Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
4. aug 2008

asi to skusim, len cakam este ze lilly napise 😉
ja som dnes bola v lidli a ked sme stali v rade, tak som maleho dvihla za ruky, ze nech vidi, tak vyplestil oci, otvoril usta a cumel a ked som ho polozila, uz zacal nervacit 😀

lilly
4. aug 2008

uz som ti napisala.. 🙂 zuzik, ja by som to teda radsej neskusala, so synatorom uz vobec nie 😒

zuzanat
4. aug 2008

dakujem za nazory, tak to teda necham tak, lebo sa mi zda zbytocne kupovat nejaku drahu,ked nechodime na ziadne tury a pod.
ja teda zeleninu mozem, hlavne cherry rajcinky a spravili ste mi chut na melon tak sa stavim asi v tescu ked pojdem domov 🙂

lilly
4. aug 2008

neviem, mozno na taku kratsie chvilu by to bolo ok aj v klokanke..
este je trosku lacnejsie nositko Mei Tai, ale to je take trosku zvlastne.. alebo v jednom bazari som nasla takmer novu manducu za 2800 sk, len 2x pouzitu

anamor
autor
4. aug 2008

ja zeleninku mozem, aj ovocie, teraz dost trpim, ze nemozem co mi brusko, srdce a mysel raci 😀 kvoli kojeniu.
lilly to zasa nie je bohvieka zlava, ked nova stoji 3100 a mas na to aj zaruku, nie?

na kratke vychadzky ako zuzka pise by mohla stacit aj klokanka, ale mozno ti tam maly nebude chciet byt Zuzi.

dobru chut k tej zeleninke a ovociu 😉

mouse
4. aug 2008

Kamoske maly v klokanke nechcel byt, v Manduce sa mu paci. Zuzi ak chces, popytam sa jej ci tu klokanku nepreda, ona ju kupila v bazare celkom novu velmi lacno.

mouse
4. aug 2008

Tak ta kamoska mi prave volala, je to klokanka Steggi, za 100Sk Ti ju da alebo aj podaruje 🙂 , ak by si chcela. Asi by to lacnejsia verzia na vyskusanie. Ona ju pouzila 3x.

katarinkad
4. aug 2008

Ahojte,
ja som zehlila postelne obliecky v tej horucave 😝 , asi zdochnem 😝

lilly, ja som tiez anemicka, mam stredne tazku anemiu. No ved nevadi, v tehu je to normalne. Len mam pocit, ze do seba pcham tolko tabletiek - beriem zelezo, draslik, magneB6 a este vitaminy Femibion, obcas aj Nospu...no snad to Borkovi neuskodi. Este by mi trebalo aj vapnik doplnat, lebo ma strasne bolia klby, uz aj na rukach, nie len bedrove a na nohach.
😢

anamor
autor
4. aug 2008

katarinka neboj, uz sa ti to krati, netrap sa hlavne, ze by to Borkovi ublizovalo, je to uplne normalne a stres mu neprospieva 😉
ja zehlit v tom hice, tiez zdochnem, u nas inak bola vichrica trosku a prsalo do toho, mne sa tak ulavilo - zmenou pocasia a mala konecne o siestej zalomila, lebo inak sme sa cely den hrajkali a hlavne bojovali s bruskom, ale uz to zvladame, aj ked ten plac je hrozny ☹

katarinkad
5. aug 2008

Ahojky 😉
Aj u nas vcera bola trosku prietrz mracien, tiez sa mi ulavilo. Ja tie horucavy dost tazko znasam ☹ . A bola krasna duha vcera po dazdi. 😉 😉 😉
Pekny den vam vsetkym a nech dnes nie je tak horuco. 😵

mouse
5. aug 2008

Ahojte,
u nas je dnes pod mrakom, ale dazd zatial neprichadza. Katka vsetko co beries su vitaminy a mineraly, tak je to ok 😉 . Kludne k tomu mozes pridat vapnik, v lekarni Ti poradia aky je vhodny pre tehulky. Alebo sa spytaj lekarky. Ja neberiem nic, ale preventivne som si objednala Feroforte B, keby bolo treba pred koncom trosku posilnit organizmus 🙂 .
Ja takmer vobec nic nezehlim, iba manzelove nohavice a kosele, nuz, budem si musiet zvyknut aj na tuto cinnost.
Romi, dufam, ze Natalke tie bruskove neprijemnosti celkom ustupili a uz veselo prdka do plienky. Mas uz doma Shantalu?

anamor
autor
5. aug 2008

mouse kyblik stale neprisiel a vecer uz bolo po problemoch s bruskom, inak vobec to nezavisi od toho co jem,lebo sa velmi snazim obmedzovat, takze bohuzial mame trosku bruskove problemy aj my.
aj u nas je dnes pod mrakom a aj poprcha, dufam, ze sa vycasi poobede chcem ist trosku von, aj na stavbe som uz davno nebolo.

