Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
29. sep 2008

Ahojte, v noci o 3:20 mi pisala miska, ze je otvorena na 4 cm a Robkovi prepichli bazen 🙂

a teraz pred chvilou mi poslala mms s fotkou seba s babatkom 😵 Uz ma Robka pri sebe, narodil sa o 5:10, 3400g, 50cm 😵 😵 😵
su krasni a strasne velmi im blahozelam 😵

najblizsie som na rade ja ... 😅 😕 😵

jankazaba
29. sep 2008

miske gratulujem a drzim paste aby sa im darilo, aby boli cim skor doma... 🙂

zuzanat
29. sep 2008

ahojte, v prvom rade Gratulujem Miske a Robkovi 😵 😵
a tiez lasenke, nech ste zdravucky 😵

vsimli ste si, ze nase deturence prichadzaju na svet po 20 dni v mesiaci 🙂 len s tou vahou ma asi nikto nepredbehne 😅 😀 teda myslim s Filipkovou.

my sme mali noc super oproti tej minulej, Filipkovi som dala jest uz pred 20h, lebo bol mrzuty, hned zaspal, papal az o pol tretej a potom az ked sa rano o pol deviatej zobudil. vobec ziadny soplik, nic, obcas trochu zachrchlal, ale inak super. a dnes je tiez lepsie, obcas kychne, ale inak v pohode, klop klop. za to ja kycham, smrkam a pod.
dnes mu idem varit zemiak a brokolicu, tak som zvedava 😀 inak odkedy papa zeleninu, tak pekne kaka, co som naozaj rada 🙂

anamor
autor
29. sep 2008

ahojte kočky,

miška srdečne blahoželám 🙂 a prajem hlavne vela zdravíčka, super, že je Robko na svete, tešíme sa 😵 😵 😵 😵
zuzi ja som si tiež všimla, že detičky sa tu rodia po dvadsiatom, hádam u lilly to tak nebude 😅 a Vás s váhou asi ozaj tak skoro nikto netrhne, ja som prekvapená, že Natálku ani chlapci teraz netrhli. Inak s Natálkou sa po jankinej Terezke tešíme na dalšiu babu /lilly/ a aj lasenkinu 😉 nech sme v prevahe.

u nas zdravie mizerne, plavanie som musela odvolat, budeme si nahradzat. Mala spala pekne celkom, co som rada, ale v noci sme odsali velmi vela soplikov, kycha, trochu kasle a sopli, ale inak je vesela, tak uvidime ako sa to vyvinie, dufam, ze uz bude len lepsie. Ja tiez kycham, soplim, hrdlo uz lepsie...

anamor
autor
29. sep 2008

a este ma napadlo Robko sa narodil Miške k meninám 😵 Všetko naj aj od nás 😉

zuzanat
29. sep 2008

je tu totalne prazdno, ked su nase tehulky-cerstve mamicky v porodnici ...

pisala mi Miska, mam vas pozdravovat, porod byol rychly, ze musela kricat, aby nerodila sama, muz to ledva stihol. maly je hlados, stale by bol prisaty 😵

lilly nemas cislo na Katku, ani nevieme ako sa im dari...

Filipko dnes papal zemiak s brokolicu, jemu tusim chuti vsetko 😀

anamor
autor
29. sep 2008

zuzi no super, dakujeme za pozdrav od Misky, tiez sa tesim ked budu uz trosku na nete, aj ked velmi stihat asi nebudu, iba ak budu deturence spat. Moja mala zalahla, podarilo sa mi vydrhnut kupelnu a dat prat dalsiu pracku. Potom chcem ist trosku von. Je inak vysmiata, tak dufam, ze sople prejdu a bude dobre 🙂

katarinkad
29. sep 2008

Ahojte 🙂
Tak my sme uz doma z porodnice.
DAKUJEME za blahozelania!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

Ako sa mate?

BLAHOZELAM miske k dnesnym meninkam a zaroven ku krasnemu darceku ROBKOVI. Som na nu stale myslela v porodnici a manzel ma informoval ci uz nahodou neporodila. 😵 Trosku im to trvalo, ale dockali sa.
🙂 🙂 🙂

zuzanat
29. sep 2008

ahoj Katka, teraz nie sme dolezite my ale vy, tak ak budes mat cas, napis co porod, maly a pod 😉

anamor
autor
29. sep 2008

katarinka ahoj, ako sa mas, vsetko ok, ake je to byt mamou?
blahozelam este raz, takto "osobne" 😵

katarinkad
29. sep 2008

Ved vam nemusim pisat ake je to byt mamou 😉 Vy to predsa viete.

