Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
2. jún 2008

caute moje,
katarinka lilly ti uz odpovedala, mne sa do latkoviek nechce priznam sa - do tych modernych, dufam, ze nechyti mala alergiu na papierove, spotreba je obrovska to je pravda, ale je to pohodlne.... o ekologii sa da polemizovat, ine tony odpadu sa vyprodukuju, ja som velmi ekologicka a moja "usetrena" tona uz tomuto svetu nepomoze. Ale pravda je ze obdivujem bezplienkove metody, tie co idu do papierovych, ak sa tak rozhodnete poviete mi co a ako. Inak lilly spravila dobre ze vsadila aj na susicku, velka pomoc pri tych latkovych urcite.
A ako povedala lilly, mne sa navrat k latkovym da krok spat 😉 ale to je moj nazor na to iba.
Plne suhlasim s mouse a jej vyhodami latkovych.

nasa mala dnes nechce poobede spinkat, nejaka je rozrusena, tak nemame svoj den.

jankazaba vidim, ze si rodila podobne ako ja. Inak tak dlho bez epiduralu, baby poviem vam, urcite by som druhe nechcela, takto si na druhe trufnem aj o rok, ak vsetko pojde ako ma.... Boli tam aj take co rodili dlho ako ja bez epiduralu a vzivote som take vzlyky nepocula ☹ bolo mi to luto aj za ne....

katarinkad
2. jún 2008

anamor, takze EPI mi odporucas? Ja sa bojim bolesti, tak ja si radsej objednam EPI(aj ked u nas je s tym trochen problem, sme zakapany) a ako tak pozorujem svoje obrie brucho, tak Borko bude mat dufam cez 4 kg pri porode. Ho zabijem! Uz sa tesim na ten strasny zazitok. 😀 😠
anamor, a kolko krat ti pichai EPI?
a nakoniec ti brali tu pupocnikovu krv, ci nie? Tiez som uvazovala ze by som ju dala do verejneho registra.

anamor
autor
2. jún 2008

katarinka odporucam, vlastne mi pichli iba 4 davky /iba pisem preto, lebo sa picha kazdu hodinu, zacali o deviatej u mna, rodila som o piatej/ - najprv dve, druha zabrala tak, akoby som nemala ani kontrakcie, bol to pre mna oddych, kontrakcie boli, ja som ich necitila, potom mi dali davku 14,30 a tusim 16,00. Po mojej skusenosti odporucam, vobec to nebolelo, namela som ziadne vedlajsie ucinky - trpnutie noh, migrena, bolest hlavy ani nic podobne. Asi som mala stastie - anesteziolog mi to dobre pichol a daval spravne davky, boli velmi super aj so sestrickou. A navyse sitie som vobec necitila, neviem co to je 😉
ano pupocnikovu krv mi odobrali do verejneho registra, ale zajvne kedze to nie je biznis nerobia to z nadsenim... ale o tom radsej do IP, ak budes chciet.

katarinkad
2. jún 2008

anamor, tak to si mala dost 4 davky EPI a super ze ziadne vedlajsie ucinky si nemala. Mojej segre pichli 2 davky no potom nemohla jeden den chodit. Nejako si necitila nohy, ale potom to preslo. A tiez si pochvalovala tu ulavu...
A ked ta zasivali, tak ti este raz pichli? Alebo ti len zastriekali taky ten roztok co umrtvuje lokalne?

