Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
18. jún 2008

jej lasenka, tak blahozelam aj k mixeru 🙂 tak nieco dobre pomixuj 🙂
katka ja mam dobry recept na kysnute, pockaj najdem

katarinkad
18. jún 2008

cakam....

mozem z toho cesta urobit zavin alebo plnene buchty? 😝 😝 😝

lilly
18. jún 2008

Kysnute cesto:

0,5 kg polohrubé mouky
2 lžíce cukru
0,5 kostka droždí
250 ml mléka
0,5 lžičky soli
100 ml oleje
1 vejce
stava z 0,5 citronu

katarinkad
18. jún 2008

lilly, dakujem 🙂 🙂 🙂

staci ked to nahadzem do pekarne, najprv tekute suroviny a potom ostatne? Mlieko netreba trochen prihriat?

lilly
18. jún 2008

mozes z toho urobit aj to aj to, robila som aj zavin, aj buchty, aj osie hniezda

a rebarboru pestuje moja mama na zahrade, inak neviem, ci sa da nejak bezne kupit. Ja ju mam rada, je taka dobra kyslasta. Aj ako kompot, aj na kolaci 😝 😵

lilly
18. jún 2008

ano nahadzes to tak do pekarne a mlieko mozes trosku zohriat, nech je vlazne

katarinkad
18. jún 2008

tak skusim v piatok nieco upiect,zase pride navsteva na vikend 😝 😝 😝

zuzanat
18. jún 2008

ani ja nemam mixer, len slahac a ponorny, ale mne nema ani kto poziciat 😀

lilly
18. jún 2008

kde ste vsetky?? 😕

mouse
18. jún 2008

Katka, ja zas mavam krce iba v pravej nohe. Mlieko ani zdaleka nema tolho vapnika ako napr. mak alebo vnatky a tada aj menej ako rebarbora, ale zas obsahuje aj kalium. No a na tie krce je dobry vapnik aj kalium. Ale je to tazko, nie kazdemu dobre travi mliecko, su ludia, ktorych organizmus si z mlieka nedokaze vziat vobec nic. Ja nastastie ten problem nemam a pride mi to jednoduche dat si pred spanim pohar mlieka alebo biely jogurt, vzdy mam mlieko v chladnicke. Nezatazi mi to zaludok a doplnim vapnik.
Katka a aku ste mali svadbu? Ani mi sme nemali tradicnu. Ponorny mixer mam, tiez ponorny slahac. Ale to som dostala niekedy k narodeninam - mixer od mamy a slahac od svokry.

zuzanat
18. jún 2008

ja uz mam navarene, nachystane chlebicky, idem obedovat a moj anjelik este buva. sice sa uz zobudil s placom, asi sa mu nieco zle snivalo, ale zobrala som ho na ruky a opat zaspal 😵

lilly zase mi to nejde 😠

mouse
18. jún 2008

Zuzi oslavujete nieco, ked mas nachystane chlebicky? Ja som dnes akosi nestihla obed, ale hned to idem napravit, alebo mi uz zacina byt zle od hladu. Esteze tu mam jahody a piskoty.

zuzanat
18. jún 2008

nie, len pride kamoska co robi v prahe 🙂 filipko uz je hore, tak idem za nim 😵

katarinkad
18. jún 2008

mouse, asi urobim makovy kolac, alebo buchty 😝 Nech si doplnim vapnik.

Som si pospala poobede asi 2 hodky. Celkom som si oddychla, ale dnes mi hnusne tvrdne brucho cely den. 😢 A nie a nie prestat.

anamor
autor
18. jún 2008

lilly diky za receptiky na mejlik 😉

to cesto co sem hodila link lilly je uzasne 😝 skoda, ze kvasniciam sa treba pri kojeni vyhybat 😒

zuzanat
18. jún 2008

ahojte, navsteva dopadla super, dostali sme krasne vecicky 😵

romi my nesmieme kvasnice? to som nevedela 😅

anamor
autor
19. jún 2008

kvasnice by sa nemalki, tj chlieb odlezany... a pod., kvoli nafukovaniu babvatiek 😖 ale ak je tvoj maly ok, neries to, ja som neskusala este

lilly
19. jún 2008

ahojte
kvasnice od kedy nafukuju?
no neviem, ale zas neviem, ci to treba az tak prehanat s tou stravou.. Ved do takeho kolaca alebo aj chleba nejde vela kvasnic a ked zjes dva kusky nejakeho kolaca, alebo chleba, tak tam je totalne minimum kvasnic. Nepoviem, nejaku drozdovu pomazanku, kde zjes naraz polku alebo aj cele drozdie, tak to by som nejedla, ale taketo nieco... no neviem ja

anamor
autor
19. jún 2008

lilly pocas kojenia by si mala jest len den odstaty chlieb a aj pecivo, dokonca aj v porodnici nam nedavali cerstve rozky, ale z predosleho dna... takze asi na tom nieco bude....

