Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
13. okt 2008

ahojte, kde ste vsetky? Ja este vylihujem v posteli 🙂

anamor
autor
13. okt 2008

ahojte moje,
vcera sme boli zasa vonku, potom som mala papierovu robotu, tak som sa k pc ani nedostala, az vecer a to sa mi nedalo prihlasit na kona, tak som nemohla dat prispevok. V noci mi bolo z hub poriadne zle 😝

strie - lilus to ma mrzi, ja nemam ziadne, nastastie... juj mala ma vola, dopisem potom 😉 este vas musim docitat 😉

anamor
autor
13. okt 2008

takze pokracujem:
tehu cierna ciara - u mna bola velmi vyrazna ako aj pupok vystupeny a cierny taktiez, trvalo dost dlho kym vybledla, vidno mi ju stale len je podstatne bledsia, nastastie pupok uz vybledol, lebo vyzeral ako spinavy.... 😖

mouse nasa mala nikdy v shantale neprdka /kvoli tomu som ju kupila/, stale ma v ociach taky prekvapeny vyraz, aj ked ju v nej kupem kazdy druhy den a tie ostatne vo vanicke. Bolo leto a horucavy a my sme si zvykli kupat kazdy den, neokupala som ju doteraz asi 5x, ona na to caka, bez toho sa nevie ulozit, proste je to ritual a pred tym cvicime, je to najsvetlejsia chvilka Natalkinho dna, to fakt miluje, mam je to odopriet? ked bude velka zima asi to obmedzim, nech neochorie, ale uvidim ako to bude zvladat.... pokozku ma inak v poho, krasnu by som povedala /mandel dievcata 😉 /, sem tam ju natieram uz telovym mlieko /nivea baby - lotion/ a podla ma je to super.
mouse ako si spokojna s kocikom? kamoska ho planuje kupit, tak zistujem referencie 😀

povodne nohavice som ja zapla ked mala mala 2 mesiace, vsetky trojstvrtove na leto som musela kupit velke, teraz je to uz lepsie, mam +2kg predtehotnej a zapnem dost veci, viacere este nie, ale neriesim....

miska mame teraz dost fofry, ale ak pojdete do BA a cas vam dovoli, pridte nas pozriet 😵 /uvidim ci vtesnam do nasho programu tu vystavu, bez muza si netrufam to tam hladat a on ma stale povinnosti/ ako ste na tom s domcekom?

vlhcene obrusky pouzivam pri kazdom prebalovani, problemy zatial nemame a dufam, ze ani mat nebudeme 😔 moze to byt zle, ze to stale pouzivam? ale u nas je fyzicky nemozne umyvat ju v kupelni po kazdom ciku a kaku... co myslite?

navstevy.... kapitola sama o sebe, mna uz velmi vyrusuju, obmedzuju a zdrziavaju ☹ ja nie som prilis navstevovy typ - nerada chodim, nerada prijimam, iba obcas, co je u mna tak 2x mesacne, nie 2x tyzdenne.... stale tu neboli vsetci, hrozne to kazi detom rezim a nasu malu trosku aj pomyli, hlavne preto, ze ja musim poriadne upratat a nieco nachystat.... potom je nesvoja. takze vas chapem, ze toho mate plne zuby 😝 😎 ja tiez. Uz iba kamosky ma tesia ked pridu a tie nemaju cas 😒

zuzi urcite si kocka s novymi vlasmi, hod foto. No musim uz aj ja riesit nocnik, aj ked mala sa taha do sedu, ale sediet nesedi... aj nam bolo skvele v prirode s ocinkom 😵 aj manducoval - u neho mala nespala, iba cumakovala, ale nevadi, aspon spala lepsie v noci, u mna vzdy zadrieme...

