Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
15. sep 2008

lasenka joj dufam, ze to ozaj je babo v brusinku 😵 stafetovanie v nasej teme krasne funguje 🙂

inak normalne ma chyta nostalgia za letom...letne veci som odlozila pobalila 😢 smutno mi je za nimi. Vytiahla som "nove" zimne modely 😒 a mala ma tusim prvykrat dupacky, ked sa mi na nej pacia 🙂 takze kočky zimnym dietkom kupujte dupačky, je to teplučké na celom telíčku 😉

mouse
15. sep 2008

Ahojte,
Lasenka, gratulujem Ti z celeho srdca a prajem len tolko, aby cele tehotenstvo bolo vsetko v poriadku a aby si si ho riadne uzila 🙂 .
Romi, my este nemame ani tie okna , mali prist minuly tyzden ale meskaju s nimi. V sobotu sa betonovali patky na propanbutanovu flasu Flagu, kedze tam kde staviame nie je plyn a nepovolili nam kvoli pretazenej sieti el. kurenie. Vcera manzel s bratmi natierali podbitie krovu impregnatorom, nestihli sme to minuly rok, ked sa robila strecha, len sme vtedy drevo osetrili nastrekom proti skodcom. Elektrika uz bude dnes komplet hotova - teda nachystana, este nie natiahnuta. A manzel sa chysta frezovat drazky na vodu a kurenie, o 2 - 3 tyzdne by sa malo omietat. Kupelnu sme museli poriesit kvoli kanalizacnym a vodovodnym rozvodom, tak som hned aj vybrala obklady a dlazbu, aby som potom nemusela lietat po predajniach s malym babatkom. Vy ako pokracujete? Inak nam chyba este kusok stitu domurovat - je to piplacka a manzelovi sa do toho velmi nechce a este jeden rad tehiel spajzovej priecky.
Lilly, tie Alany urcite vyskusam, vcera som poprosila manzelovych bratov, aby mi za domom /stavbou/ postavili riadne kompostovisko 🙂 .
Zuzi, dufam, ze coskoro uz budeme konecne spolu kocikovat 🙂 .
Katka, drz sa, keby sa Borisko vypytal na svet, daj hned vediet.

zuzanat
15. sep 2008

ahojte, ja som ani nemala cas sem prist...
Lasenka z celeho srdca gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka, nech vsetko dobre dopadne 😵

my sme dnes boli v maxe a tescu, kupila som malemu bundicku,lebo na trigovicu je uz tusim zima. veci som este nespratala, ale zajtra sa do toho asi pustim. dupacky ani neviem ci nam budu dobre, tak dlho ich na sebe nemal, skor mu davam teplaky, tak musim zistit co mu je dobre 😅

noc sme mali strasnu, bol hore o 3 a od 6-8.15, potom zaspal do 10h. ale ja uz som taka nevyspata, ze to ani normalne neni, som totalne v .... 😔

miska dufam, ze sa dockam toho spolocneho kocikovania, budem strasne rada 😵

drzte sa moje zlate tehulky 😉

je fakt super, ako si tu predavame stafetu, dufam, ze to teraz neprevezmem ja, to by ma asi kleplo 😀

mouse
15. sep 2008

Ahoj Zuzi 🙂 ,
tak to vyzera, ze si v druhom kole prva na rade, ak zachovame povodne poradie 😵 .
Konecne som sa dokopala do malovania a namalovala som kolegyni ten obraz.
Romi, kamoska bude mat 14.10. vernisaz obrazov v Ba, potom bude vystava trvat 2 tyzdne, ak by ste chceli ist pozriet, poslem do IP blizsie info. My tam prideme snad uz aj s babatkom, budu tam asi aj moje obrazy, teda ak ich niekto za mna stihne dat dohromady, uz mam doma iba 2.

