Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
28. júl 2008

lilly, ty si beries aj nejaku dovcu teraz v lete?
mne uz vypisala dr. aj matersku, ale az 22. augusta nastupujem.

katarinkad
28. júl 2008

zastupuje ju samozrejme iny dr. ale ten aj tak nema v ambulancii utz, takze to by ma len poslal niekde dalej. Rozmyslala som ze sa objednam niekde inde na tie prietoky, ale neviem ci mi ich urobia ked nemam ziadny papier od gyndosky. No mangel na mna uz krici, nech prestanem stresovat, ze predsa keby to bolo az take zle, tak by to nenechala dr. len tak a odisla si na dovcu. Tak neviem, uvidim.

Teba este mozno poslu na interne, vacsinou posielaju kazdeho, aby ti zistili ci mozes rodit normalne, ci mas srdiecko OK, ci by to nebola pren velka zataz a tak.

mouse
28. júl 2008

Katka, aj ja nastupujem na matersku 22.augusta 🙂 . Tiez 3 tyzdne ubehnu ako voda, hlavne sa kvoli tomu nestresuj, keby sa Ti nieco nezdalo alebo chces mat istotu, zajdi do nemocnice na vysetrenie.
Lilly, ja som tiez na internom nebola, ani neviem o tom, ze by u nas posielali na interne vysetrenie.

mouse
28. júl 2008

Ale zda sa mi, akoby tie vysetrenia na slovensku vobec neboli jednotne, v kazdom regione to ase riesia inak

katarinkad
28. júl 2008

ved ja uz sa snazim byt pokojna a nestresovat,ale niekedy sa mi nedari... ☹

muse, uz mas ten papier "Ziadost o materske"? Ja neviem ci to staci dat v zamestnani potvrdit len tu "cast D", alebo este treba pytat v zamestnani nejaky papier o prijmoch za uplynuly rok?
Mozno nase maminky budu vediet 🙂

Tak u nas zase na interne a plucne vysetrenie posielaju vsetky tehulky. Teda aspon co som sa pytala znamych co boli tehu, tak vsetky boli. 🙂 Ale ked nemate ziadny problem, tak kaslat na to.

mouse
28. júl 2008

Katka, ja este nemam vypisanu matersku, len mi doktor povedal, kedy budem mat nastup. Papiere mi vypise az v dalsej poradni, tu mam az niekedy v polovici augusta - tiez ma moj dr. dovolenku. Nase maminky urcite budu vediet poradit 🙂 , len teraz, zda sa, su obe zamestnane 🙂 . U nas je dnes tak krasne, az mi je luto sediet v praci, hned by som isla von a najradsej k vode.

lilly
28. júl 2008

katka, no na prietoky by si mohla ist napr aj k dankovcikovi, za nejakych tusim 500 sk, mal tam take v cenniku.
na dovolenku pojdeme na 4 dni v posledny augustovy tyzden do strecna.
o plucnom vysetreni v tehu pocujem prvy krat, fakt netusim, ci na take nieco ma bude posielat, alebo k zubarovi..

mouse
28. júl 2008

V tehotenstve mame narok na jednu prehliadku u zubara naviac, po pol roku. Ja som to nevyuzila, v 1. trimestri by som totiz zubara zarucene ovracala. Bola som az prednedavnom, v ramci kazdorocnej preventivnej prehliadky. Ale nikto ma tam neposielal, bolo treba ist na preventivnu.. O plucnom tiez nic neviem, u nas take vysetrenia robia asi len ako predoperacne, ked treba ist na cisarsky.

anamor
autor
28. júl 2008

ahojte krasky 🙂
u gyndosa vsetko v poriadku, nastastie, taku som z toho mala radost, len uvidime, ci musim stale brat to zelezo... tak este musim pockat na krvny obraz.
Boli sme dnes s malou pri vode na jazerach pod stromom, super bolo, len ma to nejako unavilo, sme si spravili trosku vyletik. Teraz idem robit zapekane cestoviny v pekarnicke a marcipan na tortu pre malu 😉 uvidime co stihnem a ako to dopadne, lebo mala nespi akosi.

inak katarinka ziadny stres, to je horsie ako kadejaka alibisticka doktorska predpoved, mna tak strasili ze az no. Ja som nevedela o ziadnych prietokoch, bola som rizikova a kazdy sa na mna vykaslal....
a inak myslim, ze robota vybavi vsetko za vas - v pripade ak nerobite neviem poradit, vy akurat poslete ziadost o materske, tu mne vratila socialka, lebo doktor nevypisal termin porodu.... motak jeden.