katarinkad
13. okt 2008

Ahojte 🙂

my sme dnes mali suprovu noc. Spali sme s Borkom do pol deviatej. 😀
Teraz prezliekam periny a budem cely den prat. 😵 Maly uz zase spinka. 😀

lilly, kocik je suprovy. Zatial som na nom nenasla ziadnu vadu. Akurat ze malemu sa v hlbokej vanicke az tak velmi nepaci. Najradsej je v sedacke, lebo sa moze naokolo rozhliadat a kukuckovat. 😀 Len neviem ci je vhodne aby bol casto v sedacke?
A velmi rad sa vozi v aute. Len nesmieme zastavit. 😀 Normalne ked zastavime na krizovatke, tak zacne plakat, ked sa pohneme, je zase ticho. 😀

Vy uz zacinate s nocnikami? To sa mi zda nejako skoro, nie? Ale ved to je super, cim skor si babetka zvyknu, tym lepsie. 😵

lilly
13. okt 2008

nikto nema strie, len ja 😢 😢 😢 ale aj tak sa mi to neoplati riesit, len ma to serie... ☹
co sa kupania babatiek tyka, u nas je asi taky trend, ze sa kupe kazdy vecer, neviem, ci to budem menit, uvidim este. Kazdy koho poznam kupe kazdy den.. zase deticky to maju radi, aj ked uplne malicke asi ani nie, aspon neterka revala spociatku pri kazdom kupani ako pavian.
navstevy - no my az tak vela znamych nemame, ze by stale niekto otravoval, skor moji rodicia tu budu kazdu chvilu a uz to neviem ako budem zvladat a muzovi sa to nepaci uz teraz, ked si na to pomysli.. no to budeme riesit tiez az ked to bude problemom..
dnes chcem trosku popratat kuchynu, nalozim umyvacku, asi skocim aj do billy kupit nejake maso na plnenu kapustu, no akosi sa mi nikde nechce a treba mi pozmyvat podlahy a to sa mi tiez nechce a este varit tu kapustu.. nechce sa mi nic, akosi som v divnej nalade a zase budem az do neskoreho vecera sama doma. 😖

katarinkad
13. okt 2008

lilly, ak ta to potesi, tak ja mam strie na zadku. 😀 Ale tie som mala uz davno pred tym ako som otehotnela.

Navstevy uz dufam utichnu. To je len zo zaciatku, kazdy chce maleho vidiet. Na jednej strane ja sa aj tesim ked niekto pride, aspon nam zbehne den a pokecame, ale na druhej strane ma to dost unavuje, stale daco chystat a potom upratovat. 😀

My sme vcera pojedli vsetky rezne, takze dnes musim tiez nieco uvarit. Sa mi vobec nechce. Asi urobim len cuketove placky.

anamor
autor
13. okt 2008

navstevy som si aj ja myslela, ze nikto nepride.... ale by ste neverili, kto vsetko mal zaujem prist 😲 aj ma to tesilo, ale hrozne to unavuje a vzdy som pred navstevou bola skor znechutena ako mala z toho radost, este tu fakt vsetci neboli 😅
no katka v autosedacke by mali nemal byt prilis casto, ta poloha dost tlaci na hrudnik, som videla o tom nejaku relaciu, ze to nie je prilis zdrave. Ale aj nasa mala taka malicka bola radsej v autosedacke a cumakovala z kocika, teraz je to uz lepsie aj v hlbokej vanicke, lebo ona ak chce vidiet, vidi, lebo uricte uz dovidi dalej 😉

zuzanat
13. okt 2008

ahojte, tak my sme uz u nasich 🙂 Filipko strajkuje a nechce buvat, sa pretaca, vyprava, rehoce a pod 😀

ja sa obavam tych najhorsich navstev ake mozu byt, svokra dostala k poslednemu vypoved, tak ak bude chodit este castejsie ako teraz, tak si to hodim ☹ asi to fakt nezvladnem, na mna je moc jej navsteva aj 2x tyzdnenne, nie tak este castejsie 🙄 Dufam, ze sa moj hororovy scenar nenaplni, budem sa s nou musiet povadit 😀

