Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
13. sep 2008

Ahojte moje,
konecne mam doma net, na manzelovom notebooku 🙂 . Zatial stale nic, dokonca sa citim dnes vyborne, akoby som ani nemala brusko... Zuzi, Romi, Vy ste sa kedy zacali otvarat? Vo stvrtok som hned z poradne utekala do kupelnoveho studia vybrat obkladacky, lebo som sa nalakala, ze to do porodu nestihnem, ked ma dr. oboznamil s tym, ze to moze byt aj na druhy den. Dokupila som este jeden balik bavlnenych plienok hybler - total sietka, ale vraj najlepsie, co sa tu daju kupit. Nastastie mam asi 30 plienok este po nas - od mamy a sestra mi slubila tiez po jej detoch. Tie speci plienky z Lillinkinho zoznamku dokupim neskor, ked budem mat istotu, ze latkovky sa mi budu stihat susit v tomto malom byte. Trosku som postrasila penazenku a kupila som balik jednorazovych eco kompostovatelnych plienok - na vychadzky, na jar s nimi pohnojim zahradku 😀 . Zuzi, Tvoj album som na modrej streche nenasla, mas ho tam este? Prajem Vam krasny vikendik, opatrujte sa. Keby nieco, poslem sms Zuzkam, na tie mam cislo. Mne ostal firemny mobil, lebo stale nieco potrebuju, tak mi cislo ostalo. Ale chcem si aktivovat O2, celkom sa mi paci ich cennik, predsa ma trosku mrzi, ked stale volam na firemny ucet...

lilly
13. sep 2008

ahoj misik, este si v kope? casto na teba myslim 🙂 mozno to u teba tak skoro nepride.. super, ze mas uz net, mohla by si tu byt castejsie 😉
inak v DM drogerii som si vsimla eco kompostovatelne plienky, ked bude nutne ich pouzit, tak asi kupim take 🙂
do porodnice chcem kupit take newborn tiez z DM, maju tam super cenu nejakych 169 sk, oproti 309 sk pamperskam NB je to dost rozdiel

zuzanat
13. sep 2008

ahoj Miska, ja som bola otvorena na 1cm asi dva tyzdne, potom som bola v pondelok po TP na poradni, to som bola tusim na 2cm, v piatok som bola na prietokoch, vsetko ok a v sobotu pobede o 13h prva kontrakcia a o 00.45 sa maly narodil 🙂
album som uz zrusila, ale mozem tam dat tu foto, ak chces na chvilu.

to su ake tie eco kompostovatelne plienky?
ja som mala v porodnici tiez newborn z DM a boli super 🙂
teraz mam urobeny zoznam na tie latkove plienky, aspon na noc ich budem pouzivat, tak si objednam 🙂

mouse
13. sep 2008

Ahoj Lilly 🙂 ,
Kolko stali tie kompostovalne v DM a kolko kusov je v baleni? Aj ja na Vas stale myslim... Vcera som vracala od rana, tak si manzel vzal dovolenku, ale dnes sa na porod vobec necitim, aj ked rada by som uz...

lilly
13. sep 2008

miska, neviem presne kolko stali, ale videla som tam take obrovske balenia a vsimla som si len velkosti midi a maxi, neviem, ci maju aj mini... no dost som pri nich len preletela

lilly
13. sep 2008

tieto by to mali byt http://www.dm-drogeriemarkt.sk/ ale nie je tam cena

lilly
13. sep 2008

aha blby link... daj si tam sortiment/moja znacka/alana a to su tie plienky 😉

katarinkad
13. sep 2008

Ahojte babulky 😉

misi, este nic? Ja som rano hned utekala pozerat na kona ci nas tu uz necaka radostana sprava. 😵 No asi to uz u teba pride coskoro.
My zatial nic. Ziadne priznaky.

Co su to za plienky tie kompostovatelne? To su jednorazovky? A kolko stoja? Vy stale objavite nieco. 😕

lilly
13. sep 2008

to su normalne jednorazovky, len su z ekologicky odburatelneho materialu a mozes ich aj zakopat na zahrade a mali by sa rozlozit za nejaky cas, nie ako normalne pampersky, ktore sa nerozlozia, ale sa musia spalovat.
kopirujem z DM:
Alana

Alana ekologické plienky sú správnou voľbou pre lepšiu budúcnosť našich detí. Plienky nielenže spĺňajú všetky kritéria prémiových plienok – sú bezpečné proti presiaknutiu, príjemné k pokožke, zaručujú vysoký komfort pri nosení, ale navyše je zloženie plienok biologicky odbúrateľné a balenie je úplne kompostovatelné.