prednisonka
28. júl 2008

Ahojte baby ,to som ja Katarína(Zuzanina sestra),dakujem za super sobotu,strasne som sa bavila,bolo mi medzi vami velmi dobre 🙂 ,len taka malickost,tie moje fotky su dost odpudzujuce(hlavne ta jedna),sak tam vyzeram ako.............. ,nieze ostanem vdaka vam na ocot 😀 nasi vam potom podakuju 😉 .Ale inak super,este raz dakujem a prajem obom mamickam ,buducim mamickam a ich anjelikom vela zdravicka,papa 🙂 Ahojte

lilly
29. júl 2008

ahojte,
katka /zuzkina sestra/, vobec tam nie si odpudzujuca, len ti vlasy krasne veju vo vetre... 😉 neboj, kvoli tomu urcite na ocot neostanes 😀 inak moj muzik bol uchvateny z toho, ako si sa bavila s filipkom, ako ho zboznujes 🙂
romi, super, ze gyndos bol v poho.. 🙂 ako si robila zapekane cestoviny v pekarnicke? to by som si dala 😝

mouse
29. júl 2008

Ahojte,
Katka, na vsetkych fotkach si pekna. Inak si myslim, ze jedini chlapi, co tie fotky vzhliadnu, su ti nasi 🙂 .
Kocky, mozete mi prosim poslat recept na marhulovy detsku vyzivu, objavila som dnes na trznici marhule, tak idem kupit. Narobim zopar poharov dzemu, ale chcem skusit aj tu vyzivu... Aj jablkovu, resp. mix.

lilly
29. júl 2008

nejak to tu dnes viazne... miska, na vyzivu je odbornik zuzka, ta zavara jak drak v poslednej dobe, vsetko za radom 😀

mouse
29. júl 2008

Lilly Ty nebudes robit vyzivu? Mozno aj ja urobim nakoniec len dzem, este uvidim, ako sa mi bude chciet.

lilly
29. júl 2008

nie, vyzivu sa mi nechce dzabat. Este mozno slivkovy kompot budem robit, nasi maju strasne vela slivak na strome

zuzanat
29. júl 2008

ahojte, miska ja som robila vyzivu z jablk a potom som tam pridala marhulovy kompot bez stavy.
tu je recept: 5kg jablk, 2,5l vody, 2 zlate klasy, 1van.cukor, 500g cukru, das varit jablka s cukrom do 2l vody do makka, potom rozmixujes. v 0,5l vody rozrobis zl. klas a van.cukor, vsetko spolu zmiesas a 5min. povaris. das do poharkov a hned zavres a prevratis a zabalit do deky.
tento recept mozes pouzit aj na marhule a ine ovocie 😉

ja som vcera zavarila 16poharov uhoriek a este som do pol dvanastej zehlila 😝
maly mi super spava v poslednej dobe, dufam, ze to nezakriknem, ale spal od 21h do 4.15, potom papal este pred siedmou a spal az do 9.15h, som bola v soku 😕

ja uz som u nasich, ideme sa slahnut do bazena 😀

mouse
29. júl 2008

Dakujem Ti Zuzka. Vyskusam to. Ten bazen Ti zavidim 🙂 .

anamor
autor
29. júl 2008

ahojte, my sme dnes boli v rakusku s malou s nasimi na vylete, zokupili sme zopar veci pre drobca vo vypredajoch, bola celkom poslusna, fajn bolo, len sme trosku unavene,zajtra uz budeme sediet doma, lebo styri dni som Natalke naplanovala program, uz je to na nu asi dost, ale drzi sa....

lilly zapekane cestoviny - vid dama recept cislo 839

katka vitaj, mozme pokecat niekedy aj tu a jasne, ze ta cakame na buducom stretku 😉

inak mouse to krasne napisala, ze stretnutie z priatelmi... ja som mala taky isty pocit 😵

lilly
30. júl 2008

ahojte,
romi, tie cestoviny vyzeraju velmi dobre, niekedy ich vyskusam 😝 Vam chutili?
ja som dnes nejaka zafucana, ledva som presla od auta k jednemu vlaku a potom z vlaku do prace a to mam asi tak na 5 minut chodze.. fucala som, akoby som predtym zabehla 1500-vku 😅 😕 Co bude potom o mesiac, dva, tri???
lasenka sa tu nejak dlho neukazala uz...

