Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
25. jún 2008

ja som tu, ale vy sa flakate 😀
idem robit obed, kuracie prsia na nejaky sposob, ktory mi prave napadne 😀

katarinkad
25. jún 2008

ja som sa uz najedla, rozmyslam ze si zdriemnem

zuzanat
25. jún 2008

ja by som si tiez zdriemla, ale filipko je uz hore, strasne malo cez den spava 😔

lasenka
25. jún 2008

ahojte 😉
babky, hlasim, ze mrcha opat prisla ☹ ☹ ☹
ale uz mam konecne volno, vysvedcenia su vypisane, vsetky mozne dokumentacie tiez, uz len zajtra odovzdat triedu, v piatok vysvedcenia, v pondelok posledna rozlucka s odchydzajucimi dochodkynami a 2 mesiace prazdnin 😵 snad sa nam uz aj to babätko konecne podari 😔

anamor
autor
25. jún 2008

ahojte, navsteva svokrovcov uspesne za nami, neobislo sa to bez zlata /aby zuzka nebola smutna 😎 , neviem ci nemame rovnaku svokru 😀 😀 😀 😀 / ale zato dali malej ajpeniazky a ziadne somriny, ja nechapem normalne....
autosedacka proti smeru jazdy, vajicko jedine tak.

lasenka krasne prazdniny a dufam, ze zacnes coskor blinkat....

zajtra mame poradnu tak drzte palce.

Inak suhlasim ze lillyn recept kysnuty na sladke je numero uno 😵
katarinka francuzske by som si dala.

Inak dnes mi mala pila konecne vodu - zo striekacky, caj zatial bojkotuje, ale ja ju presvecim dako 😅 a inak mlieka mam taaaaaaaaaaak vela, zajtra poradna drzte palce, ozvem sa potom, ak mala bude spat, idem aj kadernicke.

katschka
25. jún 2008

Ahoj, omlouvám se, že sem lezu. 🙂 Ale chtěla jsem říct jenom, že miminkům uplně stačí jenom mateřský mlíčko, i když je takhle šílený horko. To přední je víc na žížu a to zadní víc na hlad. Nemusí mít čajík. Teda jestli není nějaký jiný problém. To nevím. 😅 Tak ještě jednou pardon, že jsem nakoukla. 😵

Všem přeju krásný a zdravý miminka. 😵 Taky bysme už chtěli další. 🙂

anamor
autor
25. jún 2008

ahoj katschka vobec sa nevtieras, mozes sa pridat a planovat s nami dalsie.
Ja mam inak tiez pocit, zemalej staci aj mliecko, aj na smad, asi ju nebudem zatial nutit do cajikov ked proste nechce....

zuzanat
25. jún 2008

romi a co pekne ste od svokry dostali? mohli by sme ich skamaratit 😀
mozno ze staci aj mliecko, ale ked aj dokina povolila, tak snad im to neuskodi. a ja som rada, ze nemame problemy s kakanim, lebo to chlapci mavaju, takze tak 😉

katarinkad
26. jún 2008

Dobre ranko 😉

lasenka, dufam ze toto je tvoja uz fakt posledna mrcha 😅 😅 😅

anamor, no vidis, ze navsteva dopadla celkom OK. Ved mozno tak skoro uz nepridu, ako zuzkina svokra 😀 A ked mas vela mliecka, tak je asi zbytocne trapit Natalku cajikom ked nechce. Poznam vela maminiek ktore nedavaju ani v takychto horucavach nic, len dojcia. Je to uz tak zariadene ze to babetku staci aj od smadu.

mouse
26. jún 2008

Ahojte,
Aj ja mam teku informaciu, ze netreba davat ani cajik ani vodu babatkam.. Ale maminky asi vedia najlepsie, co ktory ich drobcek najviac potrebuje.
V utorok idem glokozovy test, joj uz teraz sa mam obavu, ze sa tam povraciam - na lasno pit sladku vodu, to nie je nic moc.
Pekny dnik Vam vsetkym prajem.

