Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
22. dec 2008

Ahojte,
Lilly, ten cinsky nocnik este nemam. Zatial stale fungujeme nad umyvadlom alebo cestou nad umyvadlo 😝 . Aj ked teraz Robka zaujima vsetko okolo a uz akosi menej znakuje, alebo ja som menej pozorna, tak cika viac do plienok. Ja som sa chystala dnes piect, ale vzislo z toho, lebo babky priniesli kolace a budeme mat co robit, kym ich pojeme, take mnozstvo.
Dnes poobede sme boli na vianocnych trhoch, Robko samozrejme cely vylet prespal v satke, ale s manzelom sme sa konecne nadychali predvianocnej atmosfery. A nas pes ked zavetril ovce v betleheme na namesti, tak len lovit a lovit, manzel jej to musel rucne strucne vysvetlit...
Na tej arianne sa mi paci este to, ze ma dva tie nadstavce co idu do nosika. Vyuzivam oba, kazdy do jednej dierky. A soplikov je teraz tolko, ze su nadstavce po odsavani plne 😔 .
Zuzka, Romi, urcite sa tie noci zlepsia, to byva take obdobie, niektore babatka to mavaju okolo pol roka, niektore az okolo roka a trva to asi 2 mesiace / taka dojcenska puberta. Jasne, ze to stoji za to, ved tych nasich drobcov lubime celym srdcom a rastu nam pred ocami, toto nadherne babatkovske obdobie bude conevidiet len krasnou spomienkou 😵 .

anamor
autor
23. dec 2008

je miska krasna fotka, kedy si ju vymenila... akosi nestiham vnimat vsetko okolo. Natalka ma dnes zobudila sticovanim vlasov a chytanim nosa a mala z toho bohovsku srandu 😀 a to mam za to, ze som ju odmenila spanim s nami 😉 aspon na par hodin.

miska verim, ze sa to zlepsi. Inak my sme tiez absolvovali vianocne trhy s malou v manduce a bolo to perfektne 😵

Ak by som sa sem nedostala, tak vam prajem krasne sviatky, pre mnohe z nas /myslim aj na lasenku/ prve s babatkom, uzite si to, lebo uz nikdy nebudu pre nasich drobcov prve 😵 😵 😵

lasenka
23. dec 2008

ahojte moje milovane 😵

tiez vam vsetkym aj vasim rodinkam chcem popriat KRASNE Vianoce plne lasky, stastia, zdravi a Bozieho pozehnania, nech mate (mame 🙂 ) z nasich deticiek vzdy len radost 😵
mam vas vsetky velmi rada, hoci malokedy tu uz zavitam, stale sa tu citim velmi dobre 😉

hej, a viete ze Silente (pamätate si ju?) caka babätko presne vtedy ako ja? 😉

lilly
23. dec 2008

ahojte, prajem vam vsetkym krasne sviatky, vesele Vianoce s vasimi drobcami, pekneho Silvestra a stastny Novy rok 🙂
lasenka, o silente som netusila, to je super, ze tiez caka babatko 😵
miska, ja davam lilku nad nocnik len ked ju prebalujem, pred tym ju nad neho dam, nech potom do plienky tolko nepusti, pred kupanim tiez. Ked ju mam na holo len tak pol dna, tak sa to da lepsie odsledovat a viac chytit. Moja zarucene cikne kakne, ked vstane po spanku, vtedy pusta najvacsiu davku. Pocas spanku nekaka ani necika, az ked sa zacne prebudzat. Kaka zatial casto pocas dna, neda sa to odsledovat na nejake pravidelne intervaly, v noci takmer nie, skor potom nad ranom zacina..
objednala som tu Ariana odsavacku z toho druheho linku z mmb 🙂
ja som tento rok vobec nezazila vianocne trhy, mi to chyba ☹ hlavne ked kazdy rok sme niekde boli, vieden, budapest, alebo aj kosice by mi stacili.....