S tou pupocnikovou krvou je to fakt len biznis. Moja dr. do mna furt huci v kazdej poradni, ci si dam odobrat, pripada mi to tak ze ma asi z toho nieco do kapsy. No a ja ju stale natahujem,ze este neviem pani doktorka 😀 😀 😀 No urcite nevyhodim za to 25 tis. , ale do verejneho by som mozno dala, keby to niekomu malo pomoct.....ale ako pises to uz nie je pre nich take zaujimave...

lilly
3. jún 2008

ahojte, nikde nikto zatial? 🙂

lasenka
3. jún 2008

ahojte 😉
janka, anamor - este raz vam blahozelam 🙂
baby, ja som rodila bez epi, nehovorim, ze to bolo v pohode, no dalo sa vydrzat 😉

mouse
3. jún 2008

Ahojte,
Jankazaba, Anamor, tu epiduralku ste mali objednanu vopred, ako pise Katka, alebo o nu stacilo poziadat pri porode? Terezka naozaj krasne rastie 🙂.
My budeme mat valibuka, ak bude po tatovi, alebo malinke babatko, ak bude po mne.
Romi, posli prosim aj mne info o odbere pupocnikovej krvi. Ja chcem tiez darovat do verejneho registra.
Kocky, ja som velky zastanca latkovych plienok, ale ak sa do porodu nestihneme nastahovat do domceka, nebudem ich mat kde susit (do toho maleho podnajmu nevmestime susicku) a teda asi ich budem kombinovat s jednorazovymi.

mouse
3. jún 2008

Jani, kedy pridas do albumu Terezkine fotecky?

anamor
autor
3. jún 2008

katarinka ja som si pytala potom uz slabsie davky, lebo jedna bola tak silna, ze som necitila kontrakcie a to nie je dobre, epi ma utlmit bolest nie kontrakciu /ak ked kontrakcia sa utlmit neda, iba nase vnimanie - kedze ide o nervy/. Vraj treba mat stastie na anesteziologa, co som ja nastastie mala.

lasenka dakujem 😉

mouse netreba robit nic,iba v porodnici povedat pri prijme, ze chces darovat krv do verejneho registra. Budu sa sice tvarit, ze to nerobia, ale mozno zoberu.... nam zobrali, uvidime, ci aj uskladnia, mozno je uz niekde v kosi aj ta nasa. 😖

anamor
autor
3. jún 2008

katarinka este k tomu zasivaniu, nic mi nepichli, stale ucikovala epi, necitila som nic.

mouse
3. jún 2008

Anamor, dnes ma Natalka presne 1 tyzdnen 😵 .
Vy ako pokracujete s domcekom? Mas na Natalku aj nejake nositko? Satku alebo babyvak?

katarinkad
3. jún 2008

Ahojte,
anamor, no epi si mala predplatenu vopred predpokladam...a treba mat aj nejake poucenie predtym? To ked si zaplatim napr. 3tis. za EPI, tak to mam v tej cene neobmedzeny pocet davok?

na tej odber krvy sa ja asi vykaslem 😀 ked ma skoncit niekde v kosi 😀

anamor
autor
3. jún 2008

mouse stale priecky 😒 nejde to prilis rychlo, ma to trochu hneva, ale co uz...
Nositko nemam, ale budem mat nieco ako manduca planujem kupit alebo od red castle sport - hlavne do prirody, na vylety. Satku a babyvak by som asi nevyuzila, ale inak satky sa mi hrozne pacia.

katarinka ano mala som to vopred predplatene a zajednane, pocet davok je urcite neobmedzeny, kolko potrebujes, tolko ti daju, vsetko je to o komunikacii a o tom ako to prijme tvoje telo.
ziadne odbery krvi dopredu nepotrebujes podla mna, lebo mne pupocnikovu zobrali a potom aj krv hned po porode, sama som zvedava ako to dopadne.

katarinkad
3. jún 2008

dakujem anamor, za infor z prvej ruky 😀

Ako sa ma Natalocka? Je dobrucka? Stihas aj kona popri nej?

mouse
3. jún 2008

Takze predom to riesit musim, ci nemusim? Niezeby som bola masochistka, ale chystam sa mat lahky porod 🙂 . Anamor, my sa tiez trapime stale s prieckami a subezne dokoncujeme treti stit... Mate uz objednane okna? Ake budete davat? Nam prave prisla 1. cenova ponuka na eurookna, no nebola to pre nas priazniva suma..

