Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

jankazaba
8. dec 2008

ahojte,

dnes sme boli v meste kupit novy nosic, a podvecer sme ho boli aj vyskusat - terezka je v nom straaasne spokojna a tesi sa z neho... ani nechcela ist z neho von... 😉 a tak ju to nodenie a radovanie sa unavilo, ze po kupani hned zalomila pri kojeni..., tak teraz cakam kedy sa zobudi a bude si pytat jest 🙂 🙂 🙂

katarinkad
9. dec 2008

Dobre ranko babulky 😉

lilly, asi mas fajnove mliecko, ked malicka tak krasne pribera. 😝 Nas Borko ma tiez asi 4 brady a faldicky na nozkach riadne 😀 😀 😀 tucko maly. 😀
Dnes sme hore uz od 06:30 😖 Uz sme stihli popocuvat 2 CD od Podhradskej, pasli sme konicky, debatovali v posteli, potom uz nam stihol Borko ocikat manzelsku postel a teraz reveeeee. Este neni ani devat hodin a uz mam dost 😠 . Inak nas maly zakazdym ked ho rozbalim tak zacne cikat, takze ja som vkuse ocikana a vsetko naokolo tiez 😀 . Vcera spustil takym prudom ze si sam nacikal az na hlavu 😀 . Ja v kuse prezliekam postelne a periem. 😠

jani aky nosic ste kupili? Taky na hory?

anamor
autor
9. dec 2008

ahojte, tak malu som ulozila, zacala jej varit obed a idem pokracovat vo velkom upratovani 😉

katarinka mas od podhradsej aj Vianocne pesnicky pre deti?

katarinkad
9. dec 2008

romi, mam hocijake aj Vianocne 😉
Som to zacala Borkovi pustat, lebo ja uz mu nevladzem stale spievat. Celkom sa mu to paci 😵

ja by som dnes chcela tiez trochu upratat, aspon hostovsku ked sa mi pri Borkovi podari 😀 . Neviem ci ma velmi vyznam robit u nas doma velke upratovanie kedze sa nam uz pred Vianocami dovali segra s family. Bude to u nas vyzerat pocas celych sviatkov ako po vybuchu. 😠 😀 😠

lilly
9. dec 2008

ahojte, dnes sme mali tiez celkom fajn noc, lilly papala o 22:00 a potom az o 3:30 sice stale asi hodinu jej to trva, kym sa doje s prestavkami konca a potom az o 7:00 🙂
ja ziadne pesnicky ani uspavanky neviem spievat 😅 ked som v koncoch, spievam jej same NA NA NAA A HM HM HMMM na vymyslenu melodiu 😀 musim nejake cd aspon pozhanat 😕
jaaaj a konecne som dnes stihla zlikvidovat Yetiho z noh, som vyzerala uz ako praclovek.. 😝 nie dost, ze bobra musim kvoli sitiu chovat, uz len cakam, kedy ho buudem moct zlikvidovat..
mala mi pekne spinka uz dost dlho v kociku v kuchyni, potom sa napapame a pojdeme potom trosku von s kocikom, aj ked je pomerne mrazivo dnes 🙂
romi a podarilo sa vam mutsika opravit? co vlastne potom robil? ako ze aka zavada bola?

katarinkad
9. dec 2008

lilly, no vidis, takze noci sa polepsili 🙂 klopy, klop.

U nas je dnes tak kraaaaaaaaaasne slnecno, az horuco je vonku. Ziaden mrazik. 😵 Boli sme trochu vonku v klokanke a maly odkvecol, tak som vytiahla kocar na dvor a dala ho spat vonku. Supla som mu vysielacku do kocika, ze ja idem upratovat, no kazdych 10 minut, zacne revkat, tak beham jak debilko na dvor a zase dnu a na dvor a zase dnu..... 😀
lilly, ze Yetiho 😀 😀 😀
A mangela uz nemas doma? Si sama? Mne by obcas bodla nejaka posila, no co uz musim sa tiez potrapit sama. 😔

lilly
9. dec 2008

no uz som sama, mangel uz chodi do prace, az na silvestra a den po novom roku bude mat volno, no zatial mi vari mama.
Tebe vasi nepomozu? Ved byvate s nimi, nie?
si ta viem predstavit, ako pobehujes k tomu kociku von... 😀 😀 😀
my sa uz kojime, ja by som tiez rada nieco zahryzla a pojdeme trochen von potom 🙂