katarinkad
26. jún 2008

mouse, ja idem v utorok na plucne vysetrenie. Na glukozovy test sa snazim niekde objednat, no vsade maju plno ludi, tak skusam a obvolavam lekarov ci ma niekde nezoberu skor. Fuj, no bude to asi hnus, ta sladka voda. 😖

mouse
26. jún 2008

Aspon ze mas viac moznosti. U nas to robia iba v jednej ambulancii, v nemocnici na biochemii. Preto su take dlhe cakacky. (Ja som sa objednavala pred mesiacom, v poslednej poradni mi lekar vypisoval ziadanku). Teba na to vysetrenie neposlala gynekologicka?

katarinkad
26. jún 2008

moja dr. na to asi zabudla. V utorok som bola v poradni a dala mi listocek len na plucne a interne vysetrenie. Na glukozovy test sme si nespomenuli obidve. Ale volala som jej, tak vravela ze by trebalo ist, ze nech si pridem pre listocek. Len este sa mi nepodarilo sa nikde objednat. 😖

mouse
26. jún 2008

Ta glokoza je dolezite vysetrenie, tusim aj povinne, na to by dr. nemala zabududat. No ved snad sa Ti podari objednat. Skusala si aj v inom meste?

katarinkad
26. jún 2008

mouse a co na tej stranke mam vidiet? Lebo ja tam nic nevidim. 🙄

mouse
26. jún 2008

http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...

su tam vsetky vysetrenia podla tyzdnov, aj povinne, aj odporucene. Tusim sem link davnejsie dala anamor

anamor
autor
26. jún 2008

ahojte, link som ja nedavala, mozno lilly, nie? no nic, vsetko absolvujte, co vam daju, pytajte si . Ja som nemala ziadne interne, ani ekg... no co uz a dokocna ku koncu uz ani utz...

juj, idem sa vam postazovat aky som dnes mala den, hruuuuuuza. Az na poradnu, ktora dopadla dobre - priberame mame +650g, vsetko ok a rychlo rastie nasa dlhana /ma po kom/ +4cm od porodu, no sranda, ak to pojde takto dalej. Po poradni mi zacala srdcervuco plakat, nic ine mi nezostalo - bol to jasny hlad a smad /kedze kojenie je u mna zaroven aj pitie/ tak som musela vytasit didku v cakarni na chodbe u lekarky, potom som sla kadernicke na melir a mala zasa hore, po desiatich minutach spanku, juj velka sranda, tam som kojila u nasich v aute podotykam ze s alobalom som behala po ulici... cize mimozemstania mohli pristat, potom som si sla kupit saty na svadbu, teda latku, lebo si chcem stihnut usit - neviem ci stihnem, to som bola nutena kojit na namesti na lavicke.... o tretej, ked ludia uz vyliezali z robot, mala mala stikutku, 2x sa mi dokakala... baby poviem vam na kolabs.... domos som prisla na pokraji vycerpania, unavy, v strese. Ale som krasna - s melirom a mam latku na saty 😀 a spokojne ditko mi spi este v kociku na dvore o chvilu ho vsak idem zobudit, lebo ideme kupat.

zuzanat
26. jún 2008

anamor pekny maraton si mala 😀
sme sa nestihli, ja som akurat kupala maleho, dala mu papat a teraz uz buva 🙂 my sme dnes boli rano vedla v dedine kupit noviny, po ceste spat zaspal, tak som sa este prechadzala, lebo cestu k bytovke mam epo vcerajsej burke taku znicenu, zeby som ho zobudila, tak som sa trajdala po dedine 😖 prisli sme domov, napapal sa a spali sme spolu dve hodinky. teraz vecer uz mal zase dobre nervy, dufam, ze teraz bude pekne spinkat.
to teplo mi uz ide na nervy, sice tu od pobedia s prestavkami stale prsi, ale aj tak je velmi teplo 😝
zajtra ideme k nasim a prideme az v sobotu, mario tam ide do prace....
pekny vecer 😵

lilly
26. jún 2008

ani ja som nedavala link..
jaaaj anamorcek, rehlim... hotova tragikomedia 😉 ale hlavne, ze si vsetko stihla vybavit a kojacia mamicka na verejnosti je v poho 😉 no s alobalmi na hlave je uz exot 😀 😉

zuzanat
26. jún 2008

jaj, este som sa chcela spytat, romi ty ako casto kojis?

