Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
25. sep 2008

juj miska drzime silno palce, hadam to bude mat cim skor za sebou 😵 nemusi cakat do soboty 😉 Drz sa moja, tesime sa na spravy od teba.

lilly k tej satke, ja by som na tvojom mieste sla do elastickej alebo storch, didymos, moj nazor... mesiac dozadu som nad tym sedela cele noci a vyslo mi to tak jednoznacne.
Hopp a Amazonas nie vzdy chvalili /priznam sa ze uz nepamatam preco 😅 /, ale pravda je vraj taka, ak si ziadnu nikdy nedrzala tak bude kazda fajn, akurat ak chytis raz do ruky lepsiu, uz je tazko 🙂

co sa tyka mna, tak prave obedujem, boli sme na nakupe a teraz periem, upratujem a uctujem, neviem co skor, kym mala spinka 😅

jankazaba
25. sep 2008

takze miska uz bude coskoro mamicka... 🙂

drzime palce...

my satku nemame, my sme kupili taky nosic - nie taky velky s batohom, ale len taky maly pre babo do 9 mesiacov, Terezke sa v nom velmipaci, uz sme pochodili tatry a boli sme aj vo svjciarsku kde sme tiez chodili po horach...

lilly
25. sep 2008

miska vas pozdravuje, je zasa na sale, zacala jej presakovat voda, ukecava Robka, ze by vyliezol, ked je uz tam 🙂
anamor, storch a didy je uz prilis drahy, aj ked mozu byt fajn, ale 3-4 tisic za satku nemozem dat.
hopp ma krasne vzory, tiez som citala o nich kadeco, su tam aj negativne reakcie, ale viac je pozitivnych. Hlavne, ze tieto novsie su lepsie ako pred par rokmi. Negativne su v tom zmysle, ze je ta satka hruba, horsie sa utahuje a robi velky uzol, no na druhej strane vraj velmi dobre drzi a je makksia od zaciatku ako storch, ktoreho treba zanosit.. zase ma laka hopp kvoli tomu, ze nie je len pre male babatka, ako su elasticke satky, dala by sa dlhsie vyuzit, a tie vzory su tam uplne super, ovela viac sa mi pacia ako len jednofarebna Moby. Pisala som mail andrey z nosime.sk, nech mi poradi ohladom toho hoppu, tak som zvedava 🙂

anamor
autor
25. sep 2008

lilly dobre si napisala, ta andrea je super baba som s nou volala, ked mi poslali 2manducy v priebehu dvoch dni.
no idem ja off /zhanam stale capacky na mmb, vsetko mi niekto vyfukne..../, pradlo vesat musitm.

Inak ma boli hrdlo od vcera, v noci ma triaslo ☹ a kojila som az 4x a mala sa rehotala a viskala, no sranda s nou.
Na Misku myslime, Robko pod na svet, tu je krasne a dnes aj slnko vykuklo 😎

lilly
25. sep 2008

kde ste vsetky? ☹ ja tu taka sama doma, este ani na nete nie je s kym pokecat ☹ a to som len druhy den doma.. uz to vidim na fajnu ponorku za dva mesiace 😖 este aj mangel chodi az o osmej domov.. 😖
dnes ma prist jeden stolar mrknut na skrinu, co si chceme dat urobit do chodby, ale asi to len zameria a urobit to dame v januari, teraz na to nebudu prasule... no mal prist o siestej a stale ho niet, ktovie ci vobec dojde... 😕
romi, odpisala mi andrea, hoppa mi odporuca, ze je to kvalitna satka a v pohode aj pre novorodenca aj pre velke dieta, ze je velmi kvalitna, pohodlna a nezarezava sa a ze mi bude sluzit velmi dlho 🙂 A ked chce nosit aj mangel, tak velkost 4,6m, inak by mi stacila aj 4m. No muzik sa tesi na nosenie v satke, tak asi objedname 4,6m, len mne asi bude trosku dlha..
ta andrea je inac super, dokonca si zrejme pamatala, ze tam mam aj objednavku na plienky, mi napisala, kde to viazne, ze caka este na jeden druh plienok, co sa vypredali aj u dodavatela, ostatne uz ma 🙂

lilly
26. sep 2008

dobre ranko.. 🙂 vidim, ze zacinam, aj koncim temu zase ja, dufam, ze si tu nebudem musiet viest dnes monolog sama so sebou
zuzka tu uz par dni nebola vobec a katka tiez.. ze by uz rodila?! 😕

katarinkad
26. sep 2008

Caute kocky. Volam sa Borisko a narodil som sa vcera o 21.15hod. Vazim 3400g a meriam 52cm. S mamkou sme obaja zdravi. A stastny ze uz to mame za sebou. Na to ze mamka bola prvorodicka tak to islo celkom rychlo a bez epiduralky. Majte sa pekne. Papa (stastny otec)

lilly
26. sep 2008

no teeeda.. 😵
taketo zmeny.. strasne velmi blahozelam katke, aj stastnemu oteckovi, prajem rychle zotavenie a nech vam Borisko robi len radost 😵 😵 😵

anamor
autor
26. sep 2008

Jeeeeeeeeej, katarinka, ocinko a Borisko blahoželáme, nakoniec krásne miery 😉 Držte sa a skorý návrat domov želáme a 25. je krásny dátum 😵 Tak ste sa dočkali. 😵 😵 😵 😵

miška ako, nevieme, asi nie ked lilly nepíše.