100 % biologicky odbúrateľné vonkajšie rúno
100 % bezchlórové savé jadro
100 % biologicky odbúrateľný vonkajší ochranný plášť

Veľkosti midi 4-9 kg, maxi 7-18 kg, junior 15-25 kg.

nepamatam si cenu, ale su vraj lacnejsie ako pampers, vraj ani tak hnusne nesmrdia ako normalne jednorazovky a dobre drzia.. pisalo sa o nich aj tu v diskusii o latkovych plienkach

lilly
13. sep 2008

idem upiect nejake zaviny, teda kakaove a cibulove.. len som chcela urobit ten svoj recept z pol kila muky, no nesvacla som tam aj pol litra mlieka? takze som pridala este pol kila muky a a ostatnych surovin tiez raz tolko.. budu teda 4 zaviny, nie dva, len z pekarnicky mi to cesto za chvilu vylezie, kedze je ho tam raz tolko... aaaaach tehu demencia.. 😅 🙄 😀

mouse
13. sep 2008

Ahojte, Lilly, ja som kupila moltexy a tie su teda dost drahe.. Dobre vediet, ze existuje aj lacnejsia alternativa. Zaviny sa podarili? Ja som chcela upiect cukinovy kolac, ale zaspala som nad knizkou a teraz sa mi uz nechce, idem este pozehlit plachty a musim sa dokopat do malovania, slubila som kolegini obraz, kupila si aj platno, mam ho doma uz viac ako mesiac a to som sa tesila, kolko casu budem mat na materskej do porodu... Cas by aj bol, ale ta leniviost...
Katka, Ty sa ako citis? Este ma mozes s kludom predbehnut 😉 .

zuzanat
13. sep 2008

ahojte, my sme boli na fotbale, poriadne teda fuka, zima riadna.
Filipko mi o pol siedmej po papani stale vracal, neviem co to 😖
tiez by som cosi dobre zjedla, vytiahla som si z mrazaka rusku zmrlinu 😀 som sama doma, mario isiel na gulas party, kamarat sa luci so slobodou a je tu aj jeho otec, tak bude u nas spat. mam z toho taky divny pocit, lebo ja v podstate svokra moc nepoznam, videla som ho za 4roky asi 5x...

miska ja som mala tolko planov ked budem na MD ako precitam knihy, co som nestihla a v poslednej dobe nestiham citam ani noviny 😅
od dnesneho dna som na RD 😅

lilly
13. sep 2008

ja som tie Alany objavila len vcera nahodou, ked som tam studovala takmer kazdu detsku vec, co tam mali.. 😅 az ma tam prenasledovala tak "nenapadne" taka tetka z bezpecnostnej sluzby. 🙄 No na uplne male babo budu asi velke, no ked trosku podrastie, tak ich vyskusam, na take nutne pripady....
zaviny su super, teda ochutnala som zatial len cibulovy, druhy bol este horuci, dam si na ranajky 😵
zuzi, blahozelam k RD... aj ked asi velmi nie je k comu.. financne si to zatial ani predstavovat nechcem 🙄

anamor
autor
14. sep 2008

ahojte moje my akoze hodujem, ale pocasie no nic moc, ak bude liat ani prechadzka nehrozi.... zbalila som uz letne veci ☹ nostalgia, smutok, z toho, ze pride depresivne pocasie

nakolko sa ja nevyjadrujem 🤐 k latkovym tak by podaktore /lilly 😉 / tiez tolerantnejsie k rozhodnutiam respektovat vydobytky 21.storocia /a vedela by som na ne hodit kritiku na pol strany, pri troske casu aj na celu..../ tak chcem iba podotknut, ze pampersky vobec nesmrdia ani napustene cikanicou, skor vonaju ako mydielko... tak len tolko.... ale ked nemate co robit, tak perte 😅 ja sa budem radsej venovat svojej dcere, namiesto vytriasania kakakanic.... a sme si kvit 😎 😀 😎 😀

a tie Alany su eko plienky su dost drahe oproti klasikus jednorazovkam /netreba porovnavat cenu pameprsiek v DMke a inych plienok, tam su predrazene, kto sa trosku vyzna kupi pampersku do 5Sk co je cena porovnatelna s inymy jednorazovkami.../

inak plienky 4-9 my pouzivame az od dvoch mesiacov, cize pre uplne male babo bude volne na nozkach a na chrbte a budu presakovat.

