Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
14. okt 2008

cau lasenka,
prave mrkam kalendar a BORKOVI vsetko naj k prvym meninkam 😵 😵

miska s cicadermou si spokojna na ritku?
inak lilus u nas v dm som bola vcera mrk a stale nemaju ten krem sensitiv na ritulu 😖 ale zato maju nejaky alvedere prirodny /ale ten som nechcela/, z tej rady maju ine veci, ale na ritulu nie... neviem preco

lasenka
14. okt 2008

anamor - preco potrebujes ten krem? mate vyrazky?

aha, dnes je Borisa, aj my blahozelame 😉

lilly
14. okt 2008

Borkovi blahozelame k meninkam aj my, nech je zdravucky a spokojny 😵
romi, ja som bola nedavno aj v inej DM v ke a ten krem tam mali, stal tusim 59, alebo 69 sk. Neviem, preco ho u vas nemaju..

mouse
14. okt 2008

Ahojte,
Lasenka, neboj dockas sa. Teraz si uzivaj rastuceho bruska 😵.
Romi, na ritku nedavam zatial nic, nie je treba. Cicadermu som si davala v porodnici na ozuzlane bradavky, velmi mi pomohla. A teraz si nou hojim ruky po praniach plienok a veciciek.. Na ritku ju dam, az keby sa vyparila.

mouse
14. okt 2008

Pridala som dalsie foto do albumu.

jankazaba
14. okt 2008

ahoojte,

aj ja prajem boriskovi vsetko naj k prvym meninkam 🙂

miska - mame sedacku peg perrego trio viagio (neviem ci som to napisala celkom presne ), nie je polohovatelna, len sa da nastavit vyska pasov... ale mala som ju raz u dr. a ta mi povedala, ze je to v pohode, ak sa to samozrejme neprehana... preto vzdy ked ideme na dlhsiu cestu, robime pauzy...

jankazaba
14. okt 2008

miska - robko je strasne zlatucky 😵

mouse
14. okt 2008

Boriskovi vsetko najlepsie k meninkam 😵 .
Bola som dnes u kamosku doktorky a ta mi odporucila cestovat az po sestonedeli. Vraj to ma vyznam pre mamu aj pre babo.
Lilly, pes reaguje na Robka vyborne, zo zaciatku sme ju museli trosku krotit jej snahy opatrovat babo, teraz uz sa len mota okolo a asistuje pri vsetkom, pri prebalovani, kupani... Obcas slohne okakanu plienku a donesie si ju do svojho brloha. Ked Robko zamrnka a som napr. na WC, okamzite mi to ide oznamit, vleze za mnou a taha ma von, aby som isla merkovat babo.

mouse
14. okt 2008

Vdaka Janka. Vsetky babatka su zlatucke, aj Terezka je nadherna.

jankazaba
14. okt 2008

jasne, ze su vsetky krasne... vsetkym sa nam vydarili krasne deti 😵, este cakame na malu lily, a na buduci rok na lasenkinu malu\maleho a budeme komplet...

jankazaba
14. okt 2008

inak, dnes sme boli prvy krat plavat.. no uzasne 😵 😵 😵 , mozem to len doporucit...

mouse
14. okt 2008

Janka a kam chodite plavat? Na noviny alebo do DCA?

jankazaba
14. okt 2008

chodime do biskupic (takze to budu asi tie noviny)

lilly
14. okt 2008

robko je strasne krasny 😵 aj ostatne vase deticky samozrejme.. 🙂
ja idem zajtra hned od skoreho rana lozit po lekaroch.. najprv na hematologiu na odber, potom ked budu vysledky z krvy, tak k primarke hematologicke, ze co so mnou dalej... 😖 potom ultrazvuk, ctg a poradna prvykrat v porodnici.. 😕 ach jaj, zviera mi z toho celeho ritku.. 😔 neviem, ci vobec do obeda skoncim..
myslite zajtra na nas, nech je vsetko OK

jankazaba
14. okt 2008

lilly drzim paste...

mouse
14. okt 2008

Lilly, budeme na Vas mysliet, urcite bude vsetko ok. Posli potom spravicku. Ctg je super, budes pocut Lilliankine srdiecko 😵

lilly
14. okt 2008

dakujem moje.
potom sem napisem, co nove

katarinkad
14. okt 2008

Borisko vam vsetkym dakuje za blahozelania. 😉

Dnes bol cely den strasne uplakany, nemohol chudak ani spat, stale sa budil a plakal. Asi ho nieco bolelo. ☹ ☹ ☹ No ja som uz z neho dnes total unavena a kto vie aka noc nas caka. 😕