anamor
autor
15. sep 2008

ahojte moje,

zuzi vstavanie o 3, o 6tej a bytie hore je u nas klasikus noc 😅 ale ani ja to nezvladam obcas, hlavne pri tomto mizernom pocasi co je vonku /kavu nepijem a ani lieky kvoli malej nejem.../ nohroza.
miska posli do IP udaje, a keby sa mi tam podarilo vidiet teba aj s babom 😵 sprvili by sme si vyletik 😉
zuzi ked nebude tutu-mutu nebude ani stafeta 😎 😀

no ja nastastie som na tom s vecami tak, ze jesenne mame, aj sme dostali /overalik od misky super vec, inak miška topanocky stale nosime - teda nosili sme k satockam, takze ta stale spominam a vzdy to sem zabudnem povedat 😉 / Mam nastastie aj overal, aj 2 bundy - jednu sme dostali, trosku som sa bala, ci nebudu male, ale vcera som skusala a velkostne som sa trafila 😉 Mozno budem potrebovat uz len nejake nohavice, ale to uvidim za chodu, lebo nieco mam, len neviem ci to bude dost a dupackovat som nechcela, ale teraz vidim, ze to bude super nosit doma dupky . Nemam rukavice a ciapky a teple topanocky, takze mamina nieco ustrikuje a ja nieco kupim a hadam zimu prezijeme v zdravi....

lilly
15. sep 2008

ahojte, ja som dnes pozehlila kopu miniaturnych veciciek, co som vcera vyprala 😵
inak som bola na nete dost akcna, objednala som 6 klbiek 100% merino vlny, budem sa cinit v pleteni pre babo bud ja, alebo moja mama, objednala som z mimibazaru zimnu zavinovacku do autosedacky zvonku svetlo sivu a z vnutra svetlo ruzovu za 350 sk, vyjednavam s jednou ceskou z ceskeho mmb o taske na kocik, origos mutsy v dizajne ako nas kocik, ci mi ju neposle na dobierku na slvensko za nejaku rozumnu cenu, lebo ona predava cely kocik aj s prislusenstvom a ja chcem len tasku...

lilly
15. sep 2008

jaj este som zabudla, asi zajtra by som sa mala stretnut s jednou kockou, co spolupracuje s tou dievcinou, co nam predala kocik a slubila k nemu este plastenku na hlboky kocik ako bonus. Tak ta jej spolupracovnicka je z KE a ma nas raincover, tak asi hodime stretko.. 🙂

anamor
autor
15. sep 2008

lilly ty si inak akčná 😉 pekne si využila takto upršaný deň. Origos tašku - taký ruksak budeš mať? teda ak to víde... jedna kočka u nás to má a je to praktiš 😉 inak odkial si objednavala vlnu?
/ja prave strikujem malej svetrik, ale z takej obyč 😉 /
a ešte ma napadlo či už máš šatku?

miška a tebe som ešte neodpovedala, okná čakáme už aj my, ešte musíme doriešiť terasové dvere a vstupné, priečky ešte nie sú celkom, už máme niečo dokončené s komínom a časť kanalizácie, ked budú komplet priečky - dúfam, ze do konca septembra spraví sa celá elektrika a asi kanalizácia a kúrenie /uvidíme kedy majstri budú mať čas/. A s plynom flaga to ako funguje, to budete bomby meniť, či ako? Stále plánujete sťahovanie ešte tento rok? neboj aj štíty sa domurujú a aj priečka pri komore 😉

lilly
16. sep 2008

ahojte,
romi, nebol by to ruksak, ale taka ta taska.. akoze na dizajn som uz videla aj krajsie, no neviem najst ziadnu, co by sa nam hodila ku kociku a tamta by aspon pasovala farbou a dizajnom.. ten ruksak by sa neviem ako pripinal k hlbokemu kociku, na sportak si to viem predstavit,ale pri hlbokom nie. No ani som na taky vlastne nenatrafila.
vlnu som objednavala z jedneho ceskeho shopu, no spolupracuju aj so Slovenskom, malo by to normalne prist postou na dobierku.
konkretne odtial:
http://shop.ddjd.cz/