lilly
26. sep 2008

miska nepisala..
akurat som jej pisala sms, ze ako.. a ze katka uz porodila, no ani jej nebola dorucena zatial 😕

lilly
26. sep 2008

jeeej, aj foto mame 😵
aky je krasny, s takym jemnym paperim na hlavicke 😵 😵

anamor
autor
26. sep 2008

jeeeeej krasna fotka, Borisko je ozaj krásnučký, a tá pusinka 😵 , aj ja chcem také malinké bábo čerstvé 😵 😵

jaroz
26. sep 2008

Gratulujem katarinka, naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadherne dietatko mate 🙂

lilly
26. sep 2008

miska mi odpisala 🙂
katke gratuluje z celeho srdiecka. Oni este nic, akurat vecer zase krvacala, stale ich monitoruju. Inak sa citi vyborne, voda prestala presakovat, rada by isla rodit, alebo domov, nechce sa jej lezat. Pozdravuje vas tu 🙂

mne dosiel prebalovaci stol z ikea, asi ho idem poskladuskat 😵

katarinkad
26. sep 2008

Katka vas vsetky pozdravuje a pekne dakuje. Porod bol uzasny zazitok, vrelo odporucam vsetkym muzom aby sa zucasnili porodu, nezabudnutelni zazitok 😉 Katkin manzel 😀

jaroz
26. sep 2008

Ja sa urcite zucastnim, len neviem, ci tam neskolabujem a tym neplanovane nenarusim priebeh porodu... Ale snad nie, verim, ze to /obaja/ so zienkou zvladneme 😀

lilly
26. sep 2008

tak dufam, ze neskolabujes... dost tam budem mat co robit so sebou, nie este s kolabujucim muzom... 😅 😀

zuzanat
26. sep 2008

ahojte, ake super novinky, Katke a Boriskovi z celeho srdca GRATULEJEME a prajeme strasne vela zdravicka. som strasne stastna 😵

my sme este u nasich, trochu neplanovane sa nam to predlzilo, lebo mario robi tu, tak aby nemusel cestovat. domov ideme az zajtra, lebo este tatovi treba s niecim pomoct.

vcera sme boli na nozicky, vsetko ma pekne vyvinute, akurat ten clenok co mame taky akoby opuchnuty, mame sledovat a o 2-3mes na kontrolu. moze to byt cieva, alebo zle bol poskladany v brusku ale moze to byt aj zarez tukovy, tazko teraz povedat, tak uvidim.
dnes Filipko buval az do pol desiatej, dlhsie ako mamina 😀
uz papa aj zemiak, nenormalne mu chuti, je to jedak 😉

Miske drzim palce a myslim na nu, aby vsetko dobre dopadlo 😉 😵

lilly
26. sep 2008

zuzik, tak filipko je poriadny jedak, to je dobre, lepsie ako moja neterka, do nej treba tlacit jedlo nasilu
snad s tym clenkom to nebude zle a vyrastie z toho.. este bude z neho aj futbalista 😉 😀
nam dnes dosiel ten prebalovaci stol z Ikea, rychlo som ho musela sama poskladat, taka som bola nanho zvedava 😀 😎

lasenka
26. sep 2008

ahojte 😉
Katka - blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵

prednisonka
26. sep 2008

lilly to vam velmi rychlo prisiel a si spokojna?

Filipko ma akurat nervy, asi ho strasne bolia tie dasna, lebo hryzie ako kon, spravil mi na brade cucak a na ruke tiez. ja som si to vobec nevsimla, az ked mi segra povedala a to som isla k zubarke 😀

lasenka takze potvrdene? uz si bola u lekara? ako ti sa citis a samozrejme gratulujem a drzim palce, nech ste zdravucky 😉 😵

sa nam to tu krasne rozrasta 😵

anamor
autor
26. sep 2008

lasenka tehu plati? cakame babu dufam 😉 aj ked je jedno, hlavne ze bude zdravucke.
Teraz myslime hlavne na Mišku 😉

ja som tu cely den nebola, boli sme na vinobrani... tak sme mali rodinny vylet, po dlhej dobe, lebo popri tom dome si tu dcerku našu spolu ani neužijeme, ale museli sme trošku oslavit svadobne vyročie 😉
ja inak - stale mam škriabe hrdlo, nasadila som liečbu, v rámci kojacich možností .... potrebovala by som viac spánku v noci, ale malá dnes papa 5x od polnoci do rána ☹ to je zaberák poriadny, neviem čím to je, cez den mám pocit že papá menej a v noci to asi dobieha, vždy vydržala do druhej, teraz už vstáva pred polnocou ☹ a potom už nemá žiadny dlhý spánok. Dnes cez den papala slušne, tak som zvedavá, ale veľké šance tomu nedávam.

lilly tak rychlo prisiel ten prebalovák, no skvelé.