my uz mame sedak do vane, ale musme este kupit nejaky maly lavor, lebo vo vani by museli byt strasne vela vody, aby mu nebola zima.ale inak sa mu tam paci, trepe rukami, nohami. len o chvilu ho nebudem mat kde utierat, lebo pracka nam je kratka a vzdy sa chyta snury od pracky a sada si.
aj v stolicke je super, sa tam vie pekne zahrat. vcera som ho dala na chvilocku do pavuka, ale to nie je este pre neho, nohy mal sice vo vzuchu, ale keby moze, tak odtial vyskoci, tak som ho aj zlozilo. sak nam nic neujde.uz premyslame, co mu kupime pod stromcek, tento rok budeme mat vsetci krasne vianoce 😵 sme si to dobre "naplanovali", vsetky mame deticky v jeden rok 😉

lilly
13. okt 2008

som prave kupila lilike na mmb kolotoc a spiralu na postielku od jednej baby 🙂 Nukala mi sice este aj hraciu deku v tom istom dizajne, no akosi nam to asi nevyjde, tak deku kupime az po porode..
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3981535
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4200024

idem ja asi do tej billy, ale sa mi taaaak nechce 😖

anamor
autor
13. okt 2008

zuzi super ze si u rodicov, aspon ti je veselsie, svokru neries, kym tak nie je... 😉
lily krasne si kupila, ja uvazujem o tej spirale, ze kupim malej este k meninam dodatocne, tiez ako zuzka uvazujem uz o Vianociach, ja urcite nejaku rozvojovu hracku.... nech sa uci, su aj drahe, ale nech malej nieco daju, len sa rozhodnut, co bude to prave... a urcite kupim stolicku, nocnik, mozno autosedacku cislo 2 a cestovnu postielku /neviem ci vsetko na Vianoce, ale postupne asi ano/.

poobede ideme s kamoskami na babsku jazdu /aj s malou/ tak hadam sa vycasi, lebo zatial je stale "ranna hmla"

katarinkad
13. okt 2008

my sme boli na prechadzke. Vonku je nadherneeeeeeeeeeeee. 😵 😵 😵 Uz sme sa napapali a dufam ze si Borko este pospi, aby som ja urobila tie placky. 😝

lilly, krasne si kupila vecicky. Mne sa strasne pacia tie hracky od NATTOU, ale su drahe jak svina. My sme Borkovi kupili tiez taku spiralu ale modru s macikmi. 😅 😅 😅 Este mu z tej serie tiez planujem nieco dokupit.

Vy uz planujete co na Vianoce? Boze, ani mi nespominajte. Ked si predstavim kolko darcekov mi treba nakupit..... 😕 😕 😕 ale tesim sa, ze budeme mat 1. Vianoce ako rodinka. 😅

Dnes mi prisli tie magnetky. Su peknucke. Akurat ze nie su to take hrube, tvrde magnety, ale su take ohybne, akoby z gumy. Hodim vam foto do albumu. 🙂

lilly
13. okt 2008

katka, pekne su tie magnetky 😉 ja som si aj myslela, ze budu take ohybne, aky je to vlastne rozmer?
zmenila som foto 😎 a pridala som aj jednu celopostavovu do albumu 🙂
idem ja konecne asi varit tu plnenu kapustu, bo ani na veceru nebude hotova.. 😅

anamor
autor
13. okt 2008

ahojte, tie magnetky su ozaj super, mam tip na malu drobnost, pre kazdeho pod stromcek 😉 /najblizsiu rodinu myslim/, chcem inak robit kalendar s Natalkinymi fotkami, nieco ako ten digiscrap... len to manza pomoct asi... bo ja neznalec... len je to krajsie, ako z fotosluzby a aj lacnejsie 😉 ak nahodou niekto mate skusenost, vdaka 😉
lilus si kočka a mas prekrasne brusko 😵 😵 aj vlasy su OK, pristane ti to 😉

zuzanat
13. okt 2008

my sme tiez boli na prechadzke, vonku je super, Filipko si pospal skoro dve hodinky. na obed spapal jablcko, uz ani mliecko nemal, len som mu dala caj ked sa zobudil.
tie magnetky su fakt super, musim napisat aj ja tej babe.

