Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
14. máj 2008

Lilly to urcite bude 😀 .
Katka podobne, pytam preto, ci sa oplati tam pridat. Ale asi by som nestihala..

anamor
autor
14. máj 2008

ahojte kočky, tak som po poradni, vraj to postupuje spravnym smerom k porodu, ale zatial som vobec neni otvorena, je mozne ze kazdym dnom, mozne ze o tyzden este poradna.... tak uvidime ako sa mala rozhodne.

katarinkad
14. máj 2008

anamor, no vidis ako dlho si to vydrzala. Mozno budes nakoniec este aj prenasat. 😉 Hlavne nech vsetko dobre dopadne.

mouse, vojde ti ten kocar do kufra auta? Lebo mi s tym mame dost problem. Ale my mame mini auto. 😕 😕

lasenka
14. máj 2008

ahojte 😉
ja sa hlasim z tvrdeho studia, uz mi zacina sibat, praca - skola - rodina... najhorsia je samozrejme ta skola, dufam, ze to do statnic stihnem, ani sa necudujem, ze sa mi nedari otehotniet, ved nemam cas sa ani uvolnit 😅

lilly
15. máj 2008

ahojte 🙂

lasenka
15. máj 2008

ahoj lilly 🙂
ako sa mas? ja mam volnu hodinu, tak trosku surfujem, lebo doma nemam vela casu

lilly
15. máj 2008

no celkom ujde, ale v poslednom case mi zvykne byt cely den tazko od zaludka.. to budem mat druhy trimester horsi ako prvy?? Pred chvilou som ukludnovala zaludok nanukom, pacil sa mu 😝 😵

lasenka
15. máj 2008

nie, lilly, to urcite prejde, uvidis... hoci sa to aj moze stat, lebo napriklad moja sestra prvych 6 mesiacov ani nevedela, ze je tehulka a posledne tri mesiace vrackala ako diva

mouse
15. máj 2008

Ahojte,
Lasenka no mas toho naozaj vela. Co studujes? Lilly, aj ja pojedam nanuky, ked mi je zle a vacsinou to zaberie 🙂 , manzel zasobuje pravidelne nanukmi nasu mraznicku, odkedy zistil, ze mi robia dobre na zaludok

lasenka
15. máj 2008

ahoj mouse 🙂
moja, ty sa ako mas? uz citis pohyby?
studujem anglictinu, teda uz koncim, konecne 🙂

lilly
15. máj 2008

zjavne su nanuky dobra zbran 😀 Aj my mame stale v mraznicke bud nejaku mrazenu tortu, alebo nanuky, minule doniesol muzik z lidla zasobu ich fajnych velkych nanukov, ale mohol aj viac doniest, uz mam len jeden. lasenka, nestras s takymi neskorymi nevolnostami.. Ja mam teraz take pocity v zaludku, akoby bol stale hladny a zle mi je od hladu.. tak nieco zjem a tak na polhodinu je dobre a zas musim daco zatisnut.. predtym boli tie pocity v zaludku take trocha ine.. nejak sa mi to meni 😅 😕

anamor
autor
15. máj 2008

caute kocky, zmrzlina je ozaj dobra zbran, ja som na nej ficala aj v tuhych januarovych mrazoch....

mouse
15. máj 2008

🙂 Anamor, vcera som uz cakala, ze sem Lilly hodi spravicku o dalsom babatku - Natalke 🙂 . Aj ja som zacala so zmrzlinou v januari 😉 .
Lasenka, pohyby citim, je to nadherne... Takze budes ucit aj snglictinu? Aku mas teraz aprobaciu?

mamartinka
15. máj 2008

baby caute.chcem sa spitat.uzivam vitaminy babyplan ale uz s nimi koncim neni to bohvie co a od vcera uzivam kyselinu listovu.uvidime ake ta bude mat vysledky.chcem sa teda spitat mozem tieto vytaminy uzit naraz?nebude to mat neake vedlajsie ucinky?vdaka vam. 😉

katarinkad
15. máj 2008

Ahojte 😉
u nas je burka 🙄 🙄 🙄
anamor, este nic???

katarinkad
15. máj 2008

mamartinka, ja myslim ze ked si das babyplan a kys. listovu, nic sa ti nestane. Ved su to len vitaminy. A tie sa maju papat ked chces otehotniet 🙂

mamartinka
15. máj 2008

dakujem.zatial sa nam nedari rok a pol.