anamor
autor
27. jún 2008

dobre ranko 😉
lilly teraz sa uz nad tym pousmejem, ani vcera som nemala nervy pri malej, ale bolo to zuuuuufale, bezradne...
zuzi cca kazde tri hodinky, obcas sa zobudi po dvoch - hlavne ked je teplo, je smadna, v noci aj po 4hod, priemerne kazde 3hod a dlzka kojenia je od 20min, nikedy aj hodinku s prestavkami.
povedz mi kedy davas malemu cajik? medzi kojeniami, ci pred ci po? a ako kojis ty, staci aj po vikedne ked prides od vasich.

katarinkad
27. jún 2008

Ahojte 😉
konecne piatok. U nas zatial pod mrakom, takze celkom OK, len aby to vydrzalo. 😵

anamor, Natalka ti teda dala vcera zabrat. Si teda trufas, usit este aj saty pri nej. No snad sa ti to podari. Kedy idete zase na svadbu?

anamor
autor
27. jún 2008

katarinka buducu sobotu 🤐 no hadam stihnem, inak nemozem ist, lebo nemam ist v com a nemam cas pri malej si nieco kupit, toto sa mi zdala jednoduchsia/aj lacnejsia / varianta, dopredu som si to nemohla pripravit, lebo som nevedela aka budem. Ved potom sa pochvalim ci som stihla. Na bratove promocie som si usila saty za 1,5dna, teraz mam tyzden a male dieta, tak je to zhruba to iste. 😅
Katka a tebe nie je jedno ci je piatok, ci iny den? 😀 😀

zuzanat
27. jún 2008

ahojte, moje zlate dieta sa vcera o 23hod na nas skerilo akoby bol obed 😀 tak som mu dala papat a potom sa budil kazde tri hodiny, v noci niekedy spi aj 4-5 hodin, kedy ako. cez den kojim kazde tri hodiny, uz je to viac menej kazdy den ta ista hodina. a cajik mu davam medzi kojenim, nie vela, po troske. kojime 20min, to vzdy vypluje cicik a natahuje sa 😀

anamor si dobra ked si trufas usit saty, to mne by sa nechcelo ani za svet 😅

anamor
autor
27. jún 2008

zuzi cauko, co mi ine zostava.... ☹
kojis 20min to ti zavidim, to ja velmi vynimocne 😖

katarinkad
27. jún 2008

anamor, a beries aj Natalku na svadbu? Alebo bude s vasimi doma a s odsatym mlieckom? 😵
No mne je jedno aky je den, ale piatok je fajn, lebo ide vikend a to budem mat mangela dva dni domka. 🙂

mouse
27. jún 2008

Ahojte kočky,
Anamor, tak to si mala zabavny den, ani by som neverila, co vsetko sa da s babatkom zvladnut 🙂 . Inak kamoska bezne koji na najblizsej lavicke, ked maleho zachvati velky hlad pri kocikovani.
Na nasej svadbe boli 2 babatka, svorne spinkali s jednou z mamin v nasej manzelskej izbe 🙂

anamor
autor
27. jún 2008

no bude musiet ist s nami, ono totiz na tej svadbe bude cela moja rodina, takze neviem komu by som ju zverila a zasa odsateho mliecka az tolko nemam ... zeni sa mi inak brat.

anamor
autor
29. jún 2008

juuuuuj kde sa vsetky flakame 🤐 nasa tema bola na tretej strane krasky. Vikend bol narocny - vcera mala malicka blby den, ach jaj, dnes bola zasa ako anjelik, ja makam na satoch... nebude to asi to prave orechove, ale snazim sa 😒