Lilly, drzime palceky na zajtra. To chodenie po lekaroch je otrava, no este to vydrz, uz to dlho nepotrva. 😵

anamor
autor
15. okt 2008

ahojte moje,
u nas zasa leje, ak z dnesnej prechadzky nic nebude budeme mat ponorku 😒 tato jesen je priiiiiiserna, rano krasne svietilo slniecko a teraz toto.
Lily drz sa.
Robko je rozkosny a v tej shantale nema chybu 😵 chrustik malicky, kde su tie casy, ked Natalka bola taka? 😲 leti to...
ja dnes trosku popracujem, zacala som stahovat veci na digiscrap, uvidim ci sa mi podari dnes do toho pustit... som si myslela, ze to riesit nebudem, ale moc sa mi to paci a ten kalendar by som tak chcela 😉 ako darcek pod stromcek.

katarinkad
15. okt 2008

Ahojte 🙂
my sme dnes boli v poradni. Nase fifipierko pribralo aspon 200 g za dva tyzdne. No aj to je uspech, takze uz mame 3 200g.

U nas neleje, ale je hnusna skareda hmla, ktora sa nechce rozplynut. 😒 Tiez by som rada isla s Borkom von.

katarinkad
15. okt 2008

Dnes my blahozelame TEREZKE k meninkam. Prajeme hlavne vela, vela zdravicka. 😵 😵 😵

lilly
15. okt 2008

ahojte, uz som doma
no vysledky teda:
hematologia -- mam si pichat injekcie kazdy den az do porodu a po porode este aspon 7 dni, to sa uvidi potom 😖 Ale inac ten moj stav je taky vcelku nie velmi zly, je to skor ako prevencia tie injekcie. Vraj aj epi by som mohla mat, povedalal hematologicka a neskor aj gyndos, ten mi dal aj taky listok, s ktorym mam ist na ARO na to poucenie, no este som nebola, bo toho bolo dnes na mna dost
poradna:
usg - prietoky a vsetko ok, placenta dozrieva, stale je to dievcatko 😵
vysetrenie zdola tiez ok, skracuje sa mi krcok, uz ma 1,5 cm
ctg - bola som tam rano okolo osmej, potom neskor na to kukal moj gyndos, ked ma uz vysetroval a nepacilo sa mu 😒 dietatko tam malo tachykardiu, teda mu velmi rychlo bilo srdiecko. Tak on na to, ze to bolo rano a asi som bola aj hladna, nenapita, tak mam ist do bufetu sa dobre najest, dat si sladke, napit sa a prist zas na ctg. Tak som isla, prisla.. inak sestricke moj doki povedal, cia som dcera, tak ona zistila, ze pozna moju mamu, tak ma potom hned zavolala zase na to druhe ctg a vzala ma niekam dozadu na porodnicu, nie na tamto ambulantne ctg. Pripojila ma, lezala som zase na chrbte, kde mi je samozrejme najhorsie, nechala to ist, chodili tam kadejake sestricky, obcas na to kukli, nehadzali privetive xichty.. potom prisla dalsia, po asi 10 minutach zaznamu, ze to kto pripajal, to nie je dobre, to aky pulz tu vyhadzuje, otocte sa hned na bok.. tak som sa otocila a zase to nechali ist.. potom dosiel nahodou tam aj moj doki, tak na to kukol, tiez sa netvaril dobre.. ze zase tam je tachykardia a ze to preco.. a ci som sa najedla, ja ze ano.. a ze to nie je dobre.. potom ma odpojili, on to zobral primarovi, ze to ide s nim prekonzultovat. Vysledok bol, ze mam prist zajtra zase na ctg, dobre najedena, napita, mam si dat sladke a ked aj zajtra tam bude tachykardia, tak ma zrejme prijmu na pozorovanie... ☹ 😒 😖 😢 😢 Ale zajtra tam uz nebudem mat mojho dokiho, ten tam je len v stredu.. A ze uz budu aj vysledky z krvi na CRP, teda ten zapalovy ukazovatel tak sa to s tym porovna. Lebo ze ked je ta tachykardia, tak ze to moze byt nejakym zapalom.. 😖 No nie som teda velmi spokojna.. a nechcem ist do nemocnice ☹

katarinkad
15. okt 2008

lilly, tak teda mala si toho dnes dost, chuda nase. ☹
Ty si dnes bola na CTG prvy krat?
Drzim palce, aby zajtra bilo lillynke srdiecko uz dobre. Urcite to bude v poriadku a ty budes pekne domka cakat az do porodu.
Ides zajtra hned rano? 😵 Dufam, ze sa tu potom ukazes s dobrymi spravami.