Je to neuveritelne, ze ten maly chrustik ktoreho som tak dlho nosila v brusku je uz na svete. Este stale tomu nemozem uverit.
Maly je zlatucky. Ma sa dobre. Ja som este dost ubolena a unavena, ale dufam ze po par dnoch sa dostanem do normalu. 😵
Porod sme zvladli. Nakoniec aj bez epiduralky ako vam uz mangel pisal. Mala som super lekarku - porodnicku. Ta zaverecna faza porodu bola najhorsia. Tie posledne kontrakcie boli dost brutal a to tlacenie ani nehovorim. Ale prezili sme. Som aj dost pozasivana, takze poriadne nemozem sediet, ale nevadi. Za ten maly zazrak to stalo. 🙂 🙂 🙂 V podstate som cakala, ze to bude este horsie. 😀

zuzanat
29. sep 2008

katka maly je neskutocne krasny! 😵
to este potrva kym sa dostanes do normalu...
a ako zacal porod, kontrakcie ci ti odtiekla voda?

my ideme na chvilu von 🙂

lilly
29. sep 2008

ahojte,
katka, ako ti je super, ze si uz aj doma. Mate neskutocne zlateho drobceka 😵 😵 😵 U teba sa ten porod zbehol fajne rychlo.. mohla si ho aj trosku podrobnejsie popisat 😉
miske blahozelam k meninkam, ani som si nevsimla, ze dnes ma 🙂 dostala ten najkrajsi darcek 😵
katka, miska, az vam trosku zavidim, ze to uz mate za sebou. Uz su tu same mamicky a ja zatial bojim... 😔

romi, dosiel mi dnes ten caj od teba, dakujem 🙂

dnes sme boli v Presove u andrey /strasne zlata baba/, bolo super, vsetko nam poukazovala, mala tam toooolko satiek, az som mala problem si vybrat, jedna krajsia ako druha 😵 aj plienky nam ukazala, nasu objednavku plienok sme si vzali uz domov, okrem teda tych stvorcov, co este nedosli. Plienocky su tiez krasne 😵 Nakoniec sme si vybrali satku, Hoppediz Kairo, uz som ju vyprala, teraz sa susi v susicke 😵 Chcela som vam ju ukazat, ale akurat nefunguje ich stranka, tak neskor.. Vyskusali sme si aj uvazy, aj rozne dlzky satiek, nakoniec sme vzali dlhsiu 4,6m aj ked mne by stacila aj 4,1m, ale jaro by neuviazal vsetky uvazy. Zatial som si pri tom viazani pripadala ako lama, ale aj to brucho tam zavadzia a je to ine ako potom a je urcite ine viazat si tam plysoveho medveda, ako zive dieta. Aj doma som potom skusila zaviazat novu satku, ale bolo to vselijake.. musim sa este vela ucit.. 😀

dostali sme este jedny baby legsy zdarma, teda design socs, z tych sa tesim velmi 😵 Kupili sme este jedny vlhcene obrusky, ktore este nema ani v ponuke na stranke, ale velmi ich chvalila, ze su super, aj pre jej deti s atopickym exemom a strasne krasne vonali 🙂
potom sme tam boli este v baumaxe a kupili sme taku zatvaraciu umelohmotnu krabicu, co bude sluzit ako kos na plienky 🙂

no dobre bolo proste dnes 🙂

lilly
29. sep 2008

takze tuto satku mame
http://nosime.sk/tovar609-kairo_46_m

uz sa na nej vyvalujem, ze by zmakla 😀

katarinkad
30. sep 2008

Dobre ranko 🙂
Tak my uz mame prvu noc za sebou. Zvladli sme to. Maly papa kazde 3 hodky, inak spinka celkom fajn. Uvidime ako to pojde dalej.

Trosku popisem porod teda:
Vo stvrtok nadranom asi o 01:30 som sa zobudila s pocitom ze zo mna daco tecie. Isla som na WC a mala som taky krvavy vytok. Tak som si myslela ze teda uz sa daco zacina diat. Kym som dosla z WC ku skrini hladat vlozky, tak zrazu zo mna vytieklo nieco. Proste taka mlacka na podlahe ostala. Uf, tak som myslela ze plodova voda. Zacali mi bolesti, ale take nie velmi silne. Potom po chvilke zase zo mna vytiekla dalsia mlacka. Mangel uz chcel utekat do porodnice. No ja ze neidem ani za svet, ze mne sa chce spat! Tak sme si lahli a zaspali sme do rana. Rano som sa zobudila a stale som mala krvavy vytok aj bolesti. Take mierne. Inak nic.