kote100
15. máj 2008

ahojte 🙂 pozeram,ze je nova tema
mna vcera zacalo bolet hrdlo tak som isla dnes doktorke a nechala ma na pn a mam lezat a odpocivat tak dufam,ze sa to zlepsi a bude vsetko v poriadku

katarinkad
15. máj 2008

Ahoj kote. 😉
len sa drz. Ja som bola na zaciatku tehu tiez stale nachladena a bolievalo ma hrdlo. No nastastie to vzdy nejako po par dnoch preslo. No upchaty nos ma trapi cele tehu. Ale vraj to je normalne. 😵

kote100
15. máj 2008

dakujem katarinkad 🙂 aj ja mavam akosi rano upchaty nos,ale potom to prejde

anamor
autor
15. máj 2008

ahojte moje, nesiel mi net cely den 😠 idem trosku oddychovat teraz, lebo nohy su opuchnute ach jaj hroza na ne pozriet, nemam si co obut ☹
kote drz sa hlavne v tomto obdobi velky pozor na seba. Boze ty uz cakas januarciatko, ten cas leti...

kote100
15. máj 2008

anamor aj ty sa drz a nech porod dobre dopadne 😉 ty uz budes mat malinku zachvilku na svete 😵

anamor
autor
15. máj 2008

veru kote ubehlo to a dakujem samozrejme 😉

mouse
15. máj 2008

Kote posluchni rady skusenych skoromamiciek a poriadne sa preliec 🙂, davaj si na seba pozor. Anamorcek, cochvila uz Ta opuchnute nozky trapit nebudu 😵 . Vyloz si ich a trosku si pocvic cievnu gymnastiku, mozno by Ti pomohla aj striedava vlazno studena sprcha na nozky alebo kupel - nie horuci, ale taky prijemne vlazny na nohy v roztoku z morskej soli.

anamor
autor
15. máj 2008

mouse skusala som na zaklade tvojich rad - co si my uz davnejsie davala aj cievnu gymnastiku, dokonca studene zabaly na nohy a nic. Lekar povedal, ze ak je tlak ok, ze to normalne, jeden zo znakov bliziaceho sa porodu. No uvidime kedy sa slecna vypyta na svet, dnes mi uz zasa bolo vselijako, ale plany poplach 😎 uvidime dokedy este vydrzime 2v1

Hovoris morska sol? vyskusam este asi pred spanim pri telke 😉

lilly
16. máj 2008

ahojte 🙂
anamorcek, tebe tu uz svieti 40tt 😅 😵 Este budes aj prenasat.. 😉 hlavne, ze ta strasili predcasnym porodom..
kote, ty sa len preliec. Hrdlo mozes vykloktat aj Corsodylom /0,1% roztok/, ten je aj pre tehotne a je aj na vyplachy ust, ak mas problemy s dasnami, aftami a pod. To mavam ja

anamor
autor
16. máj 2008

dobre ranko moje
lilly este mam tyzden az potom prenasame, ved uvidime, ako sa mala rozhodne, tam bolo dolezite ustat siesty mesiac a potom s uspechom prekonat osmy, co sa mi podarilo 😵 Hadam sa mala rozhodne spravne o svojom prichode na svet.

Inak si dobra ranostajka, od pondelka do prace sa ti uz asi ani nebude chciet vstavat moja.... uzi si posledne dni pohody 😉

lasenka
16. máj 2008

ahojte 🙂
anamor - drzim ti palce a myslim na teba 😉 inac - nedas recept na dievcatko? 😅

lilly
16. máj 2008

anamor, ja sa vacsinou aj tak zobudim, ked ide muzik do prace, to je okolo piatej a potom ma chyti taky neznesitelny hlad, ze aj ked takmer spim, no musim vyliezt a zjest nejaky chlieb.. no a potom uz nezaspim..
no v pondelok sa mi urcite nebude chciet vstat, aj ked asi budem zle spat, budem uz mysliet na pracu.. strasne davno som tam nebola 😖

anamor
autor
16. máj 2008

lilly to ti verim, ja uz som zabudla na nedelny vecer, ked sa mi ozaj do prace nechcelo...

lasenka, no tak hadam, ze sa ozaj narodi slecna 😉 ale nie, ved sme videli, dufam, ze nemusim pochybovat. U nas recept - muzik bol presvedceny, ze to bude dcera, u nas platila dovolenka na horach, cez den a asi po ovulke, ale recept netusim, mozno mamina aktivnost - vynimocna 😀 😀 😀 😀 😀