katarinkad
30. júl 2008

Ahojte 😉
lilly, neboj, bude aj horsie 😀 to tie horucavy 😀
lasenka asi nema cas. Prerabaju barak a snazilkuju 😀

katarinkad
30. júl 2008

maminky, v com periete detske veci? V LOVELE?
A periete vsetko, vsetky nove veci, plienky,....?

zuzanat
30. júl 2008

ahojte, katka ja som prala uplne vsetko co som mala pre maleho, ja si ani sama neobleciem veci, ktore predtym neoperiem. a prala som v lovele, ale teraz uz periem aj v tide s aloe vera, je krasne vonavy.
idem mrknut tie cestoviny, som pocula, ze ich baby robia v pekarnicke.

anamor
autor
30. júl 2008

ahojte, tak lilly krasne rano, ale katarinka ma pravdu bohuzial bude aj horsie ☹ ale kvoli babatku to stoji za to 😉
ja tiez vsetko periem dopredu - mam lovelu, nejaky baby tekuty z Hypernovy a ten Tide s aloe vera mam tiez z porodnice - ten som este neskusala. Lovela nevonia nijako inak.

zuzanat
30. júl 2008

lilly pockaj ked budes tesne pred porodom, to az potom bude ako po 1500-vke 😝
mne tiez dlho trvalo kym som lovele prisla na vonu, lebo naozaj moc nevonia. ten tide z porodnice som uz minula, ale sa mi velmi pacil, tak som kupila velky a malemu nic nerobi.
katka som segre ukazovala fotky tvojho domceka, mate to tam genialne 😉

katarinkad
30. júl 2008

tak to je skoda ze ta lovela nevonia. Ja mam rada ked veci vonaju. 😵 No mozno je to pre babo lepsie ked neciti nejake vone, mohlo by mu to vadit. Musim uz kupit prasok a pomaly aj zacnem asi prat, nech mam pokoj.

Inak ja som asi v takom 6. mesiaci ovela viac fucala ako teraz. Vtedy som sa nejako tazko pohybovala s tym bruchom a to pritom nebolo este velmi velke. Aj v noci som sa len tazko prevalovala. A teraz cim je vacsie tym menej si ho vsimam, akosi som si nan zvykla. Samozrejme tiez funim ked mam vyslapat nejake poschodia pesi aj mi busi dost srdiecko, ale inak sa pohybujeme bez problemov. 🙂

zuzi, diky. Este stale nam treba podokoncovat nejake veci ale sa nam vobec nesce. 😀

babulky, ktore staviate dom, ak sa mozem opytat kolko vas vyjde hruba stavba? Ak to nie je tajomstvo. 😕

zuzanat
30. júl 2008

lilly ty uz nemam na strechce fotky bytu?
katka moja kamoska co stavia dom, tak hovorila 800tisic, ale teraz neviem ci s oknami alebo bez, stavaju svojpomocne.

lilly
30. júl 2008

ja som uz zrusila tam album, aj tak tam velmi nechodim, tak naco ho tam vystavovat..
konecne obedujem.. v kuse by som nieco obzierala 😝

mouse
30. júl 2008

Ahojte,
Lilly, aj ja som fucala, ked som bola tak v Tvojom tyzdni, teraz je mi ovela lepsie. Priam obcas zabudnem, ze som tehotna, akosi mi stupa aktivita 😀 .
Nas hruba stavba aj so zakladmi, ktore sme mali dost komplikovane a teda aj drahe stala 750tis, s oknami to bude 860tis. Ale to som tam nezapocitala tahanie inzinierskych sieti, nemyslim pripojku k domu, ale predlzovanie asi 100m. Staviame svojpomocne, len strechu robila firma.

katarinkad
30. júl 2008

tak to nie je az tak vela za hrubu stavbu dat okolo 800 tis. Samozrejme ze to zalezi aj od domu.
To za take 2 mil. bude hadam komplet cely dom, ci nie? 🙂

mouse
30. júl 2008

Katka, velmi zalezi od velkosti domu, od projektu (niekedy aj male domy maju tak komplikovane prvky, ze to moze dost predrazit stavbu - vlastna skusenost), ci je podpivniceny, aj od osadenia na pozemok, svahovitosti pozemku - nam sa prave kvoli mierne svahovitemu pozemku predrazili zaklady hrubym odhadom o 70tis.
Co sa tyka finalnej sumy - netrufam si odhadnut, ale do 2mil. sa vmestit musime 😉 .