Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
21. feb 2009

Katka, na to otacanie si sa tusim pytala 😵 , inak by som to sem ani nepisala. Nezda sa mi, ze sa tu da pretekat, kedze Filipko ma 10m, Lilluska 3m , atd. 😵 . To si toho riadne postihala dnes, si sikulka, ja som ledva stihla navarit obed, trochu upratat a pozriet sem.

zuzanat
21. feb 2009

ahojte, mne uz Filipko spinka, aj ked som cakala, ze bude hore do polnoci, lebo mi o 18h zaspal pri kojeni a potiahol 45minut... Dnes konecne po tyzdni neplakal pri kupani a pekne aj sedel, ale to asi preto, ze som sa s nim kupala, sme sa hrali, skerili.
Uz mame vonku treti zub a citim aj dalsi, ale este nie je prerezany, ale musi ho to riadne bolet, lebo celu ruku ma v ustach, a nechce moc ani papat, ked mu davam lyzickou.
Katka to je Borisko nejaky velky chlap, ked nas uz pomaly dobiehate s vel.oblecenia. my overaly a body nosim 80,86 ale nohavice, mikiny vel.74. ale to vsetko zavisi od vyrobcov, ako som sa mnoho krat uz presvedcila.
Nechcem sa chvalit, ale Filipko sa tiez zacal skoro pretacat, sa mi zda blbost, ze by sa deti pretacali az v 6mes. ale kazde je ine, tazko porovnavat.
Filip uz sam zleze z postele, proste sa hrame a ked sa mu nepaci, tak uz aj cuva a zosunie sa dole.

Romi dnes som na teba myslela, kedze si mala taku "milu" navstevu.

mouse
22. feb 2009

Ahojte,
Zuzi, aj Robkovi su uz niektore 68 male a zacina nosit 74, ale u neho je to latkovymi plienkami, tak mu predlzia trup, ze ho potom tahaju traky na dupkach a nezapnem mu dolu body. A fakt je to aj od vyrobcov. Dokonca tricka nosi este aj 62 😵 .
Zuzik neboj, tie zubky vylezu a prestanu boliet. Ste uz doma? To je super, ze ste prekonali sstres s kupkania po tom zakroku 😵.
Inak tie tabulky sa mi zdaju byt fakt len velmi hrubo orientacne, napr. u Robkovej pediatricky visi taka, kde uvadzaju, ze dieta chyta predmety celou ruckou az v 6, ci v 7 mesiaci (tak, ze aj s pallcekom), co sa mi zda byt blbost.
Jedna baba z konika bola u nas vtedy s 10 a pol mes. synom, ten sa jej pretocil uz v porodnici a ked boli u nas, tak uz lietal po dvoch a po styroch ako sarkan. Zas kamoske v tom veku zacinal sam sediet. Ja mam knihu od Leachovej a tam to je popisane tak realnejsie, ze asi v tomto obdobi by mal skusat to a to ... A tak nejak mi to aj sedi...

zuzanat
22. feb 2009

dobre ranko, ja som sa opat nic moc nevyspala, ale uz to ani neriesim, sak raz bude lepsie. Akurat ze Filip posledny tyzden vstava rano o 7h, co je pre mna strasne!
Nejdu mi pridavat smajlikovia, vam idu?

Miska ved prave, neda sa porovnavat, nas maly sedel na konci 6mes sam a sused zacal sediet az na konci 9mes, ale zasa za ruky beha uz od 5-6mes, neviem presne. to zalezi na babatku, niektore je sikovnejsie, ine si povie, ze ma cas a je to pravda, sak im nic neujde.

My mame dnes na obed raznici, vcera som uvarila polievku, to bude aj pre Filipka.
Zda sa, ze vonku je krasne, svieti slniecko, len skoda, ze Filip sopli, uz sme davno neboli vonku...

Peknu nedelu 🙂

mouse
22. feb 2009

Zuzi mnam, raznici som nemala hadam sto rokov. My sme boli cele doobedie na vylete, konecne cela rodinka. Robko spal tak do polcesty, potom zvedavo pozeral, bala som sa, ze mu nosik omrzne 😉 . Smajliky funguju. Robko akosi pokasliava uz dlhsie a na to sa chcem opytat... Je mozne, ze len vydava kaslavy zvuk, ako ked predtym mal take brmkacie a pluvacie obdobie, potom vyskacie... Lebo v poradni bolo vsetko v poriadku a to uz pred tym par dni tak pokasliaval. Proste sa mi zda, akoby sa len hral s hlasivkami, no neviem. Vyzera byt zdravy...