dost je inac chaoticka ta stranka... najlepsie je asi precitat si o objednavani zo Slovenska, takym drobnym to tam niekde je ako link a odtial si stiahnut slovensky cennik v exceli, tam vidno aj ceny, aj gramy, aj zlozenie, co mna najviac zaujimalo.. a potom sa vratit do shopu a vlavo pod registraciou su vlastne vsetky vlny, co ponukaju, zotriedene podla vyrobcu /taka dlha posuvna lista tam je, co som si ja vsimla az po hodnej chvili a dovtedy som mala pocit, ze tam dokopy nic nepredavaju/, tak potom klikat uz vlastne tam.
mali tam celkom fajn vlny, dokonca aj zo 100% bambusu, neviem, ci v normalnom obchode sa to da kupit. A celkom fajn ceny, ja som chcela kontretne 100% merino vlnu, v slovenskych asi dvoch shopoch som ju nasla po cca 170 sk za 100g klbko, tu bolo take za 74 sk..

lilly
16. sep 2008

dnes by mal prist aj ten ujcek, co ma bude zastupovat pocas MD, ze by som ho zaucila.. no velmi sa tesim 😖

anamor
autor
16. sep 2008

dobre ranko moje,
lilly to sa pripina ako ruksak, na tych ruksakovych uskach /co sa nosia cez plece/ su cvoky a tak sa to pripne na rucku kocika... neviem ci tak funguje aj mutsy, ale u inych kocikov som to tak videla aj na hlbokom a bolo to celkom fajn, ani ta moja taska nie je vzdy zazrak, horsie dociahnem na brdzu a oderetovak.... ale sila zvyku. Dolezite je ze sa ti bude hodit ku kociku, lebo bez toho nie je kam co dat, kedze spodny kos je uplne o nicom....
dik za info o vlne.
pekne zaskol mladika 😉

my sme dnes chceli byt hore o 5tej, no des, asi hodinu som presviedcala malu, ze je tuha noc a treba spat, tak zaspala, sice so mnou v posteli, ale predsa a vstali sme o deviatej, citim sa celkom oddychnuta ... Ja sa dnes chystam na upratovanie mojej skrine a odlozelnie letnych veci.... ak mala bude spolupracovat, musim bezat uz na mna krici 😉

katarinkad
16. sep 2008

Dobre ranko 😉

mne sa v takej zime nic nechce robit. 😒 Ale treba mi este poprat nejake veci pre maleho, uvarit obed a potom ak sa mi bude veeeelmi chciet tak pretriedim ako anamor letne a zimne veci. Vyzera to ze leto je uz definitivne prec. 😢

mouse, ako sa citis? Mas nejakych poslov? Ani som netusila ze mas take umelecke sklony 😕 ty sa teda nezdas.

zuzanat
16. sep 2008

ahojte, tu to teda konecne zije 😉

Romi verim tomu, ze ma teraz predbehnes 😉
my sme mali fajn noc (klop klop), Filipko jedol az o 5 a potom o 8h sme vstavali. teraz uz znova pekne spinka, sa mi zdalo, ze je uz unaveny, tak som ho dala do postielky a zaspal.
mam taku dobru fintu, ze ma okolo seba podusky, takze sa nemoze pretocit a za chvilu uz aj buva 😵

ja tiez dnes chystam upratovanie aj mojich a Filipkovych veciciek. pre neho mam bundu a este som jednu objednala z MMB ( lilly tu menzestrovu zelenu 🙂 ) a este chcem kupit flisovy overal, lebo mam len v. 68, ale to mu je totalne male. a na zimu mam tiez overal a dve bundy, nohavic mame dost, body tiez mame, este nejake pancusky, ciapku, rukavice a je to.
vyzera to tak, ze ja budem mat co nosit, nohavice su mi dobre, teda tie co su mi dobre v pase, su mi velke na zadku a tie co su mi male v pase, su mi dobre na zadku. ale sak latok mam dost, tak nieco usijem ked bude treba a bude sa mi chciet.