katarinkad
9. dec 2008

lilly, byvame sice pri sebe, ale mamina je uz vyse roka v Blave, lebo sa stara o segrinu malu. A oco ten ma svoj svet, ten mi s domacnostou ani s Borkom nepomoze. 😖 Mangel sa sice snazi, ale tiez ho nechcem velmi zatazovat, lebo chodi unaveny z prace.
Dala som si kafe pauzu, no idem upratovat dalej. 🙂

lilly, nejake foto prihod, aka je uz malicka velka. 😵

anamor
autor
9. dec 2008

ahojte, tak zvladla som aj cosi navyse oproti planu, tak som rada, mala sa zobudila, ale podarilo sa mi ju este uspat, tak som rada. Pooobede tiez pojdeme trosku von na vychadzku lebo je krasne slnecno po dlhej dobe.

katarinka napisem ti IPcko ohladne tych CDciek, ja mam tiez tusim 5ks, ale vianocne nemam... kuk ip

liluska som rada, ze ta tu vidim 😉 a ze liluska poslucha, ja som nastastie v noci vzdy kojila do tej pol hodinky, tak sa to dalo zvladnut, ale ako polrocna by uz mohla vediet aj dlhsie pospat... no nevie 😖
no zavada kocika je vyriesena bohuzial iba na oko, nie tak ako by mala byt.... ta tyc co spaja predne kolesa hore ta jedna cierna tak ta sa odlomila na jednej strane, tak mi ju manza pripevnil, aaaale to malo za nasledok, ze sa povolila pruzinka a tak mi vyskakuje napravo ta dvojtycka co je pod tou jednou tyckou.... a to je nejaky mechanizmus vnutri tyciek - sluzi to na skladanie kocika, teraz to mam zalepene ciernou paskou, ked skladam kocik treba to samozrejme odlepit... v takomto stave si ho nechcem nechat pre druhe ditko... ale asi ho ani nepredam, tak som dost nasrata 😠 ale inak funguje uplne ako by mu nic nebolo....

zuzanat
9. dec 2008

ahojte, no romi to by ma dost nasr.... ten kocik 😠 dufam, ze sa vam podari to opravit.

my sme kupili filipkovi take auto do ktoreho sa davaju autcka v takych gulickach a take kocky, kde su tiez vnutri auticka.
moja a muzova babka mi dali peniaze, aby som mu nieco kupila, tak som dnes bola v tescu kupit zimny overal, lebo tie co mam sa mi zdaju moc tenke a vcera som mu kupila taku vacsiu supravu -bundu a nohavice menzestrove a k tomu tricko, je to nadherne a myslim, ze aj ja za dobru cenu, tak som spokojna.

vcera som sa tak strasne potesila, prisli mi z prace vianocne odmeny 1.800sk, skoro som odpadla 😀 aspon si kupim kabat 🙂

my mame teraz take divne vecery, filip sa napapa a je hore aspon do 22h, a to nie a nie zaspat, tak ho uspavam na rukach, co sa mi vobec nepaci.
lilly on ked bol maly, tak jedaval aj 30min, teraz uz max 5minut a ma dost.
lasenka ja kojim rano okolo 6h, potom o 9h a 12h ma prikrm a potom o 15h, 18h, 20h a v noci tak 2x, kedy ako-kojim

lilly
9. dec 2008

romi, no ten kocik teda nic moc... 😖
pridala som zopar novych foto 🙂

anamor
autor
9. dec 2008

lilus krasne foto, na fotke zmorena... mi pripomenula jednufoto nasej Natalky pred kupanim, lenze vtedy bol hic a mala iba bodynko na sebe. Vyzeras ako mamina super 😉 juj ste moc zlate a taka je Liluska rozkosne malinka 😵 😵
katarinka tebe som chcela povedat,ze na foto kde pasiete na lopte vyzeras rovnako stihlo a podvyzivene ako zuzka /co sme sa bavili prednedavnom/ takze stiiiiiiiihlo.

zuzi odmeny super, to potesi.a super,ze filipkove darceky uz mas.zuzi ty davas iba jeden prikrm obedovy stale? ziadne ovocne desiate ci olovrant, pripadne podvecerna kasa? lebo ja mam zaradit po troch tyzdnoch uz ovocie a postupne aj kasu...

