Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
23. okt 2008

ahojte moje,
lilus mne ta kniha aj celkom sympatik bola, ale v praxi neviem ako to praktikovat, po jej precitani /velmi zbeznom, vzhladom na nedostatok casu/ ma akurat tak nasr... 😉 takze asi som s nou skoncila, ale ako pise katka: topiaci sa aj slamky chyta, ono to nie je myslene zle.... ale ono je to blablabla teoria, ale ako zaviest do praxe nehrozi... ze medzi kojenim a spanim 30min, su mudri, len nech mi povedia ako.... nastastie ze vieme sami zaspat a aj pekne spat /ked nemame zly den ako vcera/, len to prebdenie noci... no neviem

katarinka zaciatky boli v plienkach aj u nas najhorsie tak 12denne a aj viac ☹ teraz je to lepsie mame cca 8 priemer, aj ked to len taky od oka, lebo to ozaj neratam... a vlhcene, ja miniem dodnes 1balik tyzdenne.

zuzanat
23. okt 2008

ahojte, tak ja sa dnes cinim, uz varim aj periem, Filipko uz buva, tak mam chvilu veget 😀 mi tu behal po celej obyvacke, teda plazil sa, to je sranda, ako sa premiestnuje a ked bola reklama, tak sa dal pod stol a pozeral 😀

Katka plienky som este neskusala, nemam separacky, tak dufma, ze bud tyzden pridu,lebo ze sa ta firma stahuje. a nemam odvahu mu to dat bez toho, lebo si myslim, ze to je akosi malo vrstiev. ale dala som mu na noc DM plienku, klasicku plienku a tie vrchne nohavicky a neprecikal to. tie plienky ale vyzeraju genialne, tie farby, no super! ale ked bol malicky, tak by som to asi nepouzivala, lebo by sa mi nechcelo prat tie prazenice 😀 som proste pohodlna 😀

my sme na zaciatku minuli tiez asi 12plienok, to som len prebalovala...a jeden balik vlhcenych obruskov za tyzden, ale tie uz teraz pouzivam minimalne, kedze kaka do nocnika, to ho hned umyjem v umyvadle...a plienok minieme tiez asi tak v priemere 8 za den.

tu knihu mam aj ja stiahnutu v pc,ale moc som to necitala, nie je kedy, sa mi nechce citat to v pocitaci. zatial nemame problemy so spankom, teda kedy ako. len v noci byva obcas taky divny, akoby sa mu nieco zle snivalo

lilly
23. okt 2008

no ved uvidim v praxi.. no som si ista, ze nechat dieta revat v postielke, len preto, ze by si na postielku zvyklo urcite nebudem mat v umysle, to ho radsej vezmem k sebe do postele.. teda dat ho do postielky, pohladkat a odist aj napriek tomu, ze tam reve ako o dusu, potom sa po nejakom case vratit, zase ho pohladkat a odist a tak dokola, kym ono chuderko zaspi nie preto, ze metoda je uzasna, ale ze sa uplne vysili.. no akoze nech sa na mna nikto nehneva, ale to mi pripada ako tyranie... 😖 nejake ine podrobnosti z tej knihy neviem, ale viem, ze pre mna takato metoda nie je, v pripade nespania sa budem chytat inych slamiek, ale tejto knihy urcite nie..

katarinkad
23. okt 2008

juj, takze to nie len my mame taku spotrebu vsetkeho 😀 😀 😀 No co narobime, kym sa nenaucia tie nase deturence na nocnik, tak to sa este nakupime plienok... 😀

no nas maly nechce byt v postielke vobec /ako som uz pisala/ a tiez nemam to srdce ho tam nechat revat, len preto aby si zvykol. No ved ked sa mu paci spanie pri nas vo velkej posteli a v obyvke na gauci, tak nech tam spi, zatial mi to nevadi. Len ta postielka je zbytocna. Rozmyslam ci ju neodlozime. 😀