jankazaba
23. dec 2008

hooojte moje dievcata...

akosi som teraz nestihala na imternet... ☹ ☹ ☹

prajem vam vsetkym krasne vianoce, budu uplne ine ako doteraz s detickami 😵 😵 😵 , tak si to pekne uzite, oddychnite si... a este raz STASTNE A VESELE 😵 😵 😵

anamor
autor
23. dec 2008

dakujeme vsetkym za priania 😉 🙂 😵
lasenka si nas potesila zo Silente pozdravuj ju od nas a nech sa tu stavi. Budete mat majovciatka 😵 😉
Liluska je poriadna sikulka s tym kakanim a cikanim.

Ja som dnes celkom stihala, aj napriek malej, ze nespolupracovala, dokonca som aj mamine este pomohla.
Jaj a ozaj, neuverite, ale moje kraaasne kalendare /teda dufam, ze take by boli/ nestihli prist 😠 rano som tak zurila ako kon, minuly pondelok to odoslali a zasa sa to niekde tula 😠 no nic, pod stromcekom nebudu ☹ 😢 😔

zuzanat
23. dec 2008

ahojte, ja som prave dozdobila stromcek, lebo maly si zmyslel, ze pojde spat az o pol desiatej 😅
robila som v pekarnicke ten makovnik, nevyzera zatial taky prekrojeny ako na obrazku, ale cesto je super, tak to kyslo, ze som sa bala, ze mi utecie z pekarnicky 😀
salat aj vsetko ostatne budem robit zajtra, dnes som cely den upratovala a stale mam pocit, ze je tu bordel a to som segre este slubila suknu dosit, ale nemam na to vobec cas 😖

lilly
26. dec 2008

ahojte, zjavne vsetky sviatkujete s rodinami a kaslete na kona.. ja tak podobne, ale som nakukla. Dufam, ze ste prezili krasne Vianoce prvykrat s detickami, lebo my ano 😵
Tak len dalej sviatkujte 🙂

zuzanat
27. dec 2008

ahojte, asi si vsetky uzivate rodinnu pohodu, vsak 😉
moji chlapi prave isli von a ja idem upratovat, pobede mozno pojdem do mesta, prisla kamoska z KE. normalne toho mojho chlapa sameho napadlo, ze pojde s malym von, no nechapem 🙂 a po 2mesiacoch som sa super vyspala, Filipko zaspal sam o 21h v postielke a prvy krat vecer neplakal, papal az rano o 5h a o 8 sme vstavali, takze konecne super, kiez by si tento pekny zvyk aj osvojil 🙂
stromcek ho zatial nastastie nezaujima, ma pod nim deku a hra sa s hrackami 😵

Krasne sviatky vam prajem 🙂

anamor
autor
27. dec 2008

ahojte kocky,
parkrat som sem mrkla ci sa tu nieco deje. Ale vidim, ze sviatkujete, my sme bud mali navstevy, alebo boli alebo sme proste lenosili a venovali sa malej. Stedry vecer bol uzasny, mala ma zasa kopu hraciek, ze nevie na co skor pozriet. No zlaticko, uz ma sedem mesiacov, ozaj to leti....
uzite si medzisviatkove obdobie a hadam este do noveho roka pokecame. 😉

katarinkad
28. dec 2008

Ahojte babuleeeeeeeeee 🙂

a mame po Vianociach ☹ 😒 Hm, tolko starosti, chystania, vypekania a uz je to fsecko fuc 😀 😀 😀

My sme mali veeeeelmi nabyty cely tyzden, tak som nestihala, ale dufam ze to dobehnem. Okrem toho ze u nas bola segra s muzom a Sophinkou, tak dosla este druha segra, takze sa spalo vo vsetkych izbach, varilo vo velkom, mali sme poradovnik na WC a kupelnu,.....absolvovali sme kopec navstev a stihli sme aj veeeeelku rodinnu oslavu - babka slavila 90-tku. Tot v skratke sviatky u nas.