kocik, no co uz ☹

katarinkad
10. dec 2008

Dobre ranko babulky 🙂

lilly, krasne fotecky. 😉 Ved Liluska je uz velka kocka. A ako sa vie pekne zlostit pri otvorenom okne. 😀

romi, aj v mojom pripade foto skresluje, tak ako u zuzky. Ja mam stale na sebe tie kg co som si priniesla z porodnice 😠 😀 Vyzera to tak ze sa ich asi nezbavim, no ani sa velmi nesnazim....a idu Vianoce, tak to asi naberiem dalsie. 😝 😀 😝

zuzi, no parada ze si si daco privirobila k MD, aj tie odmeny potesia, aj ked mohli dat aj viac, nie? 😀

anamor
autor
10. dec 2008

dobre ranko, ci predpoludnie uz.
Mala dnes nie je vo svojej kozi, musela som ju ulozit, ze by bola unavena?
inak nekaka mi ☹ idem dnes kupit probiotika a nasadit, dufala som ze to pojde aj bez pomocnickov, ale asi nie 😢 ked kakavala 2-3x denne bolo to skvele, prisli zuby, velke hnacky, nasledne nenkakanie a teraz s prikrmami no naprd....

inak po dlhom case sa prvykrat zobudila po polnoci 😵 😵 sama sa prevalila na brusko a asi sa jej tak lepsie buvinkalo.

katarinka dik za cd vopred - mas aj ipcko 😉 som ti dlznik, povedz ako?

katarinkad
10. dec 2008

romi, neni zac. 🙂 Bude to malicky darcek pre Natalku od nas. 😉 To nestoji za rec.

My kakame 1x za den, ale taaaaaaaaaaaaaaky naklad, ze nechapem kde sa to v Borkovi berie. 😀 Ja mu davam stale kvapky Sab Simplex, uz sice coraz menej, pomaly ich asi vysadim.

Maly mi uz tiez zaspinkal v hojdacke 🙂 , tak idem nieco porobit kym hajuska.

zuzanat
10. dec 2008

romi filipko ma rano o 9h bud ovocie alebo pribinacika a o 12h ma zeleninu alebo masko... kasu som este neskusala. u nas noc stale rovnako, zase sa prebral s placom aj v noci, nechapem co to moze byt. aj vecer po papani bol hore, nechcel ani za svet spat. nastastie s kakanim problem nemame, aj rano nalozil, ale riadne hustu stolicu ma a smrdiiii 😀
Katka ja mam tiez stale 2kg naviac a nejde to ani za svet dole 🙄
my sme o 9h este len vstavali, takze netusim kedy pojde mlady pan spat...
idem mrknut fotky lilly 😵

anamor
autor
10. dec 2008

katarinka ok, pre istotu mi prosim napis do ip tvoju adresu alebo uved spiatocnu na list 😉
kati neboj schudnes, chce to cas, v jednej knizke som citala, ze tehotenstvo trva 9mes a navrat do normalu tiez tolko... takze tak

zuzi myslela som ze tak, aj my tak budeme davat ovocko, s pribinacikom ja trosku pockam, lebo tam je vraj tvaroh, ale vela bab ho dava.
my noci tiez nic moc.

juj aj ja by som mala nieco robit, ale dnes sa mi strasne nechce. A poobede ideme na znakovanie 😉

katarinkad
10. dec 2008

Zase tu nikoho niet? 😕
babulky, moje dieta zase cely den nespi. Len rano trosku pospal v hojdacke, asi 20 minut. 😖 Ja to nechapem, to ja keby som mohla tak spiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim cely den. 😀
Cakam dnes navstevu, tak pecem strudlu 😝 . Dufam ze nezjedia vela aby aj nam ostalo. 😀 😝 😀

romi, takze este mam 7 mesiacov na to, aby som zhodila 😕 , no len aby som nenabrala viac. 😀

lilly
10. dec 2008

ahojte, dnes som akasi unavena, ani som nesla dnes von s kocikom, nakoniec som si radsej zdriemla s malou, aj ked nie na dlho, lebo kym ona uz spi, tak ja este chcem porobit kade co a tak zo spolocneho spanku bola necela hodina. Este rozmyslam, ci zehlit, ci nie, muzik este nie je doma, inac zvykol zehlit on, no ked pride po osmej nebude sa mu chciet..
k tej vahe.. ja som v porodnici nechala asi 5 kg z 12kg, a doteraz samo zisli dalsie 4kg, uz mam len 3 kg naviac.. no brucho mam stale take mlandrave a v kombinacii so striami teda nic moc a ziadne stare rifle este nezapnem cez brucho, stale kustik chyba, no inac si nejaka extra tucna nepripadam.. no zase k vychrtlinam, vid zuzka a katka, mam daleko..
romi, som zvedava, ake bolo znakovanie 🙂 potom rychlo zreferuj
nemate nahodou nejake uspavanky na CD, alebo aspon poradte, kde sa daju kupit nejake sympaticke?