romi to v akom programe ides robit ten kalendar, ja som to pozerala na happy foto.
my budeme na vianoce kupovat len Filipkovi, mame dost vydavkov aj bez toho, nasim len nejake to potesenie, ako su magnetky alebo nieco podobne. a my sa zaobideme, ved si kupime mrazak, tak musim byt spokojna 😀

katarinkad
13. okt 2008

lilly, pristane ti to ako hnedovlaske 😉 , brusko uz mas teda pekne 😉 o 2 tyzdne mozes ist uz aj rodit.

tie magnetky maju rozmer 7x10cm.

anamor, mne sa tiez paci taky kalendar. Pod stromcek by som nim mohla niekoho potesit, ale netusim ako sa to robi. 😕 😕 😕

je to fakt uzasne, ako sa nam vsetkym podarilo mat deticky tento rok. 😵 😵 😵 Lasenka uz sice nestiha porodit do Vianoc, ale nevadi. 😉 Vdaka Bohu, ze mame take krasne a zdrave deturence. Pre mna je to zazrak, stale este tomu nejako neverim. 😵 😵 😵

zuzanat
13. okt 2008

lilly si kocka 😉 😉 mas super dlhe vlasy, ja som si moje dnes dala opat skratit.
pekne hracky si kupila, ale ozaj su dobre drahe. my uz mame tolko hraciek, mame zapratany byt a to este stolicka, lehatko, deka, ked uz bude aj choditko, tak sa nebudeme mat kde hybat 😅
som nasla v letaku taky susak na balkon alebo kupelne co sa da stahovat hore dole, tak ho pojdem kupit do kupelne, aby mi v zime nezavadzal susiak.

lilly
13. okt 2008

dakujem za pochvaly 😵
zuzi, ty ked uz mas segru kadernicku po ruke, tak je zjavne nenechas nudit sa 😀 mne sa akosi ku kadernicke ani nechce, aj som to furt odkladala, ze z dalsej vyplaty a potom z dalsej, a ze pred porodom sa este ostriham, ale asi sa neostriham a necham ich rast 😀
mne sa tie Nattou hracky tiez strasne pacia, ale nove su hrozne drahe, tak aspon trosku sa dalo usetrit na nich, ked uz su pouzivane. Taku hraciu deku mozno kupime Liluske na vianoce. Uz len ona chyba z deticiek, co budu mat tento rok prve vianoce 😵 Nam asi kupime take zavesne hojdacie kreslo do obyvacky, u Andrey v presove sme u nej take videli a sme sa zalubili donho 😵 Muzik uz nejake darceky vraj aj pokupil, ja o nich nic neviem.. no asi aj sebe nieco kupi, lebo netusim, kedy ja tento rok budem vianocne darceky kupovat 😕 A ostatnym z rodiny tiez neviem teda.. ale take magnetky objednam aj ja, snad do vianoc stihnu prist 🙂
ta plnena kapusta sa mi uz vari, ale neviem, ci bude dobra, akosi mi ten bocik, co som tam mlela do plnky smrdel, aj som vahala, ci v tom pokracovat, alebo nie 😨 smrdel mi od koze takym tym hnusnym pachom ako ked sa opaluje svina.. 😖 odrezala som tu kozu aj vrstvu mastneho nad nou, tak neviem, no.. ci to bude jedle..