mouse
22. feb 2009

Zuzka a Vy ste uz doma? Teraz ked mrzne by ste snad mohli ist von na chvilku aj ked ma Filipko sopliky, horsie je to, ked je take sychrave pocasie. Robko ked mal sopliky a vtedy zacalo tak prvykrat mrznut, tak som s nim isla na maminu radu na dlhsie von a tie sople asi vymrzli, proste odvtedy uz nesoplil.

anamor
autor
22. feb 2009

ahojte,
navstevu sme przili v zdravi, dokonca musim konstatovat, ze bolo celkom fajn, ale asi preto, ze som si povedala, ze nebudem len pritakavat a bola som so svojim vykonom spokojna, mala sa predviedla co som bola rada.
Smajlici pridavat nejdu ani mne zuzy ☹ musim ich namalovat so znakov /to neviem ani ci sa zobrazia/

Sikovne mate deticky a pravda je to ze kazde je ine. My sme dost veci robili +-pol mesiaca podla kniziek, akurat zavisi od toho akych, lebo v kazdej je to inak.

dnes doobeda sme si spravili taky mensi vyletik kavickovi a ja som vybehla do DMky kupit nejake chybajuce zasoby pre malu a drogeriu, inak lenosime doma, malu som musela dat von, lebo vnutri spat nechcela. So soplikmi by sa von dalo - ak je nefukajucu a nesychravo, schladi to sliznicu a vraj detom len prospeje na dychanie, kym nie su teplotky je to podla mna OK.

vela zdraru so zubami. Nam lezie siesty /teraz sem patri vyplazeny smajlik/

jankazaba
22. feb 2009

ahojte,

tak viac menej sme zbaleni, kontajner uz disiel, dnes sa manzel dobala... a potom uz len co ja beriem - nejake vecicky, co este nosime, drogeriu, lieky...

som rada ze uz to mme za sebou, nas byt stale vyzera ako po bombardovani ☹ , ale to sa spravi...

nam lezie tiez treti zub 😵 , dlho dlho nic a teraz idu jeden za druhym, zatial 😉 ,

mne smajlici funguju 🙂

zuzanat
22. feb 2009

Miska sme doma, zajtra sa chystam na postu, mame tam balicek, muzovi prisla suprava. Ja by som s malym von aj isla, ale on aj strasne kasle, az ho dusi.Doktorke som nesla, lebo sak mucosolvan mam aj doma a este by tam pochytal viac bacilov ako ma. Tak mame doma veselo, lebo Mario mi to stale predhadzuje, preco nejdem doktorke, no neviem...
Inak Filip ked pocuje, ze niekto kasle, tak ho strasne napodobnuje, to vie tak dobre zahrat, herec maly (ma stvu ti smajlovia!!!!!!)

Sa tu tie zuby zacali akosi mnozit, sa to dobre rozbehlo.
Jani a vy kedy odchadzate? aj tam budete mat internet? aby sme vedeli ako sa vam dari...

Kde sa "flaka" Zuzka s Katkou?

lilly
22. feb 2009

ahojte,
ja ked som na nete, sa flakam na mmb.. no uz pomaly budem mat nakupenu celu vybavicku na jar a leto 😵
inac smajlici mi funguju, no ja nejdem cez explorer, ale google chrome..
ja take veci inac vobec neriesim, co ma dieta v akom mesiaci vediet robit.. knizky o tom necitam, mam jednu o matke a dietati no necitala som ju.. vidim, ze dieta prospieva, je stastne, zdrave, reaguje ako ma, tak nic neriesim.. ci zub vyjde v tretom, ci v deviatom mesiaci, ci sa pretoci v porodnici, ci v polroku... to je absolutne nedolezite, kazde jedno zdrave dieta to dokaze, jedno skor, ine neskor... mozno dieta, co sa pretocilo v porodnici bude uplna lama na matematiku...
miska, na tie bodky v ustach som sa pytala doktorky, vraj su to nejake cysticky, co kojene deti mavaju, aj to nejak vznesene nazvala, no to som uz zabudla.. a ze to nevadi, a nic sa s tym nerobi.