jankazaba
10. dec 2008

ahoojte,

dnes nam namontovali novy internet... 😵 😵 😵 - rychly ako blesk 😉

katka - nosic je samozrejme do hor 😉 ,

http://intranet.tatonka.com/infosys/infocgi/art...

aj my mame tie CD - terezke ich pustam uz od narodenia... uspavanky ju moc nebavili, ale tie ostatne su super a pacia sa jej, niektore pesnicky ma oblubene a si tak pohmkava... 😉

zuzanat
10. dec 2008

romi takze zacinate so znakovanim? ja som chcela kupit tu magnetku s tymi zakladnymi znakmi, lae nikde som ju samostastnu nenasla, len s knihami a to pisu, ze sa da kupit aj samostatne 😖
lilly ja isto nepatrim k vychrtlinam, to fakt skresluje ta fota, asi tam dam inu, aby som vas nemylila 😀
uz dva dni beham po obchodoch, lebo chcem rifle a kabat a nikde nic, teda rifle maju, ale iba ten cigaretovy strih, co ja nemozem mat v ziadnom pripade, lebo vyzeram ako debilko a kabaty uz akosi vypredali moju velkost. ale tie rofle ma stvu viac, lebo mam len jedny a vyzeraju uz strasne. ja som predtym nosila viac menej len nohavice, ale tie este moc vsetky v pase nezapnem. ale sak ked stale zerem sladke, co by som chcela,tak mi treba 😝 a do 9mes mi chyba uz len par tyzdnov 😔
ja mam Cd predeti z netu stiahnute, ale moc to nepocuvame...
Katka sa mi dnes s tebou snivalo, ze sme sa stretli a mala som na ruakch Boriska 😵
filip spal dnes len raz, od 13-14.50h, teraz uz ma okusuje, sticuje, ideme sa kupat a ide buvat, teda dufam, ze zaspi pri papani, aj ked posledny tyzden sa nam to moc nedari 😔

jankazaba
10. dec 2008

ahojte, ja mam tiez este nejake kilecka navyse☹ , aj ked sem tam cvicim..., Zuzka, anamor - ja davam na desiatu ovocie, Na obed zeleninku a na olovrant vacsinou pribinaka alebo jogurt s ovocim...

anamor
autor
10. dec 2008

ahojte,
to denne borkove spanie nezavidim, aj my sme mali take obdobie, ale vzdy sa to striedalo nespave obdobia so spavymi, tak treba verit v zlepsenie.... ja stale verim,ze raz zapisem v knizke datum do kolonky: Prespim celu noc 🙂 katarinka casu na chudnutie mas dost 😉
lilly ja mam od podhradsej Uspavanky do postielky /mrkni na www.koncertypredeti.sk/ keby nieco tak IPcko alebo skype 😉 dohodneme sa 😉 moja mala pri tom nikdy nespala, ale ved co nie je moze byt... tusim zacnem skusat 😅
takze znakovanie bolo fajn, sme kecali co a ako, uz len zacat, aj ked od tych sedem mesiacov vyssie je to realnejsie, skor devat a tak,mozno spatnu vazbu uvidim az neskor... materialy su peknucke, zacala som s citanim, zajtra popri upratovani pokracujem /ta magnetka na chladnicku je super zuzi, aj ked aj pokec k tomu, tie dvdcka hlavne su fajn/

nase stravovanie, iba obedy zeleninove, zacnem uz masovo-zeleninove, o tyzden pridam na desiatu ovocie. Ale kaka stvrty den nic ☹ rano volam k lekarke 😒

jankazaba
10. dec 2008

anamor-s tym kakanim vam nezavidim... Ja ked nekaka dva dni tak som nervozna...
Lilly-lilluska je krasna, zlatucka...