malinka mala dost blbu noc zasa, nechcelo sa jej spat, sa skerila a ja som bola unavena, tie horucavy a zmeny pocasia znasam aj ja dost tazko - vcera ma aj hlava pobolievala, co mna nezvykne. Katarinka tiez som rada, ze sa trosku ochladilo, ale zas a dufam, ze nebude tak, ze sa nebude dat ist ani von.
Mala by som upratovat, neviem kde zacat, ale taaaaaaak sa mi nechce. Inak ja zehlim tiez malo veci - hlavne ako ty mouse, ale tie Natalkine idu celom od ruky 😉

zuzanat
5. aug 2008

ahojte, u nas je rovnake pocasie ako u misky. som stale u nasich, vcera som bola mrknut doma postu. sme sami doma, lebo degri chodia brigadovat, upratuju hotel, co stavie firma.
Vcera sme zlozili sportak, ale Filipko sa mi tam zdal strateny, tak este musime vydrzat v hlbokom, aj ked tam ma menej miesta, ale co uz.ma 66cm a vanicka ma 74cm 😖

co je to ta shantala? ten kyblik na kupanie?
ja by som chcela kupit nocnik, vyskusat co to bude robit, by som ho vzdy po papani podrzala nad nocnikom, nech si zvyka 🙂

romi my sme pouzivali plienky c.2 aj ked nam uz boli tesnejsie, lebo ako pises, aj nam este tie 3 boli velke, oni su sice od 5kg, ale maly v nich plaval.

ja som tiez kedysi maloco zehlila, potom som musela filipkove veci a teraz uz toho tiez nie je tolko, plienky zehlim len tie obrazkove do kocika a niektore vecicky tiez uz nezehlim 🙂

katarinkad
5. aug 2008

zuzi, Filipko je nejaky sikovny, uz aj na nocnik ho chces ucit, aj do sportaka dat, no teda. Ved ma este len 3 mesiaciky. Ja dufam, ze nas Borko sa zmesti do vanicky aspon 6 mesiacov. 😕

Ja zehlim vsetko. Som tak zvyknuta a mam rada ked je vsetko pekne vyzehlene. Ale mozno pri Borkovi, to obmedzim, ked nebudem stihat. 😀
Asi dnes poperiem nejake Borkove veci, je toho plna komoda, tak to bude dost prania a zehlenia. Nech mam pokoj. 😵 Som kupila Lovelu.

lilly
5. aug 2008

ahojte,
zuzik, ved ty planujes skusat bezplienkovu metodu... 😉 😀
romi, ty tiez budes mat shantalu? Ja si to velmi neviem predstavit kupat v nej babo.. podla mna tam bude tazky pristup k vsetkym zahybom na takom malo telicku, ale mozno sa mylim. Ja snad zdedim vanicku po neterke.
Dnes rano som bola strasne unavena, znicena, nejak tie rana a skore vstavania tazko zvladam... len som fucala, chvilu som cakala rano pred lekvarnou, ze si vyberiem to zelezo, no som myslela, ze to tam uz neustojim.. ach jaj ☹ V robote hned od rana chaos, zhon, sibnuti ludia naokolo... akosi ma to uz nebavi 😖 Este ze nie je tak horuco ako vcera

zuzanat
5. aug 2008

katka a aku mas velku vanicku? ja som tiez myslela, ze tam bude do 6.mes, ale to pochybujem, lebo uz teraz ked sa vystrie, tak sa odraza, proste mu je tesna 😖
a co sa nocnika tyka, na bezplienkovu sa pouziva nejaky specialny ci nie? lebo ja chcem kupit klasicky, sak uvidime, mozno to nechame tak 😀

lilly
5. aug 2008

zuzi, tam mas jedno, aku nadobu pouzivas ako nocnik, s takym specialnym sa lepsie manipuluje, lebo je uzsi, vyssi, hore zaobleny, vies si ho chytit medzi stehna, s klasickym budes mat horsiu manipulaciu. No nemusis mat original cinsky nocnik, ja mam napr slahaciu misku z hypernovy za nejakych 30 sk, co sa tomu nocniku podoba

katarinkad
5. aug 2008

lilly, vydrz to nejako. O chvilu budes mat dovolenku. 😉 Tak to si trosku oddychnes. V praci ta teda velmi nesetria.

zuzi, ja neviem rozmery nasej vanicky, no mne sa zda dost mala. A to este budem musiet natrepat maleho aj s fusakom do nej. 😕 😕 😕

mouse
5. aug 2008

Katka, to Ta obdivujem. Ja celkovo na domace prace moc nie som. Vlastne okrem varenia, to ma bavi. Zuzi, potom pozor na chrbatik, pri nocnikovani. Ale Filipko sa zda byt tak sikovny, ze uz Ti mozno o 2 tyzdne vydrzi bez opory sam chvilku sediet. Potesila si ma s tym zehlenim, ze uz nezehlis vsetko 🙂 .