toto pocasie je otrasne, clovek je ako mechom prasteny 😅

anamor
autor
16. sep 2008

ahojte moje,
tak mala tiez zalomila, riesim rychlo nejake veci na PC co stihnem ... aneda mi neprist vas pozriet.
aj ja chcem vediet aku zelenu mencestrovu bundu 🙂 bude mat filipko ako frajer.
my nosime 62ky stale a zaciname so 68ckami, overal mam 68 a74 a bundy tiez v tychto cislach, tak hadam zimu prezijeme, akurat tie capacky teple musim zohnat, ale na mmb som videla slusne 😉

katarinkad
16. sep 2008

aj ja chcem vidiet Filipkovu bundu 😉
Ja cakam na tu tasku na kocar. Som zvedava aka bude. 😕

zuzi, super foto. Maly je hotovy model. 😀

myslite ze mne stacia na zimu dva overaly a fusak?

zuzanat
16. sep 2008

toto je ta bunda http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3800685 🙂
my uz nosime 68, ale napr nohavice este 62, tiez mam na zimu veci 74, hadam to bude stacit.
romi hod link na nejake capacky prosim 🙂 ja musim vybehnut niekedy do obchodu mrknut ten overal, lebo aj do klokanky bude lepsi, nebude mu zima.

katka vcera ho fotil muz, tak sa predvadzal 😀

katarinkad
16. sep 2008

jej, to je frajerska bunda. Maly bude fesak. 🙂 Len mne sa nezda zelena 😀 😀 😀

zuzanat
16. sep 2008

a aka sa ti zda?

ozaj a myslim, ze tie overaly ti budu stacit, teda aspon podla mna 😉

katarinkad
16. sep 2008

bezova 😀 ale je peknucka

zuzi, a tie veci co ti tak dlho nechodili od jednej baby ti nakoniec dosli?

zuzanat
16. sep 2008

hej, vsetko mi prislo 🙂
ma stastie! napisala vraj zle PSC

katarinkad
16. sep 2008

😀 😀 😀
no hlavne ze to doslo

idem varit obed, sa mi nechce ale hlad je hlad 😝

anamor
autor
16. sep 2008

ahojte moje, tak ja hladam capacky a je ich od vymyslu sveta, zuzi na mmb sa da slusne zohnat.
bunda je frajerska a maly je fesacisko velky, pocuj a ty si ina kočica - blondinečka 😎
my bundy mame 2 - jednu sme dostali 74 a ja som kupila 68 este minuly rok vo vypredaji, bude akuratna myslim. Zatial nosime všetko čo mam.
Tiez si myslim Katka, ze 2 overaly a fusak budú stačiť. 😉

anamor
autor
16. sep 2008

par linkov na capacky:
/ja pozeram dievcenske to je jasne/

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3897594
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3311981
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3757747
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3926930

to fakt iba na rychlo a na ukazku, musim to dobre pobehat.... lebo zima je tu, ja normalne mrznem a som naobliekana ako cibula 😒

anamor
autor
16. sep 2008
zuzanat
16. sep 2008

romi tie capacky pre natalku su vymakane, pohladam aj ja nieco, ale teraz idem triedit veci a spratat.