anamor
autor
11. dec 2008

dobre ranko 😉
prave sa mala vykakala, aky krasny den nam zacina 🙂 myslela som ze uz aj v noci, asi ju uz tazilo brusko a bola nervozna 😔
dnes som chcela umyt okno, kedze spadnute zaluzie nam vcera odniesli, ale leje ako z krhy... tak asi nie.
Kocky peciete na Vianoce? Zacali ste uz? ake su oblubene recpety?
ja to tento rok obmedzim, zajtra by som chcela linecke zlepovane spravit, na buduci tyzden medovnicky a vanilkove rozteky a asi koncim. Musim sa prehrabat v receptoch este 😉

katarinkad
11. dec 2008

Dobre ranko 🙂
nas maly vcera isiel spat az o 20:00 😉 , aj to sa este prehadzoval v postielke asi pol hodku. 😀 A od 05:30 sme uz hore. 😠 Je sviezi ako rybicka a skeri sa na mna. V kutiku duse dufam, ze dnes cez den bude spat. 😨

jani, paradny nosic. 😉 Ja som tiez uvazovala ci nekupit malemu nieco lepsie ako je klokanka, ale ked to su take drahe tie manduce a ine....a uz aj tak mame doma tolko haraburd ze neviem kam to vsetko mam davat. Asi budeme nuteni coskoro zariadit detsku izbu a tam skladovat vsetky tie Borkove veci. 😅

zuzi, ty si u vasich? Pekny sen, mozno sa aj splni...bola by som rada. 😀

romi, no ja mam z vas vsetkych najviac kg navyse. Ale myslim ze aj preto mi neide nic dole, lebo nekojime. 😒
Blahozelame Natalke k rannej kakanici. 😀 😀 😀
My sme kolace na Vianoce objednali u tej pekarky co nam piekla na krstiny, takze ziadne starosti. Aj ked chcem urobit suhajdy, lebo tie ja zboznujem a mozno nejaku piskotovo-jablkovu tortu - aby bolo nieco zdravsie pre deti. 😝

anamor
autor
11. dec 2008

cau kati, aspon niekto sa tu ukaze 😉
to borkove strasenie nie je bohvieco, takto rano... to poznam, aj my sme mavali, nastastie toto obdobie pominulo a ako som uzspominala nastalo ine....
to je pravda, ze asi ti kilecka nejdu tak dole, lebo nekojis, ale tym sa netrap, robis pre Borka vsetko co mozes a ono z neho bude take ditko ako s tych nasich 😉 hlavne je ze bude mat zdravu a v poho maminu 😵 to ci je stihla na kost alebo len stihla mu je jedno 😉 a zobez pozitivum, tebe bude mozno skor prespvat celu noc... nebudes riesit odstavovanie a podobne veci, to ze budu potrebovat mlieko ty nasi a ziadne im nebude chutit 😉

lilly
11. dec 2008

ahojte, no my strasime uz od 4:30 😠 a doteraz nezaspala.. striedavo sa len kojime, prebalujeme, reveme, kojime, spime minutu a tak dokola... no ze ja som stihla zjest len pribinaka a horalku je vedlajsie... 😖

jankazaba
11. dec 2008

ahojteeee,

aj ja som tu, aj ked sa pomaly chystame von, ideme kuknut k nam na namestie - vcera zacali vianocne trhy... tak idem este na nejake drobnsti 🙂

anamor- - to je dobre ze sa natalka uz vykakala..., co sa pecenia tyka, my tu na byte mame hroznu trubu, ktora skor susi ako pecie ☹ 😠 , takze ja dostanem kolaciky od mamy, babky a svokry... tak ako minuly rok..., vianoce si ja neviem predstavit bez medovnickov, lineckych koliesok, zazvornikov a vanilkovych roztekov - to su moje naj naj 😵 😵 😵

katka - no my sme riesili teno nosic z jednoducheho dovodu - chodenie po horach..., takze nam prisli do uvahy len taketo nosice... 😉 , este mame jeden - ten co je na foto v albume, ale teraz ked je terzka naobliekana v overaloch, tak ju uz tlaci, a na vianoce ideme do tatier, takze sme museli kupit uz vacsi...
my mame tiez vela "haraburd" - deky, zavinovacky a pod... tiez sa to tu kopi, musim to nejako poriesit...

katarinkad
11. dec 2008

lilly, tak vy ste na tom este lepsie so spankom ako my 😀 . Boris absolutne nejavy znamky unavy, vyvaluje sa v lehatku a debatuje s hrackami 😀

zacala som studovat digiscrapbook, ale zatial som z toho trochen jelen a nemam pri Borkovi velmi cas. 😒 Romi, ty si robila kalendar v photoshope? Viem si postahovat kity, vlozit tam fotku, ale neviem ako mam potom na tu fotku dat nejake ozdobky 😢 .....keby si mi pomohla s tym, bola by som ti vdacna. Ja zatial skusam len v PhotoFiltre, ale muzik uz stiahol aj photoshop.