lilly
13. okt 2008

inac v novembrovkach su uz 2 babatka na svete 😕 uz sa to rozbieha... 😅

lilly
13. okt 2008

no kapusta je jedla, na uvarenom uz nic neprijemne necitim, nastastie 🙂 no tasku do porodnice som uz tiez skompletizovala, uz tam len dolozim susic na vlasy, doklady, telove mlieko, krem na xicht a pletovu vodu.. malovatka si neberiem, nemusim tam byt za krasnu 😀

katarinkad
13. okt 2008

lilly, dobru chut. 😝 😝 😝
Ja ked som sa pozrela na seba do zrkadla rano po porode, tak som sa skoro nespoznala. 😀 😀 😀 Tak strasne som este asi nevyzerala. Po celom ksychte som mala same cervene flaky a vyrazky. 😕 Som nechapala. Ja co inak mavam peknu plet, to akoby sa mi vyhodilo z toho tlacenia na ksycht vsetko co za cele tie roky sa vo mne nazbieralo. No bolo mi to tak jedno, ako vyzeram. 😀

mamartinka
13. okt 2008

baby neviete co znamena ked vas picha v lavom boku?ale tak hnusne ma pichalo dva dni aj na dotyk.a este.snazime sa o babetko uz 2 roky.bezuspesne zatial.vcera smesa snazili a ja som po tom isla sa hned osprchovat.urobila som dobre?co poviete?

jankazaba
13. okt 2008

ahoojte babulky,

tak sa vam hlasim po krasnom vikende... musela som si vas precitat a trvalo to chvilku, lebo ste sa akosi rozpisali 😉

miska - k tej autosedacke - prva terezkina cestavautosedacke bola hned z nemocnice v ba domov do lucenca, takze take tri hodinky. ale davali sme si pauzy, mali sme asi dve na papanie a prebalenie... inak ona sa strasne rada vozi v aute, ... tiez som mala najprv obavy, ale doktorka povedala, ze to je ok, samozrejme nemoze sa ist dva dni vkuse...
ked mala pat mesiacov, boli sme vo svajciarsku, cesta trvala asi sestnast hodin, ale kazde tri hodiny sme stali...

lilly - mne strie na bruchu zostali... ☹ , brucho som si natierala aj pred porodom, aj po porode, ale zatial ich este stale mam...

anamor
autor
13. okt 2008

caute moje,
moja mala bola dnes nespavec, aj vecer mala problem spinkat, neviem co ju trapi, zacinam mat podozrenie ze zuby, alebo sme nebodaj priotravne s vikendovych hub 😲 to hadam nie...
Vianoce, ja kazdy rok o takomto case mam vianocne darceky pokupene, vzdy su to mensie veci, ktore potesia, tento rok to tiez neprezenieme, pokupime potrebne veci pre malu a par veci pre najblizsich, nic velke, nic narocne... ani neviem ako, lebo po obchodoch nemam velmi cas chodit, tak ako sa poznam cez net to poriesim...
ten kalendar, ked zistim ako na to, dam vam vediet 😉 nakolko ani vy neviete. Lilly ani ty nevies?

mamartinka v tomto ti neporadim, ale drzim palce nech si skoro tehulka, dva roky je dlha doba ozaj 😒