Miska na Teba stale myslim 😵 co sa tyka mna a otvarania, na spicku prsta som bola v pondelok a v utorok sa mala narodila, predtym nist, uplne zavreta, krcok spotrebovany treti mesiac a drzal 😉
Drzime palce. To uz riesite obklad kupelne? super 😉 v akom ste stadiu?

lilly
14. sep 2008

ahojte
anamor, kustok tvrde slova na to, ze sa k latkovkam nevyjadrujes.... 😖 nemam pocit, ze by som niekedy prejavila nejaky netolerantny nazor k vydobytkom 21.storocia, alebo hadzala kritiku na pol strany na jednorazovky.. je to kazdeho osobna vec, co na svoje dieta navlecie a co s nim bude robit.. tiez som nikdy nikoho na nieco nepresviedcala..
mimochodom som este osobne necuchala zasratu pampersku ani zasratu latkovku, ze by som vedela porovnat, co smrdi hnusnejsie.. ak tu aj padol vyrok, ze alany vraj tak hnusne nesmrdia ako jednorazovky, tak je to interpretovany nazor inych mam tu z kona, co ich pouzivali..
okrem toho, nemyslim, ze mojmu dietatu sa budem menej venovat, ak mu dam latkovku a ak ju budem potom prat.. myslim, ze pre nu urobim to najlepsie, co mozem...
zaroven si nemyslim, ze ked niekto navlecie na svoje dieta jednorazovku, ze robi nieco zle..
a teraz vobec nemam pocit, ze sme si kvit, skor ma mrzi, ze v tejto teme taketo nazory odzneli /aj ked sa to anamor snazila ponat zrejme viac menej zo srandy../

katarinkad
14. sep 2008

Babule, snad sa nebudete natahovat na plienkach. 😉 Ved kazdy nech si vyskusa co mu najviac vyhovuje, resp. jej babetku. Mne sa tiez nechce prat jednorazovky, ale netvrdim ze su zle.

Vonku sa nam riadne ochladilo. Tak zrazu, ze si nemam ani co obliect. To uz treba normalne vytiahnut nejake bundy a letne veci odlozit. ☹ Ja mam taku unavu dnes, ze som prespala pol dna. A teraz som este unavenejsia. 😒 😒 😒

lasenka
15. sep 2008

dobre ranko mamicky a buduce mamicky 🙂
chcem vam oznamit, ze som asi v tom 😵 😵 😵 dnes rano sme nasli //, tak dufajme, ze to potvrdi aj lekar... zatial mi nic nie je, len sem-tam mensie zavraty a samozrejme meska mrcha 🙂

anamor, zuzka - nechcete sa pridat?

mouse, katka, lilly - drzim vam velmi palce 😉

pridem k vam sem-tam nakuknut 🙂

lenand
15. sep 2008

ahoj lesanka kukni mna ja už to mam potvrdené od dokyho bola som v piatok tak možno nam to vyjde spolu 🙂

lasenka
15. sep 2008

lenand - zblaznim sa!!! kuk IP 😵

katarinkad
15. sep 2008

Lasenka, tak to je krasna sprava!!!!!!!! Blahozelam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A prajem vytuzene dievcatko. 😉 😉 😉

Takze mame dalsiu tehulku. No pekne si tu predavame stafetu. 😵

A ako ste na tom s domcekom? Uz je vsetko porobene?

lilly
15. sep 2008

jeeeeeeeej, lasenka, to je super, blahozelam 😵 a prid castejsie k nam, nech tu je zase aj nejaka tehulka, my tri za chvilu prejdeme do dalsieho levelu 😉

lasenka
15. sep 2008

katka, lilly - ja som nenormalne stastna!!! no nechcem nic predbiehat, aby sa fazulka pekne usadila a potvrdil to lekar 😵 chystam sa k nemu niekedy o 2 tyzdne, myslim, ze je este skoro ist teraz...som podla tehotenskej kalkulacky asi tak v 5tt, takze este pockame 🙂

katka - stihli sme spravit len polovicu... mali sme v plane vymalovat, vymenit podlahy a okna... no spravili sme uplne vsetko od elektriky, kompletnu rekonstrukciu stien, betonovali sme podlahu a polystyrenovali sme aj strop... buduci rok sa chystame dokoncit druhu polovicu domu...