mouse
5. aug 2008

zas mi nabehli Vase privpevky az po 30min

mouse
5. aug 2008

Lilly, to je zartovne, slahacia vanicka ako nocnik 😀 😀 😀 . Ale dobry napad je to.

zuzanat
5. aug 2008

babulky a kedy to idete na MD? mne konci 12.9, tak zase budem mat behacky po uradoch 😠
maly by uz sedel keby mohol, nasi maju taky dobry gauc, ze tam nie je priamy uhol na sedenie, tak ked ho tam oprieme sa skeri ako blazon maly 😵 😀 aj ked mne sa zda, ze je to akosi skoro. ale co som citala, tak vela deti v 4.mes uz sedelo 😅

katarinkad
5. aug 2008

zuzi, ty mas proste sikulku doma. Filipko je velmi bystry a sikovny, smejo maly. 🙂 🙂 🙂 Som zvedava ako vam to pojde s tym nocnikom. 😕
Ja nastupujem na MD 22. augusta, uz mam papier od dr. Zuzi, ty mi budes vediet poradit...do prace dam potvrdit ten papier "Ziadost o materske" a odnesiem na soc. poistovnu? Z prace uz nic viac mi netreba? Nejake potvrdenie o prijme alebo nieco take?

mouse
5. aug 2008

Zuzi to vsetko zavisi od toho, ako je vyvinute chrbtove svalstvo. Je to individualne. Niektore deti dokonca najskor lozia az potom sedia a je to v poriadku. Fakt Ti moze sediet uz v 4 mes.. Ale nie je dobre davat ho nadlho sediet s oporou, ked este neusedi bez opory. Netreba nic urychlovat, aby sa neskrivil chrbatik.

katarinkad
5. aug 2008

mouse, ja domace prace celkom mozem. Pre mna je to relax. Ja stale upratujem, periem, zehlim, varim, peciem....proste gazdinka. Ale ved to asi vacsina zien robi, len niekto to ma rad a niekto velmi nie. 😀

zuzanat
5. aug 2008

no katka asi uz dostavam alzheimra,ale akosi si neviem spomenut. doki mi dal jeden papier, ale ten som odovzala v praci, lebo to oni odovzdavaju socialke aj s papiermi o prijme, tebe uz len pride rozhodnutie socialky, kolko ti bude chodit materska. aha, tak uz som si spomenula, a az potom ked sa maly narodi, tak pojdes obehnut socialku a UPSVaR 😉

vidis a ty mi mozes prosim tiez poradit, chcem z bess.sk objednat tu nalepku na auto, len my mame dymove zadne sklo, tak neviem akej farby mam objednat, chcem to nalepit zvnutra...

mouse
5. aug 2008

Zuzi, ja idem na matersku 22.augusta 🙂 .
Katka, vsetko to aj ja robim, lebo to za mna nokto nespravi. Len sa do toho musim vzdy trosku kopnut. No a zehlim len to, co treba... Upratujem nonstop, kedze nase zviera ma nevycerpatelnu zasobu chlpov 😀 . Mozno sa aj zo mna na materskej stane gazdinka.

zuzanat
5. aug 2008

ja ho nenechavam dlho opreteho, to je naozaj par sekund, nechcem mu ublizit 😉
mouse ver tomu, ze na materskej nebudes mat cas na to, aby si stale upratovala, varila a pod. ja som tiez predtym stale kmitala, ale teraz to uz tak nejde, som rada, ked si mozem oddychnut. aj ked teraz uz je to lepsie, lebo maly aj cez den spava, sice su to dokopy mozno tri hodiny, ale lepsie ako nic

lilly
5. aug 2008

ja neviem este kedy idem presne na matersku, ale niekedy zaciatkom oktobra by to malo byt. No predtym asi vezmem este dovolenku, takze tak v polke septembra asi pojdem uz het z prace.. a ked sa naseriem ako dnes, tak mozno sa dam vypisat na PN a nech si tu tito vsetci robia co chcu... 😠 Som si prave tak zhruba pocitala dni, co si platim dobrovolne poistenie a dnes by to malo byt cca 278.den, teda uz by som to mala mat splnene.. 😎 😵 Tym padom by som mala uz aj PN-ku taku vysoku ako matersku... Teraz neviem, ci si to poistenie mam platit aj dalej, kym pracujem az do nastupu na MD, ked teda nepojdem na PN, alebo by som to mohla uz aj ukoncit..

katarinkad
5. aug 2008

zuzi, my mame na aute tiez foliovane tmave skla a preto som kupila bielu co sa lepi zvonku. Je ju velmi dobre vidiet na tom tmavom skle. Segre som kupila cervenu co sa lepi zvnutra (lebo oni nemaju tonovane skla) a neni to dobre. Dost zle je to vidiet cez sklo, lebo byva aj spinave a tak... Takze ja ti odporucam taku co sa lepi zvonku. Ono to dobre drzi, takze nemalo by sa to znicit.

A dakujem za radu, snad v robote budu vediet a oni odovzdaju vsetko potrebne soc. poistovni.
😵