anamor
autor
23. okt 2008

prave ta cast knihy o tom vyrevani a nauceni na postel je aj podla mna poriadny blud... nastastie nasa mala v postielke spi, vie spinkat sama, ked ju ulozim s otvorenymi ockami, zaspinka vacsinou... ja som skor chcela ine finty z tejto knihy aplikovat do praxe.... len ked ja tam ziadnu aplikaciu do praxe nevidim 😅 mozno sa mi to raz podari precitat cele /ja uz to mam konecne aj natlacene/
momentalne riesim photoshop /to je zabavnejsie/ 🙂

zuzi vcera s tou charitou, super skutok, ja tiez mam, ale nedam na charitu /ti chcu vyprate v pracovni.. fajnovaci/ dam ku kontajnerom pre socilne slabsich, pripadne bezdomovcov... ty nepotrebuju mat vysacku z cistiarne 😉

jankazaba
23. okt 2008

ahojte,

lilly som rada ze si doma a ok... drz sa

aj my sme mali spociatku starsnu spotrebu pplienok, aj utierok... ked isiel manzel na nakup, pytal sa co kupit a ja ze plienky..., tak potom sa uz ani nepytal a kupoval sam od seba...
teraz je to uz lepsie...

katka - pouzivas znacku pampers? ja som s nimi bola velmi spokojna, ale teraz ked sa terezka uz vselijako kruti, prehadzuje, a vacsinou spi na boku, tak sa stava ze sa precika, alebo prekaka..., tak sme presli na ine...

katarinkad
23. okt 2008

ahoj jani,
pouzivam pampers aj Tesco. Kupila som na vyskusanie pampersky Sleep&play, tie sa mi zdali fajn. Aj krasne vonali. Teraz malemu kupila svokra take ine pampersky New baby a tie sa mi nezdaju velmi dobre. Su velmi tenulinke a kedze Borko vela kaka, tak mu to az pretecie. 😀 😀 😀 No a kedze spotrebu mame neskutocnu tak uz budem kupovat len Tesco. Mne sa zdaju fajn. Pampersky su draheeeeeeeee. A chcem vyskusat aj tie z DM Babylove. Len nikdy nemam cestu okolo tej drogerky.

katarinkad
23. okt 2008

jani a vy ste ake Pampersky pouzivali?
A teraz ste presli na ake? Daj nejaky typ. 🙂

jankazaba
23. okt 2008

katka - teraz mame tesco, mali sme tiez tie vonave pampersky, tie boli take makksie, tieto tesco su tvrdsie, ale su o kusok vyssie..., tak sa mi viac pacia

katarinkad
23. okt 2008

to ano, pampersky su take jemnucke, makkucke oproti tescovskym. 😵

Ja mam dnes navarene, upratane, akurat zehlit mi treba, ale este mi neuschlo pradlo. Tak som sa pustila do hladania prvych vianocnych darcekov na nete. 😵 Nemate nejake tipy?

jankazaba
23. okt 2008

no katka, ja nemam ani sajnu, co kupit...

kazdy rok si hovorim, ze zacnem kupovat pocas roka a czdy sa spamatam az v oktobri, novembri... ☹

myslim, ze najjednoduchsie to budem mat s terezkou 🙂 - nejaka hracka aebo nieco pekne na oblecenie...

anamor
autor
23. okt 2008

darceky vianocne riesim aj ja v hlave uz niekolko tyzdnov, zatial bez uspechu. ☹ katarinka aj ja chcem z netu ale neviem kde zacat 😅

katarinka mne sa plienky babylove velmi osvedcili. S pamperskami mam rovnaku skusenost, aj ked cikanicu chytia na 1*, ja kupujem v metre v akcii, tak su do 5sk, co je este slusna cena.