katarinkad
19. jún 2008

Ahojte 🙂

to ja som si nemyslela, ze to tolko veci sa nemoze pocas dojcenia. 😉 Ale asi je lepsie davat pozor, ako sa potom trapit s babetkom ktore bude mat problemy s travenim. A mozno pomalicky skusat jest niektore potraviny.

mouse, pekna foto v prirode 😵 😵 😵

mouse
19. jún 2008

Aj ja som pocula, ze chlebik by sa nemal jest uplne cerstvy 🙂

zuzanat
19. jún 2008

ahojte, anamor nam davali v porodnici len cerstve rozky, ale chlieb nikdy. ten ja teraz ani nepeciem, kupujem si rozky, aj mi viac chutia. ja uz jem v pohode rajciny, uhorky, hlavkovy salat, melon, ceresne, akurat z papriky mu bolo tazko. najviac mi chybaju strukoviny, lebo tie ja velmi lubim, ale co narobim.
konecne sme mali po dlhom case (klop klop) celkkom dobru noc, zaspal o pol jedenastej, raz bol hore a o pol siestej uz sa chcel strasne rozpravat, pokecali sme si a zaspal este do 8.45 🙂
a kedze mame upratane, navarene a nemali sme co robit, tak sme isli k nasim. boli sme na prechadzke a teraz sme u maminy na navsteve 🙂

katarinkad
19. jún 2008

kde ste sa podeli? 😕

zuzanat
19. jún 2008

fiha, vy ste tu cely den neboli?
ja som si dnes nakupila v taku tri tricka, tak som vytesena 😀
filipko zase strasne vecer plakal, potom sa utisil ked sme ho kupali. dnes prvy krat vo velkej vani, lebo vanicka je uz mala. dala som mu papat, ale po desiatich minutach zaspal, tak neviem ako dlho bude spat. ja mam este kopu zehlenia, tak sa idem do toho pustit. na poste ma caka cierna podrpda, tak sa zajtra prejdeme 🙂

katarinkad
20. jún 2008

Ahojte 🙂

zuzi, Filipko rastie ako z vody. Strasne to leti. 😉 To sa fakt neoplati nakupovat vela veci pre tie babetka, ked tak rycho rastu.
zuzi, to sa ti paradi, ked si opat stihla po porode 😀 😀 😀

lilly
20. jún 2008

ahojte,
vcera sme boli pozriet v kosickej novej Kike, vcera ju otvorili, mali tam pekne veci, jeden nabytok do detskej izby sa mi pacil, no bolo tam na mraky ludi. A vcera nam dosiel aj balicek z pixmanie, objednali sme si na vyrocie svadby mne depilacny a holiaci strojcek a muzovi holiaci strojcek, tak sme sa vecer z toho vytesovali. Holiacu hlavu som vcera pretestovala, paci sa mi, dnes asi pretestujem aj epilator, kedze chladic sa mi zatial mrazi v mraznicke 😀
tak sa mi dnes nic nechce, uz aby bolo pol tretej a idem domov 😅

katarinkad
20. jún 2008

lilly, to uz otvorili kiku? Nejak som to nezaregistrovala... musime sa dakedy ist pozriet.
Mohla si povedat ze chces depilator, darovala by som ti moj. Lezi mi v skrini. 😵

lilly
20. jún 2008

len vcera ju otvorili. Katka, ja som chcela taky lepsi depilator, s chladicom a keramickou hlavou, tak snad mi nezapadne prachom v skrini. No asi nie, myslim, ze sa to bude dat zvladnut. Vcera som to vyskusala len tak na kusku pokozky na nohe a bez chladica a celkom sa to dalo 😅 No a prihajhorsom ho budem pouzivat s holiacou hlavou 🙂

katarinkad
20. jún 2008

no ja som si tiez myslela ze ho budem pouzivat. Nemam sice az taky spickovy, lebo som ho kupovala uz davnejsie. No pre mna je depilacia strasna muka. Musela som si predtym vzdy nieco vypit, alebo dat tabletky proti bolesti, no aj tak mi pri depilovani stale tiekli slzy prudom. Tak som sa raz nasrala, ze predsa sa nebudem dobrovolne takto tyrat a smarila som ho do skrine. 😀 😀 😀 Ale mam kamosky, ktore si na to zvykli a pouzivaju to.

lilly
20. jún 2008

och.. no az take hrozne pocity som vcera teda nemala 😕 Tak to by som sa asi ani ja takto netyrala a v tehu uz vobec nie 😅