V ten den som mala ist aj tak do poradne, takze sme isli hned rano. Dr. ma vysetrila, to co mi vytieklo bola len hlienova zatka, urobili CTG a uz ma nechceli pustit domov, ze uz sa otvaram a je to uz zacinajuci porod. Tak ma okolo obeda prijali do nemocky. No mne uz nic nebolo. Bolesti uplne prestali. No asi o 16:30 zacali zase a boli silnejsie a silnejsie, zase ma povysetrovali, bola som na 5 prstov otvorena, zase CTG, a potom to silnelo, silnelo a uz ma porodna sestra zobrala ze ma pripravy na porod. Oholila, dala klystyr, ja som sa totalne dogrcala od toho, islo zo mna vsetko z hora aj z dola, potom som sa vkuse sprchovala, pomahalo mi to pri bolestiach...a potom uz ma zobrali na porodny stol a ze krasne to ide, na prvorodicku je to super, ze epidural ani nedavame, o chvilu rodime. Dr. mi prepichla plodovu vodu, stale sa jej zdalo ze mam slabe bolesti, ze vobec nekricim 😀 (hoc ja som zdochynala od bolesti). Tak mi potom este pichli daco na zosilnenie kontrakcii a to uz bol brutal. Tie posledne kontrakcie boli strasne a vyvrcholilo to strasnym tlacenim. Som myslela ze zdochnem. Ale s pomocou sestricky som to vytlacila. A bol to krasny aj ked bolestivy zazitok. 😵 😵 😵

katarinkad
30. sep 2008

lilly, neboj sa nicoho. Zvladnes to aj ty. 🙂
Musim sa priznat, ze ja som cakala ze to bude horsie. 😉

Vy ste boli u nas na nakupy? Pekna satka.

Od Misky nemame nove spravy?

Ozvem sa v priebehu dna ak budem moct. PAPA

lilly
30. sep 2008

jaj katka, to si mala celkom fajn porod, aj ked tych bolesti si si urcite uzila.. no snad to zvladnem aj ja, no aj tak mam obavy z toho, no nemozem si pomoct.. 😒
z miskou som si nepisala, ale asi jej napisem, co ma nove 🙂

lasenka
30. sep 2008

ahojte
Katka - tak aj ja ti este raz blahozelam "osobne", aby ste boli zdravuckiiii a pekne spinkali a papkali 😉 ja som mala podobny porod ako ty, a hoci to bol miestami des, tesim sa uz na druhy 🙂

lilly - neboj sa, moja, o chvilku to mas za sebou, budem na teba mysliet 😉

miske tiez blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😵 aj k meninam aj k Robkovi 🙂

anamor, zuzka - zacala som druhe kolo, kedy sa pridate??? 😉

zuzanat
30. sep 2008

ahojte, katka teda dobry opis porodu 😀 ale super, ze si to zvladla 😉

lasenka nepridam sa ani nahodou 😀

jankazaba
30. sep 2008

ahojte vsetky, a hlavne ahoj maminka katka 🙂

si super ze si to zvladla bez epiduralu, ja som ho mala, lebo ja sa bolesti bojim... 😝 😝 😝

drzte sa pekne, prajem vam aby maly rastol ako z vody, aby pekne papkal, aby si mala kooopu mliecka 🙂

jankazaba
30. sep 2008

anamor, veru, teraz je tu prevaha chlapcov - filipko, borisko, robko... a len dve baby - natalka a terzka

takze tesime sa na lilly...

a uvidime co budu mat u lasenky...

lasenka, co by si chcela?, alebo je ti to jedno...

zuzanat
30. sep 2008

lasenka by mala mat dvojicky,parik aby sa to nadalej vyrovnavalo 😉

ja som sa opytala susedy co je tehu, ze ci nechcela dievca, lebo chlapca ma a sa na mna ohradila, ze co to je za sprostu otazku, tak som normalne ostala z nej vyvalena 😔

moj maly od 10h spi, hlavne ze v noci sa skeril 😀

zuzanat
30. sep 2008

ozaj jani, ty uz prikrmujes?
a som postrehla, ze uz ste spat v TN?