Dufam ze zajtra sa tu ukazete vsetky.

Prajem dobru nocku, nech vsetky deticky krasne spia, aby sa maminky dobre vyspali. 😵 😵 😵

mouse
28. dec 2008

Ahojte,
my sme si poriadne oddychli a budeme oddychovat este tyzden - manzel ma dovolenku 😵 . Pod stromcekom som mala novu satku, tu je fotka https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mouse
28. dec 2008

Dobru nocku Vam prajem a uzite si este medzisviatkovu pohodicku, veseleho Silvestra, ak sa mi sem dovtedy nepodari zajst.

mouse
29. dec 2008

Ahojte! Posledna odchadzam a prva prichadzam 😀 . Robko sa zobudil o siedmej na papanie a po prebaleni zaspinkal vedla manzela, teraz spolu prdia do perin. Dala som prat plienky, napustila som si vanu horucou vodou s morskou solou a levandulovou silicou, nech maju chlapi vonavu maminu, ked sa zobudia 😵 . Objednala som konecne ten cinsky nocnik, lebo vcera sme mali zas cestou nad umyvadlo nehodu, okakal dupacky, body, mna a zlahla aj manzela, takze moja bezplienkova metoda zatial prinasa viac prania akoby kakal do plienky 😝 . Uz pocujem dzavotanie zo spalne 😵 .

katarinkad
29. dec 2008

Babulky de ste??? Vari este spite? Teda okrem misky. 😀 😀 😀

Nas Borko je hore od 06:00. No nic moc, snad zalomi cez den. 😉

romi, zuzi, krasne fotecky Vianocne, som konecne popozerala. Filipko je proste krasne dieta, ma take sibalske ocka a ako mikulaskovi mu to velmi pristane. 😉
No a Natalka tak to je uz riadna kocica, krasna okana, a veeelmi sa mi paci foto ako si skusala darcek co jej priniesol Jezisko. 😀 😀 😀

Som pridala zopar foto aj ja. A si predstavte jedna baba mi ukradla foto co mam ako titulku mojich albumov. 😠 😠 😠 To je ale drzost!!! 😠

anamor
autor
29. dec 2008

ahojte,
tak my sme uz tiez hodnu chvilu hore, malu som ulozila pred dvadsiatimi minutkami na doobedny spanok, varim jej obed, upratujem, odpratavam, nech tu mozme chodit 😀
Miska krasna satka, to je didymos, ak ma ocka neklamu, nie? krasna a urcite aj super. Perfektny darcek. A robko vyzera byt maximalne spokojny 😵 Zlatusik 😉
Borko nema chybu 😉 🙂 a ako spiaci Santa a mali ste peknucky stromcek, nieco podobne ako my - v crepniku a mensie. a ladene do podobnych tonov.
no a filipko tiez nema chybu 😵 😵 😵
kočky krasne dietky mate.

tak pekny mrazivy den prajeme 😉

anamor
autor
29. dec 2008

juj a este som chcela, ze nam asi idu horne zuby, dasienka opuchnute, ze az no a horsia noc, sliny su vsade 😖 a hryzie ako dravec do vsetkeho.
juj a katarinka napis ipcko co si to dovoluje 😠 takto kradnut, ale aj mojho bociana mi niekto čmajzol a kašlala som na to.

katarinkad
29. dec 2008

romi, aj nam tecu sliny ako dive 😀 , musim davat Borkovi podbradnik, lebo inak je cele tricko mokre. No nam zubky predpokladam este neidu. A Natalke prajeme aby cim skor vysli. 😉

romi, tebe Natalka spinka doobedu aj poobede? Aj ja sceeeeem takto vycvicit Borka, porad ako. 😀 Dala som ho do postielky, ci nezaspi, ved od siestej rana uz ma aj dost, no budi sa kazdu chvilu, lebo stale mu vypadne dudel, chudackovi malemu. 😀