maly reve jak pavian, musim utekat. Sme akurat prisli z vonku. 😀

anamor
autor
15. okt 2008

liluska drz sa hlavne, pozitivne mysli, bude to dobre, ostatne sme si povedali/povieme na skype. Cakame zajtra od Teba dobre spravy.
drz sa moja.

katarinka my von az poobede, mala je dnes umrncana ako toto pocasie 😖 nemohla spinkat, konecne spinka, tak som rada, hadam sa zobudi vesela ako zvycajne 😵

jankazaba
15. okt 2008

katka - terezka dakuje a posiela pusinku 🙂

anamor
autor
15. okt 2008

janka aj my terezke prajeme krasne meninky 😉 dnes som ani do kalendara nemala cas mrknut 😝

jankazaba
15. okt 2008

anamor, dakujem za terezku... 🙂

dnes sme aj my mali hekticky den... terezka nemala svoj den, bola mrzuta... ani poriadne nespala, ani poriadne nejedla..., nic som dnes nestihla ...

akurat teraz zehlim, varim obed na zajtra... a asi za chvilku padnem a zaspim pri compe... 😎

anamor
autor
15. okt 2008

jani ja tiez dnes padam na nos 😝

zuzka filipko je rozkosny, aj my mame taky sedak do vane 😉 uz teraz ho vyuzijes? super. Filipko uz sedi sam, ci len s pomocou este?

zuzanat
15. okt 2008

ahojte, my tiez dodatocne gratulujeme Boriskovi a Terezke,prajeme hlavne vela zdravicka 😵
uz sme doma, tak som vybalovala a upratovala 😝
Filipko vobec nechce cez den spavat,dnes spal asi hodinu dokopy a potom mi zaspal v aute,tak som mu drzala hlavicku,lebo mu padala. ale v noci spava super,papa az okolo 4 a potom po pol osmej,uvidime co tato noc.

lilly neboj sa,vsetko bude v poriadku,musis verit 😉

ja som dnes mala "skvely" den, na krizovatke mi nedala jedna mlada kocka prednost,tak sme sa suchli, este ze som dupla na brzdy,lebo by to zle dopadlo. ale skoro ma slak trafil 🙄 mam suchnuty naraznik a tie umele vetraky co su pod SPZ,tak to mi vyletelo,sa tam polamali tie cupliky, tak mi to tam lieta.boli sme v mototechne,ze co to stoji,tak som sa este stretla potom s mladou a dala mi peniaze, nastastie nic drahe, 1500Sk,ale aj tak som bola strasne vytocena 😔
ma soferak 4mes.,auto pozicane od otca,ze ten sa to nemoze dozvediet,lebo ju zabije...ja nepochopim,ako mohla urobit taku kravinu. som mala cely den na prd potom z toho,stale som nad tym premyslala.este ze som nemala maleho v aute 😔

romi maly este moc nesedi sam, kedy ako,ako sa mu chce.ale ten sedak je super,mame pozicany,tak sme kupili taku vanicku, aby mohol mat viac vody,lebo do vane by bolo treba strasne moc vody.sa skeril,trepal rukami,no super 😵

jaroz
16. okt 2008

Ahojte mamicky, tak Zuzku si dnes nechali v nemocnici na pozorovanie ☹ .... Po praci ju pojdem pozriet, tak uvidim ze ako sa ma a ake su vysledky vysetreni. Pozdravuje vas a drzte nam palce, budeme to potrebovat. Jaaaaj, dufam, ze budu obe v poriadku, este leh hodinu to viem a uz mi strasne chybaju, moje zlatiiinka dve. Majte sa pekne a aspon vy s dietatkami nech ste v poriadku 🙂