anamor
autor
3. jún 2008

katarinka zatial klopi-klop sa mame fajn, je dobrucka, len ju nechcem zakriknut, spinka tak 3-5hodin medzi kazdym kojenim, vacsinou tak kazde tri. Kona stiham obcas, ked si nic ine nenaplanujem.

mouse myslis epi? no zalezi od nemocnice, v BA musis dopredu absolvovat poucenie a vysetrenie krvi, inak ti ju nepichnu.
Pri lahkom porode je epi zbytocna. Ale pravda je ze mne rano o osmej povedali, ze to bude sup-sup a rodila som viete kedy....

lilly
3. jún 2008

ahojte, ja uz sice padam domov, ale vas aspon zdravim.. dnes som mala dost hekticky den v praci.. a v piatok je iste, ze ideme pre kocik, dnes som volala s tou dievcinou, sa tesim 😵
anamorcek ahoj 🙂

katarinkad
3. jún 2008

anamor, tak super, len to nezakrikni. Nech je Natalka aj nadalej dobrucka. 😅 😅 😅

mne je dnes od rana zle ☹ , cely den lezim ☹ ☹ ☹
A zajtra asi pojdeme na to 4D, ked mi bude ovsem lepsie ako dnes. A ked uz budeme v KE mohli by sme objednat aj kocar, ale neviem ci to nie je skoro. Este na to nie som psychicky pripravena. 😀

anamor
autor
3. jún 2008

ved pisem katka ze to nechcem zakriknut 🤐

zuzanat
3. jún 2008

ahojte moje zlate, sa moc neozyvam, lebo som u nasich. muz tu robi, tak sme tu ostali aj my, ale zajtra uz ideme domov.
lilly co sa tyka plienok, studovala som to na nete a mozno je to dobra vec, ale ostanem pri jednorazovkach. ma to viaceero pricin, ta najhalvnejsia asi je, ze nemam to moc kde susit, tak si to neviem predstavit, kolko by som potrebovala plienok na vymenu a napr. sa mi zda divne, ze by dieta malo tolko toho v lete na zadku, ved by sa uvaril a to by aj vecicky by mu boli male cez zadok.

my sme malu strasnu noc, Filipko vecer sice pekne zaspal, ale v noci sa stale budil, uz som bola z toho na nervy a potom bol od pol piatej hore, o 6h si ho zobrala segra, tak som sa aspon trosku vyspala. cely den je akysi nervozny, aj teraz, ma strasne nervy, tak neviem ako to bude pokracovat 😖 a to som kazdemu hovorila, ake mam zlate dieta, dobrucke. neviem preco mava taka nervy ☹
dnes som si musela kupit klobuciky na bradavky, lebo ich mam take prasknute, ze mi z nich tiekla krv, ked papal. sice sa mu to na zaciatku nepacilo, ale musi si zvyknut, kym sa mi zahoja 😔

anamor
autor
4. jún 2008

dobre ranko kočky,
my tiez mame lepsie a horsie chvilky, o dnoch este hovorit neviem, kedze tych je ozaj este len par. Ale vcera sme krasne spali na dvore v kociku na cerstvom vdzuchu 😵

lilly
4. jún 2008

ahojte, nam padol program, tak mam chvilu cas 🙂
romi a aky je kocik? uz si ho pretestovala? 🙂

anamor
autor
4. jún 2008

lilly na svoju prvu jazdu este len caka, zatial sa vozi len po dvore, uvidim dokedy bude anjelik spinkat, mozno dnes poobede pojdeme na obchodku, ale neviem este ako sa ja budem citit, statie a chodenie ma dost namaha a boli.... tak este mozno zopar dni predsa len pockam, na vzduchu je aj na dvore a ja si zatial stihnem porobit co treba. Ale inak zatial 1* 😵 /kocik/
Coskoro bude aj ten tvoj doma 😉

mouse
4. jún 2008

Ahojte 🙂 ,
Anamor, Zuzka, mate dobrucke babatka, to ze su neni kazdy den rovnako dobrucke je v poriadku, maju na to pravo, drobcekovia 😵 .
Lilly, takze v piatok uz budes majitelkou kocika Mutsika 🙂 . Katka, daj vediet, co pekne si videla na 4D. Ja idem zajtra do poradne.