anamor
autor
29. dec 2008

katarinka ano spava aj doobeda, aj poobede, akurat poobede je to taky kratsi spanok, niekedy len polhodinka. No ja vidim na Natalke kedy je unavena, zhruba 2,5hodinky po bdeni, treba vystihnut spravny cas, ja ju polozim do kocika von a tam zaspinka sama, ked nejde samej, trosku ju povozim a zachvilocku zaspi. Zaspat vecer v postielke samej nehrozi 😔 a kedysi to bola uplna samozrejmost, len tie zubiska nam vsetko pokazili 😠 😅
u nas ked vypadne dudel svedci to o tuhom spanku, mala vecer napriklad ked zaspi dudel vobec nechce. V noci obcas sa zobudi tak jej ho strcim, vlastne s dudlom len zaspava a upokojuje sa pred spankom - dennym, inak dudel nepouzivame.
dnes som vytiahla sportak a je mi za hlbokym luto, jednak sa mi viac pacil a bol lepsi, na sportak si zatial neviem zvyknut a som z toho trochu smutna 😔

lilly
29. dec 2008

ahojte,
miska, krasna satka, to je indio, vsak? 😵 My sme v satke absolvovali tri navstevy rodiny pocas sviatkov, len tu tak naokoli, super to bolo, nosim ju uz bruskom k sebe s nozkami nasiroko, je to tak ovela pohodlnejsie 🙂
doobedny spanok je u nas tiez dost tazky oriesok, dost dlho je mala hore, tak od siedmej aj do jedenastej.. no niekedy zalomi este do deviatej, inokedy pocas tej doby pospi pol hodinku.. inokedy zase zaspi okolo deviatej a potiahne dve hodky.. no je to velmi variabilne.. ked ju dam do kocika bud dnu, alebo s nou ide niekto von, tak to spi aspon dve hodiny.. dnes doobeda sice spala, ale potom akosi nechcela a kedze sa mi doobeda nechcelo nic robit, tak som ju poobede dala do satky a tam zalomila na 3 hodky skoro.. ona sa vyspala, ja som si porobila co to v domacnosti...
romi, mne sa na mutsikovi praveze sportak paci viac, hlavne ked je v smere jazdy, ja sa uz tesim, ked ho vytiahnem.. 😵

anamor
autor
30. dec 2008

dobre ranko, u nas dost zle, lebopriserna noc, myslim, ze zubami...
lilus co sa mutsika tyka, tak v smere jazdy to bude asi lepsie, ja mam teraz malu este oproti sebe - jednak to vyzera o nicom a akosi sa mi to zda aj o nicom, je akruat o niecolahsi ako hlboky, co je pozivivum, uz som sa to naucila aj sklapat dolahu dost rychlo. Blbe dost je to okienko nad malou, je velke to je plus, ale ten blby suchy zips normalne husia koza z neho, nakuknut tam,ked by mala spala, okamzite je hore.... ale uz si zvykam na neho a mas pravdu v smere jazdy bude lepsi, na jarbudem spokojna uz mozno aj ja,dufam ... ale teraz v zime, no nic moc ozaj. Jaj a vadi mi ze je to tak nizko, v hlbokom som si zvykla na tu vysku, co mi vyhovovalo.

katarinkad
30. dec 2008

Ahojte 🙂
romi, tak to vam nezavidim, tie noci teraz. 😒 Uz nech su tie zubky vonku.

My sme spali veeelmi dobre do 08:00. Potom bol Borko v dobrej nalade, len sa usmieval na mna a o 10:00 zalomil zase. 😵 Tak som uz stihla aspon pozehlit.
Lilly, bud rada ze malinka spinka tak ako spinka. A v noci spite dobre?
My cez den nemame este ziadny rezim co sa spanku tyka. Dufam, ze casom si nejaky vybudujeme. 😀