zuzanat
23. okt 2008

ja kupujem len tesco plienky a z DM, ine sme este asi ani nemali 😅

na vianoce kupujeme len filipkovi, takze to bude lahke, isto chcem nejake tie kocky co sa hadzu podla farby a tvaru alebo nieco podobne a oblecko...

jani prosim ta, nevies ci rod.pridavky chodia spolu s rod. prispevkom?

jankazaba
23. okt 2008

zuzi - to teda neviem, mne chodia nejake dve sumy a viem, ze este nieco si musim ist vybavit...

jankazaba
23. okt 2008

ja sa s vami na chvilku lucim, ideme von... aj ked nie je moc pekne ☹

anamor
autor
23. okt 2008

nie chodia dve sumy, rodicovsky a rodinne myslim.
no ja som skor myslela nejake malickosti pre nasich, brata a svagrinu. Malej kupim nejaku interaktivnu vzdelavaciu hracku /nieco hudobne a vkladacie ako ty zuzi/, nejake kocky by som chcela a este uvidim co, urcite stolicku, serblik a mozno aj autosedacku.

mouse
23. okt 2008

Ahojte,
dlho mi trvalo, kym som Vas precitala... Lilly, tak to potom porodnica v Tn ovela lepsie funguje, ja som tam mala maleho stale pri sebe, nikto mi nebral na noc, brali bvabatka len mamickam, ktore o to poziadali. Nastrihavaju len ked je to nevyhnute... O kojeni daju skolenie, ze treba prikladat, vzdy, ked si babo pyta, ked placka, otvara pusinku.. S prebalovanim - co najcastejsie a ze latkove su aj tak najlepsie, hlavne, ked videli Robkovu vyhadzanu ritku z fixies plienok.
Zuzi, objednala som organics a klasic, uvazovala som aj nad bamboo, ale aj organics mi velmi dlho schnu, aj 2 dni, tak s bamboo by to bolo u nas susenie nekonecny pribeh. Dobru nocku babulky.

zuzanat
24. okt 2008

ahojte, ja uz som normalne hore 😀 ale to len preto, ze sme kupili morku, muz ju vcera porcioval a idem ju schovat do mrazaku. ale vyzerala ako polka svina, mala cez 30kg 😝

Filipko mal zase divnu noc, uz tomu nechapem, ma strasne slaby spanok, stale sa vrti, mrnci zo sna. plienku som mu rano o 4h davala druhu, lebo ju mal komplet precikanu, mal tam dve tie vlozky, ale nastastie pyzamko bolo suche, nohavicky vrchen to zachytili. pochybujem, ze po tych 5 praniach plienky sa to zlepsi tak, ze neprecika 😖 ale aspon nemal nic otlacene ani cervene ako z jednorazoviek. ale tak uz neviem co mam robit, strasne moc cika v noci...
Miska mne tiez bamboo schnu dva dni. a vrchne nohavicky mas ake? uz pouzivas len tieto latkovky?

co sa porodnice v Ilave tyka, tak tam nedavaju kazdej tu vyvolavacku, sa mi to zda divne ako je to v Ke. len sa mi nepacilo, ze maleho mi nedali vobec prisat, som ho videla par minut po porode, ked bol uz umyty, zabaleny a potom mi ho priniesli az pobede.tiez tam nenastrihuju kazdu...a kojit a prebalovat kazde tri hodiny, ak treba tak castejsie.ale sestricky tam boli strasne zlate, lebo maly nechcel sat ani za svet, tak sme tam s jenou skusali vsetko mozne, budili ho a pod 🙂 a babatka tiez na noc nebravaju, mne ho tusim raz, ale to preto, ze nechcel papat a preto aj stale plakal.