zuzanat
4. jún 2008

ahojte, tak uz sme doma, Filipko este pekne buva, len o chvilu je cas jedenia, tak predpokladam, ze dlho spat nebude. akurat tu zacalo poriadne prsat, ale aspon bude lepsi vzduch, lebo sa to uz neda vydrzat 😖
dnes sme boli v baumaxe, aj s mojou mamou a ked som isla maleho zobra to zo sedacky, tak som strcila prsty rovno od jeho nalozenej plienky, tak sme ho tam na wc umyvali v umyvadle 😀
dnes nam prisli veci z mimiaukcie, aj CD s rozpravkami, tak mu ich budem pustat,som zvedava ci sa mu budu pacit.

inak uz som jedla aj jahody a nic mu nebolo, a dnes som si dala melon, je super, tak dufam, ze to Filkovi nic neurobi. zatial mozem vsetko okrem papriky, z tej mu bolo tazko 😔

jankazaba
4. jún 2008

ahojte dievcata - dobra sprava - mame doma internet 🙂 😉

ale budem online len vecer, lebo manzel nosi notebook do prace...

fotky do albumu urcite pridam, len musim nejake upravit a poslat 😉

takze pekny zajtrajsi den vam prajem...

zuzanat
5. jún 2008

kde ste vsetky? 😕

anamor
autor
5. jún 2008

ahojte, zuzi ake CD s rozpravkami si kupila Filipkovi? inak ma tvoj maly rad kupanie?
Co sa tyka mna, tak nejem take veci ako jahody, paradajky, papriku... proste tie zakazane, velmi si na tom zatial davam zalezat, minimalne cely jun a potom postupne asi zacnem pridavat. Kazdy den mam o pol kila menej... co ma samozrjeme tesi 😉 lebo sa stale citim obrovska.
Zajtra mame ockovanie ☹ strasne sa mi tam nechce ist. Momentalne spinkame, ja hladam nejaky recept z jablk do pekarnicky - pokial mozno bez kvasnic, kvoli mne, no uvidim, ci sa mi podari nieco upiect.

zuzanat
5. jún 2008

ahoj romi, my mame tieto CD a este pesnicka pre deti z tesca za 100sk 🙂 dnes som mu to pustila a potom aj zaspal pekne na gauci 🙂
Filip sa rad kupe a ked je moc pokakany, tak mu ritku umyvam v umyvadle, to ma taky blazeny pohlad 🙂
ja som tie dlho nejedla ovocie a zeleninu, ale uz som skusala rajciny, uhorky, jahody, vcera melon a v pohode, ale paprika mu neurobila dobre, ta je tazka. som zacala skusat az po 4tyzdnoch pre istotu.
zo mna tie kila moc dole nejdu, stale mam 4kg naviac a pas 80cm, ide o pomalicky.
aj ty sa pri kojeni tak potis? lebo ja strasne 😖
ake mate ockovanie?

anamor
autor
5. jún 2008

zuzi ja ked budem mat o mesiac +4 budem rada ☹ ja mam plus 10 stale, ale beriem to tak ze len tyzden to je... tak neriesim, dolezite je pre mna teraz hlavne mliecko.
tie ockovania co tebe asi spravili v porodnici, co sa robia na 4.den do ukoneceneho 6tyzdna, tbc tusim a neviem co este. Nam to tak blbo vyslo, ze nas pustili cez vikend a v piatok mala len tri dni, takze nemohli, tak musime ist zajtra do porodnice. ☹