anamor
autor
30. dec 2008

katarinka no u nas sa vybudoval spaci rezim, vlastne aj na jedenie rezim asi v 6,5mesiaci, skor som ani neriesila... teda mala som tendencie, ale velmi sa nedali. Nasa mala jedla stale, ked bola iba kojena, to tazko nejaky rezim riesit.
Zehlit by som aj ja mala, len sa mi nechce 😒

jankazaba
30. dec 2008

ahooojte, tak sa uz aj ja hlasim ... Boli sme v tatrach tak som nemala net...
Bolo nadherne, zasnezena romantika... Lyzovala som po dvoch rokoch, super lyzovacka... Skoda ze sme uz museli domov ☹
Vianoce boli u nas suprove, mala bola vo vytrzeni z darcekov, pridam nejake foto, len sa musim trochu spamatat- do tatier sme isli hned Dano 25.12, takze este tu mame rozlozene darceky,co sme doniesli veci treba poprat- mam kupelnu plnu... A uz zajtra je silvester a my mame party, No neviem kedy stihnem upratat...

Neviem ci sa tu zajtra stihnem nakuknut, takze vam prajem do noveho roka vsetko vsetko naj, nech vam deticky rastu a robia samu radost 🙂

mouse
31. dec 2008

Ahojte,
Lilly, mne tiez Robko najlepsie spi v satke, vcera spal v satke doma 2 hod. doobedu, potom sme isli k nasim na zabijacku - nasi to cele robia vonku a v garazi, hodinu bol v satke hore, s kazdym sa rozpraval, skeril sa, pozeral na zajace, macky, sliepky... Potom zaspal a spal 3 hod. boli sme sa za ten cas prejst trosku v lese. Ale potom ma seklo v krizoch, ked som ho doma davala do postielky, tak si asi bude musiet zas zvyknut na kocik.
Ta satka je Didymos Indio z limitovanej edicie, dlzka 4,6m, stala 2300Sk, co je na Indio vyborna cena (inak stoji v takej dlzke 3900Sk. )
Janka, v Tatrach muselo byt vyborne 😵 .
Katka, ja rezim s Robkom vobec neriesim, Romi ma pravdu, tyto nasi kojenci papaju nepravidelne, proste raz si potiahne viac a tak si dlhsie nepyta, inokedy sa len trosku napije a zachvilku je hladny... Teraz to je s nim zabava, lebo ho pri papani vsetko zaujima a tak sa pritom skeri, rozprava, odvracia hlavku, zas sa vrati k jedeniu a niekedy je to nekonecny pribeh, kym sa napapa 😵 . Vcera u nasich bol velmi spolocensky, na kazdeho sa skeril, rozpraval s takym velkym usilim. Uz dlhsie sa hrabe do sedenia, pri lezani na hrbate robi brusaky - dviha hlavku s polovicou trupu. Vcera chytil mojej mame rukav a posadil sa. Ked na brusku pasie koniky, tak sa po chvili prevali na chrbatik, potom ho dam naspat na brusko, zas sa prevali a ma z toho velku zabavu. To asi od siestich tyzdnov tak vystraja, tak aby si pocvicil na brusku a neprevaloval sa, musim si ho dat na moje brucho a robit na neho opicky... To ho bavi, skeri sa pri tom

katarinkad
31. dec 2008

Ahojte 🙂

My sme dnes spali s Borkom do 09:30. 😕 A pred chvilkou zase zalomil v kociari. 😵 😵 😵

Jani, super vyletik ste mali do Tatier, zavidim vam. 😅 Ja som nestala na lyziach 100 rokov. 😀
Hm, a dnes mate party? No supeeeer.
My nemame ziadny silvestrovsky program na dnes. Nas ocinko bude v praci asi do noci, takze my s Borkom budeme pozerat "super" program v telke a o 21:00 zalahneme. 😀 😀 😀

misi, tak Robko je sikulka, ked uz chce sediet. 🙂 Aj nas Borko sa uz niekolko tyzdnov prevaluje z bruska na chrbatik, ale hlavku este teda vobec nedviha do sedu ked lezi.