anamor
autor
23. feb 2009

dobre ranko,
my sme od sietej hore, no co uz... zasa nasnezilo, co ma stve.
smajlova mi nejdu a nepouzivame explorer! uz roky! takze tym to nie je. Aj mna stve ze nejdu, nedaju sa emocie vyjadrit.
dnes by som mala po vikende trosku upratat, navarene nastastie je.
Zajtra sa chystame do materskeho centra na karneval, potom ukazem fotecky, co bude natinka zostava prekvapenim 🙂
lilly ma uplne ze namotivovala na mmb, lenze uz som z toho zmagorena 🙂

zuzanat
23. feb 2009

ahojte, Filip tiez o siedmej nariadil budicek, ja som vstala o pol hodinu skor a isla som do potravin a stihla som aj padnut. tiez mi ten sneh ide na nervy, chcem ist s malym doktorke,ale najskor si musim odhrabat sneh spred garaze, slahne ma a stale snezi.
sme s Filipom pozerali Tom a Jery a strasne mu to bolo smiesne. Teraz uz pol hodinku zase spi. Odkedy je takyto nesvoj tak stale by len spal.Vcera dopil caj, dala som mu dudku a v momente zalomil.Kasu uz papa lyzickou, lebo z flase nechce.
Ja pouzivam Operu, tak neviem preco mi to nejde...
Tiez bludim po mmb, ale zatial nenakupujem, mam vyhliadnute kratasove rifle na traky, sa mi strasne pacia, nadherne su. Od tej budny som upustila, je strasne draha na pouzitu vec...

Romi vsetko len to najlepsie k dnesnym meninam, hlavne vela lasky, zdravicka, roddinej pohody a vela radosti z Natalky 🙂

katarinkad
23. feb 2009

Ahojte babulky 😉

Romi, BLAHOZELAME K MENINKAM!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
Ja by som tu bola uz skor, ale akosi nam od rana hapruje net. 😠

Mne dnes prisli jedne riflicky z MMB, su peknucke, ako nove. Len trochen velke, no to som rada, ze budu na jar.

zuzanat
23. feb 2009

Ja som taka nas.ata, ze to az pekne nie je. Nie ze ten kto ma sluzbu neodhrnie sneh od vchodu, ale este aj decka sa nam sankuju po kopci kade chodime a rodicia sa na ne pozeraju!!!!! susedia uz sa nedostali s autom k bytovke, lebo je to vysmykane! a moj drahy muz sa divi, co ma na to rozculuje, no nic! a este aj ti smajlici mi stale nejdu.

sme boli s Miskou na prechadzke, krasne mi sneh padal do tvare, mala som mokre aj ponozky, no super, uz nech je jar! 🙂

z prace mi prisiel papier-vyuctovanie predavku dane, ci ako sa to vola za rok 2007, akosi nechapem, preco mi to poslali.

Filip pred chvilou zaspal, tak som zvedava, kedy pojde spat

katarinkad
23. feb 2009

zuzik, kliiiiiiiiiidek 😵 My ked sme byvali v bytovke a mali sme sluzbu, tak sused nam vzdy provokativne uz za vcas rana doniesol pred dvere metlu a odhrnovac 😀 aby sme nahodou nezabudli ze mame sluzbu 😀 😀 😀 . Tak skus aj u vas vo vchode taku metodu. 😀 😀 😀

zuzi, a nemas nejaky preplatok na dani? Asi preto ti to poslali.

Nas Boris nespi cez den skoro vobec, zato rano bol uz o 5 hore a scel sa hrat. 😠 😅

zuzanat
23. feb 2009

Katka ale to nie je zuctovanie ze minuly rok, ale este ten predtym, preto mi to je divne.

Najlepsie je, ze niekto zlimil rucku na lopate a nechal to pred vchodom, ludia su fakt divny, a to tu je 8bytov.

Dakujem za komentare na mmb 🙂

katarinkad
23. feb 2009

zuzi, jaj, tak to asi zabudli minuly rok 😀 😀 😀

😅 😅 😅

mouse
23. feb 2009

Ahojte,
pocasie nekomentujem - Zuzi, brodila som sa tou skratkou po kolenach v snehu, este som sa bala, ze tresnem - pred tym obchodom jeden pan tak skaredo tresol, ze som sa bala, aby som netresla aj ja s malym, az kym som neprisla domov. Ale Robkovi sa sneh ocividne pacil, celu cestu domov brmkal a vyskal.
Mne dnes prisiel balik z MMB 😵 😵 😵 , Zuzka mi priniesla, same pekne vecicky, do niektorych Robko este bude musiet dorast, ale to je super, vacsie znosi aj teraz a dlhsie ich

mouse
23. feb 2009

ponosi...
Moj manzel si isiel na stavbu pre lopatu a ide odhrnat sneh. My sme tu uz mali problem, ked bolo blato, za 2 tyzdne som 3x umyla cele schodisko / 3 poschodia a mali stretnutie vlastnikov bytov a susedia sa stazovali, ze nosime blato a neumyvame, skoro ma roztrhlo.