kati najprv pozerám, ze kto to tu? ale tá správa s filipkom mi svitlo 😉 filipkovi idú zuby? ci co som zasa nepostrehla?

lilly
26. sep 2008

no tusim to pisala zuzka z katinho nicku 🙂
lasenka, takze je to potvrdene aj lekvarom.. no super 😵
romi si si vsimla jej termin porodu? Skoro ako ty.. 🙂 len po roku 🙂
prebalovak prisiel rychlo, cakala som ho uz sice vcera, ale aj tak dobre. Zatial som s nim spokojna , je dost velky, este neviem, kam ho presne umiestnit, ale vela moznosti nie je. A trapne tri velke nalepky na troch doskach tam su, nemala som nervy ich odstranovat, ale dost hrozne to tam vyzera 🙄

anamor
autor
26. sep 2008

jeeeeeeeej lasenka termín skoro ako ja, len po roku, no sranda 😵 zuzi veru som si to nevšimla 😉
som sa akurat pobavila, ze potvrdene LEKVAROM 😵 😀
juj nalepky, ja som mala na tej krabici na hracky, som to umyvala, ale tie nalepky, normalne ma nervy chytali 😠

zuzanat
27. sep 2008

dobre ranko, neviem co sa Filipkovi porobilo, ale po vecernom papani sa prebral a strasne plakal, kusal co sa da. zaspal az pred pol jedenastou. a buval do 9hod, ale v noci sa mu strasne zle dychalo, mal upachaty nos, tak sme odsavali, chudatko moje,ako sa pri tom tvari.asi mu ozaj uz idu zuby, lebo strasne vsetko kuse.

na tvari mame akysi cerveny ekzem, teda neviem co to je, ale vyzera to strasne. dokina nam dala na to masticku, ze to je len nejaka lisaj co maju kojenci, ale mam pocit, ze po tej masticke sa mu to este zvacsuje. pojdem v pondelok opat k dr. nech nas posle na kozne, ked si nie je ista co to je. lebo to ma uz viac ako dva tyzdne.

momentalne lezi v posteli vyprava ako o zivot. vcera sme isli do obchodu a tak vykrikoval, ze sa po nas vsetci otacali
a predsa asi objedname tu stolicku fabula, mamina nam na nu prispeje sa mi strasne paci, da sa tam polohovat aj chrbat a da sa polohovat aj sedatko uplne dole,tak hadam budeme spokojny.

vcera som zase pisala pod segrinym nickom, ani mi to nedoslo, trube 😅

som zvedava co miska, myslim na nu 🙂

-mjuuiéo ä§ toto vam napisal Filipko 😀 😀

anamor
autor
27. sep 2008

caute kocky,
ja upratujem dnes, malinka zaspala.
zuzi pocula som ze ta fabula je vyborna stolicka prave kvoli polohovaniu, ja zatial nemam stolickovy prehlad, ale tiez sa planujem do toho pustit, lebo do Vianoc by som ju chcela kupit.
Tvoj Filipko ma tiez rad klavesnicu, ako Natalka ? 😉 dakujeme za odkaz 😵

my sme mali lepsiu noc - 3x kojenie, co je v pohode, pred polnocou sa zobudila, tak som jej dala cumlik a podarilo sa mi ju este hladkanim uspat asi na hodinku. Coje horsie stale vstane cca 1-3 hod a chce byt hore, aj dnes, vyskala, kricala, smiala sa, santila... no sranda s nou, potom zacne kusat deku ktorou je prikryta. Inak v noci sa poti a to mame vypnuty riadiator v spalni a nie je prilis zakryta, neviem co s tym robit. A strasne mava pocuranu plienku v noci, dnes som musela 2x prebalit ☹
co sa tyka mna, hrdlo po florsalmine menej boli, spustil sa mi sopel a v hlave mi duni, dokonca som uz total vycerpana... bojim sa ze to skoci na malu - lebo uz treti den kycha, v noci to potenie, odsavat sme odsavali - sopliky nema.

Miska myslim na Teba, drz sa moja. Tak dnes Robko mozes prist, taky krasny datum 😉 My mame presne 4 mesiace.

jankazaba
28. sep 2008

ahoojte,

pozdravujem katarinku a gratulujem ku krasnemu synovi, drzte sa... 😵

miske takisto drzim palce, neviete nieco nove?

lilly
28. sep 2008

ahojte,
miska sa mi neozvala dva dni, tak asi nic nove...
ja stale snorim po satkach, uz sa mi o nich aj sniva 😅 az to dospelo k tomu, ze po vymene niekolkych mailov s andreou z nosime.sk, ideme zajtra k nej omrknut satky, ktore ma k dispozicii 😀 mozno ma niektora oslovi nazivo az tak, ze ju rovno kupime 😵

lasenka
28. sep 2008

ahojte 😉
ano, dievky moje krasne, mame to na 100% potvrdene, mala fazulka mala v utorok 5 mm 😵

anamor - aj ty si mala termin 24. maja? 😉

anamor
autor
28. sep 2008

ahojte, mala mi uz soplikuje, ach jaj, chytila to odo mna.... inak sme ok

lasenka ja som mala termin 23. 😉