anamor
autor
31. dec 2008

ahojte maminy, veseleho silvestra vam prajem /mna by najviac potesil ako ma Katka,neviem ci dnes po dlhej dobe nezaspim 😅 /
idem spravit slane pizza osie hniezda este narychlo a budem s malou. Pred rokom na Silvestra som sa o polnoci dogrcala 😝 sak tehulka ako sa patri... z toho bleeeee detskeho sampusu. Skoda ze dnes toho tiez vela nepopijem 😉 trosku by som si uz aj hrkla 😀
jani paradny vylet,aj ja cem romantiku, sneh a tatry 😝
miska parada ta satka, aj cena 😵 a robko nema chybu. To seknutie ma mrzi.

no idem moje robit cosi.

zuzanat
31. dec 2008

ahojte moje zlate, prajeme vam veseleho silvestra 😉
ja prave varim udene na vecer, budeme len my traja, ale brala by som teda nejaku vacsiu spolocnost, zabavu, strasne mi to chyba...
muz je od obeda na fotbale, maju silvestrovksy zapas, tak som zvedava kedy pride 😖

Filipko od nedele chodi po styroch 😵 najskor sa mu smykalo, tak len skusal a plazil sa, ked to neslo, ale uz ide ako drak 😀 on vacsinou spava cez den 2x, do obeda ide spat okolo 11h tak na hodinku, ale pobede kedy ako, vacsinou ma problem zaspat, ako aj teraz plakal, zobrala som ho na ruky, to si tak zmolil oci, ale ked som ho polozila, tak zase plakal.vecer som mu zacala davat flasu do flasky, ci pritom nezaspi, ale zatial bez uspechu a o 21h sa na mna skeri ako leco. chcem ho naucit zaspavat sameho, ale zatial nic moc, vzdy som pri nom a drzim ho za ruku a hladkam.
zuby sa mu uz akosi dlho deru von, lebo dasna ma velmi dlho naliate a stale ma len tie spodne dva, ale tiez slinta, hryze...

pozerala som albumy, krasne deti mame 😉 😵 😵

katarinkad
31. dec 2008

Ahoooooj zuzi, davno si tu nebola 😉

veru, aj ja by som sa isla niekam zabavit do spolocnosti, ale Borko je este malicky, tak sa to neda. Ale ved my si to potom vynahradime, ked nam deticky podrastu. 😅

zuzi, ja musim poklopat, ale nas maly vecer pekne zaspinkava sam. Len ho polozim do postielky, rozsvietim mu lampicku, pohladkam ho, dam mu jeho oblubenu hracku a spinka. 😵 😵 😵
Cez den je to horsie. To ho musim uspavat bud na rukach alebo v kocari.

lilly
31. dec 2008

ahojte, dnes som kopu robila.. varila som kapustnicu, vyprazaneho pangasa a muzik urobil zemiakovy salat, este som piekla nivove slimaciky z listkoveho cesta a vcera som piekla osie hniezda orechove... Lilly akoby vedela, ze mam vela na plane, tak si fajne zdriemla na 3 hodinky vcera aj dnes, tak sa dalo vsetko dobre postihat 😵
Liluska sama zaspava len zriedka, napr. vcera ked som sla robit tie osie hniezda, tak som ju dala do lehatka, tam sa porozpravala s macikmi na kolotoci a sama potom zalomila, raz sa zobudila na papanie a potom zase sama tam zaspala.. inac vacsinou zaspava bud pri kojeni, alebo na rukach, prip. v kociku, alebo satke.
Pridala som aj ja konecne fotky z Vianoc, tak mrknite, ked chcete..
inac, mame fakt vsetky krasne deticky... 😉 😵
dnes budeme silvestrovat doma ako stale, mne akosi spolocnost, zabavy a pod nechyba, ja mam radsej papucovu atmosferu 😀
zuzi, miska, vase deticky su teda sikovne.. 😵
janka, vitaj doma, museli ste mat krasny vylet.. 😵