mouse
23. feb 2009

To bola akoze narazka na psa, ale pes na tych svojich packach prinesie blata menej, ako poopadava z topanok... Ale co uz, ludia vedia byt obcas blbi.
V noci som nespala, Robko buntosil, nohy hore niekde nad hlavou, natahoval paplon, ozuzlaval mi bradu, ked ju nasiel, proste nespal. Ked som si ho dlhsie nevsimala, aj si pomrnkal. Aj denny rezim si meni, dnes sa ukladal na spanie v nezvycajnych hodinach...

mouse
23. feb 2009

Rano uz dlhsie vstava o pol siestej, potom chodil spal o desiatej a poobede okolo tretej, vecer okolo siedmej uz na nocny spanok. Dnes v noci akosi velmi nespal, o pol siestej uz definitivne buntosil, potom okolo osmej zacal plakat, ked sme spolu vesali pradlo, tak som ho nosila po byte, snazila som sa ho niecim zaujat, potom som ho ulozila do postele, usmial sa a okamzite zaspal. Ze ma skor nenapadlo, ze chce spinkat... 😒 . Potom sa ulozil okolo obeda, zaspal pri prebalovani....

mouse
23. feb 2009

Ako pridam hodnotenie na MMB a ako tam vlastne najdem konkretneho uzivatela?

katarinkad
24. feb 2009

Dobre ranko 😉

miska pekne si si tu sama popisala 😀
Aj nas Boris poslednych par dni mal taky blby rezim, ze vecer odkvecol uz o 19:00 a rano buntosil od 05:00 😕 😕 😕 . No dnes v noci spal lepsie. Isiel spat o 19:30 a vstal rano o 07:00. 😅

Ideme papat
😝 😝 😝

lilly
24. feb 2009

ahojte, zas tu nikoho niet?
mne vcera doslli 4 balicky, dnes 2 😀 😵
krasne vecicky to su, sa tesim, ked ich budeme nosit 🙂
miska hodnotenie napises, ked si najdes toho inzerenta, najlahsie medzi zaslanymi ponukami si kliknes na jeho meno a potom tam niekde jehodnotenie, kde sa mozes vyjadrit 😀
alebo tak hore je taky pasik, a tam su inzerenti, tam ho mozes vyhladat..
vcera bola mala cez den divna, malo spala, som mala byt ako po vybuchu, dnes je to lepsie.. no a v noci mi zase spala 7 hodin vkuse 😵

katarinkad
24. feb 2009

lilus caf 😉
mne dnes ziadny balicek 😠 , len katalog Prima moda a vyuctovanie dane z roboty, ktoremu aj tak nerozumiem 😒

My sme dnes obedovali zemiak s cuketou. Boris sa za tym ide zblaznit. Spraskol celu misku a teraz uz zaspal v kocari. 😀 😝

anamor
autor
24. feb 2009

kati ked ti maju vratit dane, mala by si rozumiet 😉
my karneval za sebou mame, super bolo, pridam foto 😉 ked to pojde 😉 iduuuuuuuuuuuuuuuuu mi smajlovia, super 🙂 😀
dnes prisla bunda, suprova je 😵
cakam este 4 balicky, a este tri veci nie su doriesene, tak tie necakam. Akoze lilly ma uplne ovplyvnila s tym bazarom 😅 , ale potrebujem toho celkom dost, tak som rada 😉

katarinkad
24. feb 2009

romi, tie cinankovske satky su uplne nadherneeeeeeeeeee a aj bundicka je jaka frajerska. 😵 😵 😵

si dobre nakupila na MMB 😉

mne by trebalo na lebo pre Borisa nejake tricka a kratasky, lebo velmi nema, ale nic sa mi nepaci. No do leta snad nieco pekne objavim. Este mam cas. 😅

katarinkad
24. feb 2009

rozumej "lebo=leto"

😀 😀 😀

anamor
autor
24. feb 2009

kati ja som pre malu este nenasla nohavice ake by potrebovala, ale co som potrebovala a nenasla na mmb som nasla na bb - obcas mam pocit, ze su tam aj lepsie ceny, ale je to malo prehladne. 😉
tie satky na karneval su origos cinanske z ciny, darcek pre natinku od krstnej 😉

lilly
24. feb 2009

romi, tie satky z ciny su uplne uzasne aj natinka v nich 😵
som pridala mensi pribeh do albumu z dnesneho rana 😀