anamor
autor
30. sep 2008

ahojte kočky,
no kym som vas docitala.
Katarinka super ze ste doma a ze ste to zvladli, kazdy si to musi prezit, ale stoji to za to. Dufam, zemaly bude pekny papkac a ze mliecka bude dost a ze bude pekne spinkat. /filipko a aj natalka su dobre dietky, dufam, ze aj ostatne planovacie budu, o terezke podrobne info nemame ale hadam aj ta je dobrucka/

lilly prekrasna satka, pri druhom aj ja cem a budem mat! Myslim,ze ste dobre urobili, ze ste sli za Andreou, to bol skvely napad ozaj. My sme v nedelu manducovali v lese, uzasne to bolo, Natalka miluje stromy 😵 a aj manducu nastastie, tak to bolo skvele, potom sme skoncili este na vinobrani v Pezinku a mala s prestavkami ked sme pili kavicku alebo tak vydrzala v manduce od obeda do siedmej vecer, asi styrikrat si aj pospinkala, oddychla, skvela vec. 😵 😵 😵 😵 Satka musi byt este dokonalejsia, takze aj miška aj zuzka užite si šatkovanie.

lasenka začala si prve kolo, my musime dokončiť dom a ak všetko pojde ako ma dufam, ze o rok mozeme snazilkovat aj my 😉 ale zavisi to od domceka ☹ takze sa na to neuvazujem prilis, aby som nebola sklamana s pripadneho odkladu.

dnes sme boli prvykrat omrknut materske centrum u nas v dedine s kočkami, čo kočíkujeme, mali oslavu, tak pozývali aj nové deti, ja trúba som si zabudla foťák ☹ ale dúfam, ze sa k nejakým fotkám dostanem, lebo foťákov tam bolo dosť 😉

jankazaba
30. sep 2008

zuzi - ano uz sme opat v tn, huraaaa 😀 😀 😀

dnes sme mali prvy krat polievocku - teda rozmixovanu mrkvu, zemiak, brokolicu a petrzlen, no malej to moc nechutilo, zjedla tak tri lyzicky, ostatne vypluvala alebo si to utierala do tricka...

zuzanat
30. sep 2008

jani ty si jej to dala naraz na prvy krat? ja som najskor dala mrkvu, po 3dnoch zemiak, potom aj karfiol, hrasok a uz mal aj brokolicu.
som robila jablkove pyre a dala do mrazaku.
dnes som konecne stretla mamicky s kocikmi, ale to bolo zrovna ked sme isli domov s muzom, ale chvilu som stihla pokecat, aka som bola stastna 😀
jeden chlapcek je marcovy, druhy majovy a obaja maju zuby. a ten starsi uz aj pekne sedi 🙂 co som bola prekvapena, tak oni spavaju 4x za den, 2x do obeda, 2x po obede, tak to u nas nehrozi. Filipko je od 15-16h uz do vecera hore.

dnes k nam prisla navsteva o 19.15h-svokra 🙄 doniesla mi pancusky, lebo dostali vedla v detskom obchode, ale som povedala, ze mame dost. tie jedny boli aj tak male a druhe v takej velkosti ako mame dost. ani som sa s nou nebavila, som robila v kuchyni.

muz dostal odomna nadchu, to by sme mali vidiet, ako tu umiera 😀 maleho mal 10minut, lebo musi odpocivat, je predsa chory a nevladze, sak nevadi, ze mne uz dva dni tece z nosa a stiham maleho, varit, upratat a pod. ach ty chlapi, to su teda padavky 😀

anamor
autor
30. sep 2008

zuzi svokru neriesime, pancuchy sup na mmb a predaj ako nove 🙂 teraz tovar na dračku,niekto sa poteší 😎

píšem preto, lebo na poslednom Tvojom odseku som sa skvele pobavila 😀 a nahlas ho čítala mužovi, tiež sa uškrnul 😉

jankazaba
30. sep 2008

zuzi, ano, dala som jej to v jednej varke. boli sme vcera u doktora a ten nam to takto kazal, zajtra ma to iste, uvidim ako to bude papat...

lilly
1. okt 2008

ahojte,
dnes som sa pustila do pratia plienok a snad sa za chvilu prinutim aj do zehlenia, stale to odkladam... hrozne so mnou 🙄

anamor
autor
1. okt 2008

lilly ja zehlenie neznasam, tak sa ti necudujem.
Boli sme u lekarky, mala je v poho mali by sme to s odsavackou, nasivinom a stoptusinom zvladnut 😉 ak sa stav nezhorsi, ma potesila, kedze kamoska z plavanie maju antibiotika, som sa bala chrapcania, tak sme sli radsej pedine, som spokojnejsia, dufam, ze sa vycasi, chcem ist poobede von na vzduch.