lilly - pridem sem-tam, no vy uz budete mat svoje babätka pri sebe, ja este len v sebe 😵 ale pre radu si pridem, za tych 5 roikov, co som cakala Matuska, sa toho vela zmenilo 🙂

katarinkad
15. sep 2008

juj lasenka, drzim palce, aby vsetko prebiehalo bez problemov, tak ako ma. Aby si si cele tehu uzila. 😵
Aj tak ste toho urobili na domceku dost. 😉
Ty mi drz palce, nech prezijem porod. Uz to moze prist kazdu chvilu. Sa bojim, bojim. 😢

lasenka
15. sep 2008

kati - no, porod nie je nic prijemne, no posielam ti strasne vela sily... ta sila je pri porode velmi dolezita, ja som rodila v noci, strasne sa mi chcelo spat, sily mi ubudali, no zvladnes to, uvidis... a rychlo zabudnes, ked si Boriska privinies 🙂 ja sa uz tiez velmi tesim, hoci viem, do coho idem 😵 no najprv si vychutnam tehotenstvo... prve som nemohla, lebo som studovala

anamor
autor
15. sep 2008

ahojte,
v prvom rade lasenka blahozelam a dufam, ze sa dockas vytuzenej dcerky a ak to bude kamoš pre Matúška tiež nevadí... ved další pokus možno víde 😉 😵 Uzivaj si tehotenstvo a vychutnavaj naplno 😉 ja si ešte trošku počkám a možno sa pridám...

lilly ja som reagovala na tvoje slová... nedovolila by som si nič viac, nič menej. Je to každej rozhodnutie čo bude používať, ale ja som reagovala iba na toto: ...vraj ani tak hnusne nesmrdia ako normalne jednorazovky a dobre drzia.... a kedze fakt nemam pocit, ze smrdia /kto tvrdi, ze moc a kakanica svojho decka nesmrdi je zvratene, ale sama uvidis - mna v zivote z malej "vytvorov" nenaplo a nemam s prebalovanim najmensi problem.../, tak som na to proste reagovala /ako sama pises nevies posudit, tak ja som ti chcela iba napisat, ze nesmrdia/.A to bola vyslovene vyprovokovana reakcia na tvoje slova, ak som to prepiskla, tak prepac, naozaj nechcem aby sme sa kvoli takej veci ako plienky/ani ziadnej inej/ nedajboze hadali, to nie, aj ma to uz mrzi, ze som vobec reagovala.....
Neodsudzujem nikoho za nic co robi pre svoje babo, ak ma presvedcenie, ze je to spravne a myslim, ze sme sa o tom neraz bavili, ci uz je to bkm alebo latkovky alebo kadeco ine, satkovanie namiesto kocikovania.... a pod, kto sa na co citi, co je presvedceny, nech riesi... ako napisala katarinka. Ja som tiez nikdy netvrdila o tom, ze latkovky su zle, to by som si nedovolila, navyse nemozem kritizovat nieco co som neskusila, navyse sa do toho nevyznam tak uz vobec nie, dokonca mas moj obdiv, ze si vobec dokazala vyskladat plienkovu vybavicku, lebo ak by som ja potrebovala urcite si necham poradit prave Tebou... ale vedela by som napisat preco som ja za jednorazovky a nie za latkovky /moj nazor a moje rozhodnutie, ze preco som neni ochotna do toho ist, iba ak by ma nejaka alergia prinutila, inak eee tvrdim ani za svet, tak hadam si to neprivolam ☹ ..../
lilly v ziadnom pripade som ta nechcela urazit, hadat sa s tebou, ale jednoducho som nemala pocit nechat to tak... ak to nebolo prave najvhodnejsie, tak prepac 😔 pred vsetkymi sa ti chcem ospravedlnit, ale fakt to bola len vyprovokovana reakcia.... mala som pocit, ze si musim to svoje rozhodnutie v tejto oblasti nejako obhajit....

lasenka
15. sep 2008

anamor - dakujem 😵 len dufam, ze sa moje tehulkovanie potvrdi 😔

lilly
15. sep 2008

romi, ved ok, len mi prisla ta tvoja reakcia neadekvatna, ja som tam vobec neutocila na teba ako ty potom na mna.. 😖 ja som to tam napisala ako vseobecnu frazu, nie proti niekomu namierenu, alebo provokujucu, a este k tomu parafrazovanu z inej temy o latkovkach tusim od bihan, ktora alany pouziva..
ono, to ci to smrdi v jednorazovke viac ako latkovke neviem, ale zase vraj /pisem vraj, kedze osobnu skusenost nemam/ kakanice a cikanice plne kojeneho dietata az tak nesmrdia ako ked je uz prikrmovane..
ale ja sa fakt nechcem hadat a uz vobec nie tu s vami v tejto teme...
takze mier 😉

lasenka
15. sep 2008

zienky, kuknite moj album 😵

anamor
autor
15. sep 2008

zuzi ešte raz prepáč, fakt to vyznelo blbšie a hrubšie z mojej strany ako som to myslela 😔 takze mier z mojej strany.

lilly
15. sep 2008

lasenka, sympaticky testik 😉
romi 😉