mouse
13. okt 2008

Ahojte moje,
Lilly, si nadherna tmavovlaska... A to nadherne brusko 😵 😵 😵 ... To uz ani nie je pravda, moje tehu brusko 😵 uz tu sladucko spinka vedla mna po vydatnom kupeli v santale. Romi, Robko si niekedy popusta bublinky priamo v santale, niekedy az po kupeli pri utierani. S kocikom som maximalne spokojna, nemenila by som ho. Je velmi prakticky, vyborne sa ovlada. Dnes sme kocikovali 3hod., bolo nadherne. Boli sme aj u doktorky s pupikom, vraj sa tak zvykne hojit, mame davat repikove obklady, framykoinovu masticku a dalej cistit liehom, o 2 dni alebo podla potreby na kontrolu.
Janka, v akej sedacke ste isli z porodnjice? Mate polohovatelne vajicko? Lebo z toho polosedu mam obavu... Moc sa mi to nezda na chrbticu.
Lilly strie nech Ta netrapia, Jarkovi sa Tvoje brusko iste paci a bude sa pacit aj po porode. Ja strie sice nemam, ale zato mam krasne ovisnute brusko 😀 . Tu ciaru tam mam stale, ale mne sa paci.
Romi na domceku sa stale pracuje, uz mal byt omientnuty zvnutra, ale omietaci meskaju tyzden, co zas vyhovuje manzelovi, lebo treba este dokoncit vodu v kupelni. V piatok nam doviezli flagu-propanbutanovu nadrz. Vam sa ako dari? Ako pokracujete?

mouse
13. okt 2008

Pridala som do albumu nejake fotky z mobilu. Viac na buduce, uz ledva klimbam ocami

lilly
14. okt 2008

dobre ranko, pred chvilou som sa zobudila 🙂
miska, robko je krasny, taky spokojnucky 😵 😵 😵 a ozaj, ako nanho reaguje vas pes? Na balkone ho zjavne strazil 🙂
janka, takze aj teba strie neobisli? Ja sa obavam, ze aj ked ich budem aj po porode natierat, tak uz sa nestratia, akurat tak vyblednu.. na ja som ich zatial naratala tak asi 5 ks, tak medzi pupkom a bobrom...
romi s tym kalendarom ja neviem nic.. v tom by najviac poradila droby, no ona tu uz nechodi. Ale je tu aj tema o digiscrapbookoch, tak aj odtial by sa dalo cerpat. Ja len viem, ze ti na to treba program Corell, tam pracujes s vrstvami, pridavas ramiky, maslicky a kadejake ozdobky.. no ja osobne som v Corelli nerobila, muzik sice ano, no neviem, ci by aj on take vedel.. Mozno treba len zacat a skusat 😉

katarinkad
14. okt 2008

Dobre ranko 😉
miska, no konecne vidime Robka. Je zlatunky. Ako krasne si spinka, anjelik malicky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak ty mas doma takeho pekneho synceka a nie a nie sa nim pochvalit. 😕

katarinkad
14. okt 2008

miska, podla mna sa nemusis bat takych kratkych ciest autom. No ja neviem, ale podla mna ak sa tie sedacky vyrabaju s takymto sklonom, tak zrejme to babetku nemoze ublizit. Ved aj v brusku bol cele mesiace skruteny v takej polohe. Nas maly je rad v autosedacke, no snazim sa aby tam nebol dlhsie ako 3 hod. vkuse.
A tiez velmi rad spi na kojacom vankusi, to tiez neviem ci je prenho az taka vhodna poloha, no najlepsie sa vyspi na nom. 😵

anamor
autor
14. okt 2008

ahojte,
iba narychlo, lebo musim pracovat... robko je krasnucky, aj v satke, aj so psikom na balkone, krasne fotocky, miska potesila si ma ze vidime...
autosedacka nie je to prave orechove pre deti, ale ak sa to neprehana podla mna je to OK, takze sa toho nebojte a miska polohovatelne autosedacky v aute musia byt tiez v takej polohe ako nepolohovatelne, polohovat sa daju akurat na podvozku kociku, teda aspon mi to tvrdi jedna kamoska co taku ma, ale logicke to je, lebo zvalena autosedacka sa vzadu v aute ani nezapne.
s tym kalendarom, ak stihnem zacnem a uvidim 😉 digi temu som uz studovala, aj pre zaciatocnikov, ale neviem ako zacat, zacat je najhorsie... snad si na to najdem cas 😅

lasenka
14. okt 2008

ahojteee 🙂
miska, katka - krasne krasne krasne deturence mate, aj ja uz ceeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵
pozdravujem ostatne devy 🙂