fusaku, ten je super, lebo sa da dat uplne az k nemu k tvaricke a vobec mu nefuka.
prave mi zdrhol z deky a momentalne ho najviac zaujima snura na lampe alebo kable pri pocitaci a stavia sa na nohy 😅

Katka predtym sa sice budil 2-3 krat za noc ale spal kludne, teraz stale mrnci, ale co uz, hadam bude lepsie 😔

katarinkad
27. okt 2008

tak mne sa uz poobede nepodarilo Boriska dat spat do postielky. Stale porevkoval, uz som mala nervy. Nakoniec zaspal v hojdacke pri pustenej hudbe a hojdani. 😵
Ale prestala ma poobede boliet hlava!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Och, taka som rada. No som zvedava na ako dlho.

Hej, a Borisovi zacali vypadavat vlasy. Chudatko, vyzera akoby mal nejaku chorobu. Za par dni bude asi plesaty. ☹ ☹ ☹

jankazaba
27. okt 2008

ahojte

zuzi - ked terezka nezje moc polievky, tak jej dam mlieko, aj ked si pyta po jablcku alebo po pribinaikovi...
nas jedalnicek - ranajky - mlieko, desiata - jablcko, obed - polievka (zelenina, masko), olovrant - pribinacik, vecera acez noc - mlieko... + mlieko, ked si vypyta po jedle...

romi - veru ja som so zehlenia tiez na nervy... zehlim, az ked uz pomaly vytahujeme posledne kusy oblecenia ☹

zuzanat
27. okt 2008

Jani tak vy uz papate tri krat za den? ja mu zacnem asi od zajtra davat desiatu-ovocie. a pribinacik v pohode, nie je mala z toho vyhadzana? lebo ja sa z neho vzdy vyhadzem 😖

som bola dnes prvy krat na aerobik, som si isla viac menej oddychnut, bolo dobre, sme trochen skakali a potom posilovali, tak som zvedava ako zajtra vstanem z postele.
chlapi to zmakli celkom v pohode, az na to, ze maly mi ocikal plachtu 😀 a ked ma zbadal hned uskrn a tahal sa zamnou a bozkaval na tvar ako to on vie 😵

lilly
28. okt 2008

ahojte, dnes som hore nejako skoro 😅 uz asi hodinu..
zuzi, budes vysportovana mamina 😉
katka, borkovi padaju tie vlasky z celej hlavy, alebo len tak vzadu, kde sa mu sucha hlavicka?

katarinkad
28. okt 2008

Dobre ranko 😉
lilly, ty co tak skoro hore? Ja by som este spala, ale Boris mi uz nedovoli. 😠
Malemu padaju vlasky praveze smerom od cela do stredu hlavky. Je taky smiesny teraz ked uz nema ofinu. 😀 😀 😀 No dufam, ze mu este dakedy narastu.

zuzi, tak ty si zena cinu 😀 , ja sa k cviceniu neviem nikdy donutit. Ako dnes, mas svalovku? Neviem ako ja zhodim tie nadbytocne kg co mi ostali. 😖

jankazaba
28. okt 2008

zuzi - pribinaka papa uz od minuleho tyzdna, zatial v pohodke, len od vcera ma na rucicke nejaku lisaj, alebo co... tak musime ist zajtra k dr, nech to pozrie...
najprv som jej davala iely jogurt s trochou ochuteneho jogurtu, ale to nechcela, tak som zacala davat pribinaka a len tak sa zalizuje 😵

jankazaba
28. okt 2008

a k tomu cviceniu - mne tiez ostali nejake tie kg, tak chodim kazdy piatok do posilky, a ked bolo minule tyzdne tak pekne, bola som na bicykli... chcelo by to cvicit aj doma, ale nejako sa neviem k tomu prinutit ☹