dnes ideme k nasim, tak tu budem asi az vecer 😉

anamor
autor
24. okt 2008

ahojte, my sme hore od siedmej, dnes to tu chcem dat trosku dokopy, idem varit a periem, tak sa tu velmi nebudem mat cas asi motkat.
Inak tam kde som ja rodila, tiez je 24hod rooming-in s babatkami, ziadne ze od polnoci od mamy... akurat ked si potrebuje mama oddychnut /moja prva noc/ tak bola mala na novorodeneckom, glukozova voda sa pije od smadu a na zasytenie a ma svoj vyznam hlavne ak mama este nema mliecko a su velke horucavy /moj pripad/. Kojenie podla potreby.

my sme tiez poriadne pocikany, mala vsak vobec nie je vyparena a ani cervena. Takze som rada, nemame zatial so ziadnou kozmetikou a papierovkami, ci obruskami problem a ja som toho vyskusala ozaj dost. Tak som rada, ked vidim,ake mate starosti.

pekny piatocek vsetkym a kto pojde von poriadne sa oblecte je tam hrozna kosa 😒

jankazaba
24. okt 2008

ahojte,

ja sa snazim terazku uspat, ale stale sa otaca na brucho a skeri sa z postele, tak to asi vzdam... bude lepsie spat po obede, ked pojdeme von...

katarinkad
24. okt 2008

Ahojte babulky 🙂
ja som dnes nejaka ako mechom buchnuta 😒 nic sa mi nechce, len by som spala. Asi to skarede pocasie na mna takto vplyva. Idem trochu upratat, lebo zase mame avizovane nejake navstevy na vikend. Sa tesim. 😠 😠 😠

Krasne fotocky ste pridali obidve. Juj, to ale mame krasne deticky. Je to zaujimave pozorovat na tych fotkach ako sa tie deticky menia, ake je kazde ine, no kraaaaaaaaaaaasne. 😵 😵 😵

Lilly dnes asi isla zase na CTG. Drzim palce. Dufam ze sa ozve hned ako pride domov.

katarinkad
24. okt 2008

maminky, este som sa vas zabudla opytat s cim natierate tvaricku babetkam?
Nas Borko ma teraz take vyrazticky po tvari, raz to skoro ani nevidno, inokedy to ma take cervene, kedy ako. Neviem co mu mam na to dat.

zuzanat
24. okt 2008

Katka ja sa citim podobne, kedze maly sa po prebaleni prebral a hodinu sa skeril a rozpraval. takze zase spal s nami, sa bojim, ze si na to zvykne.len ked je taky divny v noci, tak mi je lepsie ked je pri mne.
prave dostal od nasich novu hracku, tak sa hra. dnes mal na obed broskynovu vyzivu, nerobi mu problem spapat ju celu 🙂
vonku je riadna kosa, asi vytiahnem ten flisovy fusak do kocara co mam...
katka tie navstevy ti nezavidim, asi by ma kleplo. ja nemam rada navstevy, este ked pridu susedia alebo nasi, je to v pohode, ale inak 😖
Fililpko ma tiez na tvari vyrazky, to ma kojenecka lisaj, mame zarabarnu masticku z lekarne, ale mam pocit, ze mu nepomaha. Borko to ma take suche cervene alebo ake?my to mame uz viac ako mesiac, aj to mal krajsie, ale zase sa to zhorsilo 😠

lilly
24. okt 2008

ahojte, na ctg a prietokoch bolo vsetko ok, zdola na mna nekukali teraz. Mam prist zas na poradnu v stredu, ked bude mat moj doki sluzbu a on ma potom aj vysetri. Sestricky tam boli zlate, usmievali sa na mna ako leco, ako stare zname 😀
este som bola v orangei kupit novy mobil, bo mi konci viazanost, no samozrejme, ze ten nemaju, takze sme spisali len objednavku a ked pride, tak budem musiet osobne prenho prist.. a uz su aj taki, co cakaju nanho 2 tyzdne.. nemaju ho vraj na celom slovensku.. 😖 Potom som bola este v obchode, jedla som a konecne oddychujem..

zuzanat
24. okt 2008

ahoj Zuzi, tak uz mas kamosky aj medzi personalom, no super 😀 som rada, ze ste v poriadku 😉
aky si chcela telefon, ze ho nemaju?