ja som uz davno blondina, sa mi tak vlasy nemastia, ked mam taky husty melir 🙂

lilly
16. sep 2008

no ahojte, uz je po zaucani... ufffff, mam toho dost...
ten chlap strasne smrdel, potom, aj nejakou zatuchlinou a este mu asi aj rit spotena smrdela.. fuuuuuuuuj, uz som nevedela, kam sa otocit... 😖 🙄 tak som rychlo donho hustila, jedno za druhym, len nech rychlo vypadne a viac krat nechodi. Inak sa vcelku aj chytal, vsetko si pisal, vacsinu veci si vyskusal na vlastnej kozi, tak dufam, ze nebude chciet este nieco konzultovat...
len lutujem moje kolegyne, ked s takym smradom budu musiet byt cele dni... 🙄

zuzi, ta filipkova bunda sa ani mne teda nezda zelena, ale taka bezova, pieskova.. 😉 ale ta sa mi pacila uz vtedy najviac, ked si mi ukazovala vsetky varianty, filip bude fesak 😵
ja mam pre malu zdedeny zimny zatepleny overal velkost 68, neviem, ci sa v tom drobec neutopi, ale mama aj segra ma presviedcali, ze je on aj tak nejaky maly, ze neterke bol skoro maly, ked ho ona zacala nosit.. no keby sa v nom velmi topila, tak asi kupime mensie cislo, zatial to nechavam tak..
uz mi volala ta kocka s plastenkou, zajtra mi ju ma doniest do roboty, sa tesim 😵

katarinkad
16. sep 2008

fuj, lilly, nepogrcala si sa pri tom chlapovi 😉 Ja takych ludi nechapem, to sa necitia ze pachnu? 😖

anamor, tie capacky su niektore fakt krasne. 🙂

ja si asi idem dat kafe, som nejaka zaspata z toho pocasia.

lilly
16. sep 2008

fuj katka, ani mi nehovor o tom... uz som mala fakt na male od grcnutia.. to je nejaky stary mladenec, ci keho... taky asi 34 rocny alebo tak nejak, akoby modou zaseknuty v 90-tych rokoch, asi aj to oblecenie, bolo take stare, a ktovie kedy prane.. Naobliekany bol a pritom tu je horuco.. no proste celkovo fuuuj 😠

mouse
16. sep 2008

Ahojte 🙂 ,

Zuzka, ta bundicka je frajerska. Ja mam 2 teple bundicky, ale overal teply zatial ziadny, zato mi svokra kupila paradnu zavinovacku do autosedacky. Inak uz tyzden mam vsetky vecicky oprate a pozehlene . 😵
Katka, teraz sa nic nedeje, ani poslickovia. Najradsej by som uz isla do porodnice...
Romi, plan je stale taky, ze do konca roka, aspon sa o tom budeme vsemozne snazit. Uz sa mi aj snivalo, ze byvame v novom dome. Dufam, ze zajtra konecne pridu namontovat okna. Co sa tyka flagy, nebude sa menit nadrz, len pridu a dopustia tu nasu nadrz. Finanacne to vychadza ako zemny plyn, len vstupne naklady su vyssie.
Lilly, tak toho kolegu Ti nezavidim, este uz odisiel 😉 .
Vcera som namalavala este jeden obraz, pre manzela, nosila som ho v hlave takmer cele tehotenstvo, nahu zenu s bruskom - autoportret 😀 .
Lilly, myslis, ze vyuzijem separacne vlozky aj pri klasickych stvorcovych laktovkach? Chystam sa objednat niekolko baleni.
Zohnala som cez MMB autosedacku na nas kocik za 1800 KC, ale este sme ju nekupili, ta pani si nie je ista, ci naozaj adaptery budu pasovat, tak slubila, ze to zisti 🙂 .

lilly
16. sep 2008

miska, myslim, ze separacky vyuzijes aj pri obycajnych stvorcovkach.. predsa len vacsinu tekutej kakanice, co vypusta novorodenec zachyti a nemusis az tak drhnut tu plienku. Ja som objednala len jedno balenie zatial, ale asi az tak velmi dlho nevydrzi, uvidim, ako sa to bude spravat a ako sa to bude minat a potom objednam dalsie..
snad to to s tou autosedackou vyjde, aj ja zatial dufam v tu cesku tasku na kocik 🙂 ked to nevyjde, zase budem musiet zhanat nejaku...