katarinkad
24. okt 2008

Lilly, no super ze ste OK. Este sa trochen nachodis do porodu do tej nemocky, ale nevadi. 😵

zuzi, Borko ma take cervene vyrazky hocikde po tvari, a v strede kazdej vyrazky je taka biela bodka akoby hnis. 😕 😕 😕
Buduci tyzden ideme do poradne, tak sa asi opytam dr. ci mu na to nieco neda. A chystam sa aj na gyndu, sa tesiiiiiiiiiiiiiim neskutocne. 😖 😖 😖

aky mobil? Aj mne skoncila viazanost, ale zatial som si este nebola ziadny vybrat. Neviem ci chcem mat dalej pausal.

lilly
24. okt 2008

ten mobil chcem dat mangelovi, to bude mat uz aj na narodky.. hracicku 😀 je to LG KS360, ma pekny velky displej a spoza celej zadnej plochy sa do boka vysuva qwerty klavesnica, teda kazde pismeno ma svoje tlacitko, a este ma ciastocne aj dotykovy displej.. a doplaca sa len 290 sk.. vraj je onho strasne velky zaujem a LG im ich nestiha dodavat, ci co, ze neratali asi s takym zaujmom onho..

katka, tie vyrazky nie su potnicky? tie tak vyzeraju, ale neviem co s nimi, asi len tak same zmiznu.. nepouzivas nejake obrusky na tvar, alebo nejaky krem, co mu to vyvolava?

moja mala zase cka.. strasne casto cka.. a ked ckala pri ctg niekedy, tak to bolo strasne.. jak taka mala ozranka ckajuca.. 😀

zuzanat
24. okt 2008

ja som brala novy mobil v auguste, mam samsung L770, vysuvaci. uz mam treti samsung a som s nimi velmi spokojna a tento robi aj krasne fotky. tiez som premyslala, ze si kupim len prima kartu ci ako sa to vola, ale mam pausal 90min za 444sk, a viem, ze na kredit by som minula viac 😖

Katka tak to neviem co moze mat maly. my mame tu lisaj, niekedy je vyhadzany vsade, ale to z toho, ze dava vsetko do ust.

inak dnes zase nechce spat, vstaval o 8h a isiel spat o 13.15, ale uz je hore a upistany, neviem co to s nim je, ked aj v noci zle spava 😔

lilly aj filip v bruchu mal casto stikutku, aj po narodeni mal casto, ale teraz klop klop je to uz v pohode

katarinkad
24. okt 2008

lilly, no pekny je ten telefon.
Som ho trosku hladala. Ja som zatial este ani nepozerala ake su v ponuke.
http://www.mobil.sk/spravy/index.php?clanok=8099

ja malemu natieram tvar s olejom ako cele telo. Inak nic ine mu nedavam na ksicht. 😀 Tak neviem co to ma. Ja som myslela ze potnicky su len v lete, ci nie?

aj nas maly v brusku stale ckal 😀 a ostalo mu to aj teraz. Tak aspon dva krat denne ma stikutku aj teraz. 😵

lilly
24. okt 2008

aj ja som si dala ten pausal za 444 sk 90 minut, prima karta je velmi nevyhodna, hlavne, ked volas aj do inych sieti. Mama ma primu a dnes jej to otec zmenil na program Tvin, teda k jeho pausalu je akoby dalsi pausal, ci kredit, ci co, teda ze on jej akoby nabije raz mesacne 250 sk a prvych 6 mesiacov dostane k tomu dalsich 50 sk zdarma. Da sa tam vybrat aj vyssi kredit, tusim 400 a neviem kolko je zdarma, ale to je pre moju mamu uz vela. Zaroven si k tomu vie vybrat novy telefon a ma viazanost 2 roky. No ceny hovorov su podstatne nizsie ako